Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Életbiztosításnál ha nem kérem az indexálást, akkor mi lesz? fórum

Életbiztosításnál ha nem kérem az indexálást, akkor mi lesz? (tudásbázis kérdés)

7. judit71 (válaszként erre: 6. - Edb6c38cef)
2008. dec. 17. 11:43
Szia! Nincs mit! :))))) Ha nincs rajta semmi ezzel kapcsolatos, akkor szerintem nyugodtan felhívhatod a biztosítót! Ők segítenek! Szép napot! Üdv, Judit
6. edb6c38cef (válaszként erre: 5. - Judit71)
2008. dec. 17. 11:37
Köszi szépen a segítséget, megnézegetem akkor a kötvényt.
5. judit71 (válaszként erre: 4. - Edb6c38cef)
2008. dec. 16. 19:23

Szia! Nem tudom aktuális-e még a kérdésed! Én úgy tudom, hogy ha nem kérsz indexálást, akkor is egy minimum összeggel nő a biztosítás havi díjja, de Neked ebből semmilyen hátrányod nem lehet. Nekem az OTP-nél van életbiztosításom, ott így működik. De lehet, hogy ez biztosító függő is. Próbáld meg felhívni a Biztosítót és kérdezd meg! Vagy vedd elő a kötvényt, vagy szerződést, bármilyen hivatalos iratot ezzel kapcsolatban, hátha van benne valami használható.


Az indexálás egyébként csak az inflációkövetésre jó, hogy ha majd lejár a biztosítás fizetésének X éve, akkor azt az összeget vehesd fel, amit a kötvény felkínálásakor kiszámoltak Neked. Bár így sem lesz annyi, arra azért készülj fel! Anyukám 1-2 éve vette ki, mert elment nyugdíjba és hát kb. 2/3-ot ért, mint amit mondtak!


Remélem tudtam valamit segíteni! Szép estét, üdv, Judit

2008. dec. 10. 17:38

Na igen, de úgy tudom, ha két egymást követő évben nem választom az indexálást, akkor van a bukta nekem.

Viszont már fizetem 10 éve, és eddig csak egyszer volt, hogy nem indexáltattam.

Ezért gondoltam, hogy ebből a mostaniból nem lenne gáz.

Fáradt vagyok már mindig a sorok között olvasni, ezért gondoltam, hátha valaki otthon van ebben...

2008. dec. 10. 16:06

Én indexálnák, mert így infláció követő,

és ha esetleg igénybe kell venned, jóval kevesebbet pénzt kapsz.

2008. dec. 10. 16:01

14 évre szóló biztosításunk van, eddig csak egyszer fordult elő, hogy nem kértük az indexálást, kb. 5 éve.

Addig is, és azóta is minden évben indexálták. Most valahogy az anyagiak miatt nem kérnénk megint, tehát a 2008-as összeget szeretnénk fizetni 2009-ben is.

Volt már valaki így, lesz valami negatív következménye?

2008. dec. 10. 16:00
Életbiztosításnál ha nem kérem az indexálást, akkor mi lesz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook