Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Életközépi válság fórum

Életközépi válság (beszélgetős fórum)


1 2
2021. júl. 2. 08:31
Pár hete láttam az egyik nyugdíj előtt álló kollégán, hogy nagyon lehangolt. Kiderült, hogy ő is úgy érzi, nincs tovább célja az életének. Kicsit beszélgettünk, és mondtam neki, hogy pedig pont most jött el az ideje, hogy megvalósítsa azt az álmát, amit fiatalon nem tudott, mert ott volt a felelősség a gyerekek felé. Most viszont van ideje, van pénze, van lehetősége, úgyhogy vegye elő az akkor félretett legvadabb vágyálmait, és valósítsa meg. Egy hét múlva kivirulva jött, hogy kitalálta, mit fog csinálni :)
33. Napsugár8 (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 2. 07:49

Legyenek terveid, céljaid a jövőre nézve. Tudd, (döntsd el) hol, hogyan akarsz élni a következő években, egyrészt amíg még aktívan tudsz ténykedni, ill. amikor már kevésbé leszel teherbíró!!!!


Családban, munkában, közösségben, hogyan, miként fogod tudni hasznossá tenni magad! Ez a lényeg!


Ezt kell felmérned, ezt kell látnod előre, és ezek megvalósítása, megalapozása érdekében cselekednek még most, amikor meg tudod tenni! És akkor letisztulnak benned a most még kavargó bizonytalanság, a jövőtől való félelem. Minden rögtön kisímul, és szép lesz.

32. birebora (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 1. 19:04
Igen vannak ilyen idősek is és vannak sokan akik idősebb korukra virulnak ki ismét. Felnevelték a gyerekeiket, nincs már hitelük, meg van az otthonuk, már nem kell dolgozniuk, utaznak, olvasnak, gyógyfürdőkbe járnak, múzeumokat látogatnak, kirándulnak, azt csinálnak amit akarnak. Én ilyen szeretnék lenni. Én erre készülök, neked is ilyen jövőképet és gondolatokat kivánok.
2021. júl. 1. 18:59

Érthető. Bár én nagyon szeretem édesanyámat, de együtt élni az idős kor gondjaival, és látni az elkerülhetetlen véget napi szinten, az bizony nagyon lehangoló tud lenni. Mi több az emberben felmerül, hogy rá is ez vár, és akkor nem biztos, hogy a lehetőséget látja az elkövetkezendő éveiben. Viszont ugyanakkor vannak jó példák is, akik iszonyú lendülettel képesek létezni még nagyon idős korban is, csak ezzel ritkábban találkozunk.

Minden esetre új célok és némi fiatalabb társaság biztosan sokat tudnának lendíteni az állapotodon.

30. 6f18f6fd9c (válaszként erre: 5. - Otsike)
2021. júl. 1. 18:54

"Az emberélet útjának felén

egy nagy sötétlő erdőbe jutottam,

mivel az igaz útat nem lelém." - írta Dante a 14. században...

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Napsugár8)
2021. júl. 1. 17:05
Igen, ilyesmi érzések kavarognak bennem. Sok mindent elértem már és kérdés még van-e ezeken túl. Sok idős ember vesz körül, akiknél úgy látom, hogy nagyon fásult és kiüresedett életét élnek. Tartok ettől a jövőben. 🙂
28. gyöngy:) (válaszként erre: 25. - 7af8e3c9a1)
2021. júl. 1. 15:41
Tiéd a hónap hozzászólása, bár még csak elseje van:)
27. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 26. - Globus)
2021. júl. 1. 15:28

Dehogy. :)


Köszi az érdeklődést egyébként. :)

26. globus (válaszként erre: 25. - 7af8e3c9a1)
2021. júl. 1. 15:27
Ez komoly?
25. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 1. 14:58
Kevesebb Hoxa. Én mióta itt vagyok lettem szarabbul.
2021. júl. 1. 14:44

A 40.-ik szülinapom előtt kb. fél évvel elkezdett bennem egy érzés erősödni: én nem akarok megöregedni!

És ahogy közeledett az a nap, annál erősebb volt bennem ez az érzés, és azt éreztem, hogy megőrülök, mert az időt megállítani nem tudtam.

Csak eljött az a reggel is. Első dolgom volt, hogy mentem a tükörhöz, és mit láttam? Semmi különös változás. Ugyanaz a hajszín, ugyanazok a kezdődő ráncok, ugyanaz a szem, száj, semmi változás előző naphoz képest.


Ami változott, talán az élethez való hozzáállásom. Rádöbbentem, hogy túl vagyok kb. életem első felén, vagy már annál is több. Számot kell vetni, mit valósítottam meg addig fiatalkori terveimből, álmaimból, mi az, aminek megvalósítására még esélyem van. Időben, tehetségben, erőben, lehetőségben. Valóban akarom-e, vagy engedjem el.

Egy olyan pont az életünkben, amikor megvizsgáljuk a pillanatnyi helyzetünket, átnézzük a már megtett utat, és felmérjük, mire van még reális lehetőség, idő, és eldöntjük, belevágunk-e, vagy nem.

Nem az a lényeg, hogyan nézünk ki, az a lényeg, hogyan érzünk, hogyan viszonyulunk a világhoz, a körülöttünk levő emberekhez. Legyen még hosszú, tartalmas életed. Ez a lényeg.

2021. júl. 1. 14:17

Én is megértelek.

Nálam is van mostanában egy zavarodottság. 44 vagyok. Elkezdtem vissza- és előrenézni.

Bizonytalanság érzés, félelem, majd nagy lelkesedés - ezek vátakoznak.

Én kitaláltam valami "világ megváltó" célt, az segít. Ideig óráig. :)

22. birebora (válaszként erre: 19. - PöttyösPanka)
2021. júl. 1. 14:10
Vagy új pasi.
21. birebora (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 1. 14:08
Miben nem érzed jól magad? Testileg, lelkileg? Konkrétan mi a baj?
2021. júl. 1. 14:05
Swinger club:)
19. PöttyösPanka (válaszként erre: 16. - Amaunet)
2021. júl. 1. 12:17
Én is erre szavazok. Egy új célkitűzés, egy új hobbi kell. Vagy legalább egy kiskutya.
2021. júl. 1. 12:16

FI!

Nem érzed jól magad?

Orvos? Nem, nem pszichológusra gondolok, hanem ha fáj valamid, akkor menj orvoshoz.


Ha nem fáj semmid, akkor csinálj programokat. Mozogj minden nap, találkozz a barátaiddal, bulizz és akkor minden rendben lesz.


Felejtsd el ezt az életközépi válságot vagy mit. Ha ezen agyalsz, akkor hamarosan fel kell keresned valóban egy pszichiátert is...

17. Channa* (válaszként erre: 14. - Globus)
2021. júl. 1. 12:12

Szerintem is ez a baj manapság.

Már tényleg csak akkor valamire érdemes egy ember, ha naphosszat picsog a semmin, és másokat terhel a vélt problémáival, ahelyett, hogy élne.


A legtöbb ember képtelen jólérezni magát, mert azt látja másoktól, hogy ha ezt teszik, akkor körülugrálja mindenki, pedig inkább teher ez másoknak.


Nem hív fel, nem köszönt fel, összevesztünk a vacsi közben, tömeg volt a buszon, dugó volt a belvárosban, nőket nézeget és még sorolhatnám a roppant nagy problémákat, miközben más pl. az életéért küzd.


Persze, mi az, hogy másnak az jut eszébe az örök picsogóról, hogy másnak nagyobb a gondja, holott neki ez igen is probléma és a lelke micsoda állapotban lehet emiatt...


A sok panaszkodás mellett az embereknek nem marad idejük élni, boldognak lenni, és ha valaki mégis él és még jól is érzi magát, akkor az lesz a bunkó, mert mégis, hogy képzeli ezt?


Tehát igazad van! Kreálják a problémákat és energiavámpírrá fejlődnek rövid időn belül;)

16. Amaunet (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 1. 12:04

Talán valami újabb elfoglaltságot, feladatot kéne keresned!

Találj magadnak célt!

15. globus (válaszként erre: 12. - Scherlock)
2021. júl. 1. 12:03
Így van.
14. globus (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 1. 12:02
Mai világban nincs ember, aki ne nyekeregne valamiért. "Nem vagyok jól", de ha megkérem, mégis mit érez, nem tudja megmondani. Divat lett a panaszkodás. Tiéd semmi, hát az én bajom mekkora! Energiavámpírok tömkelegével vagyunk körülvéve. Vedd észre, és építsd le.
13. Idhikai (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 1. 12:01
Keress valami célt, ami felé haladsz! Új munka, új barátok... suli, tanfolyam. A célok hiányoznak, úgy tűnik.
2021. júl. 1. 11:58

Az emberek általában nem tudják, mit akarnak.

Te is oda tartozol.


Ha tudnád, élnéd az életed, és pont.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Idhikai)
2021. júl. 1. 11:49
Néhány hónapja. Keresem a helyem.
10. Idhikai (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 1. 11:48
Folyamatos a rossz hangulatod vagy csak most jött?
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Idhikai)
2021. júl. 1. 11:42
Munkahely van. Nem a legjobb, de van rosszabb. Gyerekek vannak, már nem igényelnek sok törődést. Hobbi is van. Ez a rossz hangulat belülről fakad.
8. Idhikai (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 1. 11:41

Keresd meg az okát, hogy mitől vagy rosszul!

Van munkahelyed? Családod? Hobbid? Gyerekeid? Ha vannak, még veled élnek?

2021. júl. 1. 11:31
Lehangoltság, rossz kedv. Félelem a jövőtől, a sok változástól.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Otsike)
2021. júl. 1. 11:30
Hát az kevés, hogy nem törődök vele. Ha már érzem, hogy nem vagyok jól 100%ig,akkor csak tenni kellene valamit.
2021. júl. 1. 11:27
Ez csak egy ilyen modenrnkori dolog, régen nem törődött vele senki, most divat...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook