Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elgondolkodtatok már az örökbefogadáson? fórum

Elgondolkodtatok már az örökbefogadáson? (beszélgetős fórum)


1 2
2017. aug. 5. 09:53

Kedves Kismama!

Ha az életedben,olyan helyzetbe kerültél,hogy nem tudod vállalni a pici baba felnevelését,akkor mi szeretettel gondoskodással és nyitottan várnánk őt.Jogerős határozattal rendelkezünk orszgos várólistán is ott vagyunk tehát a távolság nem számít.Nem egyszerű döntés kérlek,akkor írj ha igazán biztos vagy magadban.Mail:tegedhozagolya@freemail.hu

49. trikó
2017. márc. 28. 15:59

Legnagyobb vágyunk, hogy egy kisbaba érkezzen hozzánk és teljes családdá válhassunk. Kedves kismama, ha nem tudod vállalni a születendő gyermek felnevelését kérlek keress minket, nagy szeretettel örökbe fogadnánk őt. Nagy szeretetben budapesti zöldövezetben élő diplomás házaspár vagyunk. Az alkalmassági határozattal természetesen rendelkezünk.

2017gyerebaba@gmail.com

48. 4975ebdc2f (válaszként erre: 43. - Sára2008)
2016. máj. 2. 09:21
Miért sírtál ha van sajátod?
47. T.Szil
2015. júl. 7. 19:19
Sziasztok! Szeretettel és nyitottan várjuk örökbe fogadott gyermekünket a családba! Szívesen találkoznánk egy olyan kismamával, aki örökbe szeretné adni gyermekét (vagy gyermekeit, hiszen ikerpárra is van engedélyünk ). Köszönjük!
2014. dec. 15. 11:20
Olyan édesanyát keresek, aki örökbeszeretné adni gyermekét. Jogerős örökbefogadási határozattal rendelkező házaspár vagyunk, rendezett anyagi körülmények között élünk. A többi infot privátba telefonszám cserével.
45. Sára2008 (válaszként erre: 44. - Trapiti)
2011. márc. 20. 09:09
Szia ! Tudod ez nem ilyen egyszerű ..Mert nem tudhatod ,hogy az a kilenc hónap mit tartogat számodra..Könnyű itélkezni ,tudod a sok kudarcok után csoda volt ,hogy terhes lettem ..közel a negyvenhez, ja és negyedik lombikom elött találták meg a problémát ami miatt volt az a sok sikertelen lombik ..de ettől fuggetlenül is kétséges volt , hogy sikerül a lombik ..de sikerült és akkor mondták , hogy talán lehet sajátunk is még egyszer..de sajnos azóta sem jött hozzánk a gólya ,pedig nagyon szerettem volna még édesanya lenni..az időből meg már kifutottunk ,hogy újból elkezdjük az örökbefogadást .Különben meg azért sírtam mert láttam a babát az inkubátorba és bántam ,hogy lemondtam róla mert pont két éves volt a kislányunk mikor meg kaptuk volna ..de ezt át kellett volna élni , de nem hátráltattam senkit a sorba , mert félidős voltam mikor szóltak és mikor megszületett a gyermekem már vissza mondtuk az örökbe fogadást , és rá két évre lett csak baba akit örökbe lehetett adni ..Kívánom ,hogy neked minden sikerüljön..
44. trapiti (válaszként erre: 43. - Sára2008)
2011. márc. 19. 20:23

Szia!

Én nem értek valamit...

Ha tudtad, hogy babát vársz, miért csak a születésekor mondtátok vissza az örökbefogadást? Szerintem ezt akkor kellett volna megtenni amikor kiderült, hogy várandós vagy.

Ha eldöntöttétek hogy belevágtok az 5. lombikba - ez gondolom azt jelenti, hogy mégis inkább akartatok vér szerinti babát, mint örökbefogadottat - akkor min sírtál?

Ha annyira fájt, hogy akkor nem fogadhattatok örökbe, akkor miért nem kezdtéktek úja az első baba után?

Ha az első gyerekhez 5 lombik kellett, akkor miből gondoltad, hogy a második jön spontán?

Szerintem jobb ha az ember tudja mit akar, és annak megfelelően cselekszk...

2011. márc. 19. 16:19
sziasztok !El mesélem az én kis történetemet ..Sok sikertelen lombik közben elindítottuk az örökbefogadást ,minden lehetséges alapítványnál ..2007 -ben sikerült az ötödik lombikom,nagyon boldog voltam ,majd félidős lehettem mikor jelezték hogy mi vagyunk a sor elején és bár mikor jöhet a baba ..2008 04 24 én megszületett kislányunk és én vissza mondtam az örökbe fogadást (bánatomra )mivel úgy gondoltam majd szülés után jön a kistesó spontán..de nem így lett ,mikor qa kislányunk két éves lett akkor tudtuk meg ,hogy aki utánunk következett (ismertük egymást )Ők kapták meg azt a babát amit elvileg mi kaptunk volna meg..napokig sírtam aztán , úgy éreztem hogy a sors akarta így mivel annak a fiatalabb párnak sosem lehetett volna saját babája ,nem úgy mint nekem ...Azóta is tartjuk a kapcsolatot , de az érzéseimről sosem beszélek ,mert mindenki boldog ..és így vagy úgy mindketten édesanyák lettünk ..
42. Akymo
2010. ápr. 17. 23:39
3 gyönyörű örökbabám van. A nagyfiam és a pici lányom születésénél ott voltam a középső manóm 8 hónaposan került haza.Megjártam előtte a poklok poklát a sok beültetést, a stresszt, de mindenért kárpótolt a szeretetük.
41. edite
2010. márc. 16. 12:07

Sziasztok!


Szeretném megkérdezni tőletek,/akik/ az országos listáról:0-3 év közötti magyar származású gyermeket fogadott örökbe,mennyi időt kellett várni?

Érdemes az országos listára is feliratkozni?Mert úgy hallottam,hogy nem érdemes,mert csak nagyobb gyermekek vannak,akikeket nem tudtak örökbe fogadni megyén belül.Ez igaz lehet?

Köszönöm a válaszokat!

üdv:edite

2010. márc. 3. 21:33

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, hogy lehet hamarabb az örökbefogadást intézni, valami olyasmit olvastam, hogy intézménybe menni, de az hogy történik, én ha beadom a kérelmet a TEGYESZ-hez , ez attól függetlenül lehet, hogy Intézményekben is jelentkezzünk le, vagy csak akkor, ha megvan a Gyámhivataltól a határozat?

Köszönöm

39. Sandy2007 (válaszként erre: 38. - Bogus75)
2009. máj. 12. 21:55

Szia !


Maximálisan együtt érzek veled.5 lombikot csináltunk végig,majd 3 donor inszeminációt(+néhány nőgyógyászati műtét).A 4.sikertelen lombik kudarc után vágtunk bele az örökbefogadásba.Nekem mindenképpen lesz babám elhatározással.Ez volt életünk legjobb döntése.(Bővebben az adatlapomon)Azt tanácsolom nektek hogy mindenképpen indítsátok el az öf.,ha ebben gondolkodtok.Bármikor visszamondhatod,ha úgy gondolod.De legalább várakozó listán vagy.A fórumokon olvasottak alapján az alapítványoknál kevesebb a várakozási idő.A felkészülést,várakozást az örökbefogadásra nehezen viseltük lelkileg.De megérte !Priv.szívesen is válaszolok,bármilyen kérdésedre.

Sok sikert!

2009. máj. 12. 07:46

Sziasztok!

Én még új vagyok itt a fórumon, de gondoltam csatlakozom hozzátok.

A párommal nagyon szeretnénk családot, de nekünk csak a lombik program jöhetett szóba. Már volt négy beültetés de egyik sem sikerült, és fontolgatjuk, hogy örökbe fogadunk. Már sokat olvasgattam ebben a témában a neten, de az persze nem ugyanaz mint a személyes tapasztalat.

Ezért szeretnék hozzátok fordulni tanácsért, illetve minden féle tapasztalat érdekel, amit úgy gondoltok szívesen megosztotok velem a témában.

37. nagyszucs35 (válaszként erre: 36. - A2880)
2009. máj. 8. 22:05
köszi.
36. A2880 (válaszként erre: 35. - Nagyszucs35)
2009. máj. 8. 14:37

sziasztok!

Bocsi a privát üzenetbe azt nem írtam,hogy a miénk titkos örökbefogadás volt,és igen alapítványoknál is próbálkozhattok.Sok sikert minden leendő örökbefogadó szülőnek.

35. nagyszucs35 (válaszként erre: 33. - A2880)
2009. máj. 6. 18:57
Szia! Szeretnék a férjemmel együtt örökbe fogadni. Nekünk már van 3-rom gyerekünk tavaj februárban lett volna a negyedik de sajnos szülés közbe meghalt és az én méhemet is kivették .15 , 13 , és 9-évesek .Szeretném tudni hogy ti mikor keztétek és mennyit vártatok . És hogy honnan fogadtátok örökbe a kisfiút, vagy honnan lehetne örökbefogadni még a TEGYESZen kívül , mert onnan választ már 1-hónapja nem kapunk. Várom válaszodat . Email címem nagyszucs35@freemail.hu. Szia
34. nagyszucs35 (válaszként erre: 23. - 4d9f8affae)
2009. máj. 6. 18:43
Sziasztok ! Én is szeretnék örökbefogadni a férjemmel együtt gyerekeket.Nekem van 3-rom gyerekem 15,13,és 9-évesek tavaj Februárban szülésközben meghalt a kislányom . Szeretném tudni hogy mikor keztétek és mennyit vártatok ? Várom válaszotokat . Ildikó . Sziasztok .
33. A2880 (válaszként erre: 32. - Babo87)
2009. ápr. 27. 13:17
Szia! Pénz:azt hiszem a tanfolyam ára fejenként 8000ft volt két évvel ezelőtt,lehet,hogy egy kicsit emelkedett,de nem hiszem,bár lehet megye függő ez is,mint a várakozási idő is.Nekünk másfél évet kellett várni mire sikerült,egy éves kisfiút fogadtunk örökbe(már két éves múlt),tényleg fantasztikus érzés,annyira,hogy újra elindítjuk az örökbefogadást.Sok sikert!
32. Babo87
2009. márc. 14. 21:20
Sziasztok.Megszeretném kérdezni hogy mennyi idö és persze mennyi pénz az örökbefogadás.Párommal nem lehet közös babánk ezért szeretnénk örökbefogadni egy picurt.A válaszokat elöre is köszönöm.Aki inkább e-mailt irna a cimem: bolzen87@gmail.com
31. dee
2008. júl. 14. 22:21

Mi nem sokat foglalkoztunk az örökbefogadással.De amikor a kisfiam minket választott ez lett a legfontosabb dolog az életünkben.15 hónapja 4 naposan hoztuk haza Balázst.Azóta teljesen más lett az életünk!

Mindenkinek sok sikert és türelmet kívánok!(megéri!!!)

2008. júl. 14. 19:39
Pedit72.az örökbefogadás-örökbeadási oldalon lapozz visszafelé és "krisike"irásában megtalálod a feltételeket.De lehet azóta már rátaláltál.sok sikert és bátorságot,én csak biztatni tudlak.
2008. jún. 12. 09:57
Azt hiszem,hogy annak van esélye az alapitványoknál aki még fiatal.Mi 50 évesek vagyunk,nekem van 4 felnött gyermekem,de akarunk a férjemmel örökbefogadni és mi már csak a TEGYESZ-hez mehetünk!Ne törődj vele mit mondanak mások,amit te érzel azt ők nem érzik!Sok sikert jankafamily!Icu.
2008. máj. 26. 11:50
Az a baj,hogy akinek már van saját gyereke,azzal maximum a tegyesz foglalkozik!Mi 3 saját gyerekünk mellé szeretnénk örökbe fogadni.Az,hogy egézséges vagyok és tudtam három gyereket szülni,bizony nem mindenkit tölt el örömmel.Van ahol ez szinte "bűn"!Tapasztalat!
2008. máj. 16. 10:00
Indulj neki,és szívböl kivánom,hogy sikerüljön!!!Mi,másfél éve várunk ezidáig hiába,de van remény úgyhiszem.
2008. jan. 11. 14:49
Igen az egy szep dolog az arvak befogadasa a szivedben fogadod oket, a lakasodat megosztod veluk,az eleted reszeve valnak biztonsagott adsz nekuk es szeretted oket.
25. 4d9f8affae (válaszként erre: 24. - D606bc0fd7)
2007. nov. 19. 13:31
Köszönöm,neked is örökbabád van?
24. d606bc0fd7 (válaszként erre: 23. - 4d9f8affae)
2007. nov. 19. 13:00

GRATULÁLOK a szép családodhoz! :)

Nagyon szép tőletek, hogy az örökbefogadás mellett döntöttetek.

2007. nov. 8. 22:15

Három örökbefogadott gyermekünk van!Bálit 9 éves 5hetesen,Ákos 6 éves 3hetesen,Szófiánk 14 hónapos

őt augusztusban hoztuk haza.Nekem csodállatos gyerekeim vannak,és a férjemnek volt az ötlete!!!!

2007. nov. 6. 08:07

A közpső sor, általános feltételek.:)

Sok sikert neked, és mesélj mi történt.

2007. nov. 6. 08:06
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook