Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elfújta a szél ... fórum

Elfújta a szél ... (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
196. Napsugár8 (válaszként erre: 195. - Guruljka)
2019. aug. 5. 16:01
Igen, mert a könyv szerint is, akik tovább jöttek, ott váltak kétfelé. Ezért egyik részük délnek, Olasz... a másik részük északnak Románia... vették az irányt. Valóban sokan maradtak Töröko-Görögország területén. Ami azt illeti Indiától odáig már az is elég sok.
2019. aug. 5. 15:18

[link]


Van sokféle elmélet. Sokfelé fújta őket a szél...

Érdekes, hogy épp Törökországban vannak jelen a legnagyobb arányú kisebbségként.

2019. aug. 5. 15:03

Az előző bejegyzésemről jutott eszembe, mivel ott éppen az etnikum tagjai voltak vád alatt, szóval:

évekkel ezelőtt láttam egy olcsó könyvet (éli-boltokban árulnak már ilyet is!), hogyan kerültek ők ide hozzánk.

Megvettem, mert felkeltette az érdeklődésemet.

Azt írja, hogy kb. 700 évvel ezelőtt, amikor Indiáig ért az iszlám sereg, "erőszakos iszlamosítási hadjárata" és akik nem akartak arra a hitre áttérni, életüket mentve, családostul indultak neki a nagyvilágnak.

Persze 1-1 család, közösség útközben lemaradt, ott maradt, ahol éppen voltak, de a tömeg egy része Görög-Olasz-Spanyolország felé vette az irányt, a másik része észak felé fordult: Románia-Magyarország, Német- és Franciaországon át egészen Angliáig. Ez utóbbi 3-ból vissza, vissza, vissza, oda ahonnét jöttek, mi magyarok voltunk az első olyan ország, akik befogadtuk őket.

Igaz, ha belegondolunk, hogy 700 évvel ezelőtt, az 1300-as évek, ha jól emlékszem, közvetlenül a tatárjárás után, nálunk rengeteg elnéptelenedett falu, település.


Azóta is sokat gondolkodtam azon, vajon valóban így történt-e, vagy mint annyi más, már ezt is belepte a feledés homálya? Elfújta a szél?

2019. aug. 5. 07:15

Egyébként leginkább válóperes bíró mellé voltam beosztva, mint népi ülnök. Hát bizony sok mindent láttam ott, ahogy még a fakanálon is civakodtak, nehogy valamelyiknek több jusson...


Minden reggel a titkárnál aláírtuk a jelenléti ívet, utána be kellett!! menni a főbíróhoz, és megmutatni az öltözékünket, akárhogyan nem ülhettünk a pulpitusba!!


Egy alkalommal jött a hír, hogy az egyik népi ülnök lebetegedett, büntetőjogi (garázdaság, emberölés!) perhez volt beosztva, és engem pakoltak be a helyére... Előtte a tárgyalást vezető bíró kioktatott, ha valami cirkusz adódik, akkor mit kell tennem, stb. stb. most nem írom a konkrétumot, az is titok. Hát azon a tárgyaláson végig a frász kerülgetett. :))

192. Napsugár8 (válaszként erre: 189. - Guruljka)
2019. aug. 5. 06:44

Amikor népi ülnök voltam (2x5 év) és a tárgyalások során sok minden maszek infó, stb. stb. kaptuk a kioktatást a titoktartási kötelezettségről:

- az ott történtekről, megjelentekről, nevekről, egyéb személyes adatokról senkinek semmit!

- a megtörtént esetekről szigorúan név, cím, stb. azonosító nélkül!! beszélhetünk, ha abból mások tanulhatnak, ha azzal másokat segíteni tudunk, tehát szigorúan csak mint "példát" mondhatjuk, de nem konkrétumot.


Mondjuk a te esetedben azért ha pl. valami új felfedezésről, + üzleti kapcsolatokról, termék összetevők adatairól, szóval gyakorlatilag semmiről!!! sem célszerű beszélni. De gondolom ezt eddig is tudtad. :))

191. Napsugár8 (válaszként erre: 189. - Guruljka)
2019. aug. 5. 06:34

Naná, hogy van! Ha nem tartanám a számat, nem is lett volna ügyfelem!


Van egy kis falucska Szolnok m-ben, több vállalkozó is hozzám járt. Egyszer az egyik azt kérdezi tőlem: és xy (falubeli) milyen eredménnyel zárta az évet? Én + úgy csináltam, mint aki nem hallja, csak tovább bújtam az általa hozott papirokat. Erre megismétli a kérdést.

Erre én: ezt tőlem kérdi? Kérdezze meg tőle! Maga mit szólna hozzá, ha fordított esetben bárkinek eldumálnám az adatait?? Erre ő: igazam van, erre nem gondolt.

Persze meglehet, hogy ez volt vizsgám, ezzel teszteltek? :))

190. Napsugár8 (válaszként erre: 187. - Ilián)
2019. aug. 5. 06:29

"Irat-őrzési kötelezettség" név alatt törvény van rá. Ebben kitér, hogy a számítógépen történt könyvelések esetén a könyvelési adatokat hány éven keresztül kell megőrizni.

Van még odáig egy néhány év. :))

2019. aug. 4. 22:11

Ez engem is érdekel, mert egy-egy szöveget, ami fordítási szempontból érdekesebb, el szoktam menteni.

nem tudom, a könyvelőknél van-e titoktartási kötelezettség, a fordítóirodák kötnek ilyen megállapodást a fordítókkal.

188. Ilián
2019. aug. 4. 22:08
t
187. Ilián (válaszként erre: 184. - Napsugár8)
2019. aug. 4. 22:08
És meddig tárolhatod a volt ügyfeleid adataid ?
186. Napsugár8 (válaszként erre: 182. - 5027cf0c8f)
2019. aug. 4. 18:34
Köszi, de ilyen fajta közösségi oldalakra nem járok (még néhány évig) a gépemmel.
185. Napsugár8 (válaszként erre: 183. - Guruljka)
2019. aug. 4. 18:33
Olyan, mint a delfinek! Állítólag azok is erőnek erejével "mentik" az embert a vízből! :))
2019. aug. 4. 18:28

Valahol olvastam, hogy itt valaki megszerezte egyik tag gépének IP címét és az alapján kinyomozta az illető pontos nevét, címét azért, hogy bírósági feljelentést tegyen...

Ismét átgondoltam, hogy rám, mint volt könyvelőre az érvényes jogszabályok szerint mi is vonatkozik:

- nav-nak köteles vagyok a gépemen levő volt ügyfeleim adózási, könyvelési adatait kiadni, amennyiben az adatok annak keletkezésétől számított 5 éven belüliek. De akkor is, csak konkrét név, cím, adószám megjelölése alapján. Az 5 év eltelte után már a nav-nak sem adhatom ki.

- további 10 év alatt kizárólag bírósági, ügyészségi hivatalos levélbeni kérésre vagyok köteles kiadni az adatokat, és csak ennek a 2 hivatalnak, és senki másnak!


Vagyis ha valaki azt mondja, hogy sikerült a gépem IP számát megszereznie, az kizárólag hekker általi feltöréssel sikerülhetett. Ami miatt igen-igen megütheti az illető a bokáját. Ezzel a módszerrel ugyanis nemcsak az én adataimhoz, de a vállalkozók adataihoz is hozzájutott. Kemény bünti jár ezért.

Hoxa szintén csak bírósági, ügyészségi megkeresésre adhat ki adatot, de ahhoz őnekik is tudniuk kell, hogy konkrétan név, cím szerint kinek az adatát kérik. Az, hogy valaki kéri x nic-nevű tag gépének IP-számát, nem adhatja ki, ezzel ő is hatalmas bajba sodorná magát. Kb. a vállalkozása végét jelentené.


Vagyis bármelyik úton is szerezte meg az adatokat, inkább nem próbálkoznék a feljelentő helyében, igen-igen drága pereskedés lenne az őneki.

183. Guruljka (válaszként erre: 179. - Napsugár8)
2019. aug. 4. 18:23

Nem, a hordócskát a bernáthegyi lavinamentő fajtára adták állítólag.

A mi komondorunk be is járhat, a kellemetlen szomszédot belökte a fotelba és nem nagyon engedte felkelni, csak ha látható volt, hogy elköszönünk tőle, de persze ki kellett kísérni.

Múltkor kitettük a kis trambulinomat az udvarra lemosni. A szomszéd kisfiú szerette volna kipróbálni, de a komondor nem hagyta. Következetesen, és nagyon finoman letolta róla a gyereket. Maga a kisfiú is kacagott, de ugrálnia nem sikerült!

Az újfundlandi a sziklás tengerpartokon segített a fedélzetről kidobott köteleknél fogva partra vontatni a hajót.

Okos és jól kezelhető fajta, de strandolni nem szabad vele.

Képes elég sok embert elég rövid idő alatt a partra kényszeríteni.

182. 5027cf0c8f (válaszként erre: 181. - Napsugár8)
2019. aug. 4. 18:15
A Yuetube-on van róluk fajta ismertető film. A puliról és a komondorról is.
181. Napsugár8 (válaszként erre: 180. - 5027cf0c8f)
2019. aug. 4. 18:11
Így van! A szomszédunké, ahogy írtam is, nem ledöntötte a behatolót, hanem a két első lábát az illető vállára tette, és nem engedte tovább egy lépést sem! Ezek szerint kutyája válogatja, de hogy helyben marasztalja a betévedő idegent, az biztos!
180. 5027cf0c8f (válaszként erre: 179. - Napsugár8)
2019. aug. 4. 18:06
A komondor területvédő. Nem támadja meg a behatolót, csak ledönti. S rajta tanyázik, míg elő nem kerül a gazda.
179. Napsugár8 (válaszként erre: 176. - Guruljka)
2019. aug. 4. 14:24

Igen, minden kutya fajtának megvannak a saját jó és kevésbé jó oldalai.

A puli elsősorban terelő kutya, már az őseink hozták magukkal a vándorlásaik során ide a Kárpát medencében. A hatalmas marha-csordákat a kutyák terelték, amerre a gazdájuk mutatta nekik.


A komondor a legjobb házőrző, a szomszédunkban volt. Bárkit beengedett az udvarra, de míg a gazdiék elő nem kerültek, kifelé senki se ment. Felállt 2 lábra, az illető vállaira rakta az első mancsát, és ott lihegett bele a hívatlan látogató pofájába. :))


A bumford-fejű új-funlandi ha jól tudom valahonnét északról került hozzánk is. Ott már eleve kis whiskiys hordóval a nyakán úszott be a hideg tengervízbe a fuldoklókért.


Nekünk fajtiszta tacskónk volt, azt nevezik egyébként kotorék-kutyának, vagy pockos-kutyának is, mivel még a vackából is kikotorja a pockot, menyétet, hasonló kéretlen látogatókat.


Ezeket az apró ölebeket, amiket retikülben lehet/szokták hordani vastag mázzal kidekorált úri-nők, ezeket sajnálom. Nem is engedném meg az ilyen mesterségesen tenyésztett fajtákat.

178. Napsugár8 (válaszként erre: 175. - Guruljka)
2019. aug. 4. 14:12
Én meg még nem is voltam fenn sohasem a facén, de nem is óhajtok oda menni. Bőven elég nekem az, ami itt van. Sokszor még sok is.
177. 5027cf0c8f (válaszként erre: 175. - Guruljka)
2019. aug. 4. 13:47
Okosan teszed.
176. Guruljka (válaszként erre: 173. - Napsugár8)
2019. aug. 4. 13:18

Nem aranyosság, hanem "szakma", a szülők választottak jól kutyafajtát.

Egyben a puliknak is feladatot, munkát adtak. A puli azt szereti.

Az új-fundlandit megakadályozni sem lehet abban, hogy vízből mentsen.

175. Guruljka (válaszként erre: 174. - 5027cf0c8f)
2019. aug. 4. 13:16

Én is megosztottam, amikor véletlenül láttam.

Mivel nincs okostelefonom, nem lógok folyton a facén, sőt amennyire lehetett, le is butítottam, hogy ha belépek, ne a közvélemény vagy egyes ismerőseim nézetei találjanak pofán. Hihetetlen, hogy csendes, kedves embereket mivé változtat a politikai meglátásuk, főleg választások előtt.

Néha benézek a fordítós csoportba, felköszöntök egy-egy régi ismerőst születésnapján. A testvéreim mailt írnak, ha valami közlendőjük van. A fiam meg felhív.

174. 5027cf0c8f (válaszként erre: 170. - Guruljka)
2019. aug. 4. 12:20
Elhiszem, hogy láttad. Ezzel van tele az arcos.
173. Napsugár8 (válaszként erre: 171. - Guruljka)
2019. aug. 3. 16:22
De aranyosak, hogy így megosztják egymás között a melót. 😍
172. 5027cf0c8f (válaszként erre: 171. - Guruljka)
2019. aug. 3. 15:21
Semleges.
2019. aug. 3. 08:23

Olvastam, egy Amerikában élő magyar házaspár egy tó közelében élt. Két gyerekük született. Mivel nagy volt a terület körülöttük, olyan kutyákat szereztek be, hogy a lehetséges vészhelyzeteket elkerüljék akkor is, ha ők maguk nincsenek kint a gyerekekkel.

Két puli, egy újfundlandi. :D A szárazon a két puli őrizte a gyerekeket, egyik sem maradhatott le a másiktól. A vizes dologban az újfundlandi volt az illetékes.

170. Guruljka (válaszként erre: 168. - 5027cf0c8f)
2019. aug. 3. 08:10

Mondjuk láttam már videót úszkáló komondorról, de szerintem ahogy a víz behatol a bundája szálai közé, nem lehet könnyű úszóviselet.

Régebben találtam egy német komondoros honlapját, ő egyenesen a tengerparton él, és talán tenyészt is. Az övéi simán belerohannak a tengerbe.

169. 5027cf0c8f (válaszként erre: 167. - Guruljka)
2019. aug. 3. 08:09
Volt egy pulim - 15 éve - imádta a vizet. Dunában úszott stb. A mostaniak? Víziszonyosak. Szeder egyszer beleesett a faluban lévő tóba. Kiúszott. Azóta is kerüli a vizet. Mi felmentünk egy stégre, ő meg jött volna utánunk. Nem a stégen... Mert attól félt. Upsz! Be a vízbe. Alig tudtuk kikapni. A nagy bundája húzta volna lefelé...
168. 5027cf0c8f (válaszként erre: 167. - Guruljka)
2019. aug. 3. 08:07
Igen. Vízimádó. Lehet, hogy titokban Labrador...
2019. aug. 3. 08:01

Feeling.


A komondorod pancsol? Az enyém víziszonyos. Ha nagyon melege van, akkor dörzsölhetek a nyakába-fejáre langyos vizet.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook