Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elfelejtettem bevenni egy szem fogamzásgátlót, mekkora az esélye a terhességnek? fórum

Elfelejtettem bevenni egy szem fogamzásgátlót, mekkora az esélye a terhességnek? (tudásbázis kérdés)


5. borogyin (válaszként erre: 4. - Fincsi5)
2015. aug. 9. 19:03

"Az Altforalle 3 mg/0,03 mg filmtabletta szedését a ciklus első napján (azaz a menstruáció első napján) kezdje el. Ha a filmtabletta szedését a menstruáció első napján kezdi el, már azonnal védett a terhességgel szemben. Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első 7 napban kiegészítő fogamzásgátló eljárást (például óvszert) is kell alkalmaznia."


Ezt a fog.gátlóm betegtájékoztatójából másoltam, tehát ez biztos :) mindig első nap kezdtem el, ebből nem is volt probléma soha.. Csak akkor nem felejtettem el rögtön a hatodik napon bevenni.. :/

4. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Borogyin)
2015. aug. 9. 18:52

Semmi gond, mert egy nap 1 tabletta, az 24 óráig, te bevetted 12 órán belül...nem hinném.

Viszont: biztos, hogy a védettség az első szem után kialakult?

Bocs, de régebben szedtem.:))

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Borogyin)
2015. aug. 9. 18:44
49,5 %
2015. aug. 9. 18:44

50%

Valaki biztosan

2015. aug. 9. 18:41

Sziasztok!

Előre kérem, hogy aki oltogatni akar, az most tekerjen tovább, köszönöm.

3-4 hónapos kihagyás után újra elkezdtem szedni fogamzásgátlót. Múlt hét szombaton vettem be a legelső szemet, menzeszem első napján - ugyebár ekkor első naptól kezdve védett vagyok. Azonban most pénteken elfelejtettem bevenni este a bogyót és csak szombat délután 5 órakor jutott eszembe, akkor rögtön bevettem (jóval 12 órán kívül). Természetesen este a "rendes", aznapi tablettát is bevettem.

Péntek este együtt voltam a párommal és el is ment bennem. A vérzésem még tartott akkor (ha első nap kezdem el, elég sokáig el szokott húzódni). Mára már semmi vérzésem nem volt.

5 év alatt először fordult elő, hogy elfelejtettem bevenni egy szemet, úgyhogy kérlek ne nevezzetek felelőtlennek. Ez egy plusz szerencsétlenség, hogy pont most a kezdetekkor feledkeztem meg róla, ráadásul együtt is voltunk..

Mekkora az esélye a terhességnek? Esett valaki teherbe így?

Köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook