Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életharc a kilókkal fórum

Életharc a kilókkal (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Életharc a kilókkal

1 2 3
37. Hudvig (válaszként erre: 34. - 17f9a9b1c4)
2012. nov. 15. 13:01

Inkább vagyok 120 kiló, mint a túlfogyással küzdjek. Vannak ismerőseim, szerintem ők jobban szenvednek, mint én a túlsúllyal.

Osztálytárs délelőttre 5 zsemlét hozott, menzázott, otthon + ebéd, vacsora és alig érte el az 53 kilót. Osztálytalálkozón már csak 48 volt 172 cm magassághoz. Nagyon szenved!

2012. nov. 15. 12:57

Az is nagy harc, küzdés eredménye, ha ilyen hizékonyfajták a "nemhízom tovább"-ot tartani tudják.

Rám néznek, és ki hiszi el, hogy az én egész eddigi életem egy folyamatos fogyókúra? Mert lehetnék akár 260 kg is, ha nem tettem volna ezt egész eddigi életemben. Hiszen a magunkfajtánál az anyagcsere folyamatok rosszul működnek, többnyire pajzsmirigy problémáink vannak, -nekem pl. az alsó határon volt legutóbb- és a súlytartásért rengeteg lemondással étkezünk.


Következő életemben a soványsággal szeretnék küzdeni... :-))

35. kovaevakiss (válaszként erre: 34. - 17f9a9b1c4)
2012. nov. 15. 12:33
Te vagy a kivétel, azt hiszem, de sajnos ez a kevesebb.
2012. nov. 15. 06:08

Jó a cikk!

Én soványsággal küzdök, ez sem egyszerű, most már 52 kiló vagyok két gyerek után :)

2012. nov. 15. 04:57

Kedves Zolcsika! Sok igazság van abban, amit leírtál. Tulajdonképpen a harc a kilókkal önmagunkkal folytatott harc, amelyben, ha sikerül lepasszolni pár kilót elégtételt, örömet szerzünk magunknak. A baj, hogy mindenféle divatos fogyókúrával, pirulával tesszük, ami méreg a szervezetnek, fellépnek a hiánytünetek, aminek túlevés a következménye, amely valahol szintén örömet szerez.


Kedves Papaya! Valóban vissza kellene mennem a pajmirígyem miatt a dokihoz. Mondta, hogy fél én múlva szeretne látni. No most a szorzót nem mondta úgy tíz évvel ezelőtt. :) :)


Kedves kovaevakiss! Most nálam ez a váltás a "nemhízomtovább"-ot éri el.

2012. nov. 14. 20:52

Nagyon tetszett a cikk és a vers is!

Hasonló gondjaim vannak nekem is, de aug. eleje óta életmódváltással igyekszem a súlyomat csökkenteni, és eddig elég jól megy a dolog. Mozgásszervi problémáim miatt jutottam el ide, és tudatosult bennem, hogy az egészségem a legfontosabb! Végre az agyam is elfogadta, és megszólal a vészcsengő, ha elfeledkeznék magamról!

2012. nov. 14. 19:58

Kedves Helen!

Érdemes lenne megnézetni a pajzsmirigy értékeket, mert ha alul működik lelassul az anyagcsere és nem mennek le a kilók :(

30. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Helenbereg)
2012. nov. 14. 19:52

A lelkiállapotodnak sokkal több köze van az evéshez és a hízáshoz. Sokan nem tudják, hogy aki kövér, az majdnem olyan, mintha lelki beteg lenne. Hogy miért? Mert tele van félelemmel, szorongással, mégha meg is tagadja önmagában. Lehet hogy a felszínen mosolyogsz, mintahogy a legtöbb kövér ember teszi, de ami a mélyben van, az mind félelem és szorongás. Éppen ezért a jókedv, pozitivitás ami a kövéreknél jelen van, az többnyire megtévesztő, hisz a tudatalattijukban pont ennek az ellenkezője történik. Maga a kövérség egy önvédelmi páncél, az illető nem érzi jól magát a bőrében. Miért? Mert lelkileg nincs rendben.


Tehát a kövéreknek el kell kezdeni feltárni, tudatosítani önmagukat és a félelemeiket. Úgymond önismereti munkát végezni. Emellett természetesen több folyadékot és természetes táplálékot magukhoz venni "mértékkel".


És ne felejtsük el hogy az étel a törődés, a gondoskodás, a táplálás, és a szeretet szimbóluma.


Minél többet eszel, az azt jelenti hogy annál több szeretetre van szükséged.


szeretet = szer + etet


Tehát az igazi táplálék a szeretet és a bizalom, ezzel táplálkozik igazán a lélek ami a testre és a táplálkozásra is kihatással van.


A kardinális kérdés:


- Miért nem törődsz magaddal?

- Mi az, amit nem tudsz szeretni önmagadban?

- Mi az, amit nem tudsz felvállalni önmagadban?

29. J. Anna (válaszként erre: 22. - 74f8c12b8e)
2012. nov. 14. 18:50
Zsíros kenyéren a cukor bűnbeesés. :)
28. J. Anna (válaszként erre: 21. - 74f8c12b8e)
2012. nov. 14. 18:46

Hajdan egy ismerősömet azért akarták leszerelni a seregből, mert nagyon elhízott. A katonaorvos azt mondta neki, hogy vagy zsír, vagy szénhidrát. A kettő együtt tilos. Tehát megehet egy nap akár 1kg párizsit is, de kenyeret nem ehet hozzá. Ezt a kb. 40 évvel ezelőtti történetet azóta sem felejtem és rendre alkalmazom magamon, ha kicsit túlszaladok.

Tehát maximálisan egyetértek azzal, hogy a zsíros kenyér a mai kevesebb fizikai megterheléssel járó világban igen ártalmas, nem csak elhízást tekintve.

2012. nov. 14. 18:10

Először is oltári a vers :) Nagyon tetszik :)


Másodszor pedig minden elismerésem, hogy a nehéz körülmények ellenére is ki tudtál lépni az árnyékodból és le tudtál fogyni, hogy volt erőd és kitartásod minden nap futni.

Sajnos nekem ez a fajta kitartás még nem érett meg :(


Nagyon sok egészséget és további hasonló boldog életet kívánok Neked :)

2012. nov. 14. 18:07

Annyira aranyos ez a cikk!

Sokat nevettem a stílusodon! :)

Akárhogy is vagy a humorod kiváló!:)

2012. nov. 14. 17:59
Kedves kilókkal küzdők! Bizony minél több a kor annál nehezebb, hisz a szív, az izületek, ... már nem anyira strpálhatók. Ezen túl a bőr sem nagyon akarja követni a fogyást. Annyit kell legalább elérni, hogy ne legyen több a kiló. :)
24. Maruszja (válaszként erre: 1. - Helenbereg)
2012. nov. 14. 17:18

Szia!

Nagyon jó a cikked és a vers is nagyon tetszik.

Én is kipróbáltam már szinte mindenféle fogyókúrát, sőt fogyókúrás kapszulákat is vásároltam. Nekem a Reductil volt, ami bevált, sajnos, hogy beszüntették. Ettem már a Gastroyal kaját, a Norbis kaját és kb. 1 éve mindent abbahagyva szép kövér vagyok.

Nem is tudom mit kellene csinálni, hogy lefogyjunk? Így idősebb korban már nehezebb is.


Én is ettem gyerekkoromban a zsíros-cukros kenyeret. Akkor nem is volt olyan rossz, más kérdés, hogy most meg nem enném!

23. Bamag
2012. nov. 14. 16:01
Nem, nem ezen nőttem fel, sőt a cukort, cukrozott ételeket soha nem szerettem, DE gyermekkoromba, nagyszüleimnél a velem egy idős gyerekek CSAK azt kértek, EZT SZERETTÉK. Egyedül én ettem hagymával, paprikával. Nem értem miért ragadtál le itt. Nagyon jó a cikk és a vers is.
22. 74f8c12b8e (válaszként erre: 19. - Aa84065182)
2012. nov. 14. 15:38

Én is akkor voltam gyerek,de NEM tettünk cukrot a zsíros kenyérre! Minek cukrot enni ész nélkül???Aki tényleg szegény,annak egyébként cukra sincs felesleges mennyiségben.

Nekünk bundáskenyér is csak 7végén volt(csak pár tyúk volt),közben meg a zsíros,lekváros(mert gyümölcsfa viszont volt).

meg kert,és hagyma ,zöldség,csalamádé.


:D :D de bakker..itt mindenki cukros zsíros kenyéren nőtt fel,hogy így véditek?

2012. nov. 14. 15:35

Emberek!

Nem hiszem el,hogy ha van cukor,zsír,meg kenyér,akkor azt együtt kell enni:( Zsíroskenyérhez hagyma,vagy alma,más zöldség,savanyúság...a cukor meg teába,esetleg tejbe,nem?

MINEK cukor a zsíros kenyérre?

20. dianit (válaszként erre: 19. - Aa84065182)
2012. nov. 14. 15:21

Már meg se tudom mondani, hogy hány hónap margarinmentes étkezés után újra vettem, mert az csak 200Ft volt egy nagy dobozzal és sokáig elég lesz nekem :( pedig nem szeretem, de ez van.

Ugyanez virslivel, főztem tökfőzeléket, ami nekem 3, akár 4 napig is elég de, hogy változatos legyen egyszer bundáskenyérrel, máskor virslivel eszem, pedig nem szeretem a virslit sem, de ezt engedhetem meg...

2012. nov. 14. 13:31

A vers nagyon tetszett! Gratulálok hozzá! :)


Az örök szélmalomharcot a kilókkal sajnos nagyon is ismerem, és néha nagyon is unom...


julia007: gyerekként szerinted mi volt az ember választása? Én még csak 30+os vagyok, de az én gyerekkoromban is az volt, hogy szalámi, felvágott max. hétvégén, hétközben zsíros kenyér, vajas kenyér, lekváros kenyér, bundás kenyér. Csak a 80-as években emelkedett annyit az életszínvonal, hogy a szüleim ezen változtatni tudjanak. Egyébént egy jó zsíroskenyér sokkal kevésbé egészségtelen, mint egy margarinos. És hányan esznek margarint, mert az olcsóbb mint a vaj?!

18. Morla (válaszként erre: 11. - 74f8c12b8e)
2012. nov. 14. 13:25

Kedves Júlia007,


sajnos anno nem poénból ettek ilyet az emberek. Nekünk szerencsére ezt már nem kell megtapasztalni (egyenlőre), de például az én anyukám is sokszor evett ilyet gyerekkorában a tanyán, ugyanis más nem volt - házikenyér, disznózsír és cukor viszont akadt - még jegyre is.

A kényszer pedig nagy úr.

17. 26c9a8950c (válaszként erre: 13. - Helenbereg)
2012. nov. 14. 13:20

Kedves Cikkíró! Remélem, hogy sikerül elérned és megtartanod a számodra megfelelő súlyt. Nekem tetszett a cikked, a versed pedig még jobban. Régebben én is irogattam.

Az én szüleim is ettek még vizes-cukros kenyeret is, mert nem volt más. Jó lenne, hogyha a fiatalabbak egy kicsit kutakodnának a múltban, hogy jobban meg tudják becsülni a jelent. Az én szüleim, nagyszüleim sokat meséltek arról, hogy milyen életük volt.

Gratula neked!

16. elbb (válaszként erre: 15. - Elbb)
2012. nov. 14. 13:18
Meg még utána pár évig.
15. elbb (válaszként erre: 11. - 74f8c12b8e)
2012. nov. 14. 13:17
1956-ban az emberek örültek, ha ezt ehettek!
2012. nov. 14. 13:08
Kedves karev! Anorexiás testalkat persze nincs. Mondhattam volna, girnyó, sovány, ..., de igazán szerintem egy anorexiás kilógó csontjaira, csontra feszülő bőrére nem találtam megfelelő magyar szót.
2012. nov. 14. 13:04

Örülök, hogy tetszett a cikk, no és a vers is. :) :)


Kedves Miszti! Valóban a mozgás és egy személyre szabott étkezés hatékony lehet. Én a csodabogyók és az elvonásos diétákról mondtam le. A szervezet megköveteli ami a magáé, ezért szedünk többet vissza, mint ami lement, ha ezeket alkalmazzuk.


Kedves Júlia! Valóban ma már nem enném meg egyik fajta kenyeret sem, de anno, mikor nem volt más, bizony örültünk, ha ehettük. Természetesen lányaim sose hallottak a cukros-tejes és a cukros-zsíros kenyérről. Nagyon remélem az elkövetkező nemzedékek sem lesznek olyan szegények, hogy ilyet egyenek.


Ica

2012. nov. 14. 12:57
életemben nem hallottam még anorexiás testalkatról...
11. 74f8c12b8e (válaszként erre: 9. - Hbbea)
2012. nov. 14. 12:49

Nem maradok csendben! Ne egyen senki cukros-zsíros kenyeret,csak akinek orvos írta fel!!és szülők se adjanak iylet a gyereküknek!


Nyilván a történetnek nem ez a lényege,de mivel másnak ez nem szúrt szemet,én kiragadtam.


A lényege,meg a stílusa biztosan pozitív,hiszen sokan elismerték.

10. hbbea (válaszként erre: 1. - Helenbereg)
2012. nov. 14. 12:17
:) Kitartást neked, aranyos a Cyrano-monológ átírása! :)
9. hbbea (válaszként erre: 8. - 74f8c12b8e)
2012. nov. 14. 12:16
Ha csendben maradtál volna.... :(
2012. nov. 14. 12:05

Nem olvastam végig a cikket,a versig nem jutottam el,lehangolnak a hízós-fogyis libikókatörténetek.Csak azért olvastam,hogy megnézzem:itt,most mi volt az ok,honnan indult?

Ésöö..rosszul lettem(nem is bírom tovább olvasni): cukros -zsíros kenyér!!! :( :(

KI találta ezt ki,hogy bárki is megegye???Úristen,ez merénylet.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook