Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elektromos orrszívóról mik a tapasztalataitok? Egyéves a kisfiam és jön az orrfolyós időszak.Van olyan jó mint a porszívó? fórum

Elektromos orrszívóról mik a tapasztalataitok? Egyéves a kisfiam és jön az orrfolyós időszak.Van olyan jó mint a porszívó? (beszélgetős fórum)


28. Anname (válaszként erre: 26. - Basset)
2010. okt. 13. 14:30
Gozom sincs.Szerintem ez nalunk felnotteknel is igy lenne.
27. Basset (válaszként erre: 23. - Anname)
2010. okt. 13. 14:22
Majd kipróbálom. Egyébként, bár ordítanak közben, tudják, hogy amikor szívás van, akkor jönni kell és jönnek is.
26. Basset (válaszként erre: 25. - Anname)
2010. okt. 13. 14:21
De miért...? :( Ez olyan borzasztó... Utána meg megy a hányás a sok váladéktól, amit lenyel... :(
25. Anname (válaszként erre: 24. - Szilvamama)
2010. okt. 13. 14:12
Az en gyerekeim is hamar megtanultak orrot fujni,volt ra lehetoseguk boven! :) De egyszer azert tettem egy probat,es egy olyan orrfujas utan,amit en is alaposnak iteltem,es mar tenyleg nem jott semmi elokaptuk az orrszivot.Hat kicsit meglepodten!Volt ott meg cucc boven,amit kifujni mar keptelenseg volt. :(
24. Szilvamama (válaszként erre: 15. - Basset)
2010. okt. 13. 11:24
Az én lányom is fuldoklott, de éppen ezéárt hamar megtanulta kifújni az orrát "csontig", mert tartott a porszívótól.
23. Anname (válaszként erre: 21. - Basset)
2010. okt. 13. 10:13
Hat figyu,lehet az a szakszeru,de ha nem fogod be,akkor is kijon aminek ki kell.Esetleg gyakrabban kell csinalni.Szerintem azert porbald a kezukbe adni.Ha bombol kozben,akkor utanna megint percek alatt tele lesz az orra.
2010. okt. 13. 08:39

Mi is porszívósat használunk!

Előtte egy kis orrspray ha kell, és hipp-hopp kint van a cucc;)

Mátéval(ő az eslő gyerek), évekig kínlódtam, ha orrszívás volt. Ahhoz hogy letudjam rendesen szívni az orrát, az mindig két emberes feladat volt.

Aztán egyszer a védőnő ajánlott egy nagyon jó technikát, és azóta is azt használom, igaz most már csak a kicsinél;)

Leülök terpeszbe.A gyereket lefektetem a lábam közé, úgy hogy a két kezét , átvezetem a lábaim alatt oldalra.A fejét meg tartom a combommal.Így nem kalimpál a kezeivel, nem csapkodja a fejét jobbra balra, és nekem is szabad mindkét kezem;)

Lényegesen gyorsabb az egész orrszívás, minden kijön, és minimális a balesetveszély;)

21. Basset (válaszként erre: 17. - Anname)
2010. okt. 12. 22:54

Jó, akkor nem aggódom, ha másé is köhög.

Egyébként mi azt hallottuk, hogy be kell fogni az egyik orrlikát, miközben a másikból lóg a cső. Ezért is ordítják végig az egészet és ezért nem csinálják maguknak.

20. brida (válaszként erre: 14. - Kitrákotty)
2010. okt. 12. 22:51

Én is utazásnál használtam inkább, vagy ha olyan helyre mentünk, ahova a porszívót nemtudtam magam után húzni! :)

Azért a porszívós orrszívó szerintem is sokkal jobb.

19. Sly001
2010. okt. 12. 22:42

Az én fiam már 6 éves,de még mindig a jól bevált Pesztonka elektromos orrszívót használjuk,vagyis Ő használja:)

Elemmel és akkumlátorral is megy,nálunk nagyon bevált.5 éve vettem 6300-ért,de nagyon megérte!

Szerintem a porszívó azért durvább dolog,főleg éjjel berregetni vele.A Pesztonkával úgy kiszívattam neki kicsi korában,hogy észre sem vette,amikor aludt.Alig berreg egy kicsit.Szerintem nagyon hatékony,rengeteg váladékot kiszív,ha náthás.

18. sajert (válaszként erre: 17. - Anname)
2010. okt. 12. 22:36

Hétvégén folyt az orra rendesen a fiamnak, meg mellé köhögött is. Észrevettem, hogy ha porszívózás közben köhögött, akkor sokkal több váladék jött ki. Így a végén már ő mondta, hogy Anya, köhögök, hogy jó legyen nekem :-)).


Már nem köhög, nem folyik az orra, úgy látszik végeztünk ezzel.


Az elektromoson én is gondolkoztam, de több helyről hallottam, hogy nem igazán hatékony. Én éjjel is a porszívót használom, alszik utána mint a pinty.

17. Anname (válaszként erre: 15. - Basset)
2010. okt. 12. 22:28

közben jön le a cucc rendesen,nem?Mert nálam is nagyon taknyos fajta a kicsi,és ő is köhögött közben sokszor.Szerintem csak irritálja a hörgőit ahogyan szakad fel a váladék.De lehet hogy ez hülyeség.

Amugy nálunk egy idő után maguknak szivtak le.A kezükbe adtam,és ugy már nem féltek tőle.Kicsit bátoritani kell őket,egy idő után ha érezték taknyosak szaladtak a porszivóhoz,és elrendezték magukat.Én csak a zugásra értem be! :)

16. Hedi13
2010. okt. 12. 21:15

Nálunk az elektromos nagyon bevált, most is ezt használjuk napi 4x-5x legalább. A porszívós is van itthon, de hangos és nagyon fél tőle. Az elektromos csendesebb jóval, szinte csak búg.

Szerintem nagyon jól eltávolítja a váladékot.

15. Basset
2010. okt. 12. 21:03

Sziasztok!


Offolhatok? Mondjuk a téma hasonló...

Mi porszívót használunk, már 5 éve. A fiam, bár gyűlöli és ordít közben, azért elég jól viseli. A lányom (most 2) viszont állandóan fuldoklik, köhög. Kipróbáltam magamon is és elég rossz, amikor épp levegőt veszel és olyan, mintha ki akarná tépni a torkodat, de azért megfulladni túlzás. De nagyon sajnálom a kiscsajt... Nálatok volt ilyen? Vagy ne foglalkozzak vele? Végülis szerintem is jó, főleg, hogy a lányom egyszer már gyomorhurutot is kapott a sok takszitől. Csak olyan fura, mert a fiam nem volt ilyen fuldoklós.

14. kitrákotty (válaszként erre: 2. - Anyuccci)
2010. okt. 12. 19:28

Útközben, utazáskor vagy ha nincs módod porszívósat használni, a semminél jobb az elektromos.


De a porszívósnak a nyomába se ér!

2010. okt. 12. 18:48

Én mind a 4 gyereknél a porszívósat használtam.

Húgom vett az övéinek elektromosat, hogy ha éjszaka kell csinálni, akkora szomszédok ne zúgolódjanak, de nem vált be nekik, ő is azt mondta, semmit se ér, teljesen felesleges. Én is kipróbáltam a kicsiknek, szerintem nagyon gyenge. A porszívóra tehető először félelmetesnek tűnik, de ha odateszed a kezedet, te is látod mennyire szív, és nagyon hatékony.

12. Szanya (válaszként erre: 2. - Anyuccci)
2010. okt. 12. 18:44
Nem. Nagyon gyenge.
2010. okt. 12. 18:43
Nem olyan erős..nem ajánlom...A porszívóval kirántod a fikát és kész!1pillanat alatt!
10. szofi2 (válaszként erre: 1. - Anyuccci)
2010. okt. 12. 18:42
Babi ha rám hallgatsz akkor csakis porszívós orrszívót használsz! Mi vettünk anno Lénának elektromosat 9000Ft-ért és semmire sem jó!!
2010. okt. 12. 18:41
Köszönöm!Hát akkor marad a porszívós változat!:)
2010. okt. 12. 18:40
Közel sincs olyan jó!Mi is megvettük,aztán vándorolt a többi feleslegesen megvett cucc közé.Ne költs rá szerintem.
2010. okt. 12. 18:38
Elektromossal még nem próbálkoztunk, de véleményem szerint is a leghatékonyabb, a porszívóra szerelhető orrszívó. Az nagyon jól kitisztítja a kicsik orrát!!!
6. Mudaka (válaszként erre: 1. - Anyuccci)
2010. okt. 12. 18:37

Szia!

Szerintem a porszívósnál nincs hatékonyabb, az a legjobb és leggyorsabb.

2010. okt. 12. 18:37
Amikor voltunk a bölcsibe hospitálni, akkor is használtak orrszívót minden gyereknél...és úgy fektették le őket aludni. Szerintem hatásos, és jó. :) ( a kicsik sírtak mindig... a nagyobbak meg már sorba álltak az orrszívásért, mert rájöttek, hogy ez jó nekik) :)
2010. okt. 12. 18:36
szia!sajna nekemaz elektromos nemj ött be. a porszívós ezerszer jobb.
2010. okt. 12. 18:35
én régen ilyenekkel foglalkoztam gyermekáruházban dolgoztam és hidd el egyik sem olyan hatékony mint a porszivos ráadásul már két kisfiam is van ugy hogy gyakorlati tapasztalat is akad:-)
2010. okt. 12. 18:35
Tapasztalatokat gyűjtök,mert most szeretnék venni.Ha valakinek van vagy volt ilyen írjon légyszi!
2010. okt. 12. 18:32
Elektromos orrszívóról mik a tapasztalataitok?Egy éves a kisfiam és jön az orrfolyós időszak.Van olyan jó mint a porszívó?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook