Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elhalálozott ember nyugdíjának felvétele fórum

Elhalálozott ember nyugdíjának felvétele (beszélgetős fórum)

2016. jún. 2. 13:33
Tanácsot kérnék!Apukám 2015.november elején hunyt el, 2 hete volt a hagyatéki ott azt mondta a közjegyző,hogy az utolsó nyugdijt már nem tudta felvenni így az örökösöknek elosztják és elküldik.Most érdeklödtem a nyugdijfolyósitonál ott azt mondták ,h meg kell igényelni ,én ezt nem értem a közjegyző meg azt mondta ő megküldi a hagyatéki papirt és utalják.
19. globus (válaszként erre: 2. - A0c1361e44)
2011. júl. 12. 13:36
Nekünk kiadta a postás, némi olajozás ellenében.
18. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - 02db590b2c)
2011. máj. 27. 09:52
Nagymamám amikor meghalt,már nem lehetett felvenni abban a hónapban a nyugdíját.Legalábbis így emlékszem.Tavaly nyáron volt.De megkérdezem anyukámat,mert ő szokta átvenni.Özvegyi nyugdíjat igényelhet az özvegy,de ugye itt még nem erről van szó.
2011. máj. 27. 07:38
Nagyon szepen koszonom a valaszokat!
2011. máj. 27. 07:34

A 11. hsz-ban van a korrekt válasz.

Azaz, arra a hónapra, amelyben az illető elhalálozott még jár a nyugdíjkifizetés, de ezt már csak örökösödési eljárás keretében vehetik fel hivatalosan az arra illetékesek.

A kézbesítők néha kivételt tesznek, ha nagyon közeli a nyugdíjkifizetés és az elhalálozás időpontja. Mint pl. Édesanyám esetében.

20.-án ment el, s a kifizetés 21.-én volt. Így még odaadták a testvéremnek, mert ő volt a meghatalmazottja, amíg kórházban volt.

De nem ez a hivatalos menet. Ezt vissza kellett volna küldenie a kézbesítőnek, s a nyugdíjfolyósító hagyatékba utalta volna újra ki.

2011. máj. 27. 07:19
Ja es egyik lanya sem volt hozza bejelentve,tehat papiron egyik sem elt vele.Akkor jogtalanul vette fel,nem?
2011. máj. 27. 07:11

Ozvegy volt.Ozvegyi nyugdijat kapott.Volt ket lanya,ebbol az egyik volt a vegrendeletben a kedvezmenyezett,de a masik vette fel a nyugdijat a halal utan kb 2 hettel.

Velemenyem szerint ez jogtalan volt,mert ot semmikepp sem illette volna meg,max a masik lanyt,de ot is csak birosagi vegzes,vagy hagyateki eljaras utan.

Vagy tevedek?

13. kisnejulcsi (válaszként erre: 12. - Kisnejulcsi)
2011. máj. 27. 07:06
Ha nem volt vele egy háztartásban senki , akkor az előttem szóló hozzászólás lép életbe !
12. kisnejulcsi (válaszként erre: 1. - 02db590b2c)
2011. máj. 27. 07:04
Közös háztartásban élőnek jár az utolsó havi nyugdíj !!! De........ a kézbesítő vissza küldi -"meghalt" - jelzővel és a Nyufig kikűldi a vele együtt élt személynek .
2011. máj. 27. 07:04
Arra a hónapra jár még a nyugdíj, amelyik hónapban elhalálozott, de ha 5-én halt meg és a nyugdíj kifizetésének napja 20-a, akkor már csak az örökös veheti fel, hagyatéki eljárás után.
10. e705905164 (válaszként erre: 9. - E705905164)
2011. máj. 27. 07:02
18*
2011. máj. 27. 07:02
15.-én meghalt ,19. fel lett véve,de azt a temetésre fordították...a postás mondta azt még odaadja a fiának,aztán a jövőhavit azaz ezt a havit már nem hozta ki természetesen!
2011. máj. 27. 06:56

Abban az esetben ha van vegrendelet es nem a kedvezmenyezett vette fel,akkor mi van?Milyen kovetkezmenyei lehetnek?

Theat ha van 2 testver,az egyik a vegrendelet kedvezmenyezettje,a masik ki van zarva a vegrendeletbol,de megis felvette a nyugdijjat olyankor mi van?Felelosegre vonhato?Vissza kell fizetnie?

2011. máj. 27. 06:45
apósom hónap közepén halt meg, a párom felvette a nyugdíját és a postán lerendezte a dolgot, nem fizettünk büntetést és hagyatéki hónapokkal később volt. tavaly januárban volt mindez
2011. máj. 27. 06:32
Ugy tudom jogtalan a felvétel mivel a honapit kapja, de ha van neki valahol pénze gondolok takarékra vagy más egyébre zárolni kell hagyatékig.
2011. máj. 27. 06:31

En is igy tudom,hogy azt csak ugy nem lehet felvennie senkinek se,megha epp az egyik gyereke is az az elhalalozottnak,mert ugymond milyen jogon,hisz meg a hagyateki nincs meg,addig nem lehet tudni kinek itelik,ha ez egyaltalan beleszamit az orokosodesbe.


Nem tudom az erre vonatkozo jogszabalyokat,ezert is kerdeztem.Hatha erre teved valaki aki a nyugdijfolyositasnal dolgozik,es akkor tuti valaszt kapok.Persze koszonom a hozzaszolasokat:)Mindennek velemenynek orulok.

2011. máj. 27. 06:29
Már régen volt, és nam nagyon emlékszem, de azt hiszem a nyugdíj folyósító dönti el hogy még jár-e arra a hónapra a pénz vagy sem. Hogy ki veheti fel vagy sem arról nem tudom lenne-e korlátozva
2011. máj. 27. 06:29
Ez illegális és ha felveszi, akkor azt vissza is kell fizetni, sőt még valami"jutalom" is kinézhet ha olyan passzban vannak.
2011. máj. 27. 06:28

Én úgy tudom, hogy ha valaki meghal 5-én, akkor azt a nyugdijat annak ellenére, hogy fel tudja venni esetleg, jogtalanul teszi. Vissza kell fizetni.

Ha x hó 15-e után hal meg, akkor a nyugdij jár.

Igaz, meg kellene várni az örökösédési eljárást.

2011. máj. 27. 06:24

Egy kis segitseget szetnek kerni,hogy ilyen esetben mi a teendo,illetve mi a legalis.Egyenlore tobbet nem irnek a hatter esemenyekrol,mert befolyasolas nelkul lennek kivancsi a velemenyekre.

Egy rovid elozetes a temahoz:ha egy ember pl elhalalozott x ho 5-en,akkor valaki fel veheti e mondjuk x ho 20-an az elhalalozott nyugdijjat?Ha igen ki,ha nem miert nem?


En ugy tudom ez illegalis,es az elhalalozott adataival valo visszaeles.

Aki tud,legyszi segitsen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook