Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elevit, Flavon Kids vagy valami más? fórum

Elevit, Flavon Kids vagy valami más? (beszélgetős fórum)


25. banita33 (válaszként erre: 24. - Banita33)
2010. febr. 6. 18:56
Tehát.....ne szedj!2 szültem és láttam 5 kg gyerekeket ezektől a" szaroktól"
2010. febr. 6. 18:55
Szia! én is cefetül meg híztam az Elevit-töl !Szerintem,ha nincs semmi problémád,ne szedj g gyerekeket.....ezektől!!!! a szaroktól!!!!
2009. nov. 22. 17:14

Én az Elevitet szedtem sajnos!

Napokig szorulásom volt,aludni sem tudtam,iszonyatosat híztam,míg végül a védőnőm rám szólt,hogy hagyjam abba a szedését.

Utána már nem szedtem semmilyet sem,de nekem Béres Gravidát ajánlották

22. nicho
2009. nov. 22. 09:59

Sziasztok!


Én 5 hetes kismami vagyok, az én dokim a Femibion 800-at javasoltan a 12. hétig.

Szerintem a terhesség elején a folsav a leglényegesebb!!

Én az Elevittől rosszul voltam.

2009. nov. 17. 11:52
Én is femibiont szedek. Sajna elvesztettem egy babát, vsz kromoszóma rendellenesség miatt. Dokim előtte csak folsavat ajánlott (én azért szedtem elevitet is), de most azt mondta szedjek femibiont. Olyan formában tartalmazza a folsavat, amit könnyebben feldolgoz a szervezet. És ez az, amire az első perctől szükség van. A többi vitamint lehet egészséges táplálkozással pótolni, vagy véreredménytől függően utánapótolni, a folsav hiány viszont gáz lehet.
2009. nov. 17. 08:16

elevit + folsav ez a két kombinácio elég kell hogy legyen.külföldön azért tiltották be mert állitolag tul nagy babák születtek mkiatta.nekem is azt mondta a dokim hogy csak az elsö 20 hétig szabad szedni mert tul nagy baba lesz.én most kezdtem el szedni majd jövö honapban szeretnénk probálkozni babaügyben.a folsavat érdemes szintén elötte 1-2 honappal szedni mint a kivánt terhesség mert a folsav hiány .nyitott gerincet stb..okozhat.de ugy tudom nem kell végig szedni.

a NO-SPA sajnoa tapasztalat MÉHSZÁJ LAZITO HATÁSU-KORASZÜLÉST OKOZOTT NÁLAM!!!erre figyeljetek mert elöszeretettel irják fel a dokik valami mást irassatok fel helyette.magne b6-elevit-folsav.tökéletes felkészitő babaprojekt elött.

19. kerena
2009. nov. 15. 15:21
Köszönöm a hozzászólásokat!
2009. nov. 13. 13:50

Szerintem a folsav a lényeg. Ebben minden orvos egyetért, hogy folsav feltétlenül szükséges.

De, mint most már megtudtam, abból is van aktív és nem aktív.

17. Salla
2009. nov. 13. 13:38

Az előttem szólónak igaza van. Mindenkinek más jön be.

Én az Elevitet szedtem, és szedem most is, szoptatás alatt, de csak egy felet. Nekem nagyon jót tett. A hajam se hullik azóta és szebb a bőröm is. Nővéreim is ezt szedték, egyikőnknek se lett nagy babája.

Viszont egy ismerősöm rosszul volt tőle, nem is tudta szedni. Ő csak vasat szedett, de szerintem az nem feltétlen elég.

Szóval először szerintem ne vegyél meg egy 120 szemes csomagot, hanem próbáld ki.

2009. nov. 13. 13:11

Kerena:

Egy másik orvos az Elevitet javasolta, egy harmadik azt mondta elég, ha valami sima vitaminkészítménnyel készítem fel a testem.

:-)

Ezért mondtam, hogy úgy is te fogsz dönteni, mert előbb-utóbb vagy belegabalyodsz a sok véleménybe, vagy vitaminmérgezést kapsz:-) Mindenki másra esküszik.

15. kerena (válaszként erre: 13. - Kerena)
2009. nov. 13. 12:44
Bocsi, nem neked szántam!
14. kerena (válaszként erre: 12. - Anitah)
2009. nov. 13. 12:44
Ohh, gratulálok!!
13. kerena (válaszként erre: 10. - Ducky)
2009. nov. 13. 12:43
ohh, gratulálok!!
12. Anitah
2009. nov. 13. 11:57

Én a femibiont nagyon szerettem, nekem azt mondta a védőnőm hogy abban van jód, ami nagyon fontos a babának. Viszont elég drága. Én felváltva szedtem az elevittel, bár nagyobb részben az utóbbit szedtem.

Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de szerintem ezektől a vitaminoktól születnek nagy babák. Mostanában sokkal több nagyobb súlyú baba születik mint régen, amikor még nem voltak ezek a bogyók. Nekem a nagyobbik fiammal csak vasat kellett szednem (15 éve). Ő 3600 grammal született, a kicsi fiam pedig 7 hete 4170 grammal. :)

11. kerena (válaszként erre: 10. - Ducky)
2009. nov. 13. 11:52
Köszönöm és egyet értek vele
10. ducky
2009. nov. 13. 11:51

én viszont azt tapasztaltam, hogy aki nem szedett abszolút semmilyen vitamint csak megpróbált egészségesen táplálkozni, annak elég kis súlyú babája született és bennt is tartották egy jó ideig. Ezt megelőzhette volna ha nem sajnálja a pénz a vitaminra.

Én abszolút nem bántam meg hogy szedtem vitamint, sőt örülök neki:)

Viszont mindenkinek a maga döntése hogy szedi vagy nem. Én csak szerettem volna elmondani a véleményemet:)

9. kerena (válaszként erre: 8. - Kék013)
2009. nov. 13. 11:51
Ez oké, csak nem tudom, hogy mennyire táplálkozom akár egyoldaluan, és hiába eszem a narancsot, a dinnyét és a többit, ezeknek már közük sincs a régi gyümölcsökhöz. Messze nem tartalmaznak annyi vitamint, mint kellene, és ezt pótolni kell valahogyan.
2009. nov. 13. 11:47

Szia!

Az én orvosom szerint ezek totál fölöslegesek egy egészséges felnőtt szervezet számára.Nekem vasat, meg folsavat kellett szednem(vasat már régebben is kellett).Nem is lett semmi baj, a kisfiam 3370g-al született egészségesen.

2009. nov. 13. 11:46

sziasztok


az én véleményem: flavon kids (anyós jelöltem foglalkozik vele) nem kismama vitamin!!!! pl folsav sincs benne, az mindenféle gyümölcsből lévő "lekvár" gyerekeknek való változata, és drága, biztos egészséges, de nem erre szánták azt bizti.

Elevit, nem tudom, de nekem a nagy reklám miatt nem szimpi.

Én Maternát tervezek szedni, de Gravida is jó lehet.

6. kerena (válaszként erre: 3. - 5e48d37001)
2009. nov. 13. 11:45
Nem sajnos, ezt nem írta le a kismama
5. kerena (válaszként erre: 2. - Skintilla)
2009. nov. 13. 11:45
Köszönöm, de roppant mód tanácstalan vagyok, hisz ebben a korrupt világban nem tudom, hogy kinek lehet hinni! Egy biztos számomra, amit agyon reklámoznak, ott csak a pénz számít! Amúgy sem vagyok híve a gyógyszereknek, ezért sem szedtem fogamzásgátló tablettát, és mást sem. De vitaminokra szüksége van az embernek, de nem a csernobili földben termett vitamin, és a felpumpált gyümölcsökre gondolok. Ezért nézegetem netem mit lehetne szedni helyettük.
2009. nov. 13. 11:44
én is a femibiont tudom javasolni, én is azt szedtem és csodálatos szép babát szültem( pedig volt egy két egészségügyi problémám a terhesség alatt)
3. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Kerena)
2009. nov. 13. 11:40

Szia Béres Gravida.

Én már hónapok óta szedem az Elevitet,nem baba mistt,hajhullásra és totál megállt tőlle.Amikor terhes voltam akkor végig szedtem és nem is szülertett nagy babám 2950g volt.Étvágyat sem csinál,sőt fogyok is mellette.

Miért tiltották be,nem tudod?

2009. nov. 13. 11:39

Szia,

Az én nőgyógyászom (aki osztályvezető főorvos egy szülészeti klinikán) a FEMIBION 800 nevezetű vitamint javasolta az Elevit helyett. Azt mondta azért, mert ebben a termékben aktív folsav van, ellentétben a piacvezető márkákkal.

De szerintem ez úgyis a te döntésed lesz, hogy mit választasz.


sok sikert kívánok,

üdv,

2009. nov. 13. 11:36

Sziasztok!


Neten nézegettem az Elevitet, és az egyik fórumon azt írták, hogy ezt a terméket máshol betiltották. Nem tudom mennyire igaz. Ott olvastam egy kismama írását, aki viszont Elevitet szedett de ezt meghallva abba hagyta, most Flavon Kids-et szed. Ezt jobbnak tapasztalta. Tudtok még valami vitamint terhességre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook