Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elgondolkodtam fórum

Elgondolkodtam (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Elgondolkodtam

1 2 3 4
118. dundi53 (válaszként erre: 116. - 8bff41629d)
2009. ápr. 15. 14:46
Érdekes,hogy mit ért az írásból az aki ír és aki olvassa.Nem írtam,hogy sajnállak és már sokadjára,de még egyszer le írom:a helyzet ami több ember gondja nem egyedi siránkozás,hanem TÉNY!Hál Isten jól élek,de jobbra,többre vágyni,minden ember sajátja.De a saját érdeküket néző döntéshozók miatt sokaknak az életét kudarcba vitt embereket azzal irritálni,hogy "lám,én fiatalon hangya voltam és ti többiek tücskök,ezért úgy kell nektek!"ez magasztalása magadnak,ami sántít ha nem másoknak a rólad alkotott véleménye.És bár úgy szeretnéd értelmezni mintha reménytelen életről írtam volna,mindíg volt álmom és reményem még úgy is,hogy 20 évesen nem a jövővel törődtem,hanem szórakoztam,moziba jártam,és étteremben fogyasztott vacsora után mentem a naplementét nézni.
117. 40163fd81d (válaszként erre: 115. - 8bff41629d)
2009. ápr. 15. 10:40

Akkor bocsesz:)

Nekem ez jött le,de ez a fórumok átka.

Én is sokszor rájövök,hogy mást értelmeznek a szavakból mások,és teljesen másképp jön le ,mint ahogy írni,vagy átadni szerettem volna.

116. 8bff41629d (válaszként erre: 114. - Dundi53)
2009. ápr. 15. 09:29
Örülök neki, hogy akkor ismét megtudtam hogy nem szoktál síránkozni...Ha te így látod, akkor semmi gond, viszont akkor talán kerülni kéne a látszatát is...Ha te engem "sajnálsz" a mai napig is, semmi gond, sajnáljál csak nyugodtan, akkor legalább kiderült, hogy mégsem olyan reménytelen az életed mint aminek eddig beállítottad...Úgyhogy csak így tovább...Mivel akkor a jelek szerint bizakodva nézel, és eklégedetten a holnap elé,mert te mindig törődtél a jövővel már 20 évesen is...
115. 8bff41629d (válaszként erre: 112. - 40163fd81d)
2009. ápr. 15. 09:22
Sajnálom hogy akkor hogy félreértel...Nemértem miért az megy át, amit írtál most is, én csak PÉLDÁVAL támasztottam alá az álltalam leírtakat...Erre viszont szükség van,ugyanis, ha csak álltalánosságban írnék, akkor rögtön az volna a reakció, hogy beszélek bele a vakvilágba, ezt így nem lehet csinálni, és csak képzelgek...A másik...Nem vagyunk egyformák, ilyenkor is látszik...Sokakbol itt is az írígység beszél,én mondjuk mindig másként állok pedig az ilyen kérdésekhez...Gyerekként sokat olvastam a sikeres emberek, milliomosok élettörténetét, és írígység, felháborodás helyett a követendő példát láttam bennük, és az adta az embernek mindig az erőt, hogy látott maga előtt példákat arra, hogy miként kell hozzáállni dolgokhoz...Nézz utána Morgána, hogy minden valamirevaló milliomos, és sikeres ember annak idején takarítóként, cipőpucolóként, napszámosként kezdte, és a "tücsökmentalitás" és ésszel gazdálkodás vitte őket sikerre...És még az, hogy SOHA NEM SÍRÁNKOZTAK!!!! Nekem csak ennyi a mondandóm tulajdonképpen, önfényezésre nincs szükségem...Minek volna? Nekem attol nem lesz jobb ha dundi53 vagy bárki más csodálatát kivívom...Volna valami jelentősége?
114. dundi53 (válaszként erre: 107. - 8bff41629d)
2009. ápr. 15. 03:30
A"siránkozás"több millió emberé és tény.Szerintem sem volna rossz,ha nem az önfényezésedről szólna a topik.Ne kételkedj te az én boldogságomban,az írásod alapján nekem más a jelentése.Ja!Csak annyira személyeskedő amit írok,mint amit írsz nekem.Nem sajnálatért írok,csak a többség életét megnehezítő változásokról.Te viszont a szegények megvetéséről,a huszas éveid spórolásáról,aztán már 17-évesen a fantasztikus előrelátásodról,de ha várunk,talán kiderűl,hogy már úgy bújtál ki,hogy csalhatatlanúl tudtad miként kell fiatalon koplalni és alkalmi munkából"gazdagságot"gyűjteni.És mindezt úgy,hogy mindent magad termelsz,még a tüzelő is saját.Nekem az anyagi gazdagság nem a földtúrást,meg a fa gyüjtögetést jelenti.Ha tényleg ezt csinálod,akkor se most,se 20 évvel ezelőtt nem én vagyok akit sajnálni lehet.
2009. ápr. 13. 09:00

Hü, elég sok mindenről írtatok. Nem olvastam végig, az igaz, de szinte mindenkinek igazat adok. De...

ne felejtsük el, hogy mindenki saját sorsának kovácsa...tudom, ez már szinte sablonos szöveg. Minden mögött az embert nézzétek... lehet, hogy van pénze, lehet hogy nincs, de nem ez a lényeg, hanem ami az emberben van. A gondolkodása, a kialakult képességei, mennyire tudja kihasználni, felhasználni, milyen a pszichés lelkivilága, mit tanult a szüleitől, milyen temperamentummal született...stb. Ezek mind befolyásolják, hogy az életben hogyan dönt, hogyan dolgozza fel az őt ért dolgokat. Vannak könnyelmű és vannak összeszedett emberek, vannak akik könnyen túlteszik magukat dolgokon és vannak, akik sose.

Vannak, akik felületesek és vannak akiket mélyebben érintenek dolgok. De ezek csak másságok, ettől egyik ember se értékesebb vagy különb a másiknál. Nem a pénz fogja befolyásolni, hogy kiből mi lesz, hanem ezek a fenn említett dolgok befolyásolják, hogy ki hogy bánik a pénzzel, ki hogy viszonyul a pénzhez...Van akinek az ölébe hullik és mégis elveri, és van aki tudna vele bánni, de képtelen megteremteni. A pénz csak eszköz, része az életünknek, de sose a főszereplő! Ha valaki azzá teszi, egy életet veszit vele, mert amíg a pénzt hajszolja, nem fog élni, nem éli meg azt, amit az életet széppé teszi, aminek semmi köze a pénzhez. Ha valakit egy egzotikus utazás tesz boldoggá, az mit ér vele, ha nincs kivel megosztani és mit ér vele, ha közben bűntudat marcangolja, mert milyen áron szerezte meg a pénzt? Ha becsületes munkával teremtette meg, aminek az volt az ára, hogy sose volt otthon, mert mindig dolgozott, vajon pótolja e az élmény azt, hogy nem látta gyermeke első lépéseit, mert épp valami üzleti tárgyaláson volt? nem lehetett ott, amikor kiejtette az első szavakat? vajon pótolja e mindezt?

Tudni kell, hogy mi az érték, mi a fontos, mi az ami, számít. A vagyon hatalmas felelősséggel is jár: örökké aggódni, hogy ki lop meg, nem tudni, ki a barát, mert a pénzem vonzza. Azon görcsölni, hogy több legyen, hogy ami van ne vesszen el...A gazdagnak is megvan a maga baja, akárcsak a szegénynek. Nem ez a fontos. Hanem az, hogy mindegy melyik körülmény közé születünk, tudunk e vele boldogulni úgy, hogy emberek maradjunk, hogy mindennap tükörbe tudjunk nézni, hogy nyugodt lelkiismerettel hajtjuk e le a fejünket, hogy megtaláljuk e a lelki békénket, boldogságunkat önmagunkban, körülményektől függetlenül.

Ne másokat nézzünk, ne másokkal foglalkozzunk, az nem a mi dolgunk! Egyetlen dolgunk van: önmagunkkal foglalkozni. Csak önmagunkat tudjuk megváltoztatni, másokat nem! Ha mi jól viselkedünk, ha helyesen gondolkodunk, ha a saját házunk táján megteszünk mindent a világért, akkor megtettük, amit tehetünk. Minden más a többi ember dolga saját magával. Elég hosszú lettem, de remélem sikerült elmondani úgy, hogy értsetek.

112. 40163fd81d (válaszként erre: 106. - 8bff41629d)
2009. ápr. 13. 07:58

Tudod ,hogy a mondandóddal egyetértek.

Csak a tálalás nem az igazi.

Miért gondolod,hogy az nagy segítség,ha minden hozzászólásod nem szól igazán másról,mint arról:"Vazze' hülyék voltatok,úgy kell nektek,bezzeg nézzetek meg engem ,Én baromi jól csináltam mindent!"

111. Zizisicc (válaszként erre: 109. - 8bff41629d)
2009. ápr. 12. 12:23
Ebben igazad van! Egyet értek!
110. Zizisicc (válaszként erre: 105. - 8bff41629d)
2009. ápr. 12. 12:22
:o))
109. 8bff41629d (válaszként erre: 108. - 85ef3bb3d1)
2009. ápr. 12. 12:15
Pedig ez a válság már várható volt Viki...A köggazdászok értelmesebbje már sok-sok éve írta/mondta, hogy ezt a hitelekre épülő világot már nem lehet sokáig fenntartani...Az én elvem mondjuk mindig is az volt, hogy inkább éhenhalok, de BANKTOL!! soha nem kérek hitelt...Legfeljebb ismerőstöl, rokontol kérnék csak, ha FELTÉTLENÜL SZÜKSÉGES volna ...Próbáld majd ezentúl te is így csinálni, és akkor szerintem legközelebb nem fog fájni a fejed...Addig meg húzd össze a nadrágszíjat, ahogy csak tudod...
108. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 104. - 8bff41629d)
2009. ápr. 11. 20:56
Addig nyújtózkodtam!!! Mindig odafigyeltem, hogy meg is tudjunk élni!! Szerintem ekkora válságra nem csak én nem számítottam, hanem senki! Álmomban nem gondoltam volna, hogy fél év alatt 60-70.000-et kihúznak a zsebemből! Hidd el ha valaki megsúgja másképp cselekszem!
107. 8bff41629d (válaszként erre: 102. - Dundi53)
2009. ápr. 11. 20:01
Talán énis azt ajánlanám neked, hogy olvasd vissza a saját írásaidat...Talán mégiscsak találsz bennük síránkozást...Én mindenesetre találtam...A másik...Nem volna rosz, ha a személyem helyett talán inkább a móndandómra koncentrálnál, mivel itt, ebben a topikban tudtommal nem én vagyok a téma...De ha úgy jobban esik neked az álltalam leírtak megértése, akkor vedd úgy hogy nem a magam tapasztalatait, meglátásait írtam le, hanem a szomszédomét...Remélem így már nincs kifogásod a dolgok ellen...Amúgy az én életem boldog, elhiheted, a tiedben viszont már nem vagyok olyan biztos...Ugyanis nem én síránkozok, meg személyeskedek hanem te...Szóval inkább te gondolkodj el rajta, hogy tulajdonképpen mi is a célod az itteni írásaiddal...Hogy sajnáljanak? Jó...Akkor sajnállak...Így megvagy elégedve? Viszont az álltalad leírt tényekböl én nem ismerek semmit, mivel már írtam hogy az én életem egész másrol szól mint a tied...Gondolom ezelőtt 20 évvel sem volt más a helyzet ezen a téren...Csak akkor fordított volt a helyzet...
106. 8bff41629d (válaszként erre: 94. - 40163fd81d)
2009. ápr. 11. 19:48
Akkor ne olvasd...Olvasd inkább a síránkozásokat,azoktol viszont nekem fordul fel a gyomrom...
105. 8bff41629d (válaszként erre: 92. - Zizisicc)
2009. ápr. 11. 19:47
Jó...Akkor majd igyekszek csiszolni rajta...
104. 8bff41629d (válaszként erre: 91. - 85ef3bb3d1)
2009. ápr. 11. 19:46
Én nem itélkezem senki felett végülis nem vagyok bíró,a tetteiddel neked kell majd elszámolni sajátmagaddal mindig...Én csak az én meglátásaimat, véleményemet írom le mindig, pont úgy mint bárki más is...Szeretném ha tudnád hogy nem nézlek le,nemtudom hogy miböl gondoltad hogy lenézlek...Viszont azt ne feledd el, hogy hitelekre nemszabad soha alapozni semmit, mindig addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér...
103. Kleona
2009. ápr. 5. 10:55
Hali én falun élő kevéspénzt beosztó család anya vagyok,és az hogy az ember megtermel magán sok minden alapanyagot a konyhába állatokat tart az csak unalom űző dolog.Elmondom hogy mit értek ezen nálunk az utóbbi 3-évben lakat alatt tartunk mindent mert sajnos vannak olyan "emberek"akik azt hiszik hogy a kerítést árnyékolásra használják szemrebbenés nélkül megmérgezik a kutyáinkat,felhúzgálják a krumplit,letörik a kukoricát,elviszik a tyúkodat,vagy éppen a füstölőd tartalmát.Bejönnek a gyümölcsösbe öszetördelik a fádat,és a rendőrség megélhetési bünözésként kezeli a tolvaly pedig röhög a markában,kérdem én akkor miért kelek fel hajnalban hogy munkába menetel előtt ellásam az állatokat,miért kapálok késő estig azért hogy más jóllakjon belőle?
102. dundi53 (válaszként erre: 90. - 8bff41629d)
2009. ápr. 4. 12:57
Az előző válaszom is neked szólt,és csa annyit tennék hozzá,hogy olvass vissza,nincs síránkozás csak tényeket írtam,de ha a tény siralmas arról nem tehetek.Kinek hiszed magadat,hogy kioktass, leszólj,véleményt hangoztass bárkiről?Mégsem olyan boldog az életed és itt keresel örömöt mások kritizálásában?Kit érdekel,hogy neked milyen bajod van a szegények siránkozásával,hogy miként veted meg és nézed le őket?
101. 40163fd81d (válaszként erre: 100. - Mokus17a)
2009. ápr. 4. 12:53
Szörnyű lehet és bosszantó.Tuti ,hogy ismerős lehetett ,ha tudta ,hova kell betörni.
100. mokus17a (válaszként erre: 99. - 40163fd81d)
2009. ápr. 4. 12:46
Remélhetőleg nem,de amint emlitettem mindent elvittek.
99. 40163fd81d (válaszként erre: 98. - Mokus17a)
2009. ápr. 4. 12:45
Miről beszélsz?Nem ezt mondtam.Csak megjegyeztem ,hogy aki ennyi ételt tud felhalmozni,talán nem fog éhes maradni ezután sem.
98. mokus17a (válaszként erre: 95. - 40163fd81d)
2009. ápr. 4. 12:43
Nehogy már még meg is legyenek dicsérve azok,akik lopnak,"nekik úgy is elfekvőben van" Igen is megdolgoztunk érte és próbáltunk valamin spórólni és minket itélsz el ezért. Tehát lopjon akinek nins Attól,aki előre gondolkodik? Megáll az eszem!!!!!
2009. ápr. 4. 12:42
Az,hogy bízott az ember a nyugdíjas éveinek anyagi biztonságában,ma hiba,de ezt láttuk szüleinktől és ezért nemkaptuk meg a teljes keresetet.A rendszer és a hazafiatlan pénzéhes döntéshozók miatt kell a nyugdíjasnak segélyért menni,mint ahogy a munkavállalóknak is ezért lehetetlen jó megélhetést biztosító munkabért szerezni.Véleményed lehet,mint ahogy mindenkinek,de itélkezni és leszólni akárkit is,nem.Adj tanácsot ha kérnek,mondd el,hogy okosan csináltad ha kíváncsi valaki rád,de kritizálni,magadat másoknak így előadni helytelen.Aki nem akar "síránkozást" hallani,annak nem kell ott lenni.Ilyen egyszerű.Magadról mesélni, és mások életének kritizálásában"nagyságodat"kiemelni,ettől jól érzed magad?!
96. mokus17a (válaszként erre: 95. - 40163fd81d)
2009. ápr. 4. 12:39
Ezt nem teljesen értem. Nekünk nem elfekfőben volt. Itt a Húsvét és nem 30 e kellett volna sonkát vennünk és ez egy évre volt tervezve. Nem panaszkodom,remélem lesz mit ennünk,de azt dupla áron az áruházakban vesszük meg,amit össze sem lehet hasonlitani a házi dolgokkal. Ugyan is hiába vágnánk ismét sertést már nem füstölnek. Tehát nem csak azt veszitettük,amit elloptak,hanem azt is amiért most ezek után már vásárolunk.
95. 40163fd81d (válaszként erre: 93. - Mokus17a)
2009. ápr. 4. 12:32
Ahol elfekvőbe közel 200 ezer forint értékű étel van ,azoknak később is lesz mit enni.
94. 40163fd81d (válaszként erre: 88. - 8bff41629d)
2009. ápr. 4. 12:31

:(((

Szörnyű ez az önfényezés,komolyan,felfordul a gyomrom tőle:))

2009. ápr. 4. 12:07
az előzményekről csak annyit,hogy Ma reggel apukám hivott 6:30-kor,hogy betörtek a kamrában(magánházban) és elvittek minden élelmiszert,amit csak tudtak.Na, tessék!Ha nem lennének szegények nem loptak volna el tőlünk 170 e forint értékben sonkát,kolbászt,szalámit!!! Ennyit az igazságszolgáltatásról és a politikusokról,akiknek igen is lesz mit enni. Ennyit arról,hogy nem kell az egyenlőség,ugyan is akkor nem lenne rászorúlva senki a másik tulajdonára.
92. Zizisicc (válaszként erre: 89. - 8bff41629d)
2009. ápr. 4. 11:10
Talán nem ártana csiszolni rajta! :o))))))
91. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 85. - 8bff41629d)
2009. ápr. 4. 11:06

Csak tudod ahhoz is érteni kell, hogy valaki jól fektesen be! Igaz nekem nincs befektetni való pénzem, de anyukámnak volt, és szegény mindig elbukta. Van aki a szarból is aranyat csinál és van aki az aranyból is szart. Azért mert nem ért hozzá, és tudod nem érthetünk mindenhez! Gratulálok, hogy neked így sikerült, őszintén. Valószínűleg sokat tanulhatnék tőled, csak már késő! Viszont nem szabad másokat lenélzned mert nem olyanok és nem olyan ugyesen gazdálkodnak a pénzzel mint te!

Az án ápolónői fizum 90.000 ft sok nem marad belőle. Neked jó mert nincs hiteled de nekünk mindenünk abból van! Szó szerint minden! Tudod 1998-ban a férjem 10.000 ft-os fizetéséből és az én gyesemből nem, hogy befektetni nem jutott de ha anyám nem segít akkoriban akkor most nem írhatnék neked! Évekig tartott ez állapot! Megjártam már a poklok poklát és amikor jobb lett a helyzet akkor próbáltam élni és a gyerekeimnek minnél többet megadni! És rendbehozni a házam, környezetem. lehet, hogy hiba volt, nem tudom! Csak azt tudom, hogy most még nagyobb pokol jön !! Viszont nem ítélkezhetsz felettem és senki felett!

90. 8bff41629d (válaszként erre: 84. - Dundi53)
2009. ápr. 4. 10:56
Szerintem az én logikámat a magaménak mondom...De mivel ezzel a hozzáállással, minden nehézség ellenére is, sikeresnek érzem magam és boldognak, meggyőződésem hogy én csinálom jól a dolgokat, nem pedig te...Ugyanis nem én síránkozok állandóan, hanem te...Ebbe a topikba is csak azért léptem be, mert agybajt kaptam attol a nyivákolástol,síránkozástol amit olvastam itt...Ha valamitol a falra tudok mindig mászni, az a síránkozás...A "szegény" emberekkel sem volna különösebb bajom, ha nem síránkoznának állandóan,helyette inkább a megoldásra próbálnának koncentrálni...Szerintem többre mennének...Amúgy az öreg bácsira, akit a plazmatévé tett boldoggá, sem szólnék semmit, ha utána meg nem az önkormányzatnál látná az ember,síránkozni segélyért, mert nem tud kijönni a "pénzecskéjéböl"...
89. 8bff41629d (válaszként erre: 79. - Zizisicc)
2009. ápr. 4. 10:48
Énis figyelek, de már mint írtam, ilyen a stílusom...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook