Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Életmód változtatási tanácsok fórum

Életmód változtatási tanácsok (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Életmód változtatási tanácsok

1 2
36. 04d410066e (válaszként erre: 29. - 09d65bf33d)
2010. jan. 3. 18:40

Nem a génekben van. :) Pszihológiai reverziónak hívják, és az emberek kb. 60%-ánál fenn áll valamilyen formában. Ezért van az, hogy hiába van akaraterőd sok mindenhez, 1-1 dologtól nem tudsz szabadulni. Ez nem akaratgyengeség, és nem a te hibád. Van, aki nagyon egészségesen él, sportol, normálisan eszik, de a cigit mégsem tudja teljesen letenni. Vagy kólát, vagy bármi mást. Ez abból ered, hogy a múltban létrejött lelki problémák egy belső szorongást eredményeznek, amit valamilyen módon kompenzálni szeretnél, és ez okozza a függőséget. :) Vagy éppen fogyózóknál a jojó effektust is ilyen. De legalább van rá megoldás. :) Vannak lassabb módszerek, amiket én itt csinálok lányokkal, és gyorsabbak, amikhez személyesen kell találkozni.

A forró fürdő lehet a jutalmazás ill. helyettesítés egyik fajtája, vagy akár sport, szóval bármi, ami persze, hogy nem ugyanaz, de mivel növeli a szervezetben az endorfinszintet, mégiscsak csökkenti a belső feszültséget, még ha nem is olyan mértékben, mintha a te esetedben ennél valami hízlalót. Vagy éppen egy dohányos rágyújtana. :)

35. 27525d0da6 (válaszként erre: 34. - Újév)
2008. máj. 15. 14:31

Sport! Gyönyörű az idő,menj el biciklizni!

Vagy olvasgass!

34. Újév
2008. máj. 9. 13:59

Helló:)!

Engem sz érdekelne, hogy mivel foglaljam el magam léböjt alatt:D?

Tudjátok, ilyen főzés helyettesítő praktikák;)...

Szoláriumban már voltam ebéd helyett, tök jól esett.

Estére vasalást terveztem be, meg valami hiper-szuper testkezelésre megyek:D...

Egyéb ötletek?

2008. ápr. 19. 11:37

Életmód?

szerintem, ha egészségesen étkezünk, mozgunk eleget, levegőn is vagyunk, csevegünk is kicsit :)

az már jó életmód és a lelked is jó, ha jó társaságba csöppentél.

Milyen változtatásra gondoltatok?

csoki-chips melyiket? Inkább a csokit! az egészségesebb.

Fáradékony vagyok, én már tudom, hogy megint jöhet a vaskúra, és irány a levegőre mozogni, hogy a szervezetem tisztuljon "ÉLjen a napfény".

Tea jó, de csak natúr vagy mézzel és igazi citrom levével.

Nekem ez az életmód váltás egyik része, de sok mindentől függ és ez teljesen egyéni állapotoktól függ.

2008. jan. 9. 13:25
hol?
2008. jan. 7. 20:12
Kérdeztetek a pu erh teáról, itt van tea és kapszula is!
2007. dec. 16. 17:51
Sajnos én is ilyen vagyok!
29. 09d65bf33d (válaszként erre: 9. - Bóbitu)
2007. dec. 14. 12:48
Na igen, nagyon ismerős, amit leírsz.Velem is pont ez szokott történni. Nálam ez olyan szintű ellenállhatatlan késztetést jelent, hogy az sem érdekel, ha 100 kiló leszek, akkor is megeszem. Pedig fejben nem akarom, de nem bírok ellenállni a csábításnak.Lehet függő vagyok. Lehet az ilyesmit valahogy kezelni? Csak nehogy azt írja erre valaki, hogy menjek el futni, vagy vegyek egy forró fürdőt, és attól ugyanolyan jól fogom magam érezni, mert NEM!Persze ha nem én lennék, azt gondolnám, hogy aki ilyen gyenge, az pusztuljon meg a zsírjában. Néha utálom magam, amiért ilyen vagyok, de mit lehet tenni? Aki gyenge akaratú, az mit kezdjen? Tudom, hogy nem túl pozitív tulajdonság, szeretnék én is erős lenni, de szerintem ez a génekben van.
28. 09d65bf33d (válaszként erre: 4. - 27525d0da6)
2007. dec. 14. 12:39
Egy-két kocka legtöbbször, de néha előfordul (mondjuk heti 1x), hogy 6-9 kocka is lecsusszan.
27. Manocska1986 (válaszként erre: 26. - 27525d0da6)
2007. dec. 14. 10:44
Köszönöm a tippet legközelebb igy csinálom!
2007. dec. 14. 10:36
Én először egy kicsi hideg tejben kikeverem simára, aztán,amikor felforralom a tejet,ezt a simára kevert pudingot beleöntöm.Így nem csomósodik!
25. Manocska1986 (válaszként erre: 24. - Rika)
2007. dec. 14. 10:27
elöször is ez fözös puding!felforralom a tejet és szép lassan kevergetem és bele szorogatom aprodonként a port!folyamatosan kevergettem!de mégis csomos!
24. rika (válaszként erre: 23. - Manocska1986)
2007. dec. 14. 10:23
hogy csinálod?
2007. dec. 14. 10:21
ez nem diétás dolog amit szeretnék kérdezni!Miért marad csomos a pudingom amit csinálok?nem értem!csináltam már egy párszor de most jo csomos maradt!jó béna vagyok mi?segitsetek!köszi elöre is
2007. dec. 12. 14:40

Ez egy növény neve.

Lemásolom ide a papírján található szöveget!


Fokozatosan és egyenletesen fogyaszt,nem meríti ki a szervezetet,hosszabb használatának sincsenek káros mellékhatásai.

Csökkenti az étvágyat,javítja a zsírok anyagcseréjét,korlátozza a koleszterinszintet,enyha hashajtó,vízhajtó és gyulladáscsökkentő hatású.

2007. dec. 12. 14:38
Én sem cigizek, nem drogozom, inni alkalmanként szoktam, kávé napi 1 jöhet, és igyekszem egészségesen táplálkozni (nem volt mindig így), és én sem szedek be semmilyen gyógyszert, inkább ha vmi bajom van, alszom rá egyet, és mire felkelek, mindig jobban érzem magam. Súlyfeleslegem sajna van, de dolgozom rajta, hogy eltűnjön. Viszont: jól érzem magam, és nem vagyok fáradékony sem, a hangulatommal meg csak akkor van gond, ha vki tesz róla. Alapjáraton vidám és kókedvű vagyok, és igyekszem pozitívan szemlélni a világ dolgait, mert hiszem, hogy ha mindenen stresszelünk, az előbb-utóbb kihat az egészségünkre is. Szerintem ez mind az egészséges életmód része, mert hiába fitt vki testileg, ha fejben és lélekben nincs a topon, akkor nem fogja jól érezni magát a bőrében.
20. a66308f214 (válaszként erre: 19. - 27525d0da6)
2007. dec. 12. 14:31
Ez a tea miből van, milyen hatással bír?
2007. dec. 12. 14:29
Én pu-erh teát iszom,de sokszor én is produkálom ezeket a tüneteket,amit te.Talán az idő is teszi!
2007. dec. 12. 14:27

Nem dohányzom, nem iszom, napi 1 kávé, nem eszek-vagy csak minimális-zsíros kaját, szeretem a gyümölcsöt-zöldséget, valamennyit mozgok (heti 1-2 alkalom), sokat sétálok, mindennap iszom zöldteát, szedek vitamint, viszont agyógyszereket messze elkerülöm, stb.

Mégis fáradtnak, lehasználtnak és kedvtelennek érzem magam. Nos?

17. 27525d0da6 (válaszként erre: 15. - 0c97fbb607)
2007. dec. 12. 14:11
Én attól még élek,hogy nem cigizek,meg csak igen ritkán iszom.Épp azért fontos az egészséges életmód,hogy még sokat ÉLHESSÜNK!
16. adri25 (válaszként erre: 14. - 27525d0da6)
2007. dec. 12. 13:42
én nem szeretem a zsíros kajákat,mert nem bírja a gyomrom,nem dohányzom,alkohol ritkán-bulik alkalmával,de csak pezsgő(Norbi szerint ezt lehet)
2007. dec. 12. 13:29
Nem tudom miért van folyton az az érzésem ,amikor ilyeneket olvasok,hogy miközben azon fáradozunk,hogyan lehetne egészségesebben és hosszabb életet élni,aközben elfelejtünk ÉLNI?!
2007. dec. 12. 13:23
Más "bűnös" dolgokkal hogy álltok?Cigi,alkohol,zsíros kaják...
2007. dec. 12. 13:23
Egyetértek!
12. adri25 (válaszként erre: 9. - Bóbitu)
2007. dec. 12. 13:22
ebben én is egyetértek,jobb nem is elkezdeni az édesség evést,mert utána indul a lavina
2007. dec. 12. 12:22
Na, neke meg pont Milka és társai a gyengéim :(
2007. dec. 12. 12:18

Igen,nekem a már említett chipsszel!Megbontom,hogy csak pár szemet,és néhány perc múlva üres a zacsi! :-(

Ezért inkább nem is veszek!

A sütinek,csokinak sokkal könnyebben ellenállom.Már két hete "porosodik" a szobámban két tábla Milka,hozzá sem értem.

2007. dec. 12. 12:14
Igen, bár én bele szoktam esni abba a hibába, hogy "na jó, csak egy kicsit engedek a csábításnak", aztán ha már engedek, akkor meg nem bírom abbahagyni, és túllövök a célon. Veletek nem szokott ilyen előfordulni? Nagyon elkeserítő.
2007. dec. 12. 12:04
Néha el is lehet gyengülni,de itt is a mértéktartás a lényeg!
2007. dec. 12. 11:56
Persze, mindenkinek vannak gyengéi, csak nem mindenki tud ellenállni nekik. Nehéz pont arról lemondani, amit az ember a legjobban szeret, de ha belegondolok, fontosabb az egészség, mint a pillanatnyi öröm, amit a finom falatok okoznak. Az ember olyan könnyen elgyengül! :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook