Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elektromos eszközök működéséhez ért valaki? fórum

Elektromos eszközök működéséhez ért valaki? (tudásbázis kérdés)

11. access
2011. szept. 20. 05:50
Valószínűleg valamit jelenthet :) talán találkoztál valami idegen lénnyel :D:D
2011. szept. 19. 23:12

Koszi szepen a segito szandekot! Kozben sikeresen tuleltem... Eleinte nem mertem felnyitni az elektromos szekreny ajtajat a szariton, aztan mar nem akartam inkabb ra gondolni.

Az szerintetek jelent valamit, ha azota is vilagitok a sotetben, es a hajam fustol? :D

2011. aug. 28. 07:06
Esetleg pontosíthatnád a típust, vagy azt a részt írnád le pontosabban, ami rá van kötve az áramra. 60 volt felett valóban lehet akár veszélyes is ha az amper száma magas. Viszont ha alacsony akkor nem sok gond lehet.
2011. aug. 28. 01:14
hat ha legalabb a gep tipusat leirtad volna, talan mennenk valamire
2011. aug. 27. 23:39
Az esti orakban hatha tobben valaszoltok, koszonom.
2011. aug. 27. 13:33
Esetleg meg valaki? Tudom, hogy ez nem olyan erdekes tema, csak erdekelne mit gondoltok. :)
5. d68657db8f (válaszként erre: 3. - Meliga)
2011. aug. 27. 13:14

Koszi, ezt jo hallani. :)

Csak olyan ijeszto volt, elzsibbadt mindenem, es szabalyosan ereztem, ahogy atfut rajtam.

2011. aug. 27. 13:08
talaltam meg helyesirasi hibat, elnezest erte, nagyon sietve irtam.
2011. aug. 27. 13:08
nyugi, semmi bajod nem lesz.
2011. aug. 27. 13:04
FERFIAK, nem ferfak.
2011. aug. 27. 13:03

Sajnos nem nagyon ertek az elektromossaghoz, de nagyon szeretnem megtudni, hogy hany volt haladhat at kb. egy tarnszformatoron. Vagyis h hany voltossa alakitja a 230-at egy haztartasi gepben (szarito).

Roviden: megrazott az aram ma a munkahelyemen, de a fonokom teljesen hulyenek nezett, hogy ennyire aggodom. En azonnal orvoshoz akartam menni (ami itt nagyon bonyolult), de o gyozkodott, hogy ot mar sokszor megrazta, meg hogy ha elek, akkor ennyi, nem lehet kesobb hatasa. De en tudom, hogy lehet, szoval...

Ez a gep egy szarito, ami kb. 30 eves. Gazzal mukodik, de a felso reszen van egy aramra kotott ize, ami szikrat ad, es ugy lobban be a gaz. Na most ez a gep mar nagyon vacak, es mi belenyulkalunk, utogetjuk, hogy szikrat kapjon. :O Mar regota ez megy, de ma nagyon megijedtem, mert nagyon megcsapott, ereztem, hogy atmegy rajtam az aram, majd a talpamnal ki. Ez 4 oraja volt, azota semmi bajom, csak egy alig lathato rozsaszin potty van a kezemen. Szoval sztem tuti nem 230 volt, mert akkor nem igy neznek ki.

Csak most nezelodom a neten es tudnom kene, hogy mennyi az a feszultseg, amivel az ilyen kutyuket mukodtetik. Ugy olvastam, hogy 60 Volt felett mar eletveszelyes is lehet.

Legyszives ne ijesszetek meg, mert nem otthon elek, hanem egy isten hata mogotti skot faluban, ahol a nincs doki, mentot meg nem akarok hivni mert semmi bajom.

Koszi mindenkinek. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook