Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Eldugult a mosogatóm, bombabiztos javaslat? fórum

Eldugult a mosogatóm, bombabiztos javaslat? (tudásbázis kérdés)


1 2
2021. aug. 18. 13:27

Ha az eceten a trisón és a szódabikarbónán már túl vagyunk....


Amennyiben, barkácsoló kedvünk még mindig töretlen, neki állhatunk a komolyabb módszereknek. Három, extra otthoni módszer létezik, de ezt már csak a “legelszántabbak ezermesterek” olvassák tovább….


1. Slagot a csőbe és rá nyomást. Amennyiben műszakilag megoldható a mosogatónk alatt lévő sarokcsapból nyerhetünk vizet, vagy külön csövön (udvari slag) hozzuk ide a vizet. Fontos…. a nyomás ráadása előtt, tömlőnk bedugását követően, hermetikusan zárjuk le a csőszájnál a lefolyó és a slag találkozását, (sállal, törölközővel erősen odaszorítva) hogy a vízhálózatból nyerhető nyomás teljes erejével tudja kifejteni áldásos hatását.


2. A spirálos módszer. A barkácsszaküzletekben pár ezer forintért beszerezhető “házi duguláselhárító spirál”, más néven csőgörény, amivel próbálkozhatunk. Egy tipp: ne a 3 mm- átmérőjű, kis vackot vegyük meg, hanem legalább a 8 mm. átmérőjű nagy vackot. Két emberes munka, mert ahogy könyököt vagy dugulást ér a kicsike, tekeredni kunkorodni fog. Ha dobba szerelt duguláselhárító spirált veszünk, akkor ez a jelenség nem fenyeget minket, mert a dobból csak annyi spirált húzunk ki amennyit éppen bevezetünk a csőbe. Sajnos, pont ez a használható dobba szerelt csőgörény kapható legkevésbé a boltokban. Van a ki külföldről rendelt ilyen barkács spirált. Az ipari változat irreálisan drága, hogy egy háztartás beruházzon rá.


3. A gépesített szívás. Amennyiben van vizes takarítógépünk, befoghatjuk a feladatra. Állítsuk víz felszívó üzemmódra, a szőnyegtisztító spricnire most nem lesz szükség, csak a szívócsőre, de a tartály legyen üres ! Fontos: a csövet úgy csatlakoztassuk (egy kis buherálás után) a lefolyócső fali kiállásához, hogy szinte hermetikusan legyen a kapcsolat, így tudjuk takarító gépünk szívóerejével a mosdók és mosogatók dugulását is megszüntetheti. Ha szerencsénk van és a dugulás nem túl messze következett be a csőhálózatban, akkor egy pillanat alatt a tartályba landol a gusztustalan dugulást okozó trutymó. Ha messze van a dugulás számolnunk kell az eldugult csőszakaszban álló vízmennyiséggel, és a tartályt többször is ürítenem kell.


A cikk forrása: [link]

2019. okt. 8. 08:53
Néha nem baj ha a kávé harcot oda boritod ki és engeded le vízzel. Nagyon jó el dugulás ellen.
34. f7586d2534 (válaszként erre: 30. - 18e79e1970)
2013. aug. 2. 11:50
én is erre esküszöm...
2013. jan. 25. 09:08
Az a baj, hogy a lefolyócsőbe belekeményedik a zsír és a vízkó keveréke, ami szinte dugót képez, ezt nem hiszem, hogy sima vízzel fel lehet oldani, még forróval sem igazán.
2013. jan. 25. 09:05
Mi beszereztünk egy csőgörényt. Nálunk is kicsi a lefolyó dőlésszöge így hamar eldugul, ezt végigküldi benne a férjem és dugulás elhárítva, a szakember is így végzi, valami 1700 ft-ba került és megoldva a probléma.
31. benibi
2013. jan. 25. 05:34

Szia!

Nálam is elszokott dugulni és van egy jó módszerünk. A mosogató alatt szedd szét a szifon azon részét ahol a falba megy be,hogy hozzá tudjál férni.kell egy slag és egyik végét szereld rá a csapra a másikat dugd be a falba bemenő lefolyócső részébe ameddig tudod,és ronggyal jól tömd ki a slag mellett hogy ha megnyitod a csapot a víz ne jöjjön vissza,ha kész akkor nyisd meg a csapot a legerősebb nyomásra ez kimossa a dugulást vigyázz arra,hogy a slag mellett a víz ne tudjon vissza jönni.Ezzel a módszerrel biztos megtudod szüntetni a dugulást.A só a szódabikarbóna,ecet,hipó,csőgörény,pumpa,meg a drága lefolyó szereket Én is próbáltam de eredmény nélkül. Ezt végezd el és garantálom,hogy a dugulás megszűnik. Sok sikert!

2013. jan. 24. 20:06
1 cs. szódabikarbóna plusz rá egy üveg ecet. végig fogja tisztítani a csöveket!
29. era06 (válaszként erre: 28. - Abeni)
2013. jan. 24. 19:23
remélem , az utóbbi 4 évben sikerült megoldani :-)
28. abeni
2013. jan. 24. 18:43
Most olvasom, hogy nem folyik le. Akkor probáljátok meg pumpával.
27. abeni (válaszként erre: 26. - Aletta90)
2013. jan. 24. 18:38
Én is ezt akartam írni csak só nélkül!
2013. jan. 24. 18:09

Szia!


Nem olvastam el az összes hozzászólást, nem tudom, hogy írták e már előttem, de nekem van egy tuti receptem, ami már többször bevált, rokonoknál is én csináltam meg, pedig már szét akarták bontani.

Hozzávalók: fél kg só, 5-6 csomag szódabikarbóna, 1 liter 20 százalékos ecet, 5 liter forrásban lévő víz. Felteszel kb 5 liter vizet forrni. Fél liter ecetet megmelegítesz a mikróban, egészen amíg felforr, beleteszel 8-10 evőkanál sót, jól elkevered. 1 csomag szódabikarbónát szárazon a lefolyóba öntesz, 2 csomaggal pedig az ecetes sóhoz keversz. Nagyon fog habozni, ez normális. És a lefolyóba öntöd. Ezután rögtön ráöntöd a forró vizet is. Makacsabb dugulásnál ezt az egészet megismétled 1 óra múlva.

25. Martian (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2009. máj. 27. 22:55
azóta nem érted miért nem szól rendesen a gitárod :)
24. zebracsikó (válaszként erre: 22. - Magdi22)
2009. máj. 27. 22:36

nekem ilyen esetrekre van egy basszusgitárhúr elrakva (a legvastagabb)

tartós, belefér a lefolyó kis lyukába, jól irányítható, elég flexibilis és elég merev is egyben.

23. McKenzi (válaszként erre: 22. - Magdi22)
2009. máj. 27. 21:47
nálunk is ez volt, és a vegyszerekkel nem értünk el semmit
22. magdi22 (válaszként erre: 21. - Margareta51)
2009. máj. 27. 21:39
Ezzel,csak az a baj,hogy nekem nem folyik le a viz a mosogatóból.tehát végig van viz a csőben.
2009. máj. 27. 21:34
Nekem a szodabikarbonat ecettel bevalt,eloszor ket evokanal szodabikarbonatot rakok es ra ontom az ecetet es bedugom a dugoval a nyilast.
20. McKenzi (válaszként erre: 15. - McKenzi)
2009. máj. 27. 21:34
vettünk csőgörényt is, de végül nem kellett, pedig úgy el volt dugulva, hogy egy csepp se folyt le
2009. máj. 27. 21:30
Köszi mindenkinek!
18. ancy
2009. máj. 27. 21:30
Hát akkor biztos nagyobb a gubanc.de amint látom a sütőport még senki nem írta.Sütőpor 2 csom +egy kis forró víz
2009. máj. 27. 21:30

bomba XD

na jó egy erős vegyszer vagy csőgörény hatásos :)

16. magdi22 (válaszként erre: 11. - Ancy)
2009. máj. 27. 21:28
Sajna ez már megvolt.
2009. máj. 27. 21:28
mi obiban vettünk olcsó szívó-nyomó kézi pumpát, sikerült a dugulást elhárítani :)
2009. máj. 27. 21:28
a pasim szerint alól van az a fehérkupak azt szedd le, vagyis a szifon:)a legcsüngősebb rész:) női nyelven mondta:) szerinte az van eldugulva ha nem érdemes beszerezni egy csőgörényt:)
13. Martian (válaszként erre: 10. - Minerva223)
2009. máj. 27. 21:27
a tüdőd még megvan?
12. magdi22 (válaszként erre: 9. - Martian)
2009. máj. 27. 21:27
Én ettöl félek,mert elég drága mulatságnak igérkezik.
11. ancy
2009. máj. 27. 21:27
A bűzelzárót levenni,kitakarítani,visszarakni.
2009. máj. 27. 21:26
Három üveg forró hypo. Nálam bevált:-)
9. Martian (válaszként erre: 8. - Magdi22)
2009. máj. 27. 21:25
szerintem ebből duguláselhárítás lesz a megoldás, szakemberekkel
2009. máj. 27. 21:24
caládi ház,tetőtér,még soha nem dudult el.
2009. máj. 27. 21:23
Köszi!Szódabikarbóna és ecet nem használt.A csögörénynek letörött a vége,holnap csere.MOst trisó és forróviz,hátha használ.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook