Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Elfertőződött rovarcsípés. Mit tehetnék vele? fórum

Elfertőződött rovarcsípés. Mit tehetnék vele? (beszélgetős fórum)


2011. jún. 19. 22:12
Ha még valaki jár erre: a Tetrán kenőcs segített talán a legtöbbet, amellett, h több általatok ajánlott módszert is kipróbáltam. Köszi, aki segített!
14. peterelemer (válaszként erre: 13. - Krisz 18)
2011. jún. 16. 22:04

Menj egy másikhoz!

Nem szabat könnyelműen venni, és semmilyen orvosi dolgot nem szabad ilyen helyen tanácsolni , tanácsot kérni!

13. Krisz 18 (válaszként erre: 12. - Peterelemer)
2011. jún. 16. 21:49

Kedves Péter Elemér!

Köszi az építő jellegű hozzászólásodat!

Máskor ha ennyit tudsz hozzátenni az eddigiekhez, talán inkább tartsd meg magadnak!

Igazad van, hogy törölted a receptjeidet, most így kiderül, h még jó, h nem volt alkalmam kipróbálni: még nagy jóindulatodban megmérgeztél volna.

Ha vetted volna a fáradtságot, h elolvasd az első hsz-t, talán feltűnt volna , h jártam orvosnál.

2011. jún. 16. 20:57

Orvoshoz már elment volna, ha felfogná az állapotának súlyosságát!

Írtam néhány receptet,de lehet hogy megpróbálta volna, így inkább töröltem!

11. d'moni
2011. jún. 16. 20:01

Menj mielőbb orvoshoz, vagy ügyeletre ma és ott fogsz kapni egy injekciót. Valószínű, hogy pók csípett meg.

Egyik ismerősömmel is ugyanez történt kétszer is és annyira fájt, feszített már neki, hogy ügyeletre kellett mennie.

Mindenféleképpen menj mielőbb!

2011. jún. 16. 19:18
Amikor megcsípett a szúnyog és csúnya lett, a nagymamám rámragasztott egy fél (igazi)paradicsomot.
2011. jún. 16. 17:16
A svédcsepp borogatás de az ezüst csepp is nagyon jó csipésekre
8. Krisz 18 (válaszként erre: 4. - Santazsuzsi)
2011. jún. 16. 17:08
Én is használom a Fenistilt, csak valahogy úgy tűnik, mintha nem történne semmi tőle:(
2011. jún. 16. 17:06
Esetleg valaki aki ért hozzá, homeós bogyó nincs ilyesmire?
6. Krisz 18 (válaszként erre: 5. - Csicsi25)
2011. jún. 16. 17:05
Köszi:)
5. Csicsi25 (válaszként erre: 3. - Krisz 18)
2011. jún. 16. 17:05
Próbáld ki, ártani nem árt, max. jobb lesz kicsit. Mielőbbi jobbulást kívánok neked!
2011. jún. 16. 17:04
én csípésre Fenistil-t használok. úgy éreztem, hogy csomó is lett belőle. de egy pár napig kentem és gond nélkül elmúlt.
2011. jún. 16. 17:02
Azt hiszem van is itthon:)
2011. jún. 16. 16:59
Én a csípésekre - sőt a macsakakarmolásra is - svéd cseppes borogatást szoktam tenni. Fertőtlenít és gyógynövényes. Most hirtelen ez jutott eszembe.
2011. jún. 16. 16:51
Pár napja megcsípett valami. Hogy pontosan milyen rovar volt, nem derült ki, mert nem találtam meg, de nagyon fájt a marás helye, viszont mikorra hazaértünk (autóban történt), el is feledkeztem róla. Aztán 2 nap múlva minden bevezető nélkül újra elkezdett fájni,bepirosodott és kemény lett a csípés környéke: ecetes ruha , kalcium stb., ezekre javult, azért elmentem háziorvoshoz, aki azt mondta, lehet, h elfertőződésről van szó, és egyelőre figyeljem, ha 1-2 napon belül javul, akkor nincs teendő, ha nem javul v rosszabbodik, akkor antibiotikum-kúra. Ez tegnap volt, hát javulni nem javul , inkább ránézésre talán valamivel rosszabb, úgy értve, h piros(abb) és talán dudorosabb. csak holnap du rendel újra a dokim, szerintetek van valami más lehetőség is az antibiotikumon kívül? ha muszáj, persze beszedem, de ha ki lehetne hagyni, inkább kihagynám.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook