Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Életek árán fórum

Életek árán (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Életek árán

1 2
10. Zizigirl (válaszként erre: 5. - 8a897208fc)
2007. nov. 15. 13:57
Mi olyan bonyolult egyetlen hozzászólást is visszaolvasni, mielőtt hülyeséget mondasz?
9. fe20557d00 (válaszként erre: 8. - Fe20557d00)
2007. nov. 13. 15:03
Nem neked szántam Myly!Csak úgy bele a semmibe!!:D
8. fe20557d00 (válaszként erre: 7. - 0c97fbb607)
2007. nov. 13. 15:02
Ha kipusztítjuk az állatokat(tovább megyek a környezetünket) mi is pusztulni fogunk!!!!!
7. 0c97fbb607 (válaszként erre: 6. - 0c97fbb607)
2007. nov. 13. 07:49

Bocs ,nem akartam személyeskedni:) Tényleg.



Én megértem ha állatokat ölünk,hogy együnk,megértem ,ha megöljük őket azért ,hogy a szőrükből,vagy a húsukból eltartsuk a családunkat.

Azt is megértem ,hogy mi vagyunk a tápláléklánc csúcsa,mióta a dinók kihaltak.

Azt viszont nem fogom megérteni soha,hogy azért pusztuljon el pár ezer állat,hogy eltűntethessem az öregedés nyomait,amiket ráadásul köztudott,hogy lehetetlen.

6. 0c97fbb607 (válaszként erre: 5. - 8a897208fc)
2007. nov. 13. 03:14

Ez teljesen logikus,persze.

De ha onnan nézed ,hogy inkább pustuljon 1000 nyúl,meg 100 majom,amíg végre kifejlesztenek egy olyan kenőcsöt amitől a tökeid nem ráncosodnak,akkor már más a felállás!

2007. nov. 12. 23:15
Inkább pusztuljon száz majom, ezer nyúl, mint egy ember. Mi ebben a bonyolult?
4. Zizigirl (válaszként erre: 3. - Lindike)
2007. nov. 12. 23:09

Mint tudod szerencsére sok olyan terméket lehet kapni, amiket nem tesztelnek állatokon. Ezek ugyanolyan biztonságosak, egész egyszerűen ezek vagy olyan alapanyagokból készültek, amelyeket már korábban teszteltek, tehát maga a cég nem ad pénzt újabb éllatkísérletek elvégzésére és felesleges lemészárlására. Természetes anyagokból készült termékeket például nem szükséges tesztelni és ezek sokkal egészségesebbek is! Ha azonban egy új mesterséges anyagot szeretnének felhasználni, arra is van megoldás. Ezeket lehet sejttenyészet során előállított emberi szöveteken tesztelni. Ez a módszer ráadásul biztonságosabb is, hiszen élő emberi szöveten tesztelik, nem pedig egy állaton, amelynek a felépítése sokszor nem is hasonlít egy emberére, ezért egy emberen teljesen más reakciót válthat ki!!!


Nem kell senkinek áldozattá válni, ezt értsétek meg végre! Már nem itt tart a tudomány! Egyszerűen csak ez az olcsóbb módszer a multik számára!

2007. szept. 20. 12:56
A kozmetikumok és a gyógyszerek is rettentő veszélyes allergiás reakciót válthatnak ki.Hogyan használjunk tesztelés nélküli terméket?Valakinek áldozattá kell válnia ebben a folyamatban.Ha nem a laborpatkány akkor melyik állatvédő rokona, barátja vállalja be az első, nem kockázatmentes tesztelést saját magán???
2007. szept. 9. 01:11

En is megprobalok olyan termekeket venni amelyeket nem teszteltek allatokon, de sajnos mint megtudtam, a cimken szereplo "Nincs tesztelve allatokon" sem mindig igaz. A kesz termek lehet, hogy nem volt tesztelve, de ez nem jelenti azt, hogy az osszetevoi sem, hiszen nagyon sokszor a forgalmazo ceg csupan osszeallitja a termeket a mashonnan beszerzett hozzavalokbol. Azt pedig nem tudjak, vagy nem akarjak, hogy ezeket az alapanyagokat teszteltek-e allatokon. Talaltam egy website-ot ahol azoknak a cegeknek a listajat lehet megtalalni akik teljesen allati teszteles nelkuli termekeket forgalmaznak: [link]

A website azt javasolja, hogy azok a fogyasztok akik szivesen vennek ha az altaluk hasznalt termeket forgalmazo ceg teszteles nelkuli cikkeket forgalmazna, irjanak a kedvenc termekuk gyartojanak es javasoljak, hogy szuntessek be a tesztelest. Mert ez teljesen felesleges, foleg kozmetikai termekek eseten. Ahogy a mondas mondja, "Sok kicsi sokra megy", csak tegyuk meg az elso lepest.

2007. aug. 22. 13:25
Sokszor visszarévedek édesapám tanításaira, miszerint az állatok érző lények és nem szabad bántani őket. Ezt a leckét egy életre megtanultam és elhatároztam: Én is tanítani fogom.
Ezt a cikket még nagyon régen írtam, talán 14 éves koromban, így csak egy kamasz gondolatai az életekről. De legalább igaz érzések szólnak belőlem.

Ugrás a teljes írásra: Életek árán
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook