Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elhunyt László Atya fórum

Elhunyt László Atya (beszélgetős fórum)

1 2
49. 80ASIQ
2009. szept. 3. 22:46

Találtam:


Pénteken helyezik örök nyugalomra László atyát

2009-09-03 17:16 barikád.hu


Az augusztus 25-én, életének 62. életévében elhunyt Dr. Lipp László lelki üdvéért - földi maradványainak jelenlétében - szentmisét tartanak 2009. szeptember 4-én 15 órakor a Budapest gazdagréti Szent Angyalok plébániatemplomban.


Ezt követően helyezik földi maradványait végső nyugalomra. Az elhunyt kérésérére a gyászolók a virágra szánt pénzt fordítsák a gazdagréti templom javára.

2009. szept. 1. 23:57
Ma volt?? Mert akkor holnap megveszem... Nem szoktam figyelni az ilyesmit, mert soha sem szoktam bulvár újságot venni, de László Atyáról írt cikk érdekel...
47. bnedora (válaszként erre: 46. - D4464aaf8a)
2009. szept. 1. 23:55
László atyáról.
2009. szept. 1. 23:54
Mármint Kiről??
2009. szept. 1. 23:50
A Kiskegyed legújabb száma 2 oldalas cikket írt róla. Nyugodjon békében!
2009. szept. 1. 23:17

Döbbenet!!



[link]



Meghalt a Vakvagányok sztárja, Matatek Judit!


Elhunyt Matatek Judit. A kivételes személyiséget 33 éves korában érte a halál.


Matatek Judit 1976. február 25-én született Sümegen. Látását gyerekkorában egy rosszindulatú daganat miatt veszítette el. 2001-ben vált ismertté Tímár Péter Vakvagányok filmjében játszott főszerepével.


Többször volt vendége reggeli műsoroknak is, innen ismerte őt Lang Györgyi is. A Pa-Dö-Dő sztárja így ír róla blogjában:

"A Matatek Juditot onnan lehet ismerni, hogy szerepelt a Vakvagányokban, meg a Bozsik Yvett egyik előadásában is. Amikor még az ertéelben dolgoztunk, volt nálunk a reggeliben, és iszonyú jó fej volt. Bátran lehetett vele mindenről beszélni, akár a vakságról is. Sokat lehetett tőle tanulni, hiányozni fog rengeteg embernek!"


A vakinfo.hu információi szerint Matatek Judit halálát rosszindulatú daganat okozta.

2009. aug. 31. 23:04
Nagyon sajnálom, mert egy igen lelkes pap volt. Nyugodon békességben.
2009. aug. 31. 22:57

Alig egy hónapja fogalmazta meg így, búcsú szavát édesapám LIPP JÁNOS, aki advent III, vasárnapja vigíliáján, hajnali kettőkor indult át a túlpartra, számot adni arról a 8 hónapról és 94 esztendőről, ami neki csak egy pillanatnak tűnt.



"Felelősségteljes élete volt, kívánsága még is az volt, hogy eltávozását csak temetése után közöljük azokkal, akik szerették. Mert azok szép számmal voltak."



Távozása mégsem a fájdalom parazsát szítja lángra lelkemben,


hanem a hálát és a köszönetét!!!.


Megköszönni az Úrnak, hogy őt nekünk adta.


Szelíden elengedni, hogy hazatérjen abba a mennyei hazába, ahol mindannyiunk igazi örök otthona van., mert itt mi csak úton vagyunk. Úton, olykor kegyetlen útonállók között haladva, akik a jelent hazudják maradandónak, a jövőt pedig ellopva a lelkünket kérik talmi kincseikért cserébe.

2009. aug. 31. 22:55
Miket írok: nem Taya, hanem Atya
2009. aug. 31. 22:55

Új bejegyzést találtam László Taya blogjában:


A Gazdagréti Szent Angyalok Plébánia Közleménye László Atya Dr. Lipp László, A Gazdagréti Szent Angyalok Plébánia szervező lelkésze 2009. augusztus 25.-én türelemmel viselt hosszú betegség után elhunyt. A médiából jól ismert László atya 1948. február 25-én született, Budapesten. A Ferences Gimnáziumi tanulmányait követően 1971. Június 20- án Pappá szentelték. Egyháztörténetből doktori címet szerzett. Két Ige határozta meg életét: a Róm. 8.28 „Az Istent szeretőknek minden a javára válik..” Jn. 10.10 „…hogy életünk legyen és bőségben legyen.” 1989 óta a Gazdagréti Lakótelep egyházközösségi élet megszervezését, és a templom felépítését tűzte ki elsődleges céljául, melyet Dr. Paskai László bíboros érsek 2002. Április 13-án áldott meg. Határon innen és határon túli ismertségét a médiában ( TV, rádió éjszakai műsorok), és a közéletben vállalt szerepével (Papi labdarugó csapat szervezése, vezetése, Tábori lelkészség megszervezése, hospice szolgálat megszervezése a közösség keretein belül) vívta ki. Az általa megvalósított Szent Angyalok Templom jelzés értékű az ország Fővárosába érkező és távozó évente, mint egy 6 millió ember számára, mellyel László atya örökre beírta magát a magyarság szívébe. Temetéséről később intézkednek.


[link]

39. 80ASIQ (válaszként erre: 37. - D4464aaf8a)
2009. aug. 31. 20:08
Pontosan értem.
38. vekvik
2009. aug. 31. 11:53
igen. Szomorú ami itt van...
37. d4464aaf8a (válaszként erre: 36. - 80ASIQ)
2009. aug. 31. 10:24

Ez kegyetlen, da sajnos nagyon is igaz, valóságos tény...


Most olvastam a napokban valamit a hírstarton, olyasmi volt az egyik cikk címe, hogy: nem elég magas G.-éknak a nyugdíjkorhatár...


Szándékosan nem írta mi a nevezett személy nevét, ami egy hangszer neve is...

36. 80ASIQ (válaszként erre: 35. - D4464aaf8a)
2009. aug. 31. 08:31

Mostanában nem is egy ismerősöm halt meg hatvanvalahány évesen... És nyugdíjkorhatárt akarnak emelni...

(Elnézést kérek ezért a kicsit méltatlan hozzászólásért!)

2009. aug. 30. 22:21

Hááát... ledöbbentem... ma meg Kishonti Ildikó hunyt el, 62 évesen...

Ő volt a Megatánc egyik zsűrije,és ismert színművész...

34. 80ASIQ
2009. aug. 26. 20:10

Nem vagyok papi körökben ismerős. Ismerem persze itt a helyi papokat, nem rég volt Gyulán a püspök úr és ha jól tudom, Erdő Péter Magyarország legfőbb egyházi méltósága, de bocsánat, ha tévedek. Tőkés László Erdélyi református püspök már inkább politikus mint lelkész. Azért sorolom, mert feltettem magamnak azt a kérdést, hogy ki tudná legalább részben pótolni László atyát. Nem tudok ilyet, maga László atya mondaná ezt meg, ha élne, mert benne NEM volt olyan, hogy "Én vagyok az egyetlen, csakis én". Annak idején ajánlotta a kollégáit név szerint, aki azt mondta, hogy szeretne vele személyesen is találkozni. Próbált hárítani, volt neki éppen elég dolga. Ezt egészséges szerénységnek értékelem. Ha már szóba jöttek (szóba hoztam) más papok, hadd említsem meg Böjte Csabát aki Déván, Székelyföldön, sőt Moldvában is keresi a szegény vagy árva gyerekeket, a magyarok mellett románokat és cigányokat is. Tevékenysége minden politikusétól messze messze nemesebb és hasznosabb!

Ami a tv csatornákat illeti, talán a Duna TV vagy a HírTv foglalkozik néha egyházi élettel.

Most már megemlítem, hogy nemrég a HírTV-n volt egy riport Ferenczi Ervin Gyergyószárhegyen élő ferences szerzetessel akit egy ott nyaralás idején személyesen is megismertem. Jó volt viszontlátni, ős is jópofa ember!

2009. aug. 26. 14:07
nem volt beállítva a "videó"...
2009. aug. 26. 14:06
Én is meg akartam nézni az RTL-KLUB-on reggel Dusicza FErenc Lelkész beszédét, Ő biztosan beszélt róla, de sajnos elaludtam,és nem volt beállítva a híradó...
31. vekvik
2009. aug. 26. 12:30
Apu ma reggel már hallotta a tvbe a híradóba.
30. morkika (válaszként erre: 29. - Kattyus)
2009. aug. 26. 11:58
Ahogy mondod! Csak sajnos hívőnek lenni manapság nem menő... De nem is kell, annak lennünk! Jézus sem királyi palotában élte le az életét és nem túlsúly okozta szívelégtelenségben halt meg...
2009. aug. 26. 11:49
Szégyenlje magát a média. Számomra jelentéktelen ( Pl:M.J.) Halálhírén hetek óta csámcsognak a médiában. Súlyos veszteség érte a hívő embereket. Nyugodjék békében!
2009. aug. 26. 08:32

Hát számomra hihetetlen, hogy innen kell ezt megtudni, a Tv-be még egy szó sem volt róla!

Én nagyon Sajnálom!

2009. aug. 25. 23:53
Az lehet...
2009. aug. 25. 23:50
Nem is fognak. De talán jobb is, ha nem látjuk az ilyen igénytelen kereskedelmi csatornákon viszont a halálhírét... Lehet Ő sem szeretné ha ilyen helyeken mutogatnák...
2009. aug. 25. 23:46

Igen, a zaftos botrányok érdekesebbek, mint az ország Lelkészének a szomorú híre..

Most is a Reflektorban az Annácska botránya fontosabb, és ott sem beszélnek László ATyáról...

2009. aug. 25. 23:44

Nekem lelkigyakorlatot is tartott gimnazista koromban, nagyon kedves, közvetlen, életerős és humoros embernek ismertem meg. Rengeteg lelki dolgot kaptam tőle és emlékezetes marad számomra az a 3 nap...


Én személy szerint nem lepődök meg hogy egy TV adó sem beszél róla... Hiszen Ő nem egy magamutogató, buta celeb volt, hanem egy tisztességes, igaz ember. Sajnos a mai világ értékei nagyon messze vannak a valódiaktól... És mindenhol meglátszik.

Nyugodjék békében!

2009. aug. 25. 23:29

Én is úgy vettem észre, hogy léptem ki az iwiwről, és ott van az iwiw kilépő oldalán...

Aztán beírtam a Google-ba, majd a hírstartba, de ott is rá kellett keresni a nevére, és ott -ott van...

22. Molyka
2009. aug. 25. 23:28
Hogy nem emlékeztek meg...
21. Molyka
2009. aug. 25. 23:27
Gazdagréten laktunk... Szomrú hogy emlékeztek meg róla, lehet majd holnap... Amúgy a teletexten írnak róla.
20. d4464aaf8a (válaszként erre: 18. - D4464aaf8a)
2009. aug. 25. 23:26
Ja... ott van az is, hogy GAzdagréten építette újjá...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook