Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Élet 300 kg felett fórum

Élet 300 kg felett (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
59. michelle.r (válaszként erre: 54. - 9b10f3d7ff)
2019. jan. 17. 09:57
És lássuk be, ha valakinek azt mondod, hogy le kéne fogynia, mert alakul a baj, inkább megsértődik, mint hogy belássa. Elég csak itt a fogyós fórumokba benézni - kifogás és önigazolás halmok.
58. Sasha. (válaszként erre: 56. - Unom)
2019. jan. 17. 09:56

Nem a csatorna segít.

Ez egy államilag támogatott valós program ott, aminek a vezetője Dr. Nowzaradan.

Csak a programból kiemelve pár embert felkértek, hogy szerepeljenek a műsorban persze pénzért mi másért "szórakoztatva" a népet...

2019. jan. 17. 08:40
Gondolom a drogosokat, alkeszeket megillető össztársadalmi megvetést senki nem "irigyli"... Lehet több segítséget kapnak, de a társadalm szemetének tekintik őket. A kövérek ekkora lenézésben még nem részesülnek,bár nyilván megbámulják őket.
56. unom (válaszként erre: 55. - Sasha.)
2019. jan. 17. 08:18

Nem az állam segít, hanem a csatorna, amelyik a műsort készíti.

Rájöttek, hogy ebből profit lehet, megéri nekik.

55. Sasha.
2019. jan. 17. 08:14

Ebben a műsorba tényleges segítséget kapnak, a fogyáshoz és, hogy lelkileg is rendben legyenek.

Nem tudom milyen segítség kellene még nekik, szerintem pont az a lényeg, hogy későbbiekben önállóan egyedül is tudjanak élni.

Ha állandóan mindíg ott van valaki aki mindenben segít, soha nem fog lefogyni mert úgy van vele majd mindent megcsinál más...


Egyébként minden epizódban elmondják, hogy jutottak el eddig... Valakit bántalmaztak, van akit éheztettek gyerekként, vagy szegények voltak és nem volt mit enni, amikor pedig volt mindent megevett. Vagy van aki elvesztette egy hozzátartozóját. Álltalában lelki ok, de van aki csak egyszerűen lusta...

Én minden hasonló sorsú embernek kívánom, hogy sikerüljön leadni a felesleges súlyt, de ez csak akkor sikerül ha ő is tesz érte.

Hozzáteszem itthon ezt semmilyen módon nem finanszírozzák, ott pedig ingyenes segítenek.

54. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 50. - Buenasnoches)
2019. jan. 16. 22:19

"A Sokkoló függőségek c. sorozatban érdekes módon ez megvalósult. Ott sokkal több drogfüggő/alkoholista megmenekült, mint amennyi saját gyengesége miatt visszaszokott. Miért? "


Nézem ezt a műsort is, és az igazság az, hogy ott is a többség visszaszokik a drogokra, ott folytatja ahol abbahagyta, lesajnálva a szüleit, testvéreit, pici gyerekeit.


Nagyon sok rész fejeződött be azzal, hogy x idő múlva, visszatért a drogokhoz, vagy x idő múlva meghalt.


Egyébként meg a dagik is megkapják azt a segítséget, mint a drogosok.

Eltudod képzelni mennyibe kerül, amikor tűzoltók ajtót bontanak, hogy kitudják vinni a lakásból, amikor cipelik speciális hordágyakon, speciális mentőkkel.


Van aki hónapokig van a kórházban, a műtéti kezelések több milliós összeget tesznek ki.


Azt néztem a legtöbb igénytelen, retkes ápolatlan. Maguk is és a lakásuk is.


Hány dagi volt, aki az ápolószemélyzettel is úgy beszélt, mintha az orrából fújta volna ki.

2019. jan. 16. 22:18

Pár napja találtunk erre a műsorra a férjemmel. Úgy nézzük, hogy ő (mármint a férjem) is bypass-on esett át nemrégiben. Érdekes így "érintettként" szemlélni ezt a műsort. (Ő azért nem 250 feletti volt, csak mondom.)

Tehát:

Mo-n sincs támogató rendszer, magánban lehet menni pszichológushoz, gyógytornászhoz és a sebészi konzultációk is fizetősek a műtétet követően. Továbbá, kevés szakember van akik tényleg ehhez is értenek.


És a kérdésedre, hogy miért is hízik meg valaki és miért nem előbb veszi észre hogy segítség kell. A bypass-osok múltja úgy gondolom sok-sok sikertelen fogyókúrát tartalmaz, így yoyo-t is bőven. Nem ritkán többel kötik be, mint amiről indulnak. És igen, a fogyókúrától be lehet sokallani, a bypass-t követően viszont egy életmódváltás kell hogy elinduljon.

Nem mondják a műsorban, hogy ez csak mankó, sok múlik a betegen és a támogató családon, környezeten is.

52. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 50. - Buenasnoches)
2019. jan. 16. 21:51
Már volt erről is szó a műsorban. Vannak beteges emberek, akik az orvosilag úgynevezett etetők. Egyik élvezi, hogy zabál, a másik, hogy eteti. Volt aki ebből élt, neten kukkolhatták a zabálásait, volt akihez jártak pasik, mert élvezték, hogy az a hájtorony rájuk ül. Nagy a világ állatkertje. De a legtöbb dagadék, egy terrorista a családjával. Üvöltöznek, ha nem kapják meg a kajájukat, harcolnak a kajáért, mint a drogos a drog után.
51. buenasnoches (válaszként erre: 49. - Lanvin)
2019. jan. 16. 21:44
Köszönöm a tippet, megkeresem a könyvet. :)
2019. jan. 16. 21:41

A legutóbb hozzászólók nem kicsit félreértenek!

Nem arról van szó, hogy én távolban élő emberekért hullatnék krokodilkönnyeket, holott lehet, a szomszédomban is van hasonló (bezzegannaknemsegítek).

Csak azt vetettem fel, hogy ha már többrészes műsort csináltak ezeknek a szerencsétleneknek az életéből, akkor az miért nem volt benne, hogy a segítségnyújtást is megszervezik nekik? (A Sokkoló függőségek c. sorozatban érdekes módon ez megvalósult. Ott sokkal több drogfüggő/alkoholista megmenekült, mint amennyi saját gyengesége miatt visszaszokott. Miért? Ott volt családterápia és a végén rávették a "főszereplőt", hogy menjen el rehabra. Az odautat, a rehabot - gondolom - a stáb fizette.)


Fordítok a beszélgetés irányán, ha megengeditek. Oké, hogy ez egy reality show, nézettségre/profitra megy, meg az is, hogy azon a ponton már nagyon nehéz segíteni a delikvenseknek. (Nekik önmagukon meg pláne.)


Miért nem kerül szóba egyetlen ilyen epizódban sem, hogy hogyan indult a páciensnél ez az egész? 250 kilóra (vagy még tovább) nem pár hét/hónap alatt hízik fel ennyit. Amikor még megállítható lett volna a folyamat, akkor a környezetből mindenki vak volt? Vagy, ha már a drasztikus megoldást nézzük: egyetlen férj/feleség nem adott ultimátumot, hogy elhagyja, ha... Hogy akkor senki nem próbált meg tenni valamit?

Ha már reality, kíváncsi lennék.

49. Lanvin
2019. jan. 16. 21:26
Ajànlom, kedves topikindìtò, Lukàcs Liza Az èhes lèlek gyògyìtàsa c. könyvèt. Nem vàlaszolja meg minden kèrdèsed, de nèhànyat egèszen biztos az èrzelmi evèssel kapcsolatban.
48. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Buenasnoches)
2019. jan. 16. 20:57

Egyrészt kapnak pszichológusi segítséget is. Másrészt ingyen műtik, kezelik őket.


Harmadrészt meg baromira bírom, hogy szegény amerikaiakért aggódsz, de mondjuk az itthoni, akár a szomszédodban lakó kövér emberért nem. Pedig itt sem kapnak semmi segítséget, a dokik itthon is rájuk ordítanak, hogy "Fogyjon le!" és ennyi.


Szóval keress a közeledben kövér embert és segits neki, ha ennyire empatikus vagy.

47. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 39. - Buenasnoches)
2019. jan. 16. 20:10

Előtted a pálya, szervezd meg.

Nem szeretem a hozzáállásodat. Sírsz itt, hogy mit kellene tenni MÁSOKNAK, de te meg kifogásokat keresel, hogy miért nem tudsz segíteni, pontosan úgy, ahogy azok a gusztustalanra hízott emberek keresik a kifogásokat, hogy miért nem tesznek magukért, de mindenki mást hibáztatnak az elcseszett életükért.

46. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Buenasnoches)
2019. jan. 16. 19:37

"Azt gondolná az ember, hogy az USA-ban fejlettebb az egészségügy, előrébb tartanak a kutatások is. Nem gondolják, hogy a gyomorműtét az csak tüneti kezelés, ideiglenes megoldás? Hogy az extrém elhízás oka (a bánatevés/stresszevés) hátterében biztosan lelki probléma is van?"



Én is nézem a sorozatot, és adnak pszichológiai segítséget is. Viszont még sokan ezt is lusták igénybe venni, mindenféle indokot kitalálnak.


Én nem sajnálom őket, a világ nagy részének van problémája, ha mindenki vélt, vagy valós bánatában zabálna, vagy inna, nem lenne aki etesse, itassa a bánatos embereket. Akaratgyenge, és egoista emberek. Feláldozzák a családjukat, hogy csakis velük foglalkozzanak, emelgessék bálna testüket, ne mozdulhassanak el mellőlük. Egyébként a gyomorszűkítő műtétig , ha le tudnak adni 100-120 kg-ot, akkor menne az magától is, csak így kényelmesebb nekik, de a legtöbb vissza is hízza, mert újból zabálnak és megnyúlik a gyomruk.

45. Guruljka (válaszként erre: 44. - Unom)
2019. jan. 16. 19:22

Igen, hallottam róla.

Azért akartam mekiset kóstolni, hogy tudjam, miről van szó, még sosem ettem mekis dolgot.

Nincs a közelemben, de még arra sincs, amerre még aránylag gyakran járok.

44. unom (válaszként erre: 42. - Guruljka)
2019. jan. 16. 19:18

A fagyijuk olcsó és nagyon finom.

A többi arra jó, hogy báthol jársz is ugyanazt kapod.

43. Guruljka (válaszként erre: 33. - Buenasnoches)
2019. jan. 16. 19:15

Nem ezen múlik, élettanilag ismert a szegénységi hízás.

Krumpli, zsíroskenyér, tészta...

42. Guruljka (válaszként erre: 33. - Buenasnoches)
2019. jan. 16. 19:14

Hát az egyik sorozatszereplő még önálló volt, autózott hazafelé, és ,megállt egy mekinél. Nem egy darabot rendelt, hanem több menüt, de 26 dollár valamennyit fizetett.

Egy másik meg, ahogy a szülei kitették a lábukat otthonról, pizzákat rendelt,meg mittudoménmit, és valami 40 dollárt fizetett.

Miből telik erre, ha nem munkaképes?


Én még nem jutottam el odáig, hogy megkóstoljak bármit is a mekiből, mert annyira tömény nekem az az olajszag vagy mi, hogy be sem álltam a sorba. Épp csak körülnéztem, de fordultam is ki.

KFC-t meg még egyszer láttam csak, azt is messziről.-

41. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Buenasnoches)
2019. jan. 16. 19:07
Próbáljon meg vki nálunk minimálbérből így felhízni gyors éttermekben ... Nekem ez volt ilyen dokuknál mindig az első gondolatom. A második meg hogy ha nem lenne a környezetükben etető akkor nem hízhatnának így el. 300 kiló körül ( alacsonyabb hamarabb )jutnak el arra a szintre hogy nem tudnak már járni az meg nem megy 1-2 hónap alatt. Na és a világ legkövérebb embere 500 kiló fölött volt.
40. 366f4505e9 (válaszként erre: 39. - Buenasnoches)
2019. jan. 16. 18:06
Szoval magad nem fordítasz erre idot, szakebert se fizetsz másnak, hogy idegeneket elasson, de azert szamond kéred, hogy masok ezt miert nem teszik.
39. buenasnoches (válaszként erre: 35. - Havanesekutyus)
2019. jan. 16. 17:43

Nem egészen így van. A szociális ágazat, összetett szakterület, szakképzett dolgozókkal. Nagy országban nyilván nagyobb az apparátus is. Az ilyen területen dolgozók közül - és szerintem az USA-ban is az állam, helyi önkormi, esetleg egyház finanszírozza - azért akadhat legalább egy ilyen feladat ellátására.


Én nem vagyok szociális munkás, nem ilyen szakterületen dolgozom. De! Ha lakóhelyem, munkahelyem közelében volt valamilyen kezdeményezés, hogy rászoruló embereken valamilyen formában segítsünk, részt vettem benne. Ezek egyszerűbb dolgok voltak (adományozás), de a semminél több. Ettől függetlenül nem zárkózom el attól sem, hogy alkalomszerűen, pl. havonta 1-1 szombat délután személyesen segítsek/-ünk valakinek vagy részt vegyek közösségi munkában.

38. Scarlett.. (válaszként erre: 12. - Kacsahercegno)
2019. jan. 16. 17:43

Ez a műsor egyébként egy valós program miatt jött létre. Ahogy írtad az emberek szórakoztatására. A programban több száz ember vesz részt de csak pár személyt kérnek fel a műsorba szerepelni...

A program ingyenes, de ha pl nem működik együtt akkor elköszönnek tőle oldja meg ahogy akarja.

Szerintem a műtét egy löket nekik, utánna hiába fogadnak fel ápolót edzőt, stb... Ha valakinek nincs akaratereje szerintem állhatnak mellette százan, akkor se sikerül ha ő maga nem akarja...



Egyébként nem mindenkinek segítenek az életben nem csak a fogyás vagy a műtét szempontjából hanem más dolgokban sem, de mivel egyedül van meg kell oldania.

37. buenasnoches (válaszként erre: 5. - 12d083b51b)
2019. jan. 16. 17:31

Az ún. üdítő italokra én jobban haragszom! Gyerekkoromban alig volt ilyen, kb. 5 fajta. Volt már kóla, de emlékszem, azt csak szülinapon ihattunk - mindenki 1 pohárral.

Most meg el sem lehet férni a rekeszektől, már a babakocsisok sem ismerik a vizet (vagy a sima teát, limonádét).

36. PöttyösPanka (válaszként erre: 26. - Buenasnoches)
2019. jan. 16. 17:19
Kedves, hogy így aggódsz szegény elhízott amerikaiak miatt, de szerintem nem kell olyan messzire menned, hogy példát mutass emberségből. Az sem baj, ha nem vagy szakember, mert lelki támogatást tudsz nyújtani. De ahogy neked, úgy mindenkinek van kifogása. Mondjuk személy szerint úgy gondolom, azok jobban megérdemelnék a segítséget, akik olyan helyen élnek, ahol ha akarnának sem tudnának egészségesen táplálkozni, de ez ízlés kérdése.
35. havanesekutyus (válaszként erre: 34. - Buenasnoches)
2019. jan. 16. 17:16
Akkor meg is van a kérdésedre a válasz. Azért nincs ezeknek az embereknek az általad felvázolthoz hasonló segítség, mert kevés az egészséges, de aktív nyugdíjas, akinek van szabad "vegyértéke".
34. buenasnoches (válaszként erre: 32. - Havanesekutyus)
2019. jan. 16. 17:13
Azt írtam, hogy HA olyan élethelyzetben lennék (pl. már nyugdíjas lennék, de egészséges, aktív), lenne szabad "vegyértékem", akkor igenis segítenék. Nyilván csak 1, vagy max. 2 valakit tudnék, de valamilyen formában segítenék.
33. buenasnoches (válaszként erre: 27. - Guruljka)
2019. jan. 16. 17:08

Mekiben én is ritkán eszem, a hamburgereket én sem szeretem (mondjuk nekem a húspogácsához és a félig rohadt salátához nincs gusztusom), nuggets-et, kis krumplit és néha fagyit szoktam enni.

Jobban szeretem a KFC-t vagy a normál kaját kínáló (gyors)étkezdéket.


Magyar viszonylatban a gyorséttermek nem olcsók, az átlagember kb. havi 1x engedheti meg magának. Amerikában ez filléres kategória, napi szinten ott kajálnak - jellemzően az ottani szegények.

32. havanesekutyus (válaszként erre: 24. - Buenasnoches)
2019. jan. 16. 17:00

De egész egyszerűen nincs ilyen, amiről beszélsz. Nincs erre kapacitás.

Látod jó a gyerekes példa, mert a gyerek mellett ott a szülő, akinek az a dolga, hogy támogassa. És hányszor nem sikerül az sem.

A felnőtt mellett nem azért nincs segítség, mert nem érdemli meg, hanem azért, mert mindenkinek megvan a maga problémája, vagy éppen jó sorsát élvezi. Vagy ha nem, állatoknak vagy gyerekeknek segít inkább, mert ők ténykeg teljesen tehetetlenek.

Te is akár most is elszegődhetsz valaki mellé, rengetegen szorulnak rá a segítségre itt az országban is. Pillanatok alatt találnál ilyet. Lenne hozzá elég időd? Vagy türelmed? Beáldoznád érte minden nap a pihenésed?

Aki akar javítani az sztem kis segítséggel vagy anélkül is megteszi.

Inkább az a baj h nem mindenki egyenlő esélyekkel indul az életben. De ez ellen nem sok mindent lehet tenni.

31. buenasnoches (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2019. jan. 16. 16:57

Azt a részt (vagy az epizód elejét) nem láttam, amikor még a mama is élt. De feltételeztem, hogy ő cseszett el valamit, de nagyon.

Biztos egyedül maradt anno a kisfiával, és így akarta magához kötni... Sikerült neki, gratulálok! :(

30. buenasnoches (válaszként erre: 29. - Buenasnoches)
2019. jan. 16. 16:54
250 az első!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook