Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eladónak jár a bérminimum? fórum

Eladónak jár a bérminimum? (tudásbázis kérdés)

21. liliomszál33 (válaszként erre: 20. - Channa*)
2017. febr. 2. 16:04
Egyrészt eddig nem volt ekkora különbség a két bér között,valamint többet kaptam mint ami papíron volt...mondanom sem kell...napi 10 órára.
20. Channa* (válaszként erre: 19. - Liliomszál33)
2017. febr. 2. 15:58

Persze, lehet kereskedelmi végzettség nélkül is csinálni, azaz sok helyen nem feltétel a megfelelő szakmai végzettség, de ha van, akkor illik annyit fizetni, amennyi jár.


A munkáltató sajnos meg fogja tudni magyarázni, hogy miért nem jár neked....

Egyébként erre most jöttél rá? Amikor szerződtél velük?

19. liliomszál33 (válaszként erre: 18. - Vessla)
2017. febr. 2. 15:44
Több éve itt dolgozom,és minimálbért kapok.A legérdekesebb az,hogy az egyik helyen az áll,hogy az eladói szakma bizony beletartozik,addig egy munkajogász azt mondta,hogy bizony az eladói munka nem végzettdéghez kötött...ki érti ezt...
18. Vessla (válaszként erre: 17. - Vessla)
2017. febr. 2. 10:55
ja, bocsánat, látom, hogy minimálbéres vagy :(
17. Vessla
2017. febr. 2. 10:51

Ott kezdődik a dolog, hogy ezek szerint nincs a kezedben egy írásbeli Munkaszerződés.

A másik hogy szerintem, hogy azt se tudod be vagy-e jelentve. Ezt mondjuk kb. két perc megtudni, és ott az is kiderül, hogy mire vagy bejelentve.


És igen járna, de sűrűn kikerülik, ha mondjuk kisegítőnek vagy bejelentve, és ismét itt van, hogy nincs munkaszerződésed sem, amin ugye fel kell tüntetni a munkakört.

16. liliomszál33 (válaszként erre: 15. - Fiore)
2017. febr. 2. 10:10
Tudomásom szerint nem függ ettől,de pontosan az a végzettségem élelmiszer és vegyiáru akárcsak az üzlet profilja.
15. fiore (válaszként erre: 11. - Jégvirágszív)
2017. febr. 2. 07:30
És nyilván attól is függ,hogy milyen eladói végzettsége van,mert nem mindegy,hogy élelmiszer-vegyi árú,vagy éppen ruhabolti eladó.Máris megvan a kibúvó!
2017. febr. 1. 16:35
Ha eladóként vettek fel (ez van a szerződésedben), és eladói végzettséged van, akkor jár a szakmunkás bérminimum, de az is fontos, hogy a bejelentés 8 órás legyen, mert ha pl. csak 4 órába jelentett be, akkor ugye a szerződésben a 4 órás bérminimum fog szerepelni.
13. jégvirágszív (válaszként erre: 12. - Liliomszál33)
2017. febr. 1. 10:47
Ez így van sajnos...
12. liliomszál33 (válaszként erre: 11. - Jégvirágszív)
2017. febr. 1. 10:26
Köszönöm...Bár ki tudja ezzel,hogy megbizonyosodok róla csak magamnak okozok fejtörést...mert ha akar talál kibúvót,ahogyan eddig is..
2017. febr. 1. 10:22
Nem végzettséghez, hanem munkakörhöz van kötve. A 9-es feor sem minden esetben állja meg a helyét... pl. az 1-esben lévő ügyvezetőnek sem kötelező a garantált bérminimum. Tehát minden munkakört egyedileg kell vizsgálni. Jelen esetben az eladó szakképzettséghez kötött, tehát jár a garantált bérminimum, akár megvan a végzettsége, akár nincs.
10. liliomszál33 (válaszként erre: 9. - Zakkantcsajszi)
2017. febr. 1. 09:59
Sajnos elég kétértelmű a jogszabály,pontosan ez a cél ,hogy ne értsük,és a munkáltatók ki is használják.február van...és nem tudom hogy vallójában mennyit kerestem...pedig szerintem ezt már régen papírra kellett volna vetniük...lehet vetették is csak nem volt merszük elénk tolni..
9. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 7. - Liliomszál33)
2017. febr. 1. 09:50
De idetartozik tavaly is megkérdeztük és a szakmunkás bizonyítvány is középfokú végzettségnek számít.
8. liliomszál33 (válaszként erre: 6. - Remoni)
2017. febr. 1. 09:43
Tudtommal a kereskedelem 5-ös csoportba tartozik
7. liliomszál33 (válaszként erre: 6. - Remoni)
2017. febr. 1. 09:40
És az eladói munka nem tartozik ide?Élelmiszer és vegyiáru .
6. Remoni (válaszként erre: 5. - Liliomszál33)
2017. febr. 1. 09:24
Nem a te szakképzettséged dönti el, hogy jár-e, hanem a munkakör amit betöltesz. Ha ahhoz szükséges a szakképzettség, mert anélkül nem végezhető, akkor jár. Ha csak valami egyszerű 9-es FEOR csoportba tartozó munkaköröd van, akkor nem jár, akkor sem, ha te magad szakképzett vagy.
5. liliomszál33 (válaszként erre: 3. - Pindurpanka)
2017. febr. 1. 09:05
Szakképzett vagyok.. elvileg járna nem?
4. forrest2010 (válaszként erre: 2. - Liliomszál33)
2017. febr. 1. 07:25
Hatalmas tragédia az összes fizetésből élő emberke részére h a túl nagy rezsiköltséget alig tudja kitermelni dolgozóként :( nem beszélve arról , h hatalmas sleppet kell eltartani annak a kevés emberkének , aki még hajlandó megmozdulni :( ha + van mégis haszon , azt lenyúlja a főnökség , mert nagy a család !!!!
2017. febr. 1. 06:36
Középfokú végzettséggel rendelkezők kapják a bérminimumot. (161ez.)
2017. febr. 1. 06:07
Eladóként dolgozom százforintos jellegű boltban,ahol mindenféle munkát végzek,végzettdégem is eladó,viszont csak minimálbérre vagyok jelentve.Tudom,hogy elvileg járna de meg tudja kerülni valahogy a munkáltatóm,vagy köteles megadni?Esetleg helyesen jár el? Köszönöm a válaszokat!
2017. febr. 1. 06:07
Eladónak jár a bérminimum?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook