Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » "Elengedés” fórum

"Elengedés” (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: "Elengedés”

1 2
39. geranna7 (válaszként erre: 37. - Lhara)
2010. okt. 17. 19:31
Köszi...megpróbálom beszerezni...
38. csandi1973 (válaszként erre: 35. - Geranna7)
2010. okt. 17. 16:09
Ennek az az oka, hogy csak az tudja felfogni az erejét, aki hisz is benne. Szerintem.
37. Lhara (válaszként erre: 35. - Geranna7)
2010. okt. 16. 19:38
James Redfield: Mennyei prófécia című könyvében találtam rá, szórakoztatóan olvasmányos formában, ennek a magyarázatára.
36. Lhara (válaszként erre: 30. - 39ff6fe670)
2010. okt. 16. 19:32
Köszönöm és nagyon örülök, ha tetszik.
35. geranna7 (válaszként erre: 34. - Csandi1973)
2010. okt. 16. 19:32
Nagyon sajnálom a veled történteket. De...ne haragudjatok...nem tudom felfogni,hogy egy ima miként segíthet...
34. csandi1973 (válaszként erre: 33. - Geranna7)
2010. okt. 16. 16:15
De igen! Nézd meg a 25. hozzászólást!
33. geranna7 (válaszként erre: 9. - Geranna7)
2010. okt. 16. 14:08
Erre a kérdésre nincs válasz?????
32. Lhara (válaszként erre: 29. - E6e0edf3bd)
2010. okt. 15. 11:58
Borzongatón gyönyörű... Köszönöm. Most menten meglátogatlak.
31. Lhara (válaszként erre: 28. - Jadviga17)
2010. okt. 15. 11:56
Nagyon örülök neki. :)))))
2010. okt. 15. 08:24

:,)


Gratulálok a cikkhez Lhara!!! Szeretem, ahogy írsz..

2010. okt. 14. 21:21

Mért volna véletlen

Amikor egy ember meghal?

Gazdag lesz képekben

Soha nem hallott éneket hall


Láthatja még egyszer

Azt amit elmulasztott

Lenn, idelenn

Ahol élt

Így utazunk

Utazunk zuhanunk

Hazavisz hazahív

Ez a híd…


Mért nem vagyunk

Angyalok vagy ördögök?

Mért itt lakunk

Poklok és Mennyek között?


Félúton eltévedve

Nem tudjuk mért

Idegen idelenn

Ez a lét

Így zuhanunk

Zuhanunk utazunk

Hazavisz hazahív

Ez a híd…

2010. okt. 14. 21:19
Ez az írásod tetszett eddig a legjobban. :)
27. Lhara (válaszként erre: 26. - Ca9e4fb9e4)
2010. okt. 13. 10:36

Mindkettő, kedves Katallin.

Köszönöm. Igyekszem, mert a "házi őrizet", a kanapéfogság igen rosszul hat rám. Már mennék mielőbb a dolgomra... főleg mióta menekülök ebből a szörnyű házból, kész katasztrófa néhány nap lázas állapot.

26. ca9e4fb9e4 (válaszként erre: 24. - Lhara)
2010. okt. 13. 07:18

Lhara!

Jobbulást!

...Bár érzem a szavaidon, hogy még a betegség sem keserít, mert összekapcsolod az élménnyel, hogy találkozol a gyermekeddel...

Rosszban a jót, jóban a rosszat(?)... Ez a Bölcsesség? ...Vagy a Túlélés Tudománya?

Azért mégis: jobbulást!

25. csandi1973 (válaszként erre: 9. - Geranna7)
2010. okt. 12. 16:01
Ha csak muszájból "darálod", akkor tényleg csak darálás, csak szöveg. Ha viszont tudod, miért, és szívből teszed, a lelked legmélyéből, akkor már rég nem egy megszokott szöveg. Nekem rengeteget segített, hogy el tudjam engedni beteg kisfiamat, és mikor Ő elment, akkor is segített, hogy ne omoljak össze.
24. Lhara (válaszként erre: 23. - Ca9e4fb9e4)
2010. okt. 11. 16:32

Szigorú Főnök Ő! ... és nincs apelláta... és... nincs pejoratív értelmezésű kifejezés a szótárában. Fényes szavak, csillogóan kristálytiszták... még ki sem rúg, ha akadékoskodó, halogató, vagy süketelő halláskárosult módjára értetlen vagyok.

Símogat a hangja, fénybe burkol és a világ bajai már nem érintenek. Véd és erőt ad. Még az emiatt érzett hálám is visszasugározza rám, hogy az a fény is engem éltessen. Csoda, hogy teljesen megnyert magának? ...örökre.


Az én gyönyörű gyermekem, a kisebbik meg itt dalol az étkezőbe behurcolt hangosítással és zenei alapokkal... próbál... Ritka élmény. Már nem lakik itthon, de próbálni hazajön... de ilyenkor nem vagyok itthon általában. Betegnek kell lennem ehhez az élményhez... Nem baj. Jó így. Aztán megint elmegy a dolgai után az én fiam is... ha kilép az ajtón, máris azt akarom látni, hogy jön be... ha sikerül, nem fáj annyira. Ilyen az élet.

2010. okt. 11. 14:11

Tehát a Múzsa... Vagy kényszer... Vagy ihlet... Vagy "a" Főnök... Nem baj, Lhara, akárhogy nevezzük, a lényeg, hogy jó dolgokat "diktál"... Minden sorodból a szeretet sugárzik, intenzíven... ...Ha beszélsz azzal a Főnökkel, kérlek, mondjad megneki, hogy diktáljon sokat...

:-)

22. Lhara (válaszként erre: 21. - Ca9e4fb9e4)
2010. okt. 11. 10:35

Nem szeretnélek, kedves Katallin, tévedésben hagyni. Az itt aktivizált cikkeim nem a megjelnésük sorrendjében, idejét közvetlenül megelőzően íródtak. Ez is már legalább öt éve. A minőségüket magam is meglehetős kritikával szemlélem a legelső visszaolvasásuk óta (mert ugye amikor íródnak, nem lehetséges. Egyfajta automatikus írás az, amit művelek... Tehát jön a kényszer, neki ülök és mintha nem én írnám, mintha diktálná valaki... csak folyik, időnként ömlik, alig tudom elég gyorsan kezelni a billenytyűzetet vagy forgatni a tollat, ceruzát... mikor mi akad a kezem ügyébe. Ezt magam is, a mai napig furcsának találom, de így van.), de aggyal hiába próbálom formálni, nem változnak. Volt még az elején, amikor főleg a rövidebb, líraibb dolgok érkeztek, hogy nem voltam megelégedve miután visszaolvastam. Több napig forgattam, alakítottam és amikor végre elégedettséggel hátra dőltem, láttam, hogy ez valójában a legelső verzió, mert megtaláltam a cetlit az "eredeti" verssel, amiről bemásoltam a gépbe. No, azért kellett még néhány ilyen "bizonyság" erőteljes logikai lényemnek, hogy elfogadjam nagy nehezen, hogy minden úgy jó, ahogy "lejön". Egy ideje már ezzel is minden rendben van.

:))) ...és elképzelhető, hogy ha most nem ismertél rám, akkor valaki más diktálta ezt nekem, mint a többit, amelyeket ugyanevvel az emberilénnyel azonosítottál, akit a személyemben megismerhettél.:))) A titkárnőt, aki uaz, a főnök viszont változott.:)))


Elengedni... bár könnyű lenne! ... de emberi érzések vegyület mossa, hatja át állandóan örökkévalólényüket... az ember pedig szenved. Ennek meg kell lennie. Csak a szeretet segít.

21. ca9e4fb9e4 (válaszként erre: 9. - Geranna7)
2010. okt. 11. 06:08

"Szöveg-darálás..."

Hát igen... Néha... De ha mégsem csak annyi, akkor jót tesz... Valójában CSAK akkor ima, egyébként tényleg csak szöveg... Darálás...

Lhara válasza, szavai szebbek, igazabbak...


Különben pedig:

Köszönöm, Lhara, ezt is. Bevallom: ebből az írásodból nem ismertem Rád. Tisztul a stílusod, erőteljesen. Írjál, írjál, írjál...!

A téma fogott meg ma reggel, ahogy ideültem a géphez... ...Elengedni... A szüleinket, amikor eljön az ideje... A gyerekeinket... (Mikor jön el az ideje... Töprengek... Most kísértem ki a Kicsifiamat... Elutazott...)

20. 5819723512 (válaszként erre: 19. - Lhara)
2010. okt. 10. 22:02
Így van és ez így van jól. Néha úgy érzem, hogy még mindig velem van és ez számomra megnyugtató érzés.
19. Lhara (válaszként erre: 18. - 5819723512)
2010. okt. 10. 21:42
Nem hiszem, hogy valaha elfelejthetőek, hiszen az életünk részei voltak. Az emlékezés mindig fontos és nekünk fontos az itt maradóknak. A szeretet a halállal nem szűnik.
18. 5819723512 (válaszként erre: 1. - Lhara)
2010. okt. 10. 21:37

Nagyon szépen írsz. Sajnálom a mi történt.

Én a Mamám vesztettem el, már három éve. Hihetetlen sok mindent tanultam tőle: tiszteletet mások iránt/felé, az olvasás szeretetét, általa csodálkoztam gyerek szemmel először a világra.

Nagyon sokszor gondolok rá és soha nem fogon elfelejteni!!!!

17. Lhara (válaszként erre: 16. - Agnesss0129)
2010. okt. 10. 20:22
No meg akkor még volna lehetőség harcolni érte a sorssal... akár az egész világgal is képesek vagyunk, ha szeretünk.
16. agnesss0129 (válaszként erre: 15. - Lhara)
2010. okt. 10. 19:33
Hát igen ezen már én is elgondolkodtam,hogy jobban örültem volna,ha elhagy mert akkor tudom,hogy él,még ha fájt volna,hogy nincs többé velem,de akkor is...
15. Lhara (válaszként erre: 14. - Agnesss0129)
2010. okt. 10. 18:22
A társunk elvesztése semmi máshoz sem fogható. Az enyémet nem a halál, az élet vette - majdnem teljesen - el tőlem... Egészen persze sohasem kapom vissza... erre nem számízhatok, mégis inkább megalkudok a sorssal... ennyire fájdalmas, hogy nyüszítek bele, mint egy félig agyon vert kutya. Miközben annak próbálok örülni, hogy él.
14. agnesss0129 (válaszként erre: 1. - Lhara)
2010. okt. 10. 17:48
Most is szépet irtál,mint persze mindig...De most különösen sokat foglalkozom az ilyen irások olvasásával sajnos,szívemig hatolt a cikked,a torkomban goómboc...Igaz én a férjem vesztettem el nem is olyan régen,de még mindig nem enyhült a fájdalmam...Köszönöm,hogy megirtad és olvashattam!
13. Lhara (válaszként erre: 12. - Anyuci91)
2010. okt. 10. 17:23

Köszönöm.

Már 12 éve történt... Sikeresen elgyászoltam.

2010. okt. 10. 17:09

Szeretett hozzátartozónk, aki nincs már az elők sorában fájdalmat okozott az elvesztése és ezt belsőleg, ami belülről érzel azt egy kivülálló nem tudhatja, de az emléke örökké élni fog a szívedben

és sohasem fogod elfelejteni őt. Az utolsó pillanatokban reménykedünk, hogy valami csoda folytán meggyógyul és tovább élhet, de hiába már nem lehet segíteni. Fogadd őszinte részvétem Ágnes

11. Lhara
2010. okt. 10. 17:05
Ha szöveg-darálás, akkor hit és valódi kívánság nélkül való... de ennek tényleg nem lesz értelme. Az ima hatása a megnyugvás... jó utóérzések. Van, hogy érzem ezt is időnként... nem mindig jön össze. Persze ez sem baj. El kell ezt is fogadnunk. De ha összejön akkor az a nyugalom már megérte.
10. winny (válaszként erre: 8. - Lhara)
2010. okt. 10. 16:59
Mióta az eszem tudom minden este imádkozom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook