Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltás, mert most végig csinálom fórum

Életmódváltás, mert most végig csinálom (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Életmódváltás, mert most végig csinálom

1 2 3
2013. jan. 31. 19:11

Ez remek!!Amióta a cikket írtad , hol tartasz ??

Szerettel üdvözöl egy sorstársad !!

78. Hudvig (válaszként erre: 77. - Criscito)
2012. szept. 3. 11:23

Ezek szerint te tudatosabb ember vagy, mint a többi. Mostmár én is változtam. Eddig én is mások miatt csináltam. Mert tetszeni akartam. De most magam miatt. Pontosabban a leendő gyermekeim miatt. Nem szeretnék 120 kilósan gyereket vállalni. Ahhoz le kell fogyni, hogy ne tegyem az ő életüket tönkre, ráadásként a sajátomat. Fitt kismama akarok lenni és nekem most ez a motivációm.


Más: igen, anyagi kérdés is a fogyás. Aki naponta nézegeti a pénztárcát, hogy még mennyi van, az nem fogja tudni megvenni a teljes kiörlésű lisztet. Én is azért tudtam nekifogni, mert kicsit megváltozott az anyagi helyzetünk és jelenleg ez belefér.

2012. szept. 2. 23:59
Nem tudom megérteni azokat az embereket, akik MÁSOK miatt akarnak lefogyni. Nem értem a motivációt. Én ha megkérdezem magamtól, hogy miért, akkor egy percig nincsenek képbe mások, helyette ilyen gondolatok cikáznak a fejemben: jobb leszek, erősebb, fittebb, gyorsabb, egészségesebb, sikeresebb ( persze ha elérem a célom ), magabiztosabb ( nem véletlen, hogy ezt tettem a végére).
76. 130454e42d (válaszként erre: 74. - Dzsudi65)
2012. szept. 2. 22:06
Ha cukorbeteg vagy és inzulinozol beszélj az orvosoddal. Ha csökkented a CH bevitelt akkor az inzulint is ahhoz kell igazítani, nem szabad vele játszani. Az orvos nem ajánlott diétát? Dietetikussal nem beszéltél?
75. ecus (válaszként erre: 74. - Dzsudi65)
2012. szept. 2. 22:04

Szia

Én pco-s vagyok nem tudom halottál e róla mi ez a betegség de ha nem vigyázok akkor idősebb koromban cukorbeteg leszek mert az a betegség is az inzulinnal függ össze.

Én most az 1500 kalóriás diétát csinálom,de neked vagyon tudnám ajánlani a GI diétát aminek az a lényege hogy minnél kevesebb GI tartalmú ételeket fogyassz és hidd el a cukorszinted is javulni fog

2012. szept. 2. 18:26
sziasztok nagyon ügyesek vagytok van kitartásotok én inzulinos cukros vagyok oda figyelek mijen a cukrom lefogyok 6 7 8 kg ott és utána nem megy igaz van mikor kiéhezik a szervezetem alacsony a cukrom akkor a vas szeget is megtudnám enni vissza jön mind vagy több most elkezdtem szedni a szűztea kapszulát 103 kg vagyok örülnék ha adnátok tanácsot 47 éves vagyok a cukorbetegség melléghatásaival
73. macska
2012. aug. 22. 22:54
nekem van pár tapasztalatom arról, hogy akik régóta, többé-kevésbé sikerrel diétáznak, miért adják fel, vagy akadnak meg. rengeteg tényezőnek jelen kell lennie ahhoz, hogy hűek maradjunk ehhez az életmódhoz. ilyen, ha például valakit nem támogat a környezete, netán szabotálja, új munkakörülmények, melyek mellett nem lehet annyiszor étkezni és azt, amit kéne, nem lehet annyit sportolni, váltott műszak, költözés, anyagiak, kortárscsoport nyomása. illetve van egy lelki oldala is, a fogyásnak mindig vannak plató fázisai, amikor a súly nem változik, és nem értjük, miért. ezeket nagyon nehéz átvészelni, főleg, ha sokáig tartanak és van, amikor az ember csak úgy "belefárad". szóval én csak azt tudom javasolni: teremtsük meg hozzá a megfelelő alapot, azután pedig kitartás, és vasakarat. :)
72. ecus (válaszként erre: 71. - Juditkecskemet)
2012. aug. 20. 22:09
szőrszálhasogatás mindenki tudja miről van szó :-((((
2012. aug. 20. 13:04
Már a cím sem jó. Az életmódváltást nem végig kell csinálni. Nincs vége. Egy életre szól.
70. Mariann63 (válaszként erre: 65. - Bd55e3f068)
2012. aug. 19. 17:37
Jól mondod, nem kell túlvariálni.Értem, ha a férj nehéz fizikai munkát végez, és kéri a hagyományos kaját.De attól még nekünk nem kell azt enni, amit ő.
69. Mariann63 (válaszként erre: 63. - Nissi)
2012. aug. 19. 17:35

"Körözött" tojásból elkészítve(reci a naplómban)

Zsírban sült szalonnás kolbászos, hagymás rántotta paradicsommal, uborkával, vagy savanyúsággal

Házi májpástétom mikros lenmaglisztes bucival, uborkával

Tonhalsaláta

Avokádósaláta

Töpörtyű, kolbász, főtt tojás paradicsommal

Én ilyeneket szoktam reggelizni, igaz, délelőtt 11 körül.

68. Gumicsirke (válaszként erre: 63. - Nissi)
2012. aug. 19. 14:50
Én abonettből csinálok szendvicset, vagy összedobok egy rántottát:) sztem ezek tök jók reggelire, és jól is lehet tőle lakni. És sztem nyugodtan ehetsz tejterméket meg felvágottat..
67. 6350755685 (válaszként erre: 65. - Bd55e3f068)
2012. aug. 19. 12:30

Bízom benne! :))


Az én párom egyedül a rakott zöldborsót eszi meg a "diétás" ételeim közül, de azt is csak azért, mert rizst is teszek bele. Bár múltkor jól átvágtam, mert fele annyi rizst tettem bele, mint szoktam, és észre sem vette. :D

66. 6350755685 (válaszként erre: 61. - Mariann63)
2012. aug. 19. 12:27

Nálunk vasárnap szokott ez a menü lenni, de Apa nagyon krumplis, úgyhogy hétköznap általában krumplistészta, rakott krumpli, túrós tészta...stb. Ő például nem is annyira rajong a sült húsért, inkább rántott hús párti. Egyedül a pörinél nincs gond, mert abból én a húst eszem salátával, ő pedig amivel akarja. :)

Persze meg lehet oldani, de nagyon fárasztó, így én sokszor inkább nem is eszek semmit, amivel ugyancsak magammal szúrok ki ugye. :I

65. bd55e3f068 (válaszként erre: 64. - 6350755685)
2012. aug. 19. 12:20

Majd belejössz :o)


Amúgy a külön főzés nálunk is úgy van, mint Mariann írta, vagyis nincs. :D Én megcsinálom a zöldséget, meg a husit, ha a férjem szeretne, főz ki rizst mellé vagy vág néhány szelet kenyeret.

64. 6350755685 (válaszként erre: 58. - Bd55e3f068)
2012. aug. 19. 12:15

A cukkinivel szerencsém volt, egész nyáron tele volt vele a kert, úgyhogy abban nem volt hiány. :))


Komolyan mondom, egy pár hónapja olyan vágyat érzek arra, hogy futni szeretnék, szülés után tuti az lesz az első, amit elkezdek (pedig soha nem futottam azelőtt, nem is nagyon tudok, érthetetlen...). :D

63. Nissi
2012. aug. 19. 10:19

Ti mit esztek reggelire?

Nekem ez a legföbb probléma. Kenyér ugye nem jó, tejtermék se, tehát nincs vaj, sajt, felvágott mü termék, akkor marad a paradicsom meg a paprika :)

Próbáltam gyümölcsöt reggelire amit sokan ajánlanak, de én attól nem lakom jól 1-2 órán belül ujra éhes leszek.

62. Mariann63 (válaszként erre: 59. - Ecus)
2012. aug. 19. 09:16
Az csodaszép, gratula a kitartásodhoz.:)
61. Mariann63 (válaszként erre: 56. - 6350755685)
2012. aug. 19. 09:16

Nem kell kétfelé főzni.Sütök húst, én cukkinivel, párolt káposztával,salátával, sült répával eszem, a családom meg krumplival, kenyérrel.A húslevest sok zöldséggel főzöm, ők tésztával eszik, én anélkül.Nekik sütök süteményt, abból nem eszem, néha, 3-4 hetente sütök magamnak paleos sütit.Az kitart 4 napig, elvagyok utána édesség nélkül.Mindent meg lehet oldani, akarni kell, az igaz.

Futni megyek, vagy itthon DVD-re tornázom, ha éppen elszánom magam.

60. ecus (válaszként erre: 34. - Kismanó86)
2012. aug. 18. 22:23

Ez az idézet egyszerűen tökéletes én sem mondtam senkinek és most ahogy észreveszik egyre többen nagyon büszke vagyok magamra :-)))

Ja és nincs még vége.....sajnos még mindíg van mit leadni :-)))

59. ecus
2012. aug. 18. 22:21

Sziasztok


Nagyon sok jó ötletet lehet tőletek olvasni.

Én jan 1-én kezdtem el a 90 napos diétával amit végigcsináltam és utánna rátaláltam az 1500 kalóriásra és elkezdtem számolni ma már annyira megy hogy kb tudom miből mennyit ehetek:-))))

Eddigi eredményem -21kg

58. bd55e3f068 (válaszként erre: 56. - 6350755685)
2012. aug. 18. 21:59

Most szezonban a cukkini, padlizsán olcsó, ezek egész laktatóak párolva, de egy más zöldségeket is lehet hozzá venni. Pároláshoz az is megteszi ami már nem olyan ropogós, úgyis össze fog esni, és azokat tényleg fillérekért meg lehet venni. A zöldségeket fel kell aprítani, fűszer rá, alá kis olaj vagy vaj, párszor meg kell keverni, nem kell strázsálni mellette, és negyed óra alatt megvan úgy, hogy már a fazekat is elmostuk utána. Nem feltétlen kell csirkemell. Más "alkatrész" és más állat is megteszi.

A sporthoz egy DVD kb. 1000 forintért beszerezhető, netről is lehet letölteni, a youtube is tele van, de amúgy elő lehet az emlékekből csalni, hogy mit is csináltunk régen testnevelés órán. Én mostanában nem DVD-zek, hanem futok, és hasprésből, törzsemelésből fekvőtámaszból meg ilyen egyszerű gyakorlatokból letolom a napi adagom.

2012. aug. 18. 21:38

Nekem a Dukan dieta jelenti az eletmodvaltast!

Mar a szervezetem is ellenkezik a nem megfelelő kajak ellen.


13kg-ot fogytam 3es fel hónap alatt, és eddig egy hónapja tartom is a súlyt.

2012. aug. 18. 20:44

Sok sikert hozzá, őszintén kívánom!

Én megmondom miért, illetve mikor szoktam feladni az életmódváltást, mert ugye ezt kérdezted a cikkben. Pontosabban még a mai napig igyekszem kitartani mellette, de nem mindig sikerül.


Az okok, hogy miért:

1. nincs rá pénzem (bárki bármit mond, 1kg tészta bizony olcsóbb, mint 1kg zabkorpa, vagy szénhidrátcsökkentett liszt, a xilitről, gyümölcsökről, zöldségekről, csirkemellről ne is beszéljek)

2. a párom a mezőgazdaságban dolgozik (szegénykém így is állandóan csak fogy és fogy), neki "rendes" kaja kell, eléggé fárasztó kétfelé főzni (de azért még nem adtam fel, mert a fiamnak igyekszem azért egészségesen főzni)

3. a sport is jelenleg kimerül abban, hogy a kisfiamat toligálom, mert egy faluban másra nem igazán van lehetőség


Persze ezek ellenére szülés után remélem sikerül újra lefogynom (egyszer már sikerült), de abban tényleg tanácstalan vagyok, hogy a párom és köztem lévő ellentétes evészetet/főzést hogyan oldjam meg...

55. kisj
2012. aug. 18. 18:26

nem olvastam el a cikket

de a hozzászólásokat sem

mindenki fogyni akar

én is

mégse nyitok egy 1001. fórumot róla:/

ha komolyan gondolnám, akkor csatlakoznék egy aktívan működő fórumhoz

fárasztó....

54. f799cac10e (válaszként erre: 47. - Mariann63)
2012. aug. 18. 17:33
nekem is van még egy kis pocakom de hát ezt örököltem is apumtól úgyhogy ez ,mindig is volt nekem akár mennyi kg is voltam.
53. f799cac10e (válaszként erre: 20. - GabbiBabba)
2012. aug. 18. 17:32
köszi aranyos vagy, te is nagyon ügyes vagy sikerülni fog biztos!! ja és ugye nekem azért is lassabb mert pajzsmirigy alulnűködésem van szedek rá gyógyszert is,de én ennek a 3 évnek is nagyon örülök hogy sikerült ennyi idő alatt is leadni és most már tartom.
52. f799cac10e (válaszként erre: 37. - Hópárduc1992)
2012. aug. 18. 17:29
olvastam a naplódat nagyon jó úgy csináld ahogy neked kényelmes és egészséges is legyen ügyes vagy nem baj hogy alacsony vagy majd alakulnak a kg is amennyit szeretnél leadni
51. Mariann63 (válaszként erre: 50. - Gumicsirke)
2012. aug. 18. 16:18
Nagyon vékonyak a csontjaim.Ezért is voltam nehéz eddig magamnak.Szerintem sok függ a csontok súlyától.Más ennyi kg-val nem kövér, én még igen.
50. Gumicsirke (válaszként erre: 47. - Mariann63)
2012. aug. 18. 16:12
Hát akkor neked is vékony:D
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook