Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elegem van abból, hogy állandóan otthon ülünk! fórum

Elegem van abból, hogy állandóan otthon ülünk! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Elegem van abból, hogy állandóan otthon ülünk!

1 2 3 4
2015. szept. 23. 10:54

A cikkben említett "otthon ülünk"-nél van cifrább is. Amikor a férj megy mindig a feleség meg otthon ül. Mert akármerre megy mindenütt haverok, akik "csak 1 sörre" de hívják, aztán olyan jól elbeszélgetnek, hogy elfelejti hány óra van. Mire haza ér, már annyi az idő, hogy egyszerűen nincs idő más programra. Ilyenkor a régi katona társaktól a munkatársig, a "földim"-től a "tudod akinek a múltkor segítettem"-ig széles a kör. Persze olyankor már gyerekek hazahozva, lecke megtanulva, vacsiztatva és lefektetve. A "háttérmelós" mindent megold, így könnyű bármikor lazulni a másik félnek.

Szóval lehet mondani, hogy "hát menj te is!" A dolog nem működik, mert előre szervezést igényel a fentiek miatt. Az már nem olyan, mint amikor összetalálkozom valakivel, örömködünk és beülünk valahová.

Én azt mondom, az az egyszerűbb változat, ha a pasi otthonülő. :)

2015. szept. 23. 10:53

A rossebb kerülget,ha mennem kell valahova.

Jobban szeretek nyugodtan olvasgatni.


Ha a férjem kitalálja,hogy csak sétáljunk..na,neeee.Tekeregjek céltalanul?Nem az én világom.


Néha,nagyon néha kimozdulok,de jobban szeretek itthon lenni.

13. 3d787b167a (válaszként erre: 11. - 408020f45e)
2015. szept. 23. 10:48
Nem is akarok. Bocs.
2015. szept. 23. 10:47

pontosan,


en is ilyen tipus vagyok, szeretek itthon lenni 1 legjobb baratnöm van vele szoktam neha talalkozni sajnos több jo baratot nem tudtam talalni azert meg csak, hogy elmenjek, hogy ne erezzem magam olyan jol annak nem latom ertelmet..

az en draga jo anyam sem erti ezt meg, dehat termeszetesen mindenki azt szereti amit ö maga epp csinal, en ezt szeretem ezert valasztom az otthonletet, anyum szerint ez hulyeseg persze mert neki nem ez a jo ezt meg kell erteni nem vagyunk egyformak.. 25 leszek nekem igy tökeletes probalkoztam olyanokkal akikkel alig ertettem szot mert ertelmetlen fiatalok voltak akikkel semmi ertelmest nem lehet beszelni hat nem is jött össze... van egy idösebb baratnöm szokott hozzam jönni ennyi nekem böven eleg... meg sokis : ) es ismetlem, nekem igy jo persze ha talalnek igazi baratnöt/baratot akkor mennek szivesen de amig ilyen nincs addig magam is fantasztikusan elvagyok kirandulok shoppingolok beulök kavezni valahova uj helyeket fedezek fel stb. el lehet itelni de nekem a nem jo tarsasagtol ez sokkal jobb :)

11. 408020f45e (válaszként erre: 5. - 3d787b167a)
2015. szept. 23. 10:42
Szerintem azért, mert nem vagy benne.
10. 2ab16d5612 (válaszként erre: 9. - 3d787b167a)
2015. szept. 23. 10:38

Köszi hogy "elfogadsz" XD


óvodás korom óta (neg előtte is) ilyen vagyok/voltam. tehát mondhatni így születtem. :)

9. 3d787b167a (válaszként erre: 8. - 2ab16d5612)
2015. szept. 23. 10:36

No problemo! :)


Nem vagyunk egyformák, így kerek a világ.


De ez a viselkedés számomra FELFOGHATATLAN! :)

8. 2ab16d5612 (válaszként erre: 6. - 3d787b167a)
2015. szept. 23. 10:34

semmi baj. én nem vagyok közösségi állat. inkább a kis szűk társaság és az is viszonylag rövid ideig. meg feszengek ha kilépek a komfortzónámból..

feszélyez ha másokkal vagyok "összezárva" még néha az is ha a párommal pedig szeretem.. de ő megért....

introvertált személyiség vagyok. itt van jellemzés


1. Szükség van az egyedüllétre


Az introvertált emberek teljesen kifáradnak abban, hogy társaságban vannak. Van, aki éppen ekkor tud föltöltődni, de az introvertáltaknak szükségük van olyan időre, amikor egyedül lehetnek, számukra ez jelenti az igazi feltöltődést. Ezt jelenti végső soron az, hogy introvertált valaki.

2. Társaság: igen, tömeg: nem


Nem igaz, hogy az introvertált emberek nem szeretik a társaságot, az azonban annál inkább, hogy a nagy tömegben rosszul érzik magukat. Amikor egy introvertált személyiség egy hatalmas tömeg közepébe csöppen, valószínűleg magányosnak és láthatatlannak érzi majd magát. Ez igen kellemetlen érzés, úgyhogy igyekszik az ilyen helyzeteket elkerülni. Szóval, ha meghívjuk egy introvertált személyiségű barátunkat egy tömegrendezvényre, és ő visszautasítja a meghívásunkat, az nem azt jelenti, hogy nem akar velünk lenni, hanem csupán azt, hogy nem akarja rosszul érezni magát.

3. Nem zavar a csönd


Egy introvertált személy képes csöndben ülni valaki mellett anélkül, hogy rosszul érezné magát. Ez például egy hosszabb utazás alkalmával kicsit fura, akár zavaró lehet az exrtavertált társak szemében. Az introvertált szereti az olyan programokat, amint a közös mozizás, amikor kifejezetten illetlen dolog fecsegni. Azt azonban nem szeretik, ha azt mondják nekik: „jaj, de csöndes vagy”.

4. Az introvertált nem feltétlenül félénk


Sokan gondolják, hogy introvertáltnak lenni annyit tesz, hogy az ember félénk. Ez azonban nincs feltétlenül így. Vannak félénk introvertált emberek, de nem mindnyájan azok!

5. Az extrovertált viselkedés fárasztó


Egy introvertált személyiségű ember ki tud állni akár nagyon közönség elé is, és meg tud tartani egy előadást. Még csak azt sem mondhatjuk, hogy az előadás utáni kérdések vagy a vita zavarba hoznák. Viszont egy-egy ilyen alkalom a számára sokkal fárasztóbb, mint egy extravertált ember számára, így több ideig tart, amíg ezt kipiheni. Tehát ha egy konferencia-előadás után elhívunk egy introvertált személyt vacsorázni, ne lepődjünk meg, ha csöndesebb lesz,és a szokottnál kevesebbet beszél majd.

6. Nem ítél el


Ha valaki egy társaságban nem szólal meg, könnyen azt a benyomást kelti, hogy kívül akar maradni, mert nem tetszik neki a társaság vagy annak némely tagja. Amikor valaki csak csöndben ül, anélkül, hogy erőfeszítést tenne arra, hogy kapcsolatot teremtsen, könnyen azt feltételezzük, hogy elítél minket: lesújtó véleménye miatt nem akar velünk közösködni. Az introvertált emberek nem ilyenek: nem azért nem társalognak, mert magukban akarják tartani lenézésüket.

7. Titokban örülnek, ha lemondanak egy programot


Hirtelen közbejön valami és le kell mondanunk egy tervezett programot egy introvertált személlyel? – Ne aggódjunk, nem fog megharagudni, sőt, örülni fog neki. Annak ugyanis mindig örül, ha nem kell társaságban lennie, és végre egy olyan alkalom, amikor nem ő mondta le a találkozót!

8. Nagyon el tudnak mélyülni a gondolataikba


Az introvertált személyek kifelé keveset beszélnek, de a belső monológjuk annál intenzívebb. Ilyen esetben könnyű csak úgy leülni és visszahúzódni anélkül, hogy unatkoznának. Egy-egy döntés meghozása egy-egy új helyzetre való reagálás így akár több percet is igénybe vehet. Viszont amikor meghozzák a döntést, akkor az elég biztos.

9. A kapcsolatteremtésben elég rosszak


Ismerős az az érzés, amikor egy nagyon nehéz nap után nem vágyunk semmi másra, csakis arra, hogy hazaérve fölemeljük a telefont, és elmeséljük a történteket egy barátnak? – Az introvertált személyeknek ez igen nehezen megy. Ők inkább arra várnak, hogy az extravertáltak bevonják őket valamilyen társalgásba, maguktól nemigen kezdeményeznek.

10. Utálják a smúzolást


Általában egy-egy fontosabb esemény, például konferencia, workshop után az emberek imádnak még ottmaradni, és egy kicsit beszélgetni. Sok lényeges dolog zajlik ilyenkor: új emberekkel lehet megismerni, lehet ápolni a kapcsolatokat, új terveket lehet szőni stb. Egyszóval: egy smúzolás igen hasznos tud lenni. Az introvertált személyek azonban nagyon utálják az ilyesmit, és persze elég rosszak is benne.

11. Határozott véleményük van


Az, hogy az introvertált emberek hallgatagok, sokszor kelti azt a benyomást, hogy nincs véleményük, hogy érdektelenek, közömbösek. Ez azonban nincs így: határozott véleményük van, és ha adunk nekik pár percet, hogy végiggondolják, és fölkészüljenek az elmondására, meg is teszik ezt.



hát ilyen vagyok én. nem kell megérteni, csak érteni :)

2015. szept. 23. 10:17

Soha nem volt otthonülős kapcsolatom. Még akkor sem, amikor nem volt komoly a kapcsolat, csak kölcsönösen használtuk egymást. :) A legutóbbi ámokfutásom egy munkatársammal volt, de vele is munka után tekeregtünk. Söröztünk, kajálni mentünk, rendezvényekre, egymás barátaihoz...

Ha egyedül vagyok, imádok itthon "ülni", de bármilyen kapcsolatban elvárom, hogy legyenek közös élmények, az ágyon kívül. :) Nem kell engem dugdosni. :)

6. 3d787b167a (válaszként erre: 4. - 2ab16d5612)
2015. szept. 23. 10:11

Medve anya hun" vagy!????



Sajnos nem tudlak megérteni.


Ne hari!

5. 3d787b167a (válaszként erre: 3. - Globus)
2015. szept. 23. 10:10

Sokat vállalsz.


A majd sose jön el :)


Az élet a most-ban zajlik.

4. 2ab16d5612 (válaszként erre: 2. - 3d787b167a)
2015. szept. 23. 10:03

Én örülök ha nem kell sehova menni... otthonülős vagyok.. évente 3-4 alkalom elég hogy valami program legyen. nincs időm arra amit szeretek csinálni mert mindig vagy menni kell vagy fáradt vagyok vagy dolgozom... egyedül lenni sincs időm... :D


én örülök hogy nem menőkés a párom.. meg is bolondulnék...

3. globus (válaszként erre: 2. - 3d787b167a)
2015. szept. 23. 09:58
Mi annyit rohangálunk munka, betegápolás, kert- és egyéb ügyekben egész héten, hogy hétvégén örülök, hogy lyuk van a seggemen. Néha még szombat-vasárnap is munkás. Megőrülnék, ha férjem azt mondaná, hogy öltözz, mert menni kell :) Talán majd egyszer, ha elfogynak a dolgok. Akárhogy nézem, ehhez valakiknek ki kell halniuk.
2015. szept. 23. 09:11

Atya ég! Az ilyen pasi mind huulye'!


Ki a fene akar folyton otthon kuksolni?


Az ember arra született, hogy az ismeretei bővüljenek, ehhez igenis tapasztalás kell, meg ez a boldogságtól fényévekre van.


Üljön otthon az, akinek csak annyi sütnivalója van!



Pfff!

2015. szept. 23. 09:08
Hangzik el a nők szájából elég gyakran. De vajon ez miért van így? Szerintem több oka is lehet. A pasi vagy otthonülős típus, vagy a lelki állapotával vannak kisebb, nagyobb problémák, vagy az is lehet, hogy már nem tartja olyan fontosnak a barátnője, élettársa, felesége közelségét. Mit is válaszol a főcímben tett kijelentésre a férfi? A lehetséges válaszok közül felsorolok pár jellemző példát: nincs pénz, sokat kell dolgozni, fáradt vagyok, most nincs kedvem, maradjunk inkább itthon, most nagyon meleg van, most nagyon hideg van, mindjárt kezdődik egy nagyon fontos meccs, most formula 1 verseny van, inkább hívjuk át a haverokat, és még sorolhatnám.

Ugrás a teljes írásra: Elegem van abból, hogy állandóan otthon ülünk!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook