Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Eléggé leégtem a szoláriumban! Mikor fog elmúlni a leégés? fórum

Eléggé leégtem a szoláriumban! Mikor fog elmúlni a leégés? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
62. caffi (válaszként erre: 61. - Baby3)
2010. aug. 13. 15:30
Én hátha tudok....mi a gond?
61. baby3
2010. aug. 13. 14:52
sziasztok! van itt valaki aki tudna segiteni?
60. caffi (válaszként erre: 59. - Evawitch)
2010. ápr. 6. 12:07

Gondoltam h így lesz!!

Ha legközelebb szolizol,vigyázz ezekkel a megégésekkel!!!:))

59. Evawitch (válaszként erre: 56. - Caffi)
2010. ápr. 5. 23:32
Nem vette észre. Vasárnapra el is múlt a pirosság szinte teljesen. Szombaton húgommal sétáltunk, akkor egy kicsit leégett a fejem, de most barna lett. :)
58. caffi (válaszként erre: 57. - Kefekötőke)
2010. ápr. 5. 20:14

Én meg dolgoztam húsipariban....nahh az se semmi:D


Volt egy hét mikor a nővérem kisfia nálam volt....beteg volt,több dologra gyanakodtak,így nagyon kevés étel volt amit megehetett....több órás volt egy bevásárlás mire tudtunk olyan termékeket összeszedni,amiben nem volt adalékanyag:(....rémálmomba ne jöjjön elő az a hét,nagyon durva volt....ha vétkeztem volna a gyerek több hétig hasmenést kapott volna....ami tilos volt az ö állapotában,mert az induló súlyának a felénél tartott így is:(

57. kefekötőke (válaszként erre: 55. - Caffi)
2010. ápr. 5. 20:07

Csináltam egy berendezést egy kozmetikai cégnek.

Valóban minden kence-fice ugynevezett zsírolvasztással kezdődik.A "zsír hideg állapotban egy szappankeménységű,fehér színű tömb.

Ezt olvastják fel egy keverőtartályban,aztán átszivattyúzzák egy 3000 literes edénybe,itt jön hozzá víz,glicerin,és ahogy láttam egy bőrápoló receptúrát még 10-15 illat,adalékanyag.

Némelyik csak pár grammnyi.

A kőolaj egyébként sok éelmiszeripari termék kezdő alakja is,hiszen szerves anyag ,mint az emberi szervezet.

56. caffi (válaszként erre: 45. - Evawitch)
2010. ápr. 5. 19:57
Örülök h nincs már fájdalmad:)))Kivi vagyok h a párod észre veszi e:)....mer tény h figyelmetlenek:)...Ami nem is olyan nagy baj,így az újonnan vásárolt rucikra simán mondhatjuk h "áááá dehogy új,tavalyi,csak nem emlékszel":DDDD
55. caffi (válaszként erre: 54. - Kefekötőke)
2010. ápr. 5. 19:53
Mint minden nő,én is használok krémeket(itt olyan kemény a víz h teljesen tropára vágja a bőrt)...De egyszer aszem a Sprektumon láttam egy műsort h minden kozmetikai krém alapja a kőolaj...Hááát vannak fenntartásaim mikor kenem magamra:)
54. kefekötőke (válaszként erre: 53. - Caffi)
2010. ápr. 5. 19:45

Itt biztos igazad van ,mert ehhez a részhez nem értek.

Az biztos hogy bármely kémiai vegyülettel beavatkozni a szervezetbe ,bárki mást állít csak árthat.

Ilyenek a felesleges kenőcsök ,a babáknak asok ilyen olyan "testápolója",a "professzorbarátunkajánlotta"gyógyhatású mit udom én mik.

Szóval ebben igazad van.

53. caffi (válaszként erre: 52. - Kefekötőke)
2010. ápr. 5. 19:39

Háát én másképp látom:)...(majd hozzá szoksz)

Szóval azért lett ez e nagy szoli ellenes kampány....mert valakinek az érdekét a másik módszer képezi!Tudod most arra gondolok,h be állsz egy zuhanykabin szerű micsodába és lefújnak egy szerrel ami hasonlóan működik mint az önbarnító testápoló...arról nem is beszélve,h iszonyatos rondán tud kopni,mintha retkes lenne az illető..de ez még hagyján...azért kivi lennék arra a vegyszernek az összetevőjére,ami először a bőrbe,majd a húsba,majd a csontba szívódik.....ja és majd évek múlva mondják h bocsi,tévedtünk,ez meg csontrákot okoz....

52. kefekötőke (válaszként erre: 51. - Caffi)
2010. ápr. 5. 19:31

Semmiképpen nem támadásnak veszem.Nyílván az "én hírem is egy hír a neten,nyílván a Tied is egy hír.

Ugy-e tudjuk bármely hírt fenntartással kell kezelni a neten.

Azonban ha összehasonlítod a 2 hír tartalmát melyiknek van közelebb a tartalma az üzleti érdekhez?

Nyílván a UV csöveket,szoláriumokat gyártó,üzemeltető lobbynak érdeke egy olyan hír ami megkérdőjelezi a rák kutatók véleményét.

Viszont nem látok üzleti érdeket ha rák kutató figyelmeztet.

Csak figyeld meg a mikrohullámú sütők,mobiltelefonok körül kialakult szakmai adok-kapok -ot!

51. caffi (válaszként erre: 50. - Kefekötőke)
2010. ápr. 5. 19:22

Amit most fogok betenni....ne vedd támadásnak....ez az érem másik oldala:))))


ESA Sajtóközlemény

A bőrrák kockázata és a szolárium használat között nincs ok-okozati összefüggés


Tudományos kutató kifogásolja a Nemzetközi Rákkutató Ügynökség (IARC) tisztességtelen vizsgálati metodikáját – az IARC jelentése hibás, mert nem vette figyelembe a különböző bőrtípusokat


Brüsszel, 2010. március 31. (ESA) – William B. Grant, a világ legnevesebb D-vitamin kutató-inak egyike igen kemény kritikával illeti a módszert, amelyet a Nemzetközi Rákkutató Ügy-nökség (International Agency for Research on Cancer - IARC) alkalmaz a szolárium haszná-lat és a bőrrák kockázata közötti összefüggéssel foglalkozó vizsgálatainál. „Az IARC egy úgynevezett meta-analízishez összesen 19 tanulmányt vett alapul, és az adatok kiértékelése után arra a következtetésre jutott, hogy a 35 év alatti korcsoportnál kapcsolat van a szolárium használat és a bőrrák kockázata között. Ebből a 19 tanulmányból öt olyan emberekre vonatkozik, akik az egyes bőrtípusba tartoznak. Mivel ennél a bőrtípusnál genetikailag na-gyobb annak a kockázata, hogy bőrrákos megbetegedések forduljanak elő, ennek a lakos-ságcsoportnak már eleve nyomatékosan azt tanácsolják, hogy kerüljék a napozást – akár a szoláriumban, akár a szabadban. A módszertanilag korrekt munkához ezt a csoportot külön kell vizsgálni. Ezt az IARC teljesen nyilvánvalóan elmulasztotta”, magyarázza William B. Grant. Ha elvégzik ezt az elkülönített vizsgálatot – folytatja Grant –, akkor nem adódnak ok-okozati összefüggések a szolárium használat és a bőrrák kockázata között.


Egy, a „Dermato-Endocrinology” c. szakfolyóiratban megjelentetett tanulmányban Grant részletesen bemutatja az IARC inkorrekt vizsgálati módszerét.


A European Sunlight Association (ESA) a szolárium-iparág európai csúcsszervezete. Az ESA jelenleg 30 országos szövetséget és vállalatot képvisel 17 EU-tagországból, Norvégiából, Svájcból, Oroszor-szágból és az USA-ból. Az ESA székhelye Belgiumban van.

50. kefekötőke (válaszként erre: 49. - Caffi)
2010. ápr. 5. 19:17

Csak ezt tudnám megfejteni!

Az átlag nők utálják a locsolást,mármint a 10 percenként másik pacsuli nyakonfröcsölést.

De el is várják titokban.Ki tud itt eligazodni?

49. caffi (válaszként erre: 48. - Kefekötőke)
2010. ápr. 5. 19:14

Most ne szívd má a vérem.....nem vagyok haragtartó:))))

Hála kimaradt a locsolás:)))

48. kefekötőke (válaszként erre: 47. - Caffi)
2010. ápr. 5. 19:11

Most mit mondjak? Ha azt mondom nem ,akkor megsértődsz ,ha igen akkor is.

Na jó kicsit hiányoztál,remélem locsolókat kaptál bőven!

47. caffi (válaszként erre: 46. - Kefekötőke)
2010. ápr. 5. 19:09

:))))Én má betöltöttem a 18-at:D

Hiányoztam???:)

46. kefekötőke (válaszként erre: 45. - Evawitch)
2010. ápr. 5. 17:40

Ja elvagyunk.

Közben találtam egy mai hírt hátha érdekel valakit. ÁÁÁÁÁÁ dehogy ,EU-s cső aztán mehet ezerrel.


Több mint kétezer eurós büntetésre számíthatnak azok, akik megszegik ezt az előírást. Az osztrák ifjúsági minisztérium közlése szerint szeptember elsejétől lép életbe az új jogszabály, amelynek értelmében csak nagykorú, 18 év feletti emberek szoláriumozhatnak. Az osztrák parlament novemberben egyhangú döntéssel szavazta meg a tiltást.


Ezzel Franciaország és Németország példáját követték, ahol már korábban megtiltották a fiatalok szoláriumozását, írta az AFP francia hírügynökség.


Bőrgyógyászati kutatások szerint 75 százalékkal nő a bőrrák kialakulásának veszélye olyan 35 évnél fiatalabb embereknél, akik rendszeresen szoláriumoznak.

/ INDEX/

2010. ápr. 4. 09:27

Sziasztok! Látom elvagytok! :)

Tegnap sétáltam húgommal és az arcom leégett, de mára bebarnult. A testem már nem annyira fáj, tegnap még kétszer spray-tem be. A pirulás is kezd elmúlni, úgyhogy jobban vagyok. Barátom ma jön, talán, amennyire a férfiak figyelmetlenek tudnak lenni, nem veszi észre azt a minimális pirosságot sem. :)

44. kefekötőke (válaszként erre: 43. - Caffi)
2010. ápr. 3. 20:08

Hát ennyire nincs humorérzéked?

Légyszíves olvasd sorban a hozzászólásokat!


Ha jól figyelsz már előrementünk arra az időre amikor már "nem 40 leszel",tehát kb még ennyivel több vagy.Talán annyira nagy az önbizalmad,

( most nem akartam másképp fogalmazni mert soha nem tudhatom???",hogy 80 évesen sem kell botox?

A viccet Te dobtad fel,hogy még előtte bemész majd akkor ,több év múlva a szoliba.

Szóval az egészséges humorérzék még nem ártott meg senkinek.

Például én is csak vihognék egy olyan tanácson,hogy 92 éves koromban nehogy dobálózzak a feleslegessé vált viagrával.

43. caffi (válaszként erre: 42. - Kefekötőke)
2010. ápr. 3. 18:02

Nem az a baj ha valaki véleményt nyilvánít,mindenki azért van itt.....De az a botoxos azé durva volt....nem hinném h okot adtam volna rá!

Ha viccnek szántad,ak egy kis mosolygós jelen keresztül jobban átjönne,h nem bántásnak írtad!

42. kefekötőke (válaszként erre: 40. - Caffi)
2010. ápr. 3. 17:27

Ez jó ötlet.

Én sem veszkedni akartam ,de itt kérdés lett feltéve.

Volt pofám a véleményemet kifejteni,és ha ez nem egyezik a kérdésfeltevőével ,vagy a vele egyetértőkkel ,akkor jajj annak aki mást mond .Igaz?

41. homokóra (válaszként erre: 39. - Kefekötőke)
2010. ápr. 3. 17:25
Nem úgy tűnik:)
40. caffi (válaszként erre: 37. - Kefekötőke)
2010. ápr. 3. 17:23

Pfff h te milyen figyelmes vagy....csak azért mert nem értünk egyet?

Nézd,én és még sokan így érezzük jól magunkat.....van családom,és hagyd meg nekik azt a lehetőséget,h ha túlzásba vinném,majd ök aggodnak helyetted....

Még senkivel nem veszekedtem itt a Hoxán....és most se szeretnék!!!!

39. kefekötőke (válaszként erre: 38. - Homokóra)
2010. ápr. 3. 17:22
Dehogy vagyok ,caffival már egy pár órája társalgásban vagyunk,jelekből is értjük egymást.
38. homokóra (válaszként erre: 36. - Kefekötőke)
2010. ápr. 3. 17:19

Szoktunk rá figyelni.:)

Mi a baj kefekötőke? Mért vagy ilyen ingerült?

37. kefekötőke (válaszként erre: 34. - Caffi)
2010. ápr. 3. 17:19
Míg el nem felejtem a szoli előtt jelentkezz be botox kúrára!
36. kefekötőke (válaszként erre: 34. - Caffi)
2010. ápr. 3. 17:18
Azért a járókeretedre vigyázz ám amig a tüdőröntgenben állsz!
2010. ápr. 3. 17:12
A cigi se maradjon el:)
34. caffi (válaszként erre: 33. - Kefekötőke)
2010. ápr. 3. 17:11
Köszönöm....igyekszem majd jól beosztani időmet....h ne keljen sokat várnom majd a dokinál:))))....Jahhh és h még a szoliba is oda érjek:))))
33. kefekötőke (válaszként erre: 32. - Caffi)
2010. ápr. 3. 16:39
Akkor nincs más hátra hosszú éveket kívánjak,és ha még divat lesz az időpontkérés az orvosokhoz amikor már nem 40 leszel,jól osszd be az idődet!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook