Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Élet fél tüdővel fórum

Élet fél tüdővel (beszélgetős fórum)


1 2
2011. nov. 6. 16:08
Az aki indította, nincs, pedig szerettem volna ha ír mit sikerült elérnie a kolléganőnél..
2011. júl. 26. 15:54
A kolléganőm nincs jól sajnos, már vigasztalni sem tudjuk :((
2011. máj. 9. 15:03

Igazad van,talán nem is itt kellene tapasztalatot szerezni, csak én sem tudom hol érdemes.

Igazából segíteni akartam neki a további életéhez.

Mindenesetre köszönöm az infókat, majd megvigasztalom.

33. Titánia83 (válaszként erre: 32. - 2ca6a2cf46)
2011. máj. 4. 22:11
Szerintem abból is kaptál pár "tapasztalatot". Úgy néz ki, hogy személyes tapasztalattal szerencsére nem rendelkezik senki a hoxán, de én is írtam az ismerősömről, és mások is. Az nem elég?
2011. máj. 4. 21:43

Kicsit eltértünk az eredeti témától, inkább azok tapasztalatára voltam kíváncsi akik már így élnek.

Szerettem volna a kolléganőmnek egy kis segítséget nyújtani, mert nagyon maga alatt van.

31. 679f54a054 (válaszként erre: 27. - Titánia83)
2011. máj. 4. 15:52

Ugyan ez van Pécsett is, sokáig éltem ott.

Az uránbányát sosem tudják közömbösíteni, és hülyének nézik az embereket fals mérési adatokkal.

El lehet dönteni mindenkinek magának, hogy rágyújt - e vagy sem (a senkire nem tekintettel lévő gyökér dohányos más kategória, de azért vannak olyanok is, akik figyelnek arra, hogy csak magukat mérgezzék), de vannak dolgok, amikben nincs döntési lehetőségünk, csak kiszolgáltatva élünk pénznek, politikának, gazdasági versenynek.

És ezekkel együtt azoknak a dolgoknak, amik miatt egyszer csak ott ülhetünk fél tüdővel.

Pedig rá se gyújtottunk.

30. töprengő (válaszként erre: 22. - Titánia83)
2011. máj. 4. 15:49
Akkor nem mindenhol vonul arrébb a megállóba a bagós.
29. Titánia83 (válaszként erre: 28. - Várhegyi Márton)
2011. máj. 4. 15:48

Sejtettem, hogy ilyen nagy a százalék. :S


Csak egyet nem értek. Ha válság van, és mindenki sír, hogy milyen kevés a fizetése, meg nincs pénze... Egy dohányos havi 30-40ezer forintot elpöfékel... Szerintem az nagyon jól él, akinek ennyi kidobni való pénze van az ablakon!

2011. máj. 4. 15:45

És természetesen nem csak tüdőrákról van szó, hanem: gége-, nyelőcső-, húgyhólyag-, hasnyálmirigy-, szájüregi tumorokról (rosszindulatú tumorok), krónikus bronchitisről, emphysemáról, érelmeszesedésről.


A tüdőrákos betegek 90 %-a dohányos.

27. Titánia83 (válaszként erre: 23. - 679f54a054)
2011. máj. 4. 15:42

Én meg szkafandert húznék rájuk, és ott szívhatnák.


A Kékgolyóban elhiszem, hogy sokan ülnek.


A mai stresszes élemód is hozzájárul a rákhoz, és ki tudja miféle sugárzásnak vagyunk kitéve. Egy ismerősömnek van sugárzásmérője, mert a honvédségnél vegyészmérnökként is feladata volt a sugárzás mérése likvidált atomsilók környékén (még olyan helyen is volt, ahol az átlagember nem is tudta, hogy volt...) és szerzett egy ilyen mérőt. A fukusimai eset után a mérő szerint nem 3-4 szer nagyobb a sugárzás, ahogy a médiában lejött, hanem 10-szer. :(


Mostanában zöldséget, gyümölcsöt nem igazán merek enni. :S

26. Várhegyi Márton (válaszként erre: 25. - 679f54a054)
2011. máj. 4. 15:34

"Vannak szövegértési nehézségeid, és nem vitatkozni vagyok itt."


Nyugodtan mutass rá a szövegértési hibáimra!


"TÖBBSÉGÜK sosem dohányzott."


És ha így van? Mit számít? Ettől még a dohányzás növeli a tüdőrák rizikóját. Trivialitáson vitatkozunk! Ami szerintem színvonal alatti. Kb. olyan, mint ha azon vitatkoznánk, hogy Isten teremtette-e az embert úgy, ahogyan a Biblai írja, vagy az evolúció során alakult ki.


"Már csak abban reménykedem, hogy nem társadalompolitikát vagy ilyesmit tanulsz ... :DDD"


Véletlenül orvostanhallgató vagyok.

25. 679f54a054 (válaszként erre: 24. - Várhegyi Márton)
2011. máj. 4. 15:29

Nem érted a problémát, hagyjuk:)

Vannak szövegértési nehézségeid, és nem vitatkozni vagyok itt.

De a rákos betegek minden testi - lelki kínja az enyém, én ápolom őket.

TÖBBSÉGÜK sosem dohányzott. A fórum nem erről szól, és nem is arról, ami az én gondom, hogy nem a cigin múlik ...

Már csak abban reménykedem, hogy nem társadalompolitikát vagy ilyesmit tanulsz ... :DDD

24. Várhegyi Márton (válaszként erre: 21. - 679f54a054)
2011. máj. 4. 15:21

"Olyan nincs, hogy valaki >>jól bírja és semmi baja nem lesz..<< :DDD

Ezt csak ostobán lehet így fogalmazni :D "


De van. Valaki egész életében dohányzik, és se tüdőrák, se bronchitis. Ilyen példát hoztál, én erre reagáltam. Az ilyen persze ritka, a nagy átlag megbetegszik, ha sokáig dohányzik.


"De hogy nem ez a legégetőbb probléma, az biztos."


És akkor nem is kell vele foglalkozni?


"Fogjuk a cigire!!! (?!)"


Senki nem fog mindent a dohányzásra, de "amit rá lehet fogni, azt ráfogjuk".


Mint írtam, ebben a kérdésben nem lehet vita. Az, hogy te mit gondolsz a dohányzás egészségkárosító hatásáról, az tökéletesen irreleváns abból a szempontból, hogy valójában mennyire káros.

23. 679f54a054 (válaszként erre: 22. - Titánia83)
2011. máj. 4. 15:18

Én is azt látom, hogy egyre tudatosabbak az emberek.

Meg azt, hogy egyre többen ülnek a Kékgolyóban.

De nem azért, mert dohányoznak.


A gyökér dohányosnak én megfordítanám a szájában ... :D

22. Titánia83 (válaszként erre: 21. - 679f54a054)
2011. máj. 4. 15:15

Ezt megelőzendő én nem dohányzom, szerencsére a környezetemben sem dohányzik senki, sokat járok erdőbe, hogy feltöltsem a tüdőmet, és nagyon is megnézem, hogy mit eszek és iszok. Feldolgozott kaják kilőve, és húst is minimálisat. Nem kenek magamra semmit kakaóvajon és szőlőmagolajon kívül.

Igyekszem a természetes dolgokat követni.

És azt látom, hogy egyre több ember egyre tudatosabb ilyen téren.


Viszont baromira unom, hogy a buszmegállóban nekem kell arrébb vánszorogni kismamaként, hogy a gyökér dohányos el tudja szívni a cigijét!

21. 679f54a054 (válaszként erre: 16. - Várhegyi Márton)
2011. máj. 4. 15:11

Olyan nincs, hogy valaki "jól bírja és semmi baja nem lesz.." :DDD

Ezt csak ostobán lehet így fogalmazni :D

Egy szóval sem mondtam, hogy nem káros a dohányzás.

De hogy nem ez a legégetőbb probléma, az biztos.

Hanem amit megeszel, megiszol, belélegzel, magadra kensz, és fogalmad sincs róla, mi volt benne... Ha dohányzol, ha nem.

Fogjuk a cigire!!! (?!)

20. Titánia83 (válaszként erre: 16. - Várhegyi Márton)
2011. máj. 4. 15:08
Abszolút egyetértek!
19. Titánia83 (válaszként erre: 17. - 2ca6a2cf46)
2011. máj. 4. 15:08

Egyetértek, hogy a környezetszennyezés tovább növeli a rizikót.


És gondolj bele, hogy sokan meg a babakocsikat tologatják azon a részen. A baba majdhogynem kipufogó cső szintjén van. :S

18. 679f54a054 (válaszként erre: 14. - Titánia83)
2011. máj. 4. 15:05
Nem dohányzom.
2011. máj. 4. 15:05

Ja és az orvosok azt mondták a kolléganőmnek, hogy örüljön hogy műthető, mert sokan cserélnének vele akik már csak kemoterápiát kaphatnak.

Talán ez az egy dolog "vigasztalja".

De tény, hogy elég sokat cigizett.


A környezet szennyezés meg sajnos még csak rátesz.

Sokszor én sem értem a városban biciklizőket, akik közvetlen a kipufogó csőből inhalálnak.

16. Várhegyi Márton (válaszként erre: 12. - 679f54a054)
2011. máj. 4. 14:53

Szerintem elég nagy probléma a dohányzás ahhoz, hogy ilyen intenzíven foglalkozzanak vele. Pl. a kemoterápiára elég nagy pénzek mennek el, miközben a füst másokat is megbetegíthet.


"Biztos sokszor leírták már sokan mások is, hogy lehet élni 95 éves korig dohányozva, és meghalni 40 évesen füstmentesen."


Ne haragudj, nem szoktam így fogalmazni, de elég ostoba módon érvelsz:

Nem az a kérdés, vannak-e, akik jól bírják a dohányzást, semmi bajuk nem lesz, és olyanok, akik dohányzás nélkül is tüdőrákot kapnak, hanem az, hogy a dohányzás mennyire növeli a rizikót.

Nagyon növeli, ebben a kérdésben semmiféle vitának helye nincsen.

15. Titánia83 (válaszként erre: 13. - Hidewatch)
2011. máj. 4. 14:51

Én sem azt írtam, hogy csak a dohányosok járják meg.


A barátnőm apukája meg erős dohányos volt világ életében. Most ötvenvalahány évesen egy eret kellett kicserélni a testében, legalábbis ezt magyarázta a barátnőm. A műtét sikeres volt, ő ennyivel megúszta. Azóta szerencsére nem dohányzik.

14. Titánia83 (válaszként erre: 12. - 679f54a054)
2011. máj. 4. 14:50

Nekem soha nem mondták, hogy ne dohányozzak. :D


Persze, gén függő is. Én is írtam, hogy van egy bizonyos százalék, ahol a féltüdő nem ennek a következménye. De ha néznél egy teljesen hiteles statisztikát, akkor látnád, hogy a legtöbb tüdőrákos igen is dohányos volt. Jaj, a volt az szándékos. Az igazságügyi orvostani tanszék vezető profja mesélte egy előadása során.


Akkor még erről a nemdohányos-dohányos dologról. Ismerőseim sajnos világ életükben nagy dohányosok voltak. A fiuk mindig ott ült velük a konyhában a nagy dohányfüstben. Asszem a fiú 10 éves volt, mikor el kezdett ömleni állandóan a vér az orrából. Tojás nagyságú daganatot operáltak ki az arcüregéből. A felnőttek legalább konzerválták magukat, de szegény gyereknek jó nagyot kellett szívni miattuk. :S


És te dohányzol? :D

13. hidewatch (válaszként erre: 8. - Titánia83)
2011. máj. 4. 14:10
A nagymamám nem dohányzott sosem, csak sajnos lábon kihordott egy embóliát, mire rájöttek, hogy mi a baja. Neki ezért ment tönkre sajnos. De nagy csoda, hogy túlélte, és még mindig velünk van :)
2011. máj. 4. 14:04

Már nem ...

De komolyan nem tetszik, hogy ekkora kampány van a dohányzók ellen, mert vannak szerintem az országban ennél fontosabb dolgok is, amik nem kapnak ekkora hangsúlyt sajnos. Tény, hogy vannak bunkó dohányosok, de vannak bunkó ... -ok is, és hadd ne soroljam, hányféle kategóriába lehetne sorolni az embereket :(

Ha valaki beteg és elmegy orvoshoz, mit hall? Ne dohányozzon, fogyjon le! Ezt szajkózzák, és szeretnek mindent ráfogni a dohányzásra, pedig közel sem ilyen egyszerű a dolog. Biztos sokszor leírták már sokan mások is, hogy lehet élni 95 éves korig dohányozva, és meghalni 40 évesen füstmentesen. Alkat, hajlam, egyéb dolgok következménye mindkettő.

Fél tüdővel élni pedig megterhelő, de lehet teljes életet élni úgy is.

11. Titánia83 (válaszként erre: 10. - 679f54a054)
2011. máj. 4. 13:51

Attól még lehetett passzív dohányos mindegyik. Nálunk is voltak bunkó munkatársak, akik tettek a nem dohányosokra, és még az irodában is szívták. Áldom az eget, hogy nem kellett sokáig velük dolgozni!


Ott dolgozol?

10. 679f54a054 (válaszként erre: 5. - Salabakter)
2011. máj. 4. 13:46
A pécsi Tüdőgyógyintézetben a daganatos betegek több mint fele ( ! ) soha nem gyújtott rá.
2011. máj. 4. 13:45

A bagónak mennyi köze van hozzá, nem tudom.

De!! Vártam a buszomat. Épp akkor javították az utat, töltötték fel a kivájt lyukakat aszfalttal, vagy kátrányos kaviccsal. Igazából a lényeg az, komolyan azt hittem frászt kapok attól a szagtól. Hazaérkezésem után is jó darabig kaparta a torkomat..

Vannak járművek rendesen ontják a bűzt. Kérdezem : Annak a gőze nem árt a tüdőnek?? Te meg ott bringázol esetleg, mert nem kellene sokat gyalogolni, de a bringa az jó neked mint közlekedési eszköz.

Cigi is rátesz a dolgokra, de a felsoroltak sokkal károsabbak.

Ismerek 2 személyt is, nekik valamennyi hiányzik, nem a fél tüdejüket műtötték.

Mindkettő jól van.

Biztosan sok minden fizikai munkától tiltva lesz.

Ha bíztatják, akkor higyjen az orvosnak.

8. Titánia83 (válaszként erre: 7. - Hidewatch)
2011. máj. 4. 13:44

Nekünk a volt lakásunk mellett Pesten egy szomszédnénink él féltüdővel. Már 10-15 éve volt a műtét, 70 fölött van, és éldegél. Minden nap megy piacra, boltba, vagy épp a Margit-szigetre.


Ő is dohányzott nagyon sokáig, meg a férje is.


A dohányosok szeretik tagadni, hogy nagy százalékban a cigi a felelős. De való igaz, van egy kis százalék, amikor más miatt kell eltávolítani a tüdő bizonyos részeit.

7. hidewatch (válaszként erre: 1. - 2ca6a2cf46)
2011. máj. 4. 13:34
Az én nagymamám egy orvosi hiba miatt a tüdejének kb. a negyedét tudja használni. Jól van, annyi, hogy vigyáznia kell magára, és hamar elfárad, ha gyalogolnia kell, igaz, ő 84 éves, de nagyon fitt a korához képest :) Szóval még negyed tüdővel is lehet élni, csak vigyázni kell magunkra :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook