Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elég egy rossz döntés… fórum

Elég egy rossz döntés… (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Elég egy rossz döntés…

1 2 3 4
100. smile72
2010. jún. 22. 20:19
Ma hallottam a rádióban: az anyós úgy jó, ha olyan, mint a csillár: lóg is és ég is. :)
99. supin
2010. jún. 14. 08:30

a mamát távolról könnyebb szeretni, hajrá!



A legjobb sorod......

2010. jún. 13. 17:33

nemegyszerű.

ne feledd,egyszer már melletted voksolt,amellett hogy te vagy a párja.miért ne tenné meg ujra?

a mamát távolról könnyebb szeretni,hajrá!

97. kovaevakiss (válaszként erre: 72. - Supin)
2010. jún. 13. 10:29

Most kezdtem olvasgatni ezt a fórumot. Anya, anyós, nagymama vagyok, öt fiú és egy lány édesanyja, és 12 unoka nagymamája. Hasonlóan viszonyulunk a fiatalokhoz, mint Ti. Van amikor véleményt is mondunk, de hozzá tesszük, ennyi, nem kötelező megfogadni, a ti döntéseteken múlik majd a dolog. Utána már nem is foglalkozunk a dologgal, vagyis tőlük nem kérdezzük. Párommal természetesen egymás között megbeszéljük, de nem gyötörjük a fiatalokat. Egyébként jelenleg 1 vőnk, 4 menyünk és 1 menyjelöltünk van.

Bocsánat, hogy egy kicsit hosszabb vagyok, még azt elmondom, hogy ez az egész azért alakult így, mert annak idején férjem édesanyja elég sok cirkuszt csinált köztünk, és én akkor megfogadtam, hogy ilyen nálunk nem lesz. Szerencsére ebben a dologban is egyet értünk párommal.

96. Gixy28
2010. jún. 12. 15:52
Hagyományos cikk...persze nem rossz értelemben értem, nem kell félre érteni. Én is jártam hasonló cipőben és meg kellett tanulnom a sarkamra állni és kőkeményen beolvasni az anyós(jelölt)nak/nek. Szerencsére azóta már jó ideje új párom van, de sosem fogom elfelejteni, hogy annyira higimániákus volt, hogy az már elképzelhetetlen. Világ életemben szerettem a tisztaságot és a mai napig is tisztán tartok mindent, de mindennek van határa. A másik dolog, hogy ez féltékenység. Hogy miért? Mert anyuci egyetlen fiacskája...ilyenkor előtör a félelem, hogy más nőé is lesz nem csak az övé és, hogy valaki elszereti tőle a fiát. A másik a bizonyítási vágy. Hiába csinálsz meg mindent tökéletesen nem lesz jó és ha bele is szakadsz a dolgokba akkor sem, mert ő akar a legtöbbet bizonyítani a gyerekének, hogy egy percre se felejtse el. Amikor nálunk unokáról beszélt én megmondtam neki, hogy amíg ilyen a hozzáállása a dolgokhoz nem fogok neki unokát szülni...Egy ideig el is gondolkodott a dolgon, de aztán mintha mi se történt volna...és a végén én vetettem véget az egésznek..Elhagytam a fiát, mert mindig anyuci volt az Isten, anyuci mindig mindennél és mindenkinél jobban tud és jobban tud csinálni és besokalltam. Pedig az akkori párommal elég jól elvoltunk, mert együtt is éltünk, de nem tartott sokáig kb 3 hónapig aztán 3 hónapig külön és végül vége lett az anyja miatt...Úgyhogy ebbe vagy beletörődik az ember, hogy hagyja magát megalázni nap mint nap, vagy pedig elmenekül egy nyugodtabb élet irányába. Azt pedig a párunktól nem várhatjuk el, hogy válasszon köztünk és az anyja között, mert az megint csak zsarolás, amit a pasik egyedül csak az anyjuknak tudnak elviselni. Mert egy nő az életében nem helyettesíti az anyját...
95. Emili0418 (válaszként erre: 94. - Supin)
2010. jún. 10. 08:33

hát igen...

én anno mkor külön költöztünk, féltem talán okoskodni fog.

egy dolgot mondott: óvatosan osszuk be a pénzt, h kitartson fizetésig...


de látta, h felelősségteljesen építjük életünket, intézünk szépen mindent, a lakás szépül, ezt azt veszünk lassan...végre pár év alatt berendeztük - szolgálati lakás volt - .

tehát elég hamar megnyugodott. :)


egyedül azt nem bírtam, h olyan dolgokat vásárolgatott ami nem igazán tetszett. evőeszköz szett - elég gagyi volt meg ilyenek.


aztán mondtam neki: ha vmit szeretne venni kérdezzen meg, h illjen a dizájnba legalább.

azt inkább pénzt adott vagy tényleg megkérdezte mit vegyen.


tehát nekem semmi bajon vele. most is segít..

minap is hozott tojást, sütit, epret stb..kihozta a munkahelyemre... :)


tehát normális.


még akkor is az volt mikor évekig ott éltünk a fejük felett. nem szólt bele semmibe.

tehát szerencsésnek mondhatom magunkat.


a férjem anyósa is rendes..ha megyünk anyuhoz megkérdi a férjemtől mit főzzek? Őt kérdezi meg nem is engem... :) na jó engem is... :))

így kellene minden anyósnak.


a tesóm anyósa..hát...elég ritkán látja a gyönyörű unokáját..rá se b...szik.

mondjuk tesó nem is bánjaaa :))

94. supin (válaszként erre: 93. - Emili0418)
2010. jún. 9. 16:42

Életem legrosszabb döntésének tartom mai napig,hogy nem mondtam meg anyósomnak,hogy minek nevezném...

Már nem él. De ha még egyszer ilyen helyzet lenne ,csak szépen -kedvesen odamondanék neki...

3 évig laktunk egy lakásban,mert ugy volt,hogy a férjemé lesz....elfértünk...DE....

Aztán a párom is inkább épitkezésbe fogott velem együtt...

2010. jún. 9. 10:10

elolvastam a cikket..


háát akár ott volt mellette akkor az anyós akár nem egy ilyen dolgot nem akkor és ott és azonnal kell és szabad eldönteni.


ez volt a legfőbb hiba. megkellet vna mondani, h otthon majd megbeszélitek stb..egy ilyen döntést nem lehet elkapkodni.


sztem nem vagy képes ellentmondani, megvédeni magad ellene, a sarkadra állni stb...


hisz ha akkor kissé meginogtál...


én mindenképp várnék a gyekőccel míg el nem költöztök..fiatal vagy még nem csúszol ki a szülésből!!!!!


én elküldtem vna a a a a ... oda....

92. Cyntia (válaszként erre: 90. - Supin)
2010. jún. 8. 22:22

Kedvesek vagytok.. :))

Szülésznőnek tanulok a SOTE-n..

2010. jún. 8. 20:38
Azt gondolom,hogy ez nem egyszerü dolog,nem könnyü igy élni,de megkell találni a közös utat,mindenki számára.Az legyen a legfontosabb hogy igazi családi életet éljetek,még akár az anyóssak is.
90. supin (válaszként erre: 87. - Cyntia)
2010. jún. 8. 20:07
Sok szerencsét a vizsgádhoz!!Mit tanulsz???
89. supin (válaszként erre: 87. - Cyntia)
2010. jún. 8. 19:51

Csatlakozom én is!!!Lehet tanulni a fiataloktól is.

Sosem értettem azokat akik okosnak tartják magukat...mert korban idősebbek.

88. Barát1 (válaszként erre: 87. - Cyntia)
2010. jún. 8. 18:37
Írjál és én jövök, tanulni a fiataloktól sohasem árt.
87. Cyntia (válaszként erre: 86. - T.Ili)
2010. jún. 8. 14:57
Ahogy levizsgáztam megteszem, márcsak 1,5 hét...
86. t.Ili (válaszként erre: 76. - Cyntia)
2010. jún. 7. 23:14
Nyiss egy új fórumon.
85. Barát1 (válaszként erre: 84. - Supin)
2010. jún. 7. 21:46
Köszi, én is így próbáltam eddig.
84. supin (válaszként erre: 83. - Barát1)
2010. jún. 7. 21:34

Nem kell arra külön készülni.

Vedd természetesnek...Ha a gyereked szereti,a gyerekedet szereti ....akkor te ezt fogadd el.

És szeresd őket....Csak ennyi....

Ha esetleg tanácsot kérnek ...adj a legjobb tudásod szerint...

De magadtól soha ne tedd...

Ez az én álláspontom és eddig bevált.

Puszi ,jó éjt...

83. Barát1 (válaszként erre: 81. - Supin)
2010. jún. 7. 21:24
Igen, jelölt mind a kettő, de már készülök az anyós szerepre.
82. supin (válaszként erre: 1. - Ministry)
2010. jún. 7. 21:15

Bocs,hogy kissé eltértem a kérdéstől...

A saját érdeketek ,boldogságotok legyen az első!!!

81. supin
2010. jún. 7. 21:01

A fiuk többnyire tudják,hogy a lányos anya a ..mint nő ,általában nő párti...

Ebből kifolyólag a lányodnak kívánsz jót.

Ha a kapcsolatnak vége .akkor csak a lányod mellé állsz...a vőjelölt feledve....

Még csak jelöltök vannak??

80. Barát1 (válaszként erre: 79. - Supin)
2010. jún. 7. 20:50
Valószínű, de a vőjelölt miért nem ezt értette?
79. supin (válaszként erre: 77. - Barát1)
2010. jún. 7. 20:24

Talán ugy értelmezte,hogy nem őt szereted...hanem csak a fiad miatt szereted....

Jól fogalmazok???

78. Barát1 (válaszként erre: 76. - Cyntia)
2010. jún. 7. 20:17
Mikor indul? Időközben rájöttem és ide is írtam, hogy már valami "rosszat mondtam":(
77. Barát1 (válaszként erre: 74. - Supin)
2010. jún. 7. 20:15

Én azt mondtam a meny jelöltnek és a vő jelöltnek is, hogy - addig szeretlek amíg a fiamat/lányomat szereted.

A válasz:

a vő jelölt, megköszönte szépen az jó lesz,

a menny jelölt megsértődött, hogy csak addig?

Ezek szerint valami rosszat mondtam, de miért csak az egyik értette úgy? Most, hogy így leírtam, kiderült számomra is, hogy már mehetek is a továbbképzésre, nem árt idejében elkezdeni.

76. Cyntia (válaszként erre: 73. - Barát1)
2010. jún. 7. 20:11

Nyitok egy ilyen iskolát és akkor majd nálam.. :))

De az már pozitív, hogy magadtól...

75. supin (válaszként erre: 69. - 656f03db60)
2010. jún. 7. 19:58

Ez nem függ össze azzal,hogy lánya ,vagy fia van -e az anyának...

Ez felfogás kérdése az anya részéről...

Szerintem.

A barátnőmnek fiai vannak és remek anyós.

74. supin (válaszként erre: 73. - Barát1)
2010. jún. 7. 19:55

Ugye,hogy ilyen is van!!!

Sok igazság van abban amit írsz.

2010. jún. 7. 19:53

Hol lehet jelentkezni az anyós- továbbképzésre? :):)

Még nincs rá szükségem, de lehet, hogy lesz, szóval nem árt előre tudni, hogy hová menjek akkor majd.

Szerintem vigyázzatok a mondatokkal és a gyerekneveléssel, mert általában minden anya a legjobbat akarja a gyerekének, de nem mindegy, hogy azt, hogyan teszi. Azoknak a gyerekeknek lesz ilyen az anyja tapasztalatom szerint, akiknek minden meg lett engedve, el lett kényeztetve és ezt egy számomra furcsa mondat kísért - azért, mert szeretlek- na ez a majomszeretet és ez hoz ki később nagyon sok problémát. Szeretni a gyereket és nevelni is egyben az én véleményem szerint csak következetesen és és irányítva lehet.Az anyós első olyan mondatánál ami nem tetszik, egyenesen mondjátok ki, hogy bánt, zavar, mert akkor van lehetőség megbeszélni még harag, veszekedés nélkül. Az anyósomat szerettem, ő is engem szerintem /sajnos már nem él/, az anyukám szuper anyós, a férjem szerint jobb mint a saját anyja.

72. supin (válaszként erre: 60. - Fa49298316)
2010. jún. 7. 19:34

Bocsika!!!

Ezt egy kis "macerálásnak" szúrtam be...

Anya vagyok 3 lánnyal!!!Jessz!!!és kétszeres anyós...

De ,úgy érzem szeretnek.....

A döntésükbe soha nem szóltam ,szólok bele...

Saját tapasztalatom miatt döntöttünk igy a párommal...

Ez igy van jól..

Élje a fiatal az életét...és tapasztaljon....

71. dd0ee9999f (válaszként erre: 66. - Ministry)
2010. jún. 7. 17:17

Drága Ministry !

Természetesen nem akartam a párodról semmi rosszat

feltételezni.Szerintem a lényeg az,hogy gondold át

te és ti és lépjetek gyorsan,és határozottan.Senki

és semmi ne erőltesse rá az akaratát,a másikra még-

akkorse ha szerinte az a jó.Mindenkinek tanulnia

kell az életett,és ugy él ahogy akar.A szabadság

jár az embernek/éltető erő/persze nehezebb mint h

a megmondják a tuttit.Legyetek önmagatok!!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook