Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Élet a halál után fórum

Élet a halál után (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Élet a halál után

1 2 3 4
15. Sz.Csirke (válaszként erre: 13. - Castellina)
2007. nov. 3. 21:58
Az elozo eletekben teremtett karmat egyszer le kell dolgozni, akar eletekkel kesobb is.
14. gerna (válaszként erre: 13. - Castellina)
2007. okt. 15. 17:58

Talán arra is, de legerősebben a jelen életéhez, kapcsolataihoz ragaszkodik.


"A szenvedés a vágyak miatt van. Az élethez ragaszkodás vágya az, ami mindig elindítja a láncfolyamot, és nem engedi, hogy az ember megszabaduljon a szenvedéstől. A vágy a halál után sem tűnik el, hanem újra egyesíti az emberi személy összetevőit és ezzel újjászületésre, újabb szenvedésre kényszeríti őt."

13. Castellina (válaszként erre: 12. - Gerna)
2007. okt. 15. 13:08
Írtad, hogy a lelket kötik a vágyak, kapcsolatok. Ezek szerint emlékszik az előző életekre, kapcsolatokra?
12. gerna (válaszként erre: 10. - Castellina)
2007. okt. 14. 15:15

Szóval, éppen ez a cél, hogy a lélek el tudja kerülni az újabb és újabb újjászületéseket. Mert az élet szenvedés. Ha megszabadul az élet körforgásából, akkor válik Buddhává.


Vannak olyan haladott lelkek, akik önszorgalomból újjászületnek, de csak azért, hogy segítsenek másoknak is megvilágosodni: ők a Bóddhiszattvák.


Vagyis a nagy többség igenis sokszor születik újból és újból, amíg sikerül elérnie végső célt, a Nirvana-t. Az is gátló tényező, hogy a lélek bizony nagyon ragaszkodik a földi léthez: kötik a vágyak, a kapcsolatok...


A megvilágosodás folyamat, de meg is kell érte küzdenünk. Első a felismerés, utána pedig a törekvés, hogy elérjük.

11. gerna (válaszként erre: 10. - Castellina)
2007. okt. 14. 14:59
Eszembe se jutna felróni Osho-nak bármit is ;-)
10. Castellina (válaszként erre: 8. - Gerna)
2007. okt. 14. 11:56
Bocs, én egy kissé leegyszerüsitettem a dolgot Osho által. Neki ródd fel.
2007. okt. 14. 11:34
Bocs, jelenleg ezen a címen: "A Köztes Lét Könyvei. Tibeti tanácsok halandóknak és születendőknek."
8. gerna (válaszként erre: 6. - Castellina)
2007. okt. 14. 11:28

"Köztes lét"-be kerülünk a halál után, és ott van jelentősége, hogy melyik irányt választja a lélek.

Lásd: Tibeti Halottaskönyv.

2007. okt. 14. 11:26
Mindig is voltunk és mindig is leszünk, igaz nem ugyanabban a formában. Az energia nem vész el, csak átalakul.
2007. okt. 14. 11:23
A Tibeti Bardo szerint nem születsz egy másik formába, hanem megmaradsz az örökkévalóban, a tengernyi tudatban, amely betölti a világegyetemet. A halál így ünneppé válik, következik az örök élet...
2007. okt. 14. 10:22
semmit nem tudunk a halál utáni életről és ez így van jól.
2007. okt. 14. 10:19
Egy dologban biztos vagyok: amikor megszületünk minden nappal egyre közelebb kerülünk a halálhoz. Maga a tudat, hogy egyszer végetér az élet aggodalommal tölti el az embert. Minden fényűzés, gazdagság, értelmetlenné válik, mert nem viheted magaddal a halálba, oda csak egyedül mehetsz...
2007. szept. 19. 15:14

Szia

Köszönöm,hogy észrevételeddel gazdagítottad ezt a fórumot))

2007. máj. 4. 09:59

Én inkább a reinkarnációban hiszek, de ez is nagyon hasonlít rá, csak itt nem születünk ujjá.

Sokszor halottam már, reinkarnációval kapcsolatos történeteket, a halál utáni élettel kapcsolatban nincs annyi történet, legalábbis kevesebbet hallottam.

2006. okt. 24. 17:30
BEVEZETŐ
Van-e élet a halál után? Ezt a kérdést mindenki felteszi magának. Vagy ha eddig nem is, egy napon majd mindenképpen. Talán éppen holnap, egy hozzátartozónk, egy barátnőnk közeli eltávozása kapcsán. És a mi időnk is véget ér a földön.


Vannak, akik azt mondják: lehet, hogy van valami, majd meglátom, mihelyt odajutok. Miért kellene ezért aggódnom MOST?

Mások egész életükben erre a találkozásra készülnek, az örök életre, annyira fontos ez nekik.

Bizonyára azonban mindnyájunkban van valamiféle irtózás a halállal kapcsolatban, hiszen mindnyájan az életre vagyunk teremtve és berendezkedve. Ezért lehet hasznos megvilágítani, hogy mit is tudhatunk a halál utáni életről.

Ugrás a teljes írásra: Élet a halál után
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook