Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elfogadnátok egy méltatlanul alacsony gyermektartási díjat, hogy elválhassatok minél hamarabb? fórum

Elfogadnátok egy méltatlanul alacsony gyermektartási díjat, hogy elválhassatok minél hamarabb? (beszélgetős fórum)


12. Kutyafülét (válaszként erre: 1. - Petitange)
2016. ápr. 16. 11:31
Ha a gyerekem nálam lehet, simán. Nekem ez a lényeg.
2016. ápr. 16. 10:15

Petitange, jól értelmezem az előző fórumaidból, hogy már volt másfél évig szeretőd korábban, amit a férjed is tudott, ennek ellenére (gondolom, a gyerek miatt) együtt maradt veled, illetve te is maradtál, nem szerelemből, hanem a gyerek miatt, meg hogy a férjed "rendes".


Ezek után most megint beújítottál egy másik szeretőt, ezennel válni akarsz, de te "méltatlannak" tartod az alacsonyabb gyerektartást? Jól érzem, hogy bár az a pénz a gyereket is illeti, de valahogy te annyit akarsz, hogy te is eltengődj belőle, ahelyett, hogy munkát keress (de igazán, nemcsak mondani), sőt, mindezt úgy, hogy abban sem vagy biztos, hogy a gyerek a férjedé vagy az ex szeretődé? De azok után, hogy másodszorra szarvazod fel, még ő a smucig, hogy nem akar több pénzt adni...


Hát ne haragudj, de bár a törvény meg fogja neked ítélni a minimumot, azért ebben a történetben szerintem többszörösen is te vagy a hunyó. A férjed meg hülye, mert ő is kérhette volna a válást anno, de úgy tűnik, hogy te csak kihasználod. Fel kellene egy kicsit nőni!

10. gribedli*** (válaszként erre: 3. - M0ncsa)
2016. ápr. 16. 09:53
Pontosan így gondolom én is. Egyébként meg az apák nemcsak azért vannak, hogy fizessenek, így inkább arra tenném a hangsúlyt, hogy legyen többet a gyerekkel, és ha ez a gyerektartás rovására megy, emberileg akkor is több haszon van belőle.
9. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Petitange)
2016. ápr. 16. 09:50

Ez most komoly? Egy apa ennyire rühelli a gyerekét, hogy többezer km-re akar tőle lenni?


Ha ezzel kisebb gyt-t fizetne is, ha látni akarja a gyerekét, az utazás is annyiban lenne egy idő után, hogy ugyanannyit költene mint egy magasabb gyt-vel.


Nem mennék bele ebbe. Nem költöznék messzire a gyerek apjától, hanem ott maradnék, hogy láthassák egymást. Sőt, felajánlanám a közös felügyeletet, így nincs gyerektartás, hanem mindegyikőtök a fizetésetek arányában igazságosan elosztva járultok hozzá az anyagiakhoz. Te meg keress munkát!

2016. ápr. 16. 07:11
Mivel nincs stabil anyagi háttered,ezért nem fogadnám el.Meg hát az amúgy is a gyereknek jár...
7. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Petitange)
2016. ápr. 15. 21:43

Csak alternatívaként mondom: Arra az időre, amíg elváltok és a magyar törvények szerint elválasztanak benneteket, nem lenne megoldható a hazaköltözésetek? A válás után pedig megint mennél vissza oda, ahol élni szeretnél.

De a jogos tartásdíj az a gyerek neveléséhez való hozzájárulás és én nem engedném, hogy egy méltánytalanul alacsony összeggel továbbálljon! Ezt pedig bíróság szabja ki! Mert mi van akkor, ha most beígéri, utána meg mégsem fizet semmit és a gyereknevelés mindenestől a tiéd marad?!

2016. ápr. 15. 20:50
Nem. A gyerekemért mindent, néhány hónap ide vagy oda már nem számít.
2016. ápr. 15. 20:22

Én pedig úgy gondolom, ha szeretsz kint élni, miért költöznél vissza Magyarországra? Az apukának ha külföldi, ha nem; elmagyaráznám, hogy nem tőlem veszi el a pénzt, hanem a saját gyerekétől, akiért ugyan úgy ő is vállalta a felelősséget, hogy felneveli!

Én nem alkudnék meg, nem magam, hanem a gyerekem miatt.

Minden esetre, hogy legyen munkád nagyon fontos! Remélem találsz mihamarabb! :)

2016. ápr. 15. 20:05

Igen,mindenképp mert a nyugotsagom és a gyerekem békéje fontosabb a pénznel...de,azert ezt a kitételt írásba foglalnam és alairatnam vele...vagy a válási okiratba belefoglalnam,hogy milyen aljas és a gyerekektől sajnálja a pénzt,es hogy akar szabadulni tolled...

...es a gyerek majd felno... Es majd láthatja...nekem ennyi elég volna...

3. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Petitange)
2016. ápr. 15. 19:43
Ha valni akarok, akkor is elvalnek, ha egy centet se fizetne.
2. túrógombócka (válaszként erre: 1. - Petitange)
2016. ápr. 15. 19:31
a gyerekedé az a pénz. én nem mennék bele az alacsonyabba.
2016. ápr. 15. 19:23

A helyzet a következő: Külföldön élő pár vagyunk, válófélben. Apuka szeretne ha gyerekestől visszaköltöznék Magyarországra, így a kinnti fizujából könnyedén kifizetné a gyermektartási díjat.


Én azonban szeretném külföldön folytatni az életem, már 5 éve itt élek. Az itteni gyermektartási minimumot sem akarja apuka megadni, ha megegyeznénk, símán menne a válás közös megegyezéssel.


Tudom, hogy a bíróság így is úgy is megítéli nekünk azt a bizonyos minimumot, ettől nem tartok, viszont jogilag eléggé bonyolult és hosszadalmas lehet az ügyünk, mivel Magyarországon házasondunk össze és apuka külföldi állampolgár.


Szeretnék minél előbb elválni és továbblépni, újrakezdeni az életem.


Ti belemennétek abba, hogy apukától elfogadtok egy méltánytalanul alacsony jelképes összeget, csak hogy lezárjátok az ügyet?


Nincs stabil anyagi hátterem, jelenleg állást keresek. Jómódban lennék, talán nem is érdekelne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook