Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elhozhatom az autót, ha azt közösen vettük a férjemmel, ő a tulajdonosa én pedig az üzembentartója? fórum

Elhozhatom az autót, ha azt közösen vettük a férjemmel, ő a tulajdonosa én pedig az üzembentartója? (tudásbázis kérdés)


2016. febr. 11. 12:44
szerintem igen
15. tücsimücsi (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2016. febr. 11. 10:29
Talán mert azóta nem ért rá hoxázni :)
2016. febr. 11. 09:23
Minek írsz ki fórumot, ha tojsz rá?
2016. febr. 11. 08:30

Tegyük fel elhozod az autót, nincs nálad és a kocsiban forgalmi.

Megállít a rendőr. Kéri az igazolványokat.

Odaadod a jogosítványt, személyit, upsz, forgalmi nincs.

Kicsit macerásabb a dolog, de ahogy tudja ellenőrizni központilag hogy nem körözik e az autót, ugyanúgy tudja azt is, hogy a te neveden van a forgalmi engedélye.

Maximum kapsz egy kis büntetést. Ha elmondod a problémát, talán azt sem.


Mindezt természetesen csak akkor, ha nincs szerződés a férjed és a barátja között (bár nem tudom hogy a te kihagyásoddal az érvényes lenne e, illetve hogy működik a dolog ha más az üzembentartó, mint a tulajdonos).

12. syria (válaszként erre: 2. - **vörösdémon**)
2016. febr. 11. 07:22

Az „üzembentartó sajátjaként használja a gépjárművet, az azzal járó minden joggal, és kötelességgel. Egyetlen dologban van csak korlátozva, mégpedig abban, hogy nem adhatja a gépjárművet más tulajdonába, arra csak a tulajdonosnak van joga”.


[link]

11. Panna.33 (válaszként erre: 9. - Gyöngy:))
2016. febr. 11. 06:55
Azért egy balesetért nem az üzembentartót vonják felelősségre. Kikérdezik, az biztos, és a biztosítás is nőni fog, de nem több.
10. gyöngy:) (válaszként erre: 8. - Timycat)
2016. febr. 10. 22:04
Igen, ez a kérdés, kinél van a forgalmi?
2016. febr. 10. 22:01

Neked van jogod és kötelezettséged a gépjárműhöz kivéve, hogy nem értékesítheted.

Ha balesetet okoznak vele téged vonnak felelősségre.

Én a helyedben ideiglenesen kivonatnám a forgalomból, a szüneteltetés alatt biztosítást sem kell rá fizetned, és így nem tudja a barát használni az autót.

2016. febr. 10. 21:26
Forgalmi nálad van? A forgalmival igazolod a jogszerű használatot.
7. Imisz (válaszként erre: 5. - Kisj)
2016. febr. 10. 19:28

Viszont ha a barát valami szabálytalanságot követ el pl. gyorshajtás, a feleség, mint üzembentartó kapja a büntetést!

Nálunk is ez a helyzet, a férjem a tulaj, én az üzemben tartó. Még a forgalmiban is CSAK én vagyok beírva. A férjem neve csak a törzskönyvben szerepel.

Igazából fogalmam sincs jogilag mi a helyzet, de mint üzembentartó, én felelek az autóér! A biztosításér, műszaki állapotér, és a gyorshajtás büntetéséért is. Ezért szerintem nem simán "ennyi".

Ebben az esetben a férj azt tesz-e a tulajdonával amit akar??? De, hogy ha a feleség meglátja az autót és elhozza a pótkulccsal, nincs az a rendőr aki elveszi tőle. Amíg ő az üzembentartó. Szerintem.

6. pista55 (válaszként erre: 2. - **vörösdémon**)
2016. febr. 10. 19:11
Vidd el és majd látod mi lesz a következménye! Le nem csuknak érte én úgy gondolom.:)
5. kisj
2016. febr. 10. 18:38
tulajdonos a férjed, ennyi
2016. febr. 10. 17:41
Készült kölcsönadási? Ha igen, milyen időtartamra?
2016. febr. 10. 17:40
Férjed partner ebben az "elhozásban"? Egyáltalán mivel indokolja, hogy nem hozza vissza?
2016. febr. 10. 15:38

Kérdésem a következő lenne:


A férjemmel közösen vásároltunk jó pár évvel 8 évvel ezelőtt egy személyautót, amit hitelre vettünk. A férjem a tulajdonos, én mint feleség vagyok az üzembentartó.Az én nevemen van a gépjármű kötelező biztosítása is.


Mivel a tavalyi év második felében különköltözött a férjem elvitte az autót is amit visszaköltözéskor sem hozott vissza. Oda adta egy nyomozó barátjának használatra.


Van e jogom a pótkulccsal elhoznom az autót ha meglátom a városban? Ha elhozom azt jogtalanul tenném?

Vagy egyáltalán mihez van jogom? Tudja valaki?

2016. febr. 10. 15:34
Mihez van jogom? Jogi kérdés - személygépjármű

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook