Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Élet szoptatás alatt fórum

Élet szoptatás alatt (beszélgetős fórum)


2011. febr. 14. 23:00
Aki genetikailag ilyen szerencsés, nekem mindig problémát jelentettek a kilók bár sosem vittem túlzásba a diétát ez is igaz. Igazából most is úgy vagyok nem tudom mivel tennék jót. Hiszen az első hogy a kisfiamnak megfelelő minőségű és mennyiségű tejcit tudja továbbra is adni, de a tükörbe nézni és jobb lenne ha lemenne...
22. mgagi (válaszként erre: 21. - B-zs)
2011. febr. 14. 10:15
Én féltem anno hogy olyan leszek mint anyu szülés után, mert ő nem egy nádszálkisasszony. De mindenki megnyugtatott, hogy nem leszek olyan, és igazuk lett. Szerencsére. Mondjuk a családban ő az egyedüli aki egy kicsit ducibb. Szerencsés alkat vagyok:)
21. b-zs (válaszként erre: 16. - Mgagi)
2011. febr. 14. 07:38
Ez genetika, én is 53 kg vagyok, pedig három gyereket szültem és a legkisebb is még csak 3 hónapos. Bármit megehetek, és bármennyit, nem hízok. Soha nem diétáztam, szülés után értem el az "ideális" testsúlyomat, 50-53 kg-t. Korábban mindent megtettem, megadtam volna 1-1 kg pluszért, mert 45-47 kg voltam, ami a ló másik oldala. Nem könnyű se fogyni, se hízni..
20. TSydy
2011. febr. 14. 00:07

Szia! Én sem fogytam egy dekát se amíg a fiam sokat szopizott. Most már lassan két és fél éves, de este és reggel - na meg ha hazaérek melóból - még szopizik, de már lassan lement rólam öt kiló. Szóval nem mindenki fogy szoptatás alatt. Könnyű annak mondani aki igen. Cserélnék vele!

A Pilates torna olyan mint a gyógytorna, nem igazán megerőltető, mármint nem szabadna izomlázat okoznia, idősebbeknek és szülés után is javasolt. Sajnos nálunk a környéken most indult ahogy elkezdtem dolgozni, úgyhogy sajna ki kell hagynom.

19. mgagi
2011. febr. 13. 18:25
Mindennap eszek vmi édeset, mert ha nem eszem akkor minden bajom van.
18. mgagi (válaszként erre: 17. - 6b006fc769)
2011. febr. 13. 18:25
Mostanában esténként hasprést szoktam. Na meg délutánonként elsétálunk a tesóért az oviba.
17. 6b006fc769 (válaszként erre: 16. - Mgagi)
2011. febr. 13. 18:24
Se torna, se diéta?
16. mgagi
2011. febr. 13. 18:20
Én is azok közé tartozom akik fogynak szoptatás alatt. A lányomat is amikor szoptattam fogytam, és most is 49 kiló vagyok. A lányommal nyáron volt, hogy 46 kiló voltam. Pedig eszek rendesen, és iszok is.
2011. febr. 13. 18:10

Kérem, hogy akinek sikerült szoptatás alatt "csak úgy" fogyni nálam jelentkezzen, érdekelne a "módszere"!

Szóval én igyekszem fogyni, momentán szobabringa és ERŐS odafigyelés a kajára - pl. este csak gyümölcs - módszerrel. Eddig 6 kg ment le, de 2 hete stagnál, amiben benne volt egy hét kényszerpihenő megfázás miatt.

14. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 13. - Zsombibombi)
2011. febr. 12. 19:04
én szülés után mindig visszafogyok majdnem a kezdő súlyomra aztán eddig mindig híztam....most végre kicsit fogynék mert soká tervezem a szopcsi végét vagyis nem tervezem majd csak abbahagyja egyszer még bőven ráér vele:)
2011. febr. 12. 19:01
Hízni nem híztam szülés óta igaz én úgy voltam/vagyok az étkezéssel hogy magas tápértékű ételeket eszem épp azért hogy minnél erősebb legyen a tejem. Hiszen az esődleges szempont ez. Hogy szoptatás alatt fogynak erről hallottam én nem tartozom közéjük.
12. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 3. - 5758a48989)
2011. febr. 12. 18:49
Ildikó,én pl mozgok sokat mert van két nagyfiam is tavasztól őszig biciklizek minden nap, nem hiszem hogy lelkiismeretesebben lehetne szoptatni:) és mind3 gyerekkel híztam szoptatás alatt....alkati kérdés is szerintem,egyéni ez is mint minden más...
11. zsombibombi (válaszként erre: 5. - Sara1986)
2011. febr. 12. 17:20
Ezt már több helyen olvastam de butának nézni nem ér viszont nem tudom ez az egész tulajdonképpen mit takar.
10. zsombibombi (válaszként erre: 3. - 5758a48989)
2011. febr. 12. 17:19

Szia!

Igazábólépp ez az állapot van nálam hiszen imádom a piciképemt szopiztatni és ezt igyekszem is megtartani a lehető legtovább. Igazából ez az egész azért van mert Zsombival sétálunk és akárhány anyukát látok picikéjével 85 %-ban mintha nem is szültek volna. Persze ismerek olyat aki inkább tápszerezte csemetéjét csakhogy diétázhasson... Na erre sosem lennék képes és elfogadni sem tudom az ilyent.

9. b-zs (válaszként erre: 1. - Zsombibombi)
2011. febr. 12. 17:12

Szia!

Nekem is van egy Zsomborom!:)

Nekem súlyproblémáim szerencsére nincsenek, szerencsés alkat vagyok. Lányommal 17 kilót híztam, szépen, lassan, mire a szoptatás végére értem leadtam. Így volt ez a középsővel, és így van ez most a legkisebbel is. A súlyom onnan kezdve csökkent, hogy rendszeresen jártunk napi két alkalommal hosszabb, intenzívebb sétára, no és a szoptatás.

8. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Zsombibombi)
2011. febr. 12. 17:08

Szia!

Én 15 hónapig szoptattam a kislányom.

A 7. hónpban elkezdtem az update-t+ futás minden 2 . nap.

Sajnos csak 3 kiló ment le.A szervezetem ragaszkodott a zsírraktáraihoz.Mint utólag kiderült,amíg magas a polaktin szint(tejelválasztó hormon),nem mindenki képes testsúlycsökkenésre,sőt a szoptató anyák 70%- nem tud fogyni.

De ahogy vége lett a szopinak és visszaállt a prolktin szint normál tartományba,24 kg mínusz lett az redmény.

7. 6e8fb4c822 (válaszként erre: 3. - 5758a48989)
2011. febr. 12. 17:07
Sajnos nálam ez nem vált be:( Az én kisfiam is még mindig szopizik, igaz már csak napi 2x, de 6 hónapos koráig csak szopi volt. Ment le 1-2 kg, de van még bőven. Ahhoz, hogy fogyjak, mozognom kellene rendszeresen.
6. c62e5b7d24 (válaszként erre: 3. - 5758a48989)
2011. febr. 12. 17:06

ezzel kicsit vitatkoznék:)

lelkiismeretesen szoptattam mindkét lányomat, nem ettem sokat, mégsem fogytam egy dekát sem addig, amíg szoptattam. Amikor elválasztotta magát a kicsi, helyreállt a hormonháztartásom és simán lement rólam 12 kiló diéta nélkül.

és nem én vagyok az egyetlen, aki így járt:)

2011. febr. 12. 17:04
pilates csodákat tesz, de tényleg, lelkednek és testednek is
2011. febr. 12. 17:02
Ha sportolsz annak nem látja a tej mennyisége a kárát. Én otthon tornáztam, igyekeztem nem sok édességet enni, és nálam a szoptatás amúgy is sokat segített a kilók leadásánál.
2011. febr. 12. 16:57

Kedves Zsombibombi! :)


Ha lelkiismeretesen szoptatod a kincsedet,akkor a szoptatás alatt a kilók lemennek Rólad! Amikor pedig már jobban oda kell figyelni a kicsidre, mert mászkál és a későbbiekben járkál is, garantáltan vége a súlyproblémáknak! :) Most élvezd ki minden boldog pillanatot és legyél magaddal harmóniában! :) Erre van most igazán szüksége mindkettőtöknek! :)

2011. febr. 12. 16:51

Szia!Én ép most kezdtem el...a rendszeres étkezést próbálom beiktatni mert az el szokott maradni sajnos...reggelizni és ebédelni próbálok normálisan hogy ne legyek farkaséhes délutánra.....a kenyeret efféléket inkább tk t próbálok mert szeretem egyébként is,de amihez nem muszáj elhagyom...cukrot mérsékelem,délután nem eszem már tele magam de vigyázok ne legyek nagyon éhes....inni próbálok minél többet...a salátákat párolt zöldségeket amúgy imádom tehát igyekszek nem lusta lenni és ezeket külön megcsinálni magamnak...röviden ennyi.....


Hónap végén lesz 1éves a lányom és majdnem kizárólag szopik,végülis még nincs önálló kizárólag rendes kajcsis étkezése,fogalmam nincs hányszor szopik,félóránkánt,óránként mikor mennyit......a terhesség alatt nem szedtem fel sokat de sokról indultam most kb 25 kilót kellene leadnom nem csak a kűlcsíny miatt hanem mert kényelmetlen már....

2011. febr. 12. 16:46

Sziasztok!

Amiért a fórumot indítot hogy megtudjam kinek milyen tapasztalata van atéren, hogy szoptatás alatt milyen testmozgás sport és "diéta" kezdhető el. kisfiam 7 hónapo napi 4 szer még szopizik. De a erhesség alatt felszedett 26 kilóból 20 van rajtam, és nyílván nem drasztikusan szeretném leadni mert csemetémnek nem tenne jót tejci szempontból de valamilyen folyamatot elkezdenék.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook