Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Élettársi kapcsolat megszüntetése fórum

Élettársi kapcsolat megszüntetése (beszélgetős fórum)


23. Amaunet (válaszként erre: 20. - Loretta16)
2019. jan. 27. 16:56

Nem feltétlenül kell a bíróságig vinni, ha mindkét fél a megegyezésre törekszik.

Egy ügyvéd megírja a szerződést és közjegyző előtt aláírjátok. Vagy ő maga ellenjegyzi.

Ha fontos az, hogy az ingatlanban maradhass, akkor nézz utána, hogy milyen lehetőségeid vannak a kivásárlásra. (hitelképesség)

22. 12d083b51b (válaszként erre: 20. - Loretta16)
2019. jan. 26. 16:41

Azért írtam, hogy először külön célszerű indítani a gyermek elhelyezésit, mert általában az maradhat a közös ingatlanban, akinél a bíróság a gyermeket elhelyezi. Ez általában gyorsan lezajlik, és legalább a "birtokon belül maradás" !! kérdése gyorsan rendeződik.


A közös tulajdon megszüntetése lenne egy külön kereset indítása, mert ha a másik fél belemegy olyan mélységig, hogy van 10 db. közös fakanál, stb. stb. akkor az hosszú hónapok is lehetnek.

Ne zúgolódjon senki, volt szerencsém népi ülnökként végig ülni olyan válópert, ahol még a közös WC-papíron is vitatkoztak a volt házastársak.

21. Lávli (válaszként erre: 20. - Loretta16)
2019. jan. 26. 16:39
Egy férfi ismerősöm huzakodott a feleségével vagy 7 évet, de gondolom az extrém eset volt.
2019. jan. 26. 16:29
Beszéltem már ügyvéddel, nem hivatalosan. Azt mondta, akinél a gyerek marad, annak van esélye, és nem tudni, meddig tart egy ilyen per. Van valakinek az ismeretségi körében olyan, akinek volt vagyonmegosztási pere? Kb.hány tárgyalás, vagy mennyi idő? Ez a helyzet így senkinek nem jó.
2019. jan. 26. 16:24

Ha jól értem itt nem az élettársi hanem a fele-fele, tehát a vagyon, a tulajdonjog a nagyobb probléma. Nem vagytok házasok, így nem kell válni, nem kell semmit megszüntetni.

Mivel 50-50% marad a másik kifizetése és akkor az marad a házban, vagy az ingatlan eladása és mindenki megy a félöszeggel ahová akar.

Vagy mindenki menjen az új társhoz és a ház eladást nem kell rohanva áron alul eladni. Valamit valamiért mint mindig mindenben meg kell fizetnünk az árat.

18. 366f4505e9 (válaszként erre: 8. - Loretta16)
2019. jan. 26. 16:14
Ennyi erovel o is mondhatna, hogy te koltozz a lelkitarsadhoz. Neki ez igy megfelel, neked nem.
17. 3526824478 (válaszként erre: 1. - Loretta16)
2019. jan. 26. 16:06

Ha felé felé akkor mindenkinek ugyanannyi joga van.

Aki marad kifizeti a másikat akár részletben (ha beleegyezik a másik)

Ismerek olyanokat akik együtt élnek nem tudják eladni a házat kifzetni6se a másikat.. Szörnyen élnek így de hát ez az ára a közös vagyonnak.

16. Lávli (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2019. jan. 26. 13:30

Én se költöznék ki, írtam is, csak nem tudni, mennyire sürgető az új szerelem, meg kizártnak tartom, hogy az élettárs hajlik a megegyezésre.

Mondjuk ha hivatalos tulajdonos lennék Földhivatali bejegyzéssel, akkor nem aggódnék, nem tudna kisemmizni a pasi, viszont a szolgáltatásokkali szivatás az igaz!

2019. jan. 26. 13:17
Semmiképpen ne költözz ki, amíg nincs megegyezés, maradj birtokon belül! Menj ügyvédhez, elmondja a lehetőségeidet. Ha ez gond, vannak ingyenes jogsegélyszolgálatok, keress egyet a közeledben. Ha a másik fél nem akar megegyezni, nem lesz könnyű.
14. Amaunet (válaszként erre: 10. - Lávli)
2019. jan. 26. 13:11

Én nem költöznék ki, csak ha jogilag érvényes (közjegyző ellenjegyezte) megegyezés van.

Ha kiköltözik az a pasinak hawaii, és nem fog vele foglalkozni, hogy mikor lesz vége.

Adósságokat is terhelhet rá pl. nem fizeti a szolgáltatásokat. Szóval nagyon eldurvulhat a dolog.

13. Amaunet (válaszként erre: 11. - Bözsi néni)
2019. jan. 26. 13:06

Egyáltalán nem fontos. Élettársi és házassági kapcsolatot követően is eljárnak vagyon vagy gyermekelhelyezés ügyében. Ezek külön eljárások.

Házasság esetén csak több eljárást kell indítani a bontóval.

2019. jan. 26. 13:04

Azt javaslom, hogy fordulj ügyvédhez! Ha a pasi ilyen nyeglén odavágta, hogy költözz, akkor később se várj semmi jót!

Hogy biztosan ne semmizzen ki, és belátható időn belül rendeződjön a dolog egy ügyvéd segíthet.

Vagyonmegosztás élettársi kapcsolatot követően is van. Ha ebben az eljárásban valamiben megállapodtok azt végrehajtással is lehet érvényesíteni.

2019. jan. 26. 12:05
Látjátok, ezért fontos a "papír" (házasság). Jogilag teljesen tiszta helyzetet teremt, és válás esetén egyértelműbb, és talán gyorsabb is.
10. Lávli (válaszként erre: 9. - Loretta16)
2019. jan. 26. 11:28

Jól is teszed, ha nem ebbe a helyzetbe öregedsz, savanyodsz bele, csak elképzelni sem tudom, hogy lehet megoldani, ha a pasi nem akar kimenni a házból, és nem házastársak vagytok, tehát nem választ el vagyonmegosztással titeket egy bíróság.

Illetve, ahogy írták, van a polgári per, ami több év, és akkor is csak az alkudozás, hogy ki fizessen ki kit. Nagy valószínűséggel ő téged, ha neked nem megfelelő a helyzet.

A mostani párod talán megérthetné, hogy a tiszta lap részedről megvan, hisz semmi közöd az élettársadhoz, "csak" a fél ház.

Szóval szerintem csak az a járható út, hogy kiköltözöl, és polgári perrel a fél ház ára.

De van-e hova költöznöd?

2019. jan. 26. 10:59
Igen, Lávli, van egy másik férfi az életemben...lelki síkon egyelőre. Azt mondta, addig semmi, míg nem tisztázódik. Ő nem lesz "csábító" ebben a helyzetben, mivel nem erről van szó. Tiszta lappal akar indítani, nem vagyunk huszonévesek.
2019. jan. 26. 10:57
Köszönöm a hozzászólását mindenkinek! A lányunk velem akar maradni egyértelműen. Azt kifelejtettem, hogy az élettársamnak nője van, évek óta. Miért nem megy oda?
7. Lávli (válaszként erre: 1. - Loretta16)
2019. jan. 26. 10:41

Új életet akkor is kezdhetsz, ha egy tető alatt éltek, nem kell nyugdíjas apácának lenned, ha nem akarod. Persze ha az új életben másik férfi szerepel, akkor nehezebb így.

Abban igaza van az élettársadnak sajnos, hogy ha neked nem megfelelő így, akkor miért ő menjen a közös házból. Fogalmam sincs, hogy lehetne erről meggyőzni, szerintem sehogy. Én se mennék ki :D

Nem tudom, bármi hatóság is kötelezheti - e erre, gondold magad a helyébe: hagyd el a házat, aminek a fele a tiéd, mert ő úgy akarja.

Szerintem csak közös megbeszélésről, megegyezésről lehet szó.

2019. jan. 26. 10:27

Én ott kezdeném, hogy először megkérdezném a lányomat: ha külön megyünk a papával, akkor ő kivel akar maradni??? Mert általában egy gyermek-elhelyezési pernél is az a szülő marad a közös tulajdonú házban, akinél a gyermekek elhelyezésre kerülnek. Egy 14 éves gyereket azért már meg is kérdeznek!

Ha a lányod az apját választja, akkor bizony te magad fogsz onnét költözni, amennyiben nincs miből megváltani az ingatlanból a férjed tulajdonát.


Ha beszéltél a lányoddal, utána jöhet:

- ha volt önkormányzatnál "Nyilatkozat az élettársi kapcsolat" létesítésére, akkor azt a nyilatkozatot kell először semmissé tenni. Ennek járnék utána először.

- Majd indítanám a gyermek-elhelyezési pert, mert ettől függ, ki marad a házban.

- Utána jöhet a közös vagyon megszüntetésére vonatkozó pereskedés. A vége úgyis az lesz, hogy meg kell hirdetni eladásra, de amíg ez valóban létrejön, évek telhetnek el.


Egyébként valóban egy ügyvédet kellene fogadni, aki az összes soron következő lépést mondaná, intézné, vezetne... mert ez eléggé többlépcsős, és hosszabb folyamat.


Ha pl. egyetlen bírósági keresetben indítanád a gyermekelhelyezést és a közös vagyon megszüntetést, amig valamelyik ügyben nincs ítélet, addig a másikat sem zárják le. Addig húzódik, hogy kinek kell kiköltöznie, ki-kinek fizet gyerek tartási díjat, kinek kell saját lakhatás után nézni...

Szóval ügyvéd, és szépen sorban egymás után lépkedni.

2019. jan. 26. 09:48

Igen, ahogy Semleges is írta, ez a három megoldás van.


Ha ő nem akar menni, akkor neked kell menned és meg kell egyezni, hogy leszel kifizetve.



Nem tudom, hogy működik az élettársi kapcsolat, mert ugye ez esetben nincs válóper, így a bíróság gondolom polgáriperes eljárásban kötelezheti csak a párodat arra, hogy kifizessen. Ez több év is lehet szerintem.


Bár az is lehet, hogy élettársi kapcsolatnál is úgy működik, mint a házasságnál.


Keress egy ügyvédet és beszélj vele, az a legtisztább, vagy esetleg jegyzővel is beszélhetnél.


Amikor a nénikém gyerekeit kihagyták az apjuk örökségéből, akkor neki mindent a jegyző mondott el, és intézkedett is. Persze, pénzbe került ez is, mint az ügyvéd.

2019. jan. 26. 09:47
A jogi út inkább majd egyfajta kényszert fog jelenteni az élettársádnak, hogy így vagy úgy eldöntsétek, megoldjátok az ügyet. El kell döntenie, hogy kifizet téged, vagy pedig eladjátok az ingatlant és osztoztok rajta.Talán azt kellene megértetni vele, hogy ha te jogi útra tereled a döntést, az pénzbe fog kerülni. Ha szépen megegyeztek egymás között, az ingyen van.
3. Channa* (válaszként erre: 2. - Semleges)
2019. jan. 26. 09:43

Pontosan!


És szerintem ilyen esetben ez a legjobb felállás a tulajdon kapcsán.

2019. jan. 26. 09:23
Ha fele-fele a tulajdonjog akkor nincs mit tenni. Vagy kifizeted, vagy kifizet, vagy eladni és ki jobbra, ki balra.
2019. jan. 26. 08:43
Az élettársammal teljesen elhidegültünk, 16 év után. Évek óta még kommunikáció is alig van. Ő oda megy, ahova akar,én úgy élek, mint egy nyugdíjas apáca. Szeretnék új életet kezdeni. 3-szor próbáltam vele beszélni kulturáltan, hogy váljunk külön, de eszébe sincs a házból kimenni. Azt mondta, menjek, ahova akarok. A ház fele-fele tulajdonban van. Van egy 14 éves lányunk. Mit tegyek? Hogyan győzzem meg? Ha ügyvédhez fordulok, mire számíthatok? Kérlek, segítsetek! Ha van köztetek jogász, vagy ha ismer ilyen esetet...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook