Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elfelejtettem a jelszót, amivel belépek a számitógépbe. Van valami megoldás? fórum

Elfelejtettem a jelszót, amivel belépek a számitógépbe. Van valami megoldás? (tudásbázis kérdés)


16. Dina2
2010. nov. 25. 07:38

köszönöm a segítségeteket, sikerült.

bár őszintén szólva nem vagyok benne biztos, hogy mi módon. volt egy kis F8 nyomogatás, amitől kiírt egy csomoó mindent, és kb amit megértettem, azt követtem.

aztán egyszer csak bejött.


butternut: bocsi! igen Windows XP!


ha legközelebb is butaságokat nyomogatunk a gépen, legalább tudom, kire számíthatok!!! :)

köszi!

2010. nov. 24. 17:48
Ha be tudtál lépni, a vezérlőpultot kell kinyitni és a felhasználók kezelése menüt kikeresni. Itt megtalálod a "rendes" felhasználódat, amit egyébként használsz, és annak adhatsz egy új jelszót. Újabb újraindítás után a szokásos felhasználóddal és ezzel az új jelszóval a megszokott módon használhatod tovább a gépet.
2010. nov. 24. 17:47

Bár én nem kaptam választ a kérdésemre (aki meg segíteni próbál, annak meg nem válaszolnak... mindegy), de azért hozzáfűzném, hogy az F8 nyomogatása után a "csökkentett mód"-ot kell választani, majd itt az "Adminisztrátor" felhasználó jelszavát kéri az XP. Még akkor is, ha ez a felhasználó a normális indításnál nem jelenik meg. Ennek a főfelhasználónak a jelszavát telepítésnél adja meg az ember, szóval 2 lehetőség van:

- aki feltette a windowst, megadott valamit, amit te nem tudsz, és akkor ezzel se fogsz tudni belépni

- aki feltette a windowst, a telepítés során simán Tovább-ot nyomott, így az Adminisztrátor felhasználónak egyszerűen nincs jelszava. Ebben az esetben egy kattintással be tudsz lépni, és szerencséd volt.

13. Dina2 (válaszként erre: 12. - Homern)
2010. nov. 24. 13:47
hu, ez megnyutató!
12. homern (válaszként erre: 11. - Dina2)
2010. nov. 24. 13:39
Persze,minden megmarad,olyan mintha jelszóval léptél volna be.
11. Dina2 (válaszként erre: 8. - Homern)
2010. nov. 24. 13:35

köszi, ezt kipróbálom délután, ha nem működne esetleg, akkor holnap megbeszéljük ezt az említett programot.

de remélem, ha erre kerülne sor, mármint feltörésre, akkor a gépben lévő adatok megmaradnak?!

10. Dina2 (válaszként erre: 9. - B4c06bc553)
2010. nov. 24. 13:33

annyira imádom, amikor érdemleges válaszok helyett kötekedéseket kapok...

hát basszus, átírták! jobban mondva: kitörölték.

tudniillik a jelszó kijelölve jön ki az ablakban, és egyetlen téves kattintással, vagy gombnyomással eltüntethető.

ez már csak így működik...

a gépet a 4 és 7 évesem használja 80%-ban.

9. b4c06bc553 (válaszként erre: 6. - Dina2)
2010. nov. 24. 12:41
Ezt nevezem! Van egy 4 éves és egy 7 éves gyereked és lazán átírják a jelszót!
8. homern (válaszként erre: 1. - Dina2)
2010. nov. 24. 12:26

Próbáld ki ezt:

Kapcsold ki a gépedet,majd újra be.

Amint elkezd újra bekapcsolni nyomodatsd az f8-at.

Amikor bejön az ablak amit az f8 előhozott válaszd azt,hogy induljon el a gép csökkentet módban.Ekkor elvileg átírhatod a felhasználód jelszavát,de írd is le valahova :)


Ha ez nem segít,van egy program,ami kb 2 nap alatt feltöri neked a jelszavad :)

2010. nov. 24. 12:12

A számítógépen Windows XP fut?

Nem mindegy ám, milyen operációs rendszerről beszélünk, de lehet megoldás.

2010. nov. 24. 11:56

semmilyen más lehetőséget nem ad. tehát ahogy bekapcsolom a gépet, legelőször egy kis ablak jelenik meg, ahol kéri a felhasználónevet és a jelszót. így telepítették anno a komplett programot. eddig automatikusan megvolt a jelszó, csak entert kellett nyomni és indult.

most viszont valamelyik gyerek kitörölte, és nem is tudom, mi a jelszó, hisz szinte soha nem is használtam...

5. access (válaszként erre: 4. - Dina2)
2010. nov. 24. 11:53
rendszergazda jelszóval be lehet.
2010. nov. 24. 11:51
pl. másik gépről???
3. access (válaszként erre: 1. - Dina2)
2010. nov. 24. 11:50
Elég érdekes, akkor miként léptél be ???
2010. nov. 24. 11:48
Akkor most hogy léptél be? :)
2010. nov. 24. 11:47
Elfelejtettem a jelszót, amivel belépek a számitógépbe...megoldás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook