Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Életbiztosítást lehet kötni úgy másra, hogy az illető nem tud róla? fórum

Életbiztosítást lehet kötni úgy másra, hogy az illető nem tud róla? (tudásbázis kérdés)

28. tamtamano (válaszként erre: 27. - Niki3012)
2015. ápr. 2. 06:46
Sztem meg lehet! Lentebb 14. hozzászólásban küldtem egy linket, náluk tuti , hogy lehet, lehet nem pont életbiztosításnak hívják, de a temetésre kicsit morbid, arra elég lehet ...
27. Niki3012 (válaszként erre: 26. - Gribedli***)
2015. ápr. 1. 23:21

Semmi gond! Csak nem akartam részletezni, de félreértést sem szeretnék.


Azért is tettem fel a kérdést, hogy biztos van itt olyan fórumozó, aki jártasabb a biztosításokban. S érdekelt, hogy érdemes-e egyáltalán kötni rá ( tegyük fel,hogy sikerül vele erről beszélnem, s ő is szeretné).

Ahogy olvastam, s kivettem (de javítsatok ki ha tévedek) a legrövidebb futamidejű is 5 év, gondolom ez azzal jár, ha hamarabb történne valami nem történik meg a kifizetés, vagy abban az esetben mi van?

26. gribedli*** (válaszként erre: 25. - Niki3012)
2015. ápr. 1. 22:34
Bocs, abból, ahogy leírtad, nekem ez jött le, de így egész más, csak szerintem akkor sem lesz lehetséges biztosítást kötni a tudtuk nélkül, sajnálom.
25. Niki3012 (válaszként erre: 20. - Gribedli***)
2015. ápr. 1. 20:07

gribedli***!!!


Nem jól értelmezted amit írtam! S elég bántó, hogy olyat írsz,amiből az jön le, hogy engem az érdekel, hogy én öröklöm e a házat.



A ház már 25 éve hivatalosan az én tulajdonom. Édesapám épitette, s amikor meghalt én lettem a tulajdonos( de mivel kiskorú voltam), anyu a haszonélvező. Anyunak lett egy élettársa 3 év múlva, akitől született 2 gyerek. Folyamatosan ittak, verekedtek, balhéztak. Emiatt költöztem el 18 évesen, mert féltem tőlük.

S lesz*rom a házat, tudod? Mert inkább én lakom albérletbe, csak hogy 2 féltesómnak legyen hol laknia. S azert irtam, mert jogilag ők nem örökösök, hisz én apukám után örököltem.

S megtehettem volna, hogy kiteszem őket, mert anyámék, csak lelakták, s tönkretették, mert az alkohol, meg az ivócimborák voltak az elsők. S hiába van haszonélvezet, nem rendeltetésszerűen használták a házat.

De én nem akartam a 2 gyereket kitenni ennek. Holott nekem se segitett senki, s egyedül kellett mindent megoldanom. Anyáméknak tudod mi volt a legfontosabb? 70 ezer Ft-ért dolgoztam, albérletbe laktam másokkal, mig anyámék közmunkán dolgoztak, s az összes pént elitták. A 2 gyereknek vittem mikulás csomagot, s tudod mit kaptam a nevelőapámtól? Miért nem kaját viszek nekik, mikulás csomaggal nem laknak jól.

Szerinted milyen emberek? Gyűlölöm a nevelőapám, mert az apám által épitett házba lakik ingyen!!!!S pöffeszkedve mondja, h takarodjak onnan mert megöl, s őt nem érdekli, mert ült már börtönben.Én meg elmenekültem, mert anyámnak az volt a lényeg h vele piáljon.

S igen szar érzés, hogy anyámat jobban érdekli, hogy van e mit innia, mint hogy engem felhivjon, felköszöntsön.


S csak azert irom le ezeket, mert ezek szerint nem jött le, hogy mik az előzmények, s már úgy irtad, mintha engem az érdekelne, hogy osztozkodnom kell-e. S ez kicsit furcsa volt...

24. fincsi5 (válaszként erre: 23. - Gribedli***)
2015. ápr. 1. 15:32
köszi.:))
23. gribedli*** (válaszként erre: 22. - Fincsi5)
2015. ápr. 1. 15:28

A barillán kívül sok más tészta van, nyilván ez a legnagyobb márka, ami mindenki számára elérhető és exportálják is, a főzési ideje az korrekt, mert a dobozon írt főzési idővel megegyezik.


Szóval hogy a legjobb tészta, nem. De valószínű, hogy a legtöbbet ebből adják el, mert mindenki számára hozzáférhető, mind árban, mind az üzletekben.


Ha a legjobb márkát szeretnéd tudni, akkor a Nápolyban (Campania) gyártott tészták a legjobbak, köszönhető a nápolyi víz másságának és azért olyan 5x annyiba kerülnek, mint a Barilla, ezért nem mindenki engedheti meg magának. Ilyenek a pasta latini, a pasta di gragnano. A pasta gragnano talán a legeslegeslegjobb, ezt IGP-vel is jelölték, vagyis indicazione geografica protetta, ami azt jelenti, hogy csakis ott készítik, levédett az eredete, helyileg. Gragnano a leghíresebb város, ahol sokan tésztagyártással foglalkoznak, kis üzemekről van szó.

22. fincsi5 (válaszként erre: 20. - Gribedli***)
2015. ápr. 1. 15:18
Jól van, kereslek! A Barilla tésztát tényleg imádják az olaszok, vagy csak itt állítják?:)))
21. gribedli*** (válaszként erre: 18. - Fincsi5)
2015. ápr. 1. 15:13

A befizetett összeggel arányosan jár, de a befizetett összeg évről évre több, tehát ha baleset, halál esetén valamennyit kifizetnek, előre megállapított összeg, a végén meg ugye az évek alatt összegyűlt összeg egy része plusz a kamatok.


De nyilván egy alkoholista idősebb embernek nagyon alacsony lesz a hozam halál esetén, mert abba a tartományba tartozik, akiknél hamarabb bekövetkezhet. Pl betegségeknél is már meglévő betegségekre nálunk nem fizetnek. Úgy értem, te tudod, hogy van valamilyen betegséged és nemsokára műteni kell, ha így kötsz biztosítást, tuti beleteszik, hogy már meglévő betegség volt, tehát nem állják a műtét költségeit és így tovább.


Ezt azért írtam neki, mert így nehéz lesz akkora összegre biztosítani anyukáját, ami fedezné a költségeket, amik rá várnak majd.

2015. ápr. 1. 15:08

Anyukám, nevelőapám, s a 2 féltestvérem együttlaknak abban a házban, ami az én nevemen van (ugyanis apu meghalt kiskoromba, s anyu abba házba vitte a férfit), anyunak haszonélvezet van rajta.


Na, ebben az esetben mindegy, ha van róla papírja, akkor az övé. Ha nincs, akkor osztozkodás lesz belőle

19. gribedli*** (válaszként erre: 18. - Fincsi5)
2015. ápr. 1. 15:07
Ő írta az elején. Ezt én úgy értelmezem, hogy lehet, hogy megígérték neki, de még nem látott róla papírt. De azért elolvasom még egyszer, hátha nem így írta!
18. fincsi5 (válaszként erre: 16. - Gribedli***)
2015. ápr. 1. 14:59

A befizetett összeggel arányosan jár.:)

A ház meg hogy lenne "elvileg" a nevén?:))

17. gribedli*** (válaszként erre: 10. - Niki3012)
2015. ápr. 1. 08:04
Egy család történetében gyakran vannak ilyen változások, hogy bôvül a csaád, ezért ebbe bele kellene nyugodnod, hogy nemcsak te leszel mindig az örökös, bár ha tényleg a te neveden van, az más. Ha csak "elvileg" van a te neveden, akkor osztozkodás lesz belôle
16. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Niki3012)
2015. ápr. 1. 08:02

Nemcsak azért nem lehet, mert ortosi vizsgálatokra kellene mennie, meg aláírnia. De ahogy leírod az egészségügyi állapotát, hát ha fél lábbal odaát van, akkor a biztosító is úgy szabja a feltételeket, hogy nagyon alacsony összeget fizet majd halál esetén, hiszen "várható" volt.


Minél egészségesebb ember kötné, annál nagyobb összeg jár mert úgy is számolják, hogy elvileg hány évig fogja fizetni, stb.

15. michelle.r (válaszként erre: 1. - Niki3012)
2015. márc. 31. 21:34

Nem, a biztosítottnak is alá kell írnia a szerződést. Kizárólag kedvezményezettet nevezhetsz meg a tudta nélkül. Kezdj el pénzt félre tenni az "esményre".

Sajnálom, szörnyű lehet ilyen szülőkkel felnőni.

14. tamtamano (válaszként erre: 1. - Niki3012)
2015. márc. 31. 20:24

Próbáld meg ezt náluk hátha...


[link]

13. kisj
2015. márc. 31. 20:21
nem lehet
12. Niki3012 (válaszként erre: 11. - Fincsi5)
2015. márc. 31. 20:18
Köszönöm
11. fincsi5 (válaszként erre: 10. - Niki3012)
2015. márc. 31. 20:17

Sajna, ez van.

Lakásbiztosítást, cascót, stb. lehet, ezt nem.

Egy próbát ezeknél megér.De nem hiszem.

A kora miatt beleférne, szerintem beszélj vele, egy józan pillanatában, ....vagy amikor a legkezelhetőbb, érted? És legyél te a kedvezményezett, a papírok meg nálad legyenek.:))

10. Niki3012 (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2015. márc. 31. 20:07

Értem, köszönöm a válaszod!


A történet hogy világos legyen a következőt irnám még le:

Anyukám, nevelőapám, s a 2 féltestvérem együttlaknak abban a házban, ami az én nevemen van (ugyanis apu meghalt kiskoromba, s anyu abba házba vitte a férfit), anyunak haszonélvezet van rajta.

25 év alatt semmit nem csináltak rajta lelakták, én meg szó szerint elmenekültem onnan, amint nagykorú lettem. Féltem tőlük, mert ittak, verekedtek, cimborák jártak oda.


Persze megtehetném, hogy a hagyom veszni a házat, ha meghal anyu, hisz nem sokat ér, s igy nem lenne költségem sem. Viszont nem akarom, hogy a 2 féltestvérem az utcára kerüljön, akiknek jogilag nincs közük a házhoz, hisz én apu után örököltem, s nekik a nevelőapám az apjuk. De nem tudnám megtenni velük.


Inkább én jöttem el onnan, s próbálom nagy nehezen alakitani az életem.

Csak baj esetén félek mi lesz.

9. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Niki3012)
2015. márc. 31. 19:57

LEGTÖBBSZÖR ORVOSI VIZSGÁLAT IS KELL HOZZÁ.

AZ EGON -NÁL, NN-NÉL ÉS ALLIANZ-NÁL MEGPRÓBÁLHATOD, DE NEM VALÓSZÍNŰ.:(

HA Ő BELEMENNE, AZT TUDNÁTOK CSINÁLNI, HOGY TE LENNÉL A KEDVEZMÉNYEZETT.

ÍGY BAJ ESETÉN TE JUTSZ HOZZÁ A PÉNZHEZ.:)

8. Niki3012 (válaszként erre: 5. - Fincsi5)
2015. márc. 31. 19:49
53 éves
7. fincsi5 (válaszként erre: 6. - Briell14)
2015. márc. 31. 19:49
Nem jó! D
6. Briell14 (válaszként erre: 1. - Niki3012)
2015. márc. 31. 19:48
Kösd saját magadra! A pénz a tiéd.
5. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Niki3012)
2015. márc. 31. 19:47
1. Hány éves?:)
4. Niki3012 (válaszként erre: 3. - Misaki Itó)
2015. márc. 31. 19:47

Bocsánat a hülye kérdésért, de nagyon el vagyok keseredve.

Sose foglalkozott velem, nem érdekelte mi van velem, s nagyon fáj, hogy nem tudok rajta segiteni, s ennyire lezülöttek.

2015. márc. 31. 19:41

Istenem,de hogy lehet......ennyi erővel boldog-boldogtalanra biztosítást kötnék.


Nyilván tudnia kell róla,mert szem.igazolványra és aláírásokra szükség lesz.

2015. márc. 31. 19:40
A biztosito mit mond?
2015. márc. 31. 19:38

Sziasztok!


Édesanyámról lenne szó. Sajnos gyerekkorom óta iszik a nevelőapámmal együtt.

Nem tudok rajta segiteni, mert nem akarja, akarják. Ők igy szeretnek élni, inkább engem is eldobott, nem is érdeklődik.Elvonóra nem akarnak menni, voltak 200-ben de visszaszoktak.

S egyre jobban tartok attól, hogy ennek igy nem lesz jó vége.


Azért szeretnék biztosítást kötni, hogy a legrosszabb esetben tudjam rendezni a felmerülő költségeket.

S ebben szeretném a tanácsotok kérni, hogy milyet érdemes, s lehet e ő nélküle is ezt megkötni?


Köszönöm válaszotok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook