Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elengedjem a fiamat Görögországba, vagy ne? fórum

Elengedjem a fiamat Görögországba, vagy ne? (tudásbázis kérdés)

25. ec7efbffe4 (válaszként erre: 24. - Verocska111)
2014. aug. 9. 05:51
Nem lesz semmi baj,hisz ismered az unokaöcsédet,nem idegenre bíztad.
2014. aug. 9. 03:35
Elindultak...tiszta ideg vagyok, de remélem, nem lesz semmi baj. Szurkoljatok légyszi!
23. emagdi (válaszként erre: 22. - Verocska111)
2014. aug. 3. 08:30

szerintem ne nézz híradót, mert az csak az ilyen katasztrófahírekkel van tele, pont azért, hogy a valós problémákról eltereljék a figyelmet.


balesetek tényleg gyakran történnek, de rengeteg ember közlekedik, szóval nagyon kicsi az esélye, hogy pont a te szeretteiddel történjen valami.


ha úgy döntöttél, hogy elengeded a fiad, akkor próbálj megnyugodni, ne izgulj, gondolj arra, hogy milyen jól fogja érezni magát, és úgysem történik semmi baj :)

2014. aug. 2. 23:04
Amikor sulival megy, akkor is izgulok persze, de kevésbé. Akkor úgy vagyok vele, hogy más is elengedi a gyerekét, a többi is ott van, meg hát busszal vagy vonattal mennek olyankor (nem mintha azt nem érhetné baleset, de ritkábban...). Egyébként meg valószínűleg az is a baj, hogy a média naponta tucatjával ontja a balesetekről szóló híreket, szerintem direkt csinálják. Én meg ilyen ultraérzékeny vagyok ezekre a dolgokra. Pl. régen volt már, hogy megdobáltak egy vonatot kővel, eltaláltak az ablakon át egy gyereket, aki ebbe belehalt. Annyira megviselt ez is, pedig csak olvastam, de még mindig eszembe jut. Meg nemrég egy kedves fiatal ismerősünket gázolták el a zebrán. Biztosan velem is van baj, hogy ilyen negatív vagyok. Nem tudom, hogyan kellene változtatnom rajta.
21. Cucicsillag (válaszként erre: 20. - Verocska111)
2014. aug. 2. 22:48
Megy a drukk! Persze,aki mar atelt ezt-azt okosabb es bovebben osztogatja a tanacsait, de bazi nehez,az bizti. Szval, csak pozitivan!
2014. aug. 2. 22:25
Köszönöm a hozzászólásokat! Nálam csak most jelent meg (nem tudom miért, de nem láttam eddig), úgyhogy azért nem tudtam reagálni. Most úgy néz ki, elengedem, de lerágom még a lábamujját is az idegtől. Amúgy 12 éves. Már majdnem összekaptunk az unokaöcskössel, mert mondtam neki, hogy normálisan vezessen. Meg is sértődött, de ígérte, hogy nem fog száguldozni. Már nap közben próbálom elfogadni a gondolatot, hogy elmegy és nem lesz semmi baj, de este rám jön a félsz...
19. emagdi
2014. júl. 25. 07:35

felelőtlen ember (notórius gyorsahajtó) mellé én sem ülnék be, nemhogy mást odaültessek :S


persze, baleset bárhol történhet, de aki felelőtlen, azzal azért gyakrabban esik meg, tekintve hogy meg sem próbálja elkerülni a veszélyes helyzeteket.

18. 6b006fc769 (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2014. júl. 25. 07:04
Egyszerűbb lett volna szavazást indítani, ahhoz nem kell hozzászólni.
2014. júl. 25. 03:36
Ennyire ne aggódj... bevonzod. Természetes, hogy izgulsz, én is, mindenki. De én sem tudok tanácsot adni. Nem könnyű a kérdés. Ha rossz előérzeted van, ne engedd. De viszont megfosztani sem szabad egy ilyen élménytől.
2014. júl. 24. 18:38
Ezt a fórumot is érdemes volt elindítani.
15. Luijza
2014. júl. 24. 18:17
Ha rosszak a megérzéseid, ne engedd el.
14. gribedli*** (válaszként erre: 10. - 3b1a5ec920)
2014. júl. 24. 18:00
Pont ezt akartam írni, vagyis ha a sorsodban van, akár ha ki sem mozdulsz otthonról, akkor is leeshetsz a lépcsőről, elkerülni nem lehet, vagy elmehetsz a világ végére és semmi nem történik veled:)
13. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 11. - F6390e6b9b)
2014. júl. 24. 18:00
tobb evtized tapasztalata :(
12. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Verocska111)
2014. júl. 24. 17:58

Baleset akkor is történhet, ha valaki tök lassan megy, sajnos ez nem lenne garancia, hogy az unokaöcséd lassabban vezetne, sőt, ha nem engeded el velük és csak veled megy mindig, akkor is történhet baja. Persze, biztos máshogy élnéd meg, tudom. Én a sajátomat 5 éves kora óta hagyom másokkal is nyaralni menni (nagyszülők, nagybátyja), idén egy barátnőmmel is elengedtem és nemsokára sulival mennek Angliába, persze, izgulok érte nagyon, de engedem. Nem fogom rá átragasztani a hülye aggódásomat, ha nem muszáj, hadd élvezze már ki a nyaralást, nem?:)


Neked is ajánlom, hogy lazíts egy kicsit! Csak első alkalommal vagy így, minél többször elengeded majd velük, annál kevésbé fogsz érte aggódni (picit akkor is, de hát az első út az az első út)

11. f6390e6b9b (válaszként erre: 10. - 3b1a5ec920)
2014. júl. 24. 17:54
Ezzel azt hiszem megnyugtattad az anyát.
2014. júl. 24. 17:53
az ember a sorsat nem kerulheti el!
9. 4740439ec6 (válaszként erre: 7. - 3b1a5ec920)
2014. júl. 24. 17:38
Nem, nem mindegy!
8. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Verocska111)
2014. júl. 24. 17:26

Fogd a pozitív oldalát a dolognak!:)

Bár mint aggódásra igencsak hajlamos anyuka, megértelek. Azt is megértem, amit a forgalomról és a vezetési morálról írtál. Főleg, amióta én is vezetek, egyszerűen felzaklat más vezetési stílusa, főleg, ha eltér az enyémtől.

Nem tudom mekkora a gyereked, de ha kicsi és egyik szülő sincs vele, hát én nem engedném. Még az 5-6 évessel lehetnek gondok. 10-12 éves már félig meddig reálisan lát helyzeteket, képes önálló döntésre adott helyzetben. Persze attól is függ, mennyire ismered az unokaöcsédet és mennyire bízol meg benne. Ha kételyeid vannak, javasold, hogy még várjatok pár évet ezzel.

2014. júl. 24. 17:18

mindegy, hany eves; 3, 13, vagy 33.

bizz az emberekben! 40 mellett is tortenhet baleset, sot, meg otthon a furdoszobaban is!

ne gorcsolj - es engedd el!

2014. júl. 24. 17:16
látom ugyanaz a kérdés mindenkinek pár másodperc eltéréssel :D
2014. júl. 24. 17:15
attól függ hány éves a gyerek. szerintem. amúgy én sem szeretek gyorsan menni, nekem is a határ az 120-130. párommal úgy kell néha veszekedni hogy menjen lassan. ráadásul "most nincs kedvem bekötni magam". mondom jól van ha úgy van akkor majd kirepülsz.
4. f6390e6b9b (válaszként erre: 1. - Verocska111)
2014. júl. 24. 17:15
Az attól is függ hogy mennyi idős a gyerek.
2014. júl. 24. 17:14
Hány éves a gyerek?
2. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Verocska111)
2014. júl. 24. 17:14

Az en kisfiam meg csak 1 es 1/2 eves mult, de hasonloan paras vok. Vmennyire be kell lazulni, mert nem lehet folyton rettegni,mi tortenik velu(n)k a kovetkezo pillanatban.

Raadasul a negativ gondolkodassal, tulaggodassal bevonzod a rosszat. En nem tanacsolom,hgy engedd vagy ne engedd, viszont az aggodast ereszd el :) Sokat artasz vele, hasznalni viszont semmit.

2014. júl. 24. 17:11
Napok óta azon gondolkodom, elengedjem-e a fiamat az unokaöcsémékkel Görögországba. Még csak mondani sem mertem neki a kételyeimet, mert tuti hülyének néz, és én egyébként is hajlamos vagyok a szorongásra. Autóval mennek, és engem szinte sokkolnak a balesetekről szóló hírek, és féltem a gyereket. Az is igaz, hogy az unokaöcsém sofőr, naponta vezet, de a saját autójával a sebesség megszállottja. Ha én beülök az autójába, csak még tesz rá egy lapáttal, és röhög rajtam. Nos, nemrég mi magunk is nyaraltunk Horvátországban, autóval szintén, akkor nem féltem, én vezettem. De amikor megálltunk egy parkolóban és néztük, hogy száguld a sok autós, akkor is megfogalmaztam magamban, hogy bolondok ezek... Én is megyek 120-130-al ha kell, és a forgalom úgy kívánja, na de 180? Nekem az rémálom... A gyerek persze menni akar, meg nem is akarnám megfosztani az élménytől, ha már felajánlották, de megesz az ideg. Ti mit tennétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook