Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódot keresek, nem fogyókúrát !Tud valaki segíteni? fórum

Életmódot keresek, nem fogyókúrát !Tud valaki segíteni? (beszélgetős fórum)


1 2
31. 91c956613e (válaszként erre: 30. - Etranger)
2010. júl. 11. 20:59
Egyetértek veled és még annyi,hogy a mennyiség lecsökkentése fokozatosan és semmi szenvedés.
2009. jan. 17. 20:38
Nem vagyok szabálykövető, ezért nekem is elég nehéz volt kiválasszam azt az életmódot, amiben nincs sok szabály. Tulajdonképpen igen, agyban dől el minden. Ha szétnézel a témában, nagyon sok leírást találsz, amitől helyes egy táplálkozás és ez alapján Te magad tudod kialakítani azt az életformát, ami jó Neked. Én idén kezdtem azzal, hogy a fényezett rizst lecseréltem barnára, a búzalisztet teljes kiőrlésűre, a tésztákat zöldségekre, többnyire halat és szárnyast eszem, sűrítettem a tojás és tejtermék fogyasztást és odafigyelek a napi folyadékbevitelre. Találtam egy online dietetikust, akivel egyeztettem, elmondta a véleményét és a hiányosságokra felhívta a figyelmem. Nem hiszem, hogy lenne egy bizonyos séma, ami mindenkinek jó, ezt ő maga érzi és tud változtatni azon, ami nem jó.
29. Dóri38 (válaszként erre: 28. - Enci2)
2008. aug. 4. 19:55

Szia!

Pont az előbb kérdeztem meg a Norbis fórumon, hogy ők, hogy csinálják. Leírod esetleg, hogy te miket ettél egy nap?

28. enci2
2008. aug. 4. 19:50
Szerintem az update a legjobb, én idáig csak azzal tudtam fogyni és sokat(!!), ha pedig alig van már rajtad valami akkor futás, és tuti az eredmény, hidj nekem, vegyél egy norbis könyvet, olvas el részletessen, tartsd be a benne foglaltakat és: LEFOGYSZ!!!
27. adri25
2008. júl. 3. 21:18
A norbi is egyfajta életmódváltás
26. Cszsuka (válaszként erre: 25. - Dóri38)
2008. jún. 22. 23:07

Szia!

Végülis mennyi a túlsúlyod, mióta vagy ilyen, mennyit eszel, mit eszel, mikor, és mennyit iszol, mit iszol?

Ha nem mindig voltál túlsúlyos, akkor mikor és mitől lettél? Tudod-e? Vagy egyszer csak azt vetted észre, hogy kövér vagy?

Milyen típusú ember vagy? Szeretsz sétálni, gyalogolni, buszozni, autózni, kerékpározni, van-e hobby sportod, amit szívesen csinálsz? (tollas, tenisz, ping-pong, röplabda, evezés, stb.)

Nekem volna egy javaslatom, ezeket azonban nem árt tudni előtte!

2008. jún. 3. 16:11
Az5-6 evéssel nincs is baj, az megy, csak nem azt, és nem annyit kéne! Tudom, hogy az agyban kell eldölni a fogyókúrának, remélem az én agyam most eldöntötte, ha nem én kicseréltetem! :))
2008. jún. 3. 13:29

Igen, sok tea (csak simán) vacsira pedig light joghurt. Nekem is ez vált be + legalább naponta 5x-6x enni :)


Reggelire pedig legjobb a gyümölcs, mert felpörgeti az anyagcserét és az emésztést.

23. j357 (válaszként erre: 21. - Dóri38)
2008. jún. 3. 13:27
Próbáld meg joghurtokkal telerakni a hűtőt, vannak gyümölcsök,zöldséges kaják és próbálj meg ilyeneket enni. De az életmódváltásnak mindenképp az agyban kell kezdődni, próbálj meg ne a kajára koncentrálni, vagy ha éhes vagy, igyál inkább valamit (én teákat szoktam)
22. d606bc0fd7 (válaszként erre: 19. - Dóri38)
2008. jún. 3. 13:25
Szerintem délig ehetsz bármit, ez biztosan úgy van, de az adagokra figyelj oda!
2008. jún. 3. 13:25
Az a baj velem, hogy nagyon végletes vagyok. Vagy eszek, vagy nem.. Ez szörnyű egyébként. Ha pl. reggel kenyeret eszek az egész napom egy zabálás lesz.
20. j357 (válaszként erre: 1. - Dóri38)
2008. jún. 3. 13:21
nekem a sok mozgás meg a kajára való odafigyelés jött be (pl. fehér kenyeret nem eszem csak teljes kiörlésűt és abból is keveset, felvágottakat nem nagyon eszem és mindenféle kaját főzünk de kevésbé zsírosan,olajban sült krumplit, rántott húst stb. pedig szinte soha, édességet mértékkel), napi fél óra torna meg ez a kaja pár hónap után azért kezdett lassan fogyasztani. De súlytartásra mindenképp jó.Én egyébként este 6 után is szoktam enni keveset, de soha nem nassolok, chipset, mogyorót, stb. pedig évente 5ször ha eszem, cukros szénsavas üdítőkes sem iszom. Nézz körül a lightos kaják közt: vannak nagyon jó joghurtok (édes ízben is), joghurtos fagyik, stb.
2008. jún. 3. 13:18
Nekem ebben a Norbis dologban,csak az zűrös, hogy a könyv szerint délig lehet enni pl: krumplit, rizst, tésztát... Itt viszont több fórumon is azt írják, hogy csak zöldség, hús ilyesmit kell enni. Akkor most délig lehet mindent enni, vagy nem?
2008. jún. 3. 13:12
Hát szerintem az a legjobb életmód, ha bármit ehetsz, amit megkívánsz és csak az adagokra kell odafigyelni. Én pl a csokiról sosem tudnék lemondani :) De ezt úgy tudom Norbinál is lehet enni, csak délelőtt.
2008. jún. 3. 13:10

Én már 5 körül vacsorázok. Ez a málnás dolog is jó ötlet. Most a tejbezabát szoktam délután enni, eperrel. Az is nagyon finom.

Olvastam másik fórumon, hogy igen sok updétesített édességet esznek. Valahogy arról én sem tudnék lemondani....

2008. jún. 3. 13:04
Én az update módszert ajánlanám :)
2008. jún. 3. 13:04

Akkor ez adjon erőt! Én is attól kaptam sokkot, ahogy megláttam a fenekem a tükörbe. Persze többször is láttam, de valahogy akkor azt mondtam, na én ezt nem fogom többet nézegetni!!!

És ha elcsábulnál, gondold magad elé a tükérképed!

Érdekes, én egyszer sem csábultam el, mert valahogy ez a norbi módszer nekem olyan magától érthető volt, sose voltam éhes! Ha rám jött az édeségehetnék, elővettem a mélyhűtőből fagyasztott málnát, vagy epret, leöntöttem natúr joghurttal, egy csepp édesírővel, és tök jól esett! Ezt az első hónapban szinte minden este 9kor ettem.Aztán meguntam:-)

Az a lényeg, hogy találj olyan kajákat, amit jóízüen meg tudsz ennei! És akkor nem lesz olyan nehéz!

2008. jún. 3. 12:49

Ez jó ötlet, köszi. Már ha körbe ér a centi:((

Á, nem azért ott még nem tartok, csak útálom a tükörképem!!!

13. d606bc0fd7 (válaszként erre: 12. - Dóri38)
2008. jún. 3. 12:46

Csak kitartás, menni fog :)


Én is kb olyan paraméterekkel rendelkeztem, amikor belevégtam a diétába, mint Te :) A fogyás nem minden, ha közben izmosodsz is, akkor megtörténhet, hogy kilóban nem változik a súlyod, viszont vékonyodsz.


Centizd magad 2 hetente vagy havonta (comb, csípő, has, derék, mell). Nagyon sok erőt ad ha centiben is látod a változást.

2008. jún. 3. 12:39
Jó lenne már csak visszagondolni rá, hogy egyszer mikor kövér voltam....
2008. jún. 3. 12:36

:-))) Nem olyan sok az!!

Kitartást, és sok sikert!

2008. jún. 3. 12:35
Végül én is így döntöttem, hogy Norbizok.Az nem túl bonyolult. Ez most egész jól megy. Naplót is kezdtem, hogy az is ösztönözzön a kitartásra. Nagyon bízom benne, hogy most lemegy mind a 10 kiló háj rólam ( még leírni is rossz ezt a szót, hogy háj, fujjjj)
2008. jún. 3. 12:29

Igen, szerintem Norbi módszere is épp olyan jó, mint a WW :)


Talán a WW egy kicsit komplikáltabb a számolgatással és a pontokkal,de nagyon jó módszer, ami rostdús és zsírszegény táplálkozást ír elő, sok gyümölccsel és zöldséggel (ezek nagy része nulla pontos és bármikor ehető)


Ami engem illet, én sajnos csak úgy tudom "kordában tartani" magam, ha napi szintem részletes naplót vezetek, számolgatom a pontokat, stb :)


Ha neked Norbi szimpatikusabb, vágj bele :) Igaza van Zsanettnak: a legfontosabb az elhatározás, és a kitartás tűzön vizen át.


Sok sikert! :)

2008. jún. 3. 11:03

Szia!


Én is a Norbira szavazok!

weight nekem igen macerásnak tűnik, és bonyorultnak, folyamatos számolgatással.

norbi ennél sokkal egyszerübb. Én 2 hónap alatt leadtam a felesleges 8 kilómat, és annyira hozzászoktam ehez a rendszerhez, hogy észre sem vettem, de életmódot változtattam. Teljes kiörlésű dolgokat eszek, és nem csak délig, néha előfordul, hogy este is bedobok egy vajas kenyeret, és egy dekát sem híztam vissza, mert megszünt az állandó zabálási kényszerem, és jóval kevesebb kajával jól lakok, mint azelőtt!

Bármit választasz, a legfontosabb az elhatározás, és a kitartás tűzön vizen át! :-)

7. d606bc0fd7 (válaszként erre: 6. - Dóri38)
2008. jún. 3. 10:42

Kezdetben nekem is sokat segítettek a fórumon, de viszonylag gyorsan belejöttem.


Sokkal könnyebb ha naplót is vezetsz.



Eddig 19 kilót fogytam vele kb 7 hónap alatt, de szinte mindent ettem és sokszor bűnöztem is :)

6. Dóri38 (válaszként erre: 5. - D606bc0fd7)
2008. jún. 1. 22:07
Ez már egyszer felkeltette az érdeklődésemet, csak elég macerásnak találtam. Te csinálod gondolom. Mennyit lehet vele fogyni? Te hamar megtanultad a pontokat?
2008. jún. 1. 21:50

weight watchers


Ird be a keresőbe, fórumunk is van és egy pár cikk is itt a hoxán :) Többen naplót is vezetünk.


Sok sikert!

4. 7004ca251b (válaszként erre: 3. - Dóri38)
2008. jún. 1. 21:49

Norbi zerint működik.Mármint ilyen 3hetes dologról nem hallottam még egy diétánál sem,de Szerinte ami teljes kiörlésű lisztből készülű pékárú illetve szénhidrátos kaja,azt lehet délelőtt enni,sőt van olyan szénhidrát amit délután 3ig is.Szerintem meg nem lehet:)

De én csak magamat fogyasztottam le,ő meg emberek ezreit,szóval bevállalom,hogy lehet nincs igazam :)

2008. jún. 1. 21:44
Az úgy tényleg működik ahogy olvastam, hogy háromig lehet enni tk. szénhidrátot is? Úgy is lehet fogyni?
2. 7004ca251b (válaszként erre: 1. - Dóri38)
2008. jún. 1. 21:39

Életmód van ezer féle.De fogyni áldozatokkal lehet csak,ahogy éeltmódot is váltani.A norbi féle fogyi valahol abszolút életmód program,mert nem vonja meg sem a szénhidrátot,sem a zsírt,csak meg kell tanulnod a rendszert,hogy így mikor mit lehet enni.Tehát nem kell nélkülöznöd,csak felvenni szokásokat,hogy szénhidrátot délelőtt csak,hogy fehérjét inkább este,stb...bár én nem hiszek abban,hogy akinek nehezen megy a fogyás,annak így siekrülhet fogyni,szerintem ahhoz igenis rákell vennie magát a zénhidrát szegény étrendre,de ez már csak személyes vélemény/tapasztalat.:)

De mondom,ha mindefélét akarsz enni és közben fogyást remélni,akkor talán a Norbi lesz a megoldás számodra.

sok sikert!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook