Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elég egy gyerek! fórum

Elég egy gyerek! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2018. ápr. 5. 15:28
Ki képes meggyújtani egy gyereket?
61. PöttyösPanka (válaszként erre: 60. - Petra35)
2018. ápr. 5. 14:50
Az ő kis sorsa már úgy hét éve tart :)
60. Petra35 (válaszként erre: 59. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 5. 14:17

Én csak feltételezem, hogy ez egy tervezett gyerek volt, akit vártak. Hát koncentráljanak rá és ne mások véleményére. Érdemes belenézni a Baba-mama fórumba, hányan küzdenek gyermekért.

Ott az is olvasható, hogy van olyan gyerek, aki után esze ágában nincs senkinek szülnie (idővel elmúlik ez az érzés, vagy nem), de sokan meg 'kedvcsináló' babákról is beszámolnak, akikkel annyira egyszerű minden, hogy még 3-at is vállalnának azonnyomban.

A gyerekvállalásnak semmi köze a számokhoz. Szomszédom nővére egy veszekedés után minden kapcsolatot megszakított a családjával és 4 éve nem beszélnek sem vele, sem ő az anyjukkal, külföldre költözött és mindenhonnan törölte és letiltotta őket. 2 gyerek. ez is egy példa.

Szóval a fórumindítónak azt kívánom, hogy picit jobban foglalkozzon saját magával, és babájával, élvezze ki minden percét, vagy éppen szenvedje meg minden percét, mert ez is tanít valamit.

Ne foglalkozzon mások véleményével, mert nem az a kérdés, hogy elég e egy pár cipő nyárra, vagy jobb lenne 8.

Elég egy gyerek ha szeretetet kap és érzi, h nem véletlenül jött világra. Most kezdődik az Ő kis sorsa ;) Aztán lehet, hogy idővel jön kistesó is, sosem lehet tudni előre semmit.

59. PöttyösPanka (válaszként erre: 58. - Petra35)
2018. ápr. 5. 13:46
Igen, magának kellene feltennie a kérdést, de nem teszi. Nagyon sok ember a tudatosság azon nem túl magas szintjén létezik, ahol muszáj ítélkeznie, mert ettől érzi magát különbnek. Van olyan fórum is, ahol valaki azt ecseteli, hogy a kövér emberek miért nem képesek lefogyni, és miért ilyen igénytelenek. Nah ez vajon miért zavar egy átlag testalkatú embert annyira, hogy fórumot kell róla indítania?
58. Petra35 (válaszként erre: 57. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 5. 13:10

Ha valaki azzal van elfoglalva, hogy mit gondolnak róla mások, annak semmi értelme. Ott akkor inkább magában keresse az önigazolást és tegye fel magának a kérdést, hogy miért is érdekli ez ennyire.

Pont a gyerekvállalás ráadásul egy olyan téma, amit tényleg mindenkinek magának kell látnia. Itt nincsenek "egyetemes szabályok", ezért érzem badarságnak az egész témafelvetést.

Nem kell foglalkozni az ítélkezőkkel. Ennyire egyszerű. Inkább azzal az egy gyerekkel kell foglalkozni, mert több energiát érdemel, mint a sok hülye egymásra mutogató.

57. PöttyösPanka (válaszként erre: 56. - Petra35)
2018. ápr. 5. 13:01
Senkinek semmi köze hozzá, de az emberek szeretnek egymásra mutogatni, és ítélkezni bármilyen dolog miatt, amit valaki másként csinál, mint ők maguk. Ezzel szereznek maguknak önigazolást, különben bizonytalanok lennének benne, hogy jól döntöttek.
2018. ápr. 5. 12:44

Az egész témát nem értem. Kinek-mi köze van ahhoz, hogy ki-hány gyereket vállal? :D Én nagyon örülnék már egy babának, teljesen mindegy, hogy 1-2-3-4 lenne, az az egy is jöhetne már.

Ezzel a logikával azok, akiknek egy gyerekük van "lenézik" azt, akinek meg nincs? Teljesen baromság.

Annyi gyereket vállalsz, amennyit te és a férjed szeretnétek. Ha egyet szeretnétek, akkor elég egy is.

55. Alma66 (válaszként erre: 20. - Anyucika3)
2018. ápr. 4. 14:50
Az a téma, hogy olyanok írjanak, akiknek elég 1 gyerek. Nem igaz, hogy ilyen értetlennek kell lenni.
2012. febr. 2. 08:51

Elég egy gyerek?

Miért égne el?

53. 3d49ac8ea2 (válaszként erre: 1. - Camillavica)
2011. júl. 14. 22:02
Én megértelek.Biztos kaptál negatív kritikákat is.Ők nem érezték át azt, ami miatt te elindítottad ezt a fórumot.Van aki megsem áll hat,hét gyerekig,de van akinek elég egy.Ha magányosnak,depressziósnak érezted magad a baba mellett,akkor elég egy gyerek.Valószínű,hogy ezek a negatív érzések a következő gyereknél még erősebben jönnének elő.Amiket leírtál,azok tudatában én nem javasolnék több szülést.Szeresd ezt az egy gyerekedet nagyon.Hidd el egy gyerekkel is lehet teljes egy család.
52. trait (válaszként erre: 1. - Camillavica)
2011. júl. 13. 08:42

Nekem 2 van. Az első szülésem megviselt, azt mondtam, elég, ezt nem csinálom végig még egyszer.Aztán, a lányom 4 éves lett, s láttam rajta a hiányérzetet. Férjemmel megbeszéltük, s lett kis tesó. Nagyon boldog volt a lányom :) Együtt vannak ma mindenhol.Védik, támogatják egymást.Tesók és barátok.

Aki egyet vállal -az ok most mindegy -, az is nagyszerűbb a semminél.

2011. júl. 12. 20:57
Arra is kell gondolni,ha felnő ne maradjon egyedül szülei halála után.És akkor nagyon jó egy testvér.Én ahány egykét ismerek,98%-uk:irigy,beképzelt,magánakvaló......
50. MZpx
2011. júl. 12. 20:48
Nekünk egy fiú, egy lány, 4 év korkülönbséggel. Imádjuk őket, de sokszor gondoljuk úgy, hogy elég lenne egy gyerek is...
2011. júl. 12. 14:50
Nekem 1 fiam van 4 éves :) "hát olyan jó lenne" 1 kislány is DE nem biztos ,hogy lány lenne:( és nekem nem volt leányálom a szülés se :( még mindig emléxem rá és nem vágyom arra az érzésre:(a baba korszak is síros hasfájós egész éjszakázás volt,örülök hogy most már nem az :) ez van marad az 1 gyerek:)
2011. júl. 12. 09:09

Majd 30 éves korom fele talán jöhet egy lány.

Addig semmiképpen, mert felborítaná a terveimet.

47. 59bac2ea14 (válaszként erre: 41. - Mliv)
2011. júl. 12. 02:42
Ezzel egyet értek.nekem nincs gyerekem de ha lesz én úgy érzem egy gyerek mellett tudnék 100 százalékot nyujtani.felnézek azokra az anyákra akiknek több van és birják de minden ember más.
2011. júl. 12. 00:13
még sok is:D
45. 91d4989ab9 (válaszként erre: 44. - A56fa55821)
2011. júl. 11. 23:56
jaja:D
44. a56fa55821 (válaszként erre: 43. - 91d4989ab9)
2011. júl. 11. 22:52

Megelőztél?:-))))


Nem szoktam vissza olvasni.

43. 91d4989ab9 (válaszként erre: 42. - A56fa55821)
2011. júl. 11. 22:51
nah poldi mit tippelsz kivolt az a barom aki ezt már ide beírta?:DDDDDDDDDDDDD
2011. júl. 11. 22:47
Elég egy gyerek?????? Akkor ne tétovázzatok oltsa mindenki ahol éri!!!!!
41. mliv
2011. júl. 11. 22:47
Sziasztok! Nekem egy gyerekem van es nagy nagy valoszinuseggel ez igy is marad. A szulessel nem volt semmi gond, sot, en is abba a taborba tartozom, akiknek fajdalma nem nagyon volt, depresszios se lettem, de ugy erzem nem lennek kepes meg egy gyerekkel foglalkozni, felnevelni, mert ez az egy is eppen eleg. Imadom, o az eletem, a mindenem. Sajnos amikor ez szoba kerul, mert az emberek masodik kerdese altalaban mindig az, hogy Es mikor jon a teso?, ilyenkor probalom erzekletesen elmondani, hogy nem jon semmilyen teso es akkor ugy neynek ram mint a veres rongyra a kovetkezo pedig az, hogy legyintenek es majd meggondolod... Nem ertem miert vagyok ezert rossz ember nagyon sokak szerint, de mar nem is erdekel... en nem tartom annak azokat az emebereket akiknek tobb gyerekuk van, mindenkinek a sajat dolga..
40. anyucika3 (válaszként erre: 39. - Reload)
2011. júl. 11. 22:31

:-))))))))))))Gondolom mekkora lehetett a meglepi:D

Ők első rémületükben szelektáltatni akartak,de túl veszélyesnek is találták,meg embertelennek is.

39. reload (válaszként erre: 37. - Anyucika3)
2011. júl. 11. 21:22
egyszer volt az egyik rádióban ilyen téma, csak ott 5-ös ikrek születtek a két lány mellé XDXD
38. viva70
2011. júl. 11. 21:16
Sziasztok! Az én lányom már felnőtt, idén érettségizett. Én sem akartam soha több gyereket. Nekem ez így volt jó, és nem bántam meg a döntésemet.
37. anyucika3 (válaszként erre: 36. - C130f7eb3b)
2011. júl. 11. 21:13

:-))))))))))

Igen,van amikor nem mi szabályozzuk.

Egy kétgyerekes ismerősömék szerettek volna egy kislányt a 2 fiuk mellé.Hát lett egy lányuk,de mellé még 2 fiú is,és spontán.Így egyből 5 gyerekesek lettek:D Amikor megmondták uh-n,hogy 3 baba van,rendesen sokkot kaptak:D

2011. júl. 11. 21:01

Én is csak egy gyereket akartam, a férjem viszont 3-at. Aztán jöttek az ikrek... :D Azóta nem ragaszkodom az eredeti elképzeléseimhez... igaz, a férjem se :DDD

Mindennek ellenére minden tiszteletem azoké, akik kettőnél több gyermeket vállalnak!

35. 8ce5c2db7a (válaszként erre: 34. - Alidamolnar)
2011. júl. 11. 20:32
Sajnos igaz. Mi talán alakulunk így,hogy ő is "felnőt" de hiányzik az igazi szeretett köztünk.......... :(
34. alidamolnar (válaszként erre: 30. - 8ce5c2db7a)
2011. júl. 11. 20:29

Már a hat év korkülönbség is sok.

Mi is csak felnőtt korban lettünk normális tesók. Most meg már, 5 ezer kilométerre egymástól, ez marha sokat ér:(

33. 8ce5c2db7a (válaszként erre: 32. - Timicicaanyuka)
2011. júl. 11. 20:24
a barátnőmék 6 vannak testvérek. De írígy voltam mindig rájuk,pedig nekem is volt egy tesom. De teljesen más korosztály voltunk :(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook