Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elhagynám a párom, de a gyerekek miatt lehetetlen, rám szált a családsegítő mit tegyek? fórum

Elhagynám a párom, de a gyerekek miatt lehetetlen, rám szált a családsegítő mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. 7fb29bdf03 (válaszként erre: 8. - Dittka24)
2014. jún. 10. 18:43
Ez hülyeség szerintem. Millióan elválnak és lesz más az életükben, ezért nem vehetik el a gyerekeket.
39. Eni37
2014. febr. 3. 21:28
Szia keress egy albérletet titokba,s amikor nincs otthon menj a gyerekekkel,s közben keress ügyvédet,a családsegitő tud segiteni ingyenest is, s ha bánt vettess látleletet,s készits fényképet,h. legyen bizonyítékod.Én is így voltam 4 éve,de én nem mertem lépni,s férjem megelőzőtt,s bíróságon hiába mondtam,h. bántott letagadta,s hűlenség miatt neki adta abírónő a gyerekeket,akiket azóta ellenem nevel,s hiába futok a gyámügyhöz nem segítenek.Menj agyerekekkel titokba,a boldogságod ne add fel.
2014. febr. 3. 19:07

Keress egy albérletet és mihamarabb költözz el. Szerintem első körben ne költözz össze az új pároddal. Ha a családsegítős meg pofázik, akkor küld el melegebb éghajlatra.

Ne hagyd, hogy bántson az a szemét, a gyerekeket meg főleg ne engedd. Bár tudom erről nem volt szó. Én a helyedben már a héten elköltöznék. Ügyvédet fogadnék...stb. Hidd el, nem fogja elvenni a gyerekeidet.

37. Myra
2014. febr. 3. 18:29
Az első amit csinálnod kell az az hogy megkeresel egy ügyvédet. És ideiglenes felügyeleti jogot kérsz amit természetesenmeg is kellindokolni. Jó ügyvédet keress. Ha az anya és az apa egyformán megfelelnek a gyereknevelés követelménynek akkor az anyát részesíttik előnyben. A bíróságon nemigazságot osztanak hanem a törvényt érvényesítik,amit nemtudsz bizonyítani az nemlétezik. Ne a párod lelkivilágával foglalkozz hanem a gyerekeid érdekével. Ne költözz az új párodhoz,hanem rendezd be az életedet önnállóan.De először a felügyeleti jogot szerezd meg. Ha te elmész a gyerekekkel a rendőrség nem avatkozhat közbe. Neki nemkell mondani,rendezz egy megfelelő otthont magatoknak, aztán lépj le amikor nincs otthon, előtte már indítsd meg a felügyeleti jogot.
36. gribedli*** (válaszként erre: 9. - Dittka24)
2014. febr. 3. 17:37
Ha a haz is kozos, akkor plane nem rughat ki o, van ugy, hogy annak a felnek itelik, akihez a gyerekek kerulnek, vagy hogy mindketten ott maradtok, elvaltan is, ez toletek is fugg, hogy eladjatok-e, a legtobben persze eladjak, de ha most nincs erre lehetoseg, akkor sem kerulsz az utcara es nem vagy koteles alberletbe sem menni
35. 3d787b167a (válaszként erre: 29. - 9b10f3d7ff)
2014. febr. 3. 17:34

Láttam ilyen tisztes családsegítőt dolgozni"! :/


A szakma szégyene.


Meg ez is, akiről itt szó van.

2014. febr. 3. 17:32
A különköltözés a társadtól magánügy.Csak rád és rá tartozik.A családsegítő nem kötelezhet az együttélésre!Azonban nem szerencsés azonnal egy másik férfihez költözni:időt kellene adni magadnak és a gyerekeknek is.Lehiggadva átgondolni, hogy érdemes e.Mit miért adsz fel, és mit vársz, várhatsz el, valamint milyen hatással lehet ez a csemetéidre.Ha a hivatal látja hogy a gyerekek jó helyzetben vannak, megfelelően tudsz róluk gondoskodni, testi-lelki szükségleteik rendben vannak- akkor nem kell agódni.A gyermek elhelyezésről pedig a bíróság dönt, nem a családsegítő!Ha nem tudtok megegyezni, akkor lép be a gyámhivatal. Ha külön akarsz menni mégis, írj a bíróságnak egy megkeresést-kérj ideiglenes gyermekfelügyeleti jogot - az mérvadó amedig a hivatalos procedúra le nem zajlik.A fontos:alaposan gondold át minden tervezett lépésedet, mert ha egy kapcsolat véget ér, mindíg a gyermek a legnagyobb vesztes!
33. gribedli*** (válaszként erre: 8. - Dittka24)
2014. febr. 3. 17:31

Ilyet nem mondhat egy csaladsegito sem, mert ez igy hazugsag. Akkor vehetnek el, ha te olyan allapotban lennel, hogy mittudomen, annyira alkesz, drogos vagy, hogy emiatt a napi tevekenysegeket sem vagy kepes ellatni: enni adni a gyereknek, tiszta ruha, tiszta lakhely stb.


Es akkor sem mindig az apjuknak adjak, mert ha ugy dolgozik, hogy ez utkozik a gyereknevelessel akkor o sem tarthatja, szoval ugy kerek, hogy ilyenkor intezet (ideiglenesen).


A valas az nem egyfajta " igazsagszolgaltatas", hogy aki miatt megromlott a hazassag, attol elveszik a gyereket vagy aki menni akar, attol elveszik mert ez serti a gyerek lelkivilagat. Ha korulnezel, nagyon sok elvalt csalad van es meg a tenyleg rossz anyaktol sem minden esetben veszik el.

32. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 26. - Kriszta773)
2014. febr. 3. 17:31
Azert ennyire mar ne menjunk el... a mostani "parja", meg az "uj par" :(
31. kriszta773 (válaszként erre: 28. - Dittka24)
2014. febr. 3. 17:30
nem kell feláldoznod magad :) amit eddig leírtál magatokról, az égvilágon semmi ok nincs arra, hogy elvegyék a gyerekeket tőled. de ha esélyt érzel arra, vagy esélyt adnál arra, hogy ti ketten rendbe tegyétek a dolgaitokat, és együtt maradjatok, akkor maradj. :) ha semmiképpen nem akarod ezt, akkor ne maradj. ha félsz a gyámügytől, kérd ki egy ügyvéd tanácsát, az majd megnyugtat
30. Dittka24 (válaszként erre: 27. - 3d787b167a)
2014. febr. 3. 17:27
Én nem vagyok ilyen,nem akarok neki rosszat.Vagyok annyira intelligens,hogy meg tudnánk ezt az egészet beszélni,mindenféle gyámügy,meg családsegítő nélkül.Mikor bántott se mentem be feljelenteni.
29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 27. - 3d787b167a)
2014. febr. 3. 17:25
Ez kétélű fegyver, mert ha nincs tanú rá, akár még az érintetett jelenthetik fel rágalmazásért, hitelrontásért.
28. Dittka24 (válaszként erre: 26. - Kriszta773)
2014. febr. 3. 17:24
A rendőri intézkedés után a gyámügytől kijött egy hölgy,mivel a gyermekeim is itt voltak.A rendőrségnek jelenteni kellett az esetet a gyámügy felé:Ott teljesen az én érdekeimet tartották szem előtt,meg hogy segítenek stb.Most meg nem tudom mellé álltak.....nem akarom elveszíteni a gyerekeimet,ezért ha kell inkább feláldozom magam.
27. 3d787b167a (válaszként erre: 22. - Dittka24)
2014. febr. 3. 17:20

Menj be a munkáltatójához, és mond szépen el, hogy téged ezzel zsarol.


Simán lapátvárományos a tag.

26. kriszta773 (válaszként erre: 16. - Dittka24)
2014. febr. 3. 17:19
ne haragudj, de ha már rendőrt tudtál hívni, mikor a párod bántott, akkor valahogy nem értem, mit hezitálsz azon, hogy egy családsegítő mit mond? :) szerintem nem mondhat ilyet, hogy az apjuk kapná meg a gyerekeket, fordulj ügyvédhez, költözz el és kész. gondolom az új párodnak sem ideális ez a helyzet
25. Dittka24 (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2014. febr. 3. 17:17
azért az csúnya lenne,hogy apuka letesz X összeget azért,hogy vele maradjanak a fiúk
24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 22. - Dittka24)
2014. febr. 3. 17:16
Elvileg nem, gyakorlatban meg van az összeköttetés, pénz, hogy bármit megtehetnek.
23. Dittka24 (válaszként erre: 21. - 3b1a5ec920)
2014. febr. 3. 17:15
Igen,most is mindent megteszek értük.És nem lettem volna hűtlen,ha elfogadta volna azt amit akarok,vagy amit akartam!Ott még nem volt senkim,vagy akkor még.
2014. febr. 3. 17:12
a lényeg akkor az,hogy szerintetek sem avatkozhat bele ennyire a családsegítő,és nem vehetik el a gyerekeimet azért mert van valakim.Egyébként óviba,védönöhöz is bementek megkérdezni,hogy milyen anyuka vagyok.Csak jót mondtak rólam.
2014. febr. 3. 17:11

A hutlen elhagyas miatt ugyan meg nem vesznek el kiskorut az anyatol, de nem is piros pont :(

Szerelmesnek lenni, meg osszekotni az eletet es eltartani ket gyermeket, nem ugyanaz.

Nem vagy egy kicsit nagyon kapcsolatfuggo???

Amennyiben elkoltozol, tudsz megfelelo otthont, korulmenyeket, ellatast stb. biztositani a gyermekek reszere??

2014. febr. 3. 17:09
ha nem hozzá akkor külön,én már akkor is ezt mondtam,mikor senki más nem volt a képben
19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Dittka24)
2014. febr. 3. 17:08
Mielőtt írtam, nem olvastam a 17. hsz.-t
18. Dittka24 (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2014. febr. 3. 17:07
NYílván nem gondolom hogy jobb lesz,az sem hogy rosszabb.Ez a kapcsolat amiben vagyok szenvedés.A gyerekeim kicsik 5 és 2 éves,viszont ismerik az új férfit.Nekik sem jó ez a helyzet,amiben most vagyunk
17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Dittka24)
2014. febr. 3. 17:05

A gyerekek mit akarnak???


Ismerik az pótapa jelöltet? Az egy dolog, hogy kiszerettél az apjukból, de korántsem biztos, hogy a mostani akihez költözni tudnál jobb lesz.

16. Dittka24 (válaszként erre: 10. - Kriszta773)
2014. febr. 3. 17:04

ezért nem értem én sem,féltékenységből eredően tetlegességre is sor került,rendőrt is hívtam.

Ennek ellenére azt mondták ő az első aki megkaphatja a gyerekeket!Legutóbbi alkalommal elmentem sogornőmmel fiúkkal,csak hogy óvjam őket,az élettársamnak nem vettem fel a telefont,nem mondtam hol vagyunk,ő bejelentette a rendőrségen hogy mi eltüntünk,ezért most az van hogy én veszélyeztettem a gyerekeimet.Pedig a felügyeleti jog ugyanannyira az enyém is.

2014. febr. 3. 17:02
Hülyeség,hogy mert van valakid,azért elvehetik a gyerekeket tőled.
14. 3d787b167a (válaszként erre: 9. - Dittka24)
2014. febr. 3. 17:02
Keress meg egy ügyvédet, menj tova, és légy boldog.
13. 3d787b167a (válaszként erre: 10. - Kriszta773)
2014. febr. 3. 17:02
Simán lapátot kap ezért.
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Dittka24)
2014. febr. 3. 17:01
A családsegítő nem szállhat rád, csak a gyámhivatal. az is abban az esetben, ha nem tudsz felmutatni önállókeresetet, lakást, esetleg az életviteledben találnak kivetni valót.
2014. febr. 3. 17:01
de a gyerekeim nélkül nyílván sehova nem akarok menni,mert ők a legfontosabbak
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook