Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Életmód tanácsok fórum

Életmód tanácsok (beszélgetős fórum)


1 2
2011. máj. 3. 09:42
Ne haragudj,hogy ilyen ritkán írok :( de tegnap nem bírtam feljönni :(
40. db82bed8d4 (válaszként erre: 38. - Egészséges életmód)
2011. máj. 3. 09:42

Igen én is gondolkoztam már méregtelenítésen,de azt sem tudom,hogy fogjak hozzá, régebben ez ügyben is kértem segítséget,de nem igazán voltak konkrét segítők, inkább csak okoskodók...

Kíváncsivá tettél :D

39. db82bed8d4 (válaszként erre: 37. - Egészséges életmód)
2011. máj. 3. 09:40

szia :D

Érdekelnének ezek az alternatívák :D akár privátban is :)

Igen sajnos nagyon kevés rostot fogyasztok,de mostanában egyre inkább élvezem a zöldek ízét :D

És a gyümit is megeszem, ami eddig nem nagyon volt jellemző rám :)

Én is szemezgetek a Norbi féle étkezéssel, vettem is egy U1es recept könyvet tegnap és van benne néhány számomra szimpatikus recept.... Kipróbálom majd és véleményezem is :D

2011. máj. 1. 17:56

Amit én gondolnék Neked így első körben,az egy kis méregtelenítés lenne,persze nem akarlak ilyen léböjt kúrára rábeszélni vagy ilyesmi.Legalábbis én nem bírnám.Vannak olyan készítmények,amik kisöprik belőled a lerakódott dolgokat,amik lehet,hogy most mintegy "gátként" szolgálnak a szervezetedben,és ezek miatt nem menne lenne egyébként a súlyod!Ezt kéne elsőként meglépni.Utána pedig tényleg egy "mintaétrend" szerint étkezned,ami mondjuk megvalósítható lenne a munkád mellett.Szerintem simán meg lehetne oldani,de egyébként elhiszem,hogy ez úgymond "kezdőként" baromi nehéz lehet!

És szerintem innentől tényleg nem a fórumon írogatnék majd még konkrétabb dolgokat,mint pl receptek zöldségekhez,meg pl egy napi étrend tervezetet a napodhoz igazítva vagy hogy milyen jellegű ételeket kéne fogyasztanod.

Majd megírom,hogy milyen infókra lenne szükségem,és akkor írd meg őket,az alapján nekem is egyszerűbb lesz a dolgom!

De egyébként nem hiszem,hogy el kéne keseredni,mert mint ahogy akkor Te is tapasztaltad más téren,nem létezik lehetetlen,főleg úgy,ha ennyire kitartóan csinálod!

2011. máj. 1. 17:51

Szia!

Igen,sikeresen kerülgetjük egymást,de nem baj:)

Először is tényleg gratulálok ahhoz,hogy letetted a cigit!ÉS azt mondom,ha már ahhoz volt akaraterőd,akkor lefogyni már szinte semmi nem lesz ahhoz képest!

Szóval!Akkor leszűrve a dolgokat,pl egyáltalán nem fogyasztasz rostot.Pedig az alapvető lenne.Az update egyébként ebben is a segítségedre lehet,mert rengeteg rostfogyasztással jár.Én update-zek,már vagy 6éve,azaz nem fanatikus vagyok,hiszen ahhoz nem elég az én pénztárcám vastagsága,de sikerült minden ételnek nagyjából megtalálnom az alternatíváját,hogy betartsam a dolgokat.Persze sok minden van,amit nem igazán tudok elfogadni az update-ből sem,tehát én saját magamon kísérletezgettem ki,hogy milyen ételre hogyan reagál a szervezetem,és persze azt is szem előtt tartottam,hogy mi az,amire szükségem is van (vitaminok,stb).

2011. máj. 1. 11:55
Most én megyek dolgozni, úgyhogy szerintem megint elkerüljük egymást...
2011. máj. 1. 11:54

Én olyan ember vagyok, akinek konkrétumok kellenek, mit mire cseréljek le, stb...

Sokszor kértem már segítséget más fórumoktól is,de mindenki csak azt írta,hogy olvassak utána a neten, valószínűleg már megtettem és azért fordulok hozzájuk,hogy nekik mi a tapasztalatuk, de hát mindig falba ütközöm :(

2011. máj. 1. 11:53

Az Update-hez mit szólsz? Szerinted hatásos? És egészséges?

Most őszintén elkezdtem a 90 napos diétát és tartom amíg bírom,de ha feladom, vagy ha kitartok a végéig szeretnék bele fogni egy komoly életmód váltásba, amihez szeretnék elég információt a magamévá tenni, ahhoz,hogy ne ütközzek akadályba és ne bukjak el :D

2011. máj. 1. 11:51

Ezeken kéne változtatnom az biztos...

Valamint a munkám miatt nem tudom betartani a napi 5-6 étkezést... sajnos...:(

Vendéglátásban dolgozom. Sajnos kivitelezhetetlen.

2011. máj. 1. 11:49

amit tudok:

-nagyon kevés zöldséget és gyümölcsöt eszem....

-nem tudom,hogy készítsem el őket

-rántva szeretem a zöldségeket,de másképp el sem tudom képzelni,hogy megegyem

-a főzelékeket annyira nem szeretem...(bár ma ettem spenótot és elég fincsi volt)

-a gyümiből hamar elegem lesz... nem bírok sokat enni, fáj tőle a hasam...

31. db82bed8d4 (válaszként erre: 28. - Egészséges életmód)
2011. máj. 1. 11:46

Szia :D

Én már kb két hónapja nem ittam szénsavas üdítőt,de még ásványvizet sem... Valamelyik nap ittam egy pár decit,de azon kívül semmi...

Nagyon ritkán megiszok egy kis rostosat,de azt is havonta egyszer... csak mentes ásványvizet iszom, mert a csapvizünk néha furcsán néz ki :(

Mégsem fogytam semmit...

Valószínűleg azért, mert mellette rengeteg édességet ettem, most lesz fél éve,hogy leszoktam a cigiről...amire nagyon büszke vagyok és rengeteg édességgel pótoltam a hiányát, előtte fogamzásgátlótól híztam...

2011. ápr. 30. 15:32

Azt mondom egyébként,hogy nagyon fontos ugyan a mozgás,de elsőként a táplálkozást kell rendbe szedni,hiszen ez hat leginkább a testi,meg a lelki egészségünkre is vmilyen szinten.

Szívesen írom tovább is,csak hátha lesz közben vmilyen konkrét kérdés....

2011. ápr. 30. 15:30

Aztán tudatosan kell továbbhaladni.MInden téren apró változtatásokat kieszközölni.

Megnézni a hűtődben,hogy mik találhatók,és azok alternatíváit kell majd megkeresned:vagy a zsírszegényebb vagy a kalóriaszegényebb változatát az alapvető élelmiszereknek.Ez is fontos,hiszen így alapvető dolgokban nem hibázhatsz úgymond.Mármint pl light vajat,sovány sajtot,zsírszegény tejet használsz,stb....Szabadulj meg a 'rossz' élelmiszerektől,hogy véletlenül se bűnözhess!

2011. ápr. 30. 15:27

Mivel nagyobb súlytól szeretnél megszabadulni,ezért az elején kisebb megszorításokkal látványosabb eredményeket is elérhetsz,aztán minél kevesebbet kell majd leadnod,annál nehezebb lesz,de semmi nem lehetetlen.De a hangsúly tényleg a fokozatosságon kell,hogy legyen!

Nem ismerem a táplálkozási szokásaidat egyáltalán,de így első körben azt tanácsolnám,hogy a legfeleslegesebb dolgokat iktasd ki az étrendedből.Nálam ez a cukros dolgokat:édességeket és főleg az üdítőket illeti!Én mikor csupán ezeket kihagytam,már kb. 4-6kg lement magától,és akkor még nem csináltam egyebet!

2011. ápr. 30. 15:25

Szia!

Bocsi,hogy ilyen későn tudok csak írni,de még melóztam...


Először is becsülöm azt,hogy elhatároztad Magad,hogy megszabadulsz a fölös kilóktól,de azért még inkább,hogy mindezt nem úgy szeretnéd,mint ahogy a legtöbb fogyni vágyó,azaz minél hamarabb,önsanyargatással.

Kevesen veszik észre ennek a hátulütőit,és hogy ha gyökeresen nem változtatnak az életükön,akkor ugyanúgy visszakúsznak majd azok a hülye kilók.

Viszont ha szép fokozatosan átállsz egy másfajta 'életstílusra',akkor ahhoz fogsz hozzászokni,és nem fogsz úgymond visszaesni.

Ez egy kicsit időigényesebb módja a fogyásnak,de mindenképpen hatékonyabb hosszútávon!

Ezt mind saját tapasztalatból mondom egyébként,én is úgy 'tanultam bele' abba,ahogy most élek,bár sajnos nekem is van min változtatnom persze:S

26. db82bed8d4 (válaszként erre: 25. - Egészséges életmód)
2011. ápr. 30. 11:03

Nekem itt is jó...

Szeretném ha másoknak is segítség lenne...

Szeretnék fogyni kb 20 kg-ot és utána szeretném ezt megtartani, életmód váltással, ehhez lenne szükségem tanácsra, hogy is csináljam? Mit egyek? Mit ne egyek?... stb...

2011. ápr. 29. 20:40
Neked is szívesen segítenék étrend ügyileg,ha esetleg priviben írnál,hogy miben szeretnél változtatni,miket eszel mostanában,miben szeretnél segítséget,stb...!
2011. ápr. 29. 18:11
Engem is érdekelnének ezek a csőben sült dolgok :D én is kérhetek segítséget?
23. db82bed8d4 (válaszként erre: 9. - Egészséges életmód)
2011. ápr. 29. 18:06

Sok problémám van a gyomrommal, valamint a súlyproblémám miatt visszeres a lábam és nagyon szokott fájni a bokám.

20 kgtól szeretnék megszabadulni ÖRÖKRE

A gyerek cipőt úgy értem,hogy még most kezdtem el tanulmányozni...

2011. ápr. 28. 17:44
Küldök át azokat is a címedre!
2011. ápr. 28. 16:52
Köszi a tippeket. Tudnátok konkrét recepteket ajánlani?
20. Egészséges életmód (válaszként erre: 17. - Szoszilvi81)
2011. ápr. 27. 19:31
Ha megteszed,és leírnád nekem egy napját pl,hogy miket eszik (de minden nasizást,stb),akkor könnyebben tudnék étrendet összeállítani!Illetve hogy mik azok,melyeket egyáltalán nem hajlandó megenni!
19. Egészséges életmód (válaszként erre: 17. - Szoszilvi81)
2011. ápr. 27. 19:29

Ezt legfőképpen megfelelő étkezéssel tudod kordában tartani,és egyben ránevelni arra,hogy milyen ételeket részesítsen majd előnyben a későbbiek folyamán is!

Persze ehhez érdemes egyébként az egész családnak alkalmazkodnia,tehát megfelelő mintát lessen el otthon!

18. Egészséges életmód (válaszként erre: 17. - Szoszilvi81)
2011. ápr. 27. 19:28
Igen,akkor a gyermekek testtömegindex számítása alapján Ő enyhén túlsúlyosnak tekintendő,ezért érdemes nagyon odafigyelned rá,hiszen kimutatott tény,hogy a gyermekkori túlsúly kihatással lesz a felnőttkori súlyára is.És persze minden következményével számolni kell majdan,szív-,érrendszeri problémák,magas vérnyomás,cukorbetegség.
2011. ápr. 27. 19:08
Nagyjából mindent megeszik, legjobban a húsokat és a tésztát szeretné, de mostanában ritkán főzök. a múlthéten mértem 135 cm és 38 kg.
16. Egészséges életmód (válaszként erre: 15. - Szoszilvi81)
2011. ápr. 27. 18:15

Persze,összegyűjtök Neked pár alapreceptet,amit tovább tudsz kombinálni!

Egyébként ha privátban megírod,hogy miket szeret a fiad,illetve konkrétan milyen problémái vannak (testsúlyügyileg vagy akármilyen értelemben),akkor akár ki tudnák dolgozni Neki egy mintaétrendet is!

2011. ápr. 27. 18:10
Tudnál konkrét recepteket küldeni a csőben sült dolgokról, meg salátákról?
14. Egészséges életmód (válaszként erre: 13. - Szoszilvi81)
2011. ápr. 27. 18:07

Ha szereti,akkor tényleg csinálhatsz salátákat.

Én pl. imádom a csőben sült dolgokat,amelyekre reszelt sajtot tehetsz-de minden ilyesmiből természetesen a sovány fajtát!Rengeteg féle kapható ezekből!

Érdemes mindig elolvasni a címkéket a termékeken,mielőtt beledobnád a kosaradba!Persze ehhez egy picit nem árt ismerni a tápanyagokat,hogy miből mennyi számít már soknak,stb.....

Csinálhatsz sovány húsból fasírtot is.Én simán tepsiben sütöm meg,és nem olajban,de rántott sovány sajtot is csinálok így ebben a formában.

Ha nagyon nagy a gond a testsúllyal kapcsolatban,érdemes a szénhidrátokra és a zsírokra odafigyelni!Persze egy gyermek esetében ügyelni kell arra,hogy semmit ne vonjunk meg tőle!


Édességet estére is csinálhatsz neki,annak is javasolom alapanyagnak a sovány túrót!Most úgyis jön a friss gyümik időszaka,keverd őket!

Vagy egy-egy kiadós turmixot csinálj,amibe pl tehettek zabpelyhet,ami egy szintén egészséges alapanyag,érdemes használni!

2011. ápr. 27. 18:01
Várom az ötleteket :)
12. Egészséges életmód (válaszként erre: 8. - Szoszilvi81)
2011. ápr. 27. 18:01
Ja,és abban az esetben könnyebb a dolgod,ha szereti a zöldségféléket!Akkor rengeteg féle ötletet tudnánk szerintem adni!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook