Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elhanyagolom, ha egyedül nevelem? fórum

Elhanyagolom, ha egyedül nevelem? (beszélgetős fórum)


1 2
53. 62ca4f0445 (válaszként erre: 52. - Gkreka)
2013. máj. 16. 12:55

Igen az említett példa csak egy péda volt!Általában nem ez jellemző az óvodákra és az óvónénikre dadusokra!


A mi óvink sem ilyen sőt! Olyat is megtettek a családunkért a gyerekemért amit nekik egyáltalán nem kellett volna megtenni és megtették csak hogy nekünk könnyebb legyen! Hálás vagyok nekik!


Nem szeretnék általánosítani van jó ovoda jó ovónénikkel és vezetőkkel dadusnénikkel és vannak kevésbé jó óvodák óvónénik dadus nénik!


Zárojelben megjegyzem hogy a fent említett példában (51 hozzászólásom) az említett gyereket ismerem és a családi hátteret is. Annyi hogy egy gyermek viselkedése az óvodában ( jó vagy rossz) az otthoni légkör nagyban befolyásolja.

Szerintem

52. gkreka (válaszként erre: 51. - 62ca4f0445)
2013. máj. 16. 12:30

Biztos van ilyen!


A mi ovinkban is vannak "kényelmetlenségek", pl. nevelés nélküli munkanap... Ha egy mód van rá figyelembe veszem és tehermentesítem az óvónőket, a nyári szünetben szintén. De cserébe, amikor egyszer telefonáltam, hogy baleset volt az M7-en és se előre, se hátra nem tudok mozdulni, kizárt, hogy odaérjek időben az ovihoz, akkor szó-hang nélkül megvártak, nem kaptam szemrehányást stb. Az pedig természetes, hogy másnap a kisfiam vitt egy szál virágot, köszönet képen a dadusnéninek.

2013. máj. 16. 07:05
Erre egy példát: van egy ismerősőm akinek a gyererkével nem tudnak mit "kezdeni" az óvónők ezért megkérték az anyukát vigye el ebéd után! Igy egy gonddal kevesebb ...
50. 9b68993820 (válaszként erre: 47. - 62ca4f0445)
2013. máj. 15. 19:50
Lehet, hogy sok önként egyedül gyereket vállaló nő van, de én még nem találkoztam ilyen nővel. :) A hasfájást biztosan arra értették, hogy miért nem érnek oda a gyerekért délután 3-ig. :) Amikor oviba járt a gyerekem, mindig azon csodálkoztam, mások hogy tudják megoldani, már koradélután, szinte ebéd után elhozzák, és a nyári több hónapos szünetet is simán megoldják. Nem kell ahhoz szinglinek lenni, hogy valaki normálisan, teljes munkaidőben dolgozzon, netán még egy vagy két gyereket neveljen, ellásson. :)
49. 62ca4f0445 (válaszként erre: 48. - Michelle.r)
2013. máj. 15. 19:31
Pajtában:-))
48. michelle.r (válaszként erre: 44. - 62ca4f0445)
2013. máj. 15. 17:47

'elveszik a gyerektől a jogos tulajdonát az apát! '


Vajon hol és milyen körülmények között nevelkedhetett az, aki így vélekedik? :o))

2013. máj. 15. 16:47

"Az óvónők igazából az olyan szinglikre gondoltak akik tudatosan ezt az életformát választották!"-Szerintem. Sajnos nem egyértelműsítették és nem konkrétan írták le a helyzetet így könnyen félre érthető!Szerintem. Attól függetlenül fennhordják az orrukat!


Szerintem a szingli szülők "több kategóriásak" ( mint fogalom)!

1. az önként egyedül gyereket vállaló szülők és az ők nyavajgása

2. Az elvállt szülők (az okok ez estben teljesen eltérőek!)


Talán elítélendő ha valaki 1. önként vállalja a gyereket és sír?Hiszen ő vállalta vállalja a nehézségeket is!- mondják az okosok!

Talán elitélendő az a valaki aki 2. kategóriába tartozik és részben az önhibájából vállalja egyedül a gyermekét?

Nem hinném az élet ezt hozzta neki

nem talált normális párt ezért elvállt vagy egyedül bevállalt gyereket!

Ha tisztességesen neveli akkor minden oké

2013. máj. 15. 09:53
Légy büszke arra hogy egyedül helytállsz ebben az amúgy is nehéz gazdasági helyzetben.
45. gkreka (válaszként erre: 44. - 62ca4f0445)
2013. máj. 15. 09:47

Erre nincs mit mondani. Idióta megnyilvánulásokat jobb figyelmen kívül hagyni. (Azért hétvégén, ha lesz időm beleolvasok az idézett fórumra. Hagyj bosszankodjak én is :))

A hozzászóló, pedagógusnak nem nevezhető, személynek, komoly tudásbeli és empatikus hiányai vannak. És a szívem mélyén remélem, hogy valójában nem is óvónő...

44. 62ca4f0445 (válaszként erre: 43. - 62ca4f0445)
2013. máj. 15. 09:39

A szingliket ki ne hagyjuk:-)!!!!!!!! Ők aztán a nevelés "csodái" egyedül, tökösen, majd én megmutatom......alapon elveszik a gyerektől a jogos tulajdonát az apát! Csupa nő között nő fel, aztán csodálkozunk ha affektál, női ruhákat hord!!!!!!!!!!!! és ki tudja mivé válik, mire felnő! Most tényekről beszélek! egy újabb csemege az óvónőktől!

( Más fórumokon is feltettem ezt a kérdést nem provokativ jelleggel hanem pusztán csak érdeklődés miatt most itt az emberek véleménye számít)

43. 62ca4f0445 (válaszként erre: 42. - Gkreka)
2013. máj. 15. 09:36

És lám megállod a helyedet egyedül is! Nekem volt szerencsém ilyen helyzeteket többször is (az ismeretségi körömből is) átélni.

Szerintem aki ezt leírta szerintem nem rosszindulatból írhatta csak aggódott értetek! Bár nem látok bele az életedbe és nem tudom milyen az illető aki ezt mondta ezért csak ezt tudom nyilatkozniamit leírtam ( saját tapasztalataim alapján)

42. gkreka (válaszként erre: 41. - 62ca4f0445)
2013. máj. 15. 09:15

Akkor én piszok mázlista vagyok! Nekem a "legnegatívabb" hozzászólás: "De jól meggondoltad a válást! Hogy fogod bírni egyedül..." volt.


De ha jól látom a fórumon sem tolonganak, akiket a való életben ilyen atrocitás ért volna. Szerintem ez mellékvágány. Lehet, hogy előfordul ilyen, de atipikus.

41. 62ca4f0445 (válaszként erre: 40. - Gkreka)
2013. máj. 15. 07:26

No igen normális ember ezt teszi! Szerintem


De amit látod vannak gonosz rosszindulatú emberek is! Sajnos!

40. gkreka (válaszként erre: 38. - 62ca4f0445)
2013. máj. 14. 22:17
Én az ellenkezőjét, azaz inkább segítőkészséget tapasztaltam.
39. 4c1a787e8f (válaszként erre: 16. - Cippora)
2013. máj. 14. 16:02

Én se ítéltem el. Le is írtam, hogy nem ítélkezhetek, mert stb..Csak leírtam egy pár vonzatát, ami van.


Attól még, hogy letagadjuk a vonzatokat, lesznek. Ha már így van, bölcsebb lenne tudomásul venni őket, és ahogy lehet csökkenteni a negatív hatásukat. Ugyanis ha már tudjuk a "bajt", akkor lehet rajta segíteni.

2013. máj. 14. 15:06

Igen erre!

________

A másik kérdésem az idekevert honlap idióta hozzászólásából ered tényleg ennyire előítéletesek az egyedül álló szülőkkel szemben az emberek? És ha igen milyért?

37. gkreka (válaszként erre: 32. - 62ca4f0445)
2013. máj. 14. 15:01

Ne haragudj, de ha erre a kérdésre keresed a választ, akkor kár volt idekeverni egy honlap idióta hozzászólását!


A konkrét kérdésre a válaszom:

Remélem nem hanyagolom el a gyerekeimet csak azért, mert elvált szülőként nevelem őket. De tény és való, hogy nehezebb mindenre időt szakítani így.

2013. máj. 14. 15:01
az idézetet egyedül szülő írta
35. 62ca4f0445 (válaszként erre: 33. - D71ef05a8e)
2013. máj. 14. 15:00

Teljesen igazad van!


De szeretnék idézni az óvónők-huról


Igen sok szülő elválik pont tegnap olvastam egy cikket erről a címe Magamnak szülők gyereket nőklapja!

Erre azt tudom mondani hogy mindig kettőn áll a vásár!

Az sem mindig igaz hogy az anya megfosztotta a gyerekét vagy gyerekeit az apától. Mert lehetnek ugyan elválltak de tartják a kapcsolatot a gyerekkel. Ha pedig nem így van ahogy kedves Ritus (a téma vezető szöveget ő tőle idéztem) írta akkor az önzés a gyenge akarat érvényesül a kompromisszum hiánya, melynek következménye hogy a gyermek lelke sérül

2013. máj. 14. 14:56

Elhanyagolás:

Az akit testileg és lelkileg elhanyagolnak!

A szülő le is mondhat a gyerekéről ( külömböző okok miatt)

Sajnos az elhanyagolásból akkor lesz "ügy" ha valaki maradandó károsodást kap vagy meghal. ( pl a fényevő gyerek és családja) Nagyon sok est azonban rejtve marad!

33. d71ef05a8e (válaszként erre: 32. - 62ca4f0445)
2013. máj. 14. 14:31

Általánosságban semmiképp nem lehet ilyemsit kijelenteni. nyilvánvaló, hogy aki nem tudja senkivel megosztani a terheket, egyedüli caládfenntartó, annak sokkal nehezebb dolga van, és számszakilag lehet, hogy kevesebb időt tud a gyerekével tölteni, de egyrászt az együtt töltött időnek nem csak a mennyisége, hanem a minősége is fontos, másrészt ez nem jelenti azt, hogy aki párban neveli a gyermekét, az mind kivétel nélkül ki is hazsnálja a gyerekre jutó időt maximálisan.


Mindenkinek jobb, ha teljes a család, mármint azkra gondolva, akik családoban szeretnének élni. De ki lehet hozni a legjobbat az egyedül nevelésből is, és lehet nagyon elhanyagolt a gyerek egy kívülről teljesnek tűnő családban is.

32. 62ca4f0445 (válaszként erre: 29. - Gkreka)
2013. máj. 14. 14:17

Arra keresem a választ hogy ha valaki egyedül neveli a gyerekét az el is hanyagolja? Jut idő a gyerekre? Ti hogyan oldjátok meg egyedül álló szülőként?

Mit értetek az alatt hogy elhanyagolás?

31. 62ca4f0445 (válaszként erre: 28. - Adfa0d8bdb)
2013. máj. 14. 13:58

Igy van!

Nem tetszik az a stilus ahol a pénz a külső a család stb alapján rangsorolják az embereket!

Nem láttunk bele mások életébe s amit láttunk az alapján mondhatsz véleményt úgyan de az is csak felszínes dolog! A legjobban az tudja aki benne van! V

30. 62ca4f0445 (válaszként erre: 29. - Gkreka)
2013. máj. 14. 13:55
Nem nem szabad általánosítani vannak ilyenek mint ezen a fórumon rosszindulatuak és vannak normális óvónők akik megértik ezt!
29. gkreka (válaszként erre: 27. - 62ca4f0445)
2013. máj. 14. 13:42
És szerinted most nekünk egy honlapról kiragadott egy mondat alapján kéne elítélnünk az óvónőket?! Vagy mire vonatkozik a kérdésed?
28. adfa0d8bdb (válaszként erre: 27. - 62ca4f0445)
2013. máj. 14. 13:33

Ne haragudj de én nem nézek ebbe bele, mert nem érdekelnek mások felületes eszmefuttatásai a gyerekneveléséről... mások rosszindulatú megnyilvánulásai meg végképp nem...


Engem az érdekel hogy a gyerekem kiegyensúlyozott, boldog gyerkőc és kitűnő tanuló...


Szerencsére én megválogattam hogy milyen pedagógus kezébe adom a gyerekemet, és ő nem a családi állapotunk alapján ítélkezik!

27. 62ca4f0445 (válaszként erre: 24. - Valakivagyok1984)
2013. máj. 14. 13:19

Így van egy óvónői szakmai honlapon olvastam ez!

Senki sem tökéletes ők aztán nem! :-))

2013. máj. 14. 13:13

Cimpike!

Akiknek a bejegyzéseit íde írtam ők saját magukról állították (az óvónők.hu-n ), hogy megkeseredettek dühösek szakmailag féltékenyek (pl családi napközikre).

Azért lett ide bemásolva hogy vannak ilyen vélemények is! sajnos ráadásul óvónőktől.

______________________________

Az én véleményem szerint kettőn áll a vásár! Egy anya nem tilthatja meg az apának a látthatás jogát!

Az is igaz hogy vannak nők akik spermadonorként gondolnak a férfiakra és ez már mindjárt bűn? A férfiak is úgyan ezt teszik elhintik a magot azt jó napot! Velük szemben nincs ítélet! Vagy amikor hitegetik a nőt szeretlek gyereket akarok tőled stb és amikor terhes a nő lelép! Etikátlan!

Ettől függetlenül minden vállás és élet más az óvónőknek nem volt szép íly módon beszélni a "szingli" egyedül álló szülőkről édesanyákról édesapákról! Szerintem nagy áldozatot hoznak és nagy teher nyomja a vállukat!

25. adfa0d8bdb (válaszként erre: 24. - Valakivagyok1984)
2013. máj. 14. 13:01
Akkor bocs, akkor nem neki szól a felháborodásom, de akkor is azt gondolom, senkinek sincs joga mások életéről ítélkezni...
24. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 23. - Adfa0d8bdb)
2013. máj. 14. 12:54
Ezt nem a fórumindító írta.Egy honlapon olvasta..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook