Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » El tudna valaki magyarazni, mi az a titrálás? fórum

El tudna valaki magyarazni, mi az a titrálás? (tudásbázis kérdés)


16. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2009. júl. 27. 18:20
(a titrálás a titer-értékre utal)
2009. júl. 27. 18:19
ABO-inkompatibiliás akkor jön létre, ha az anya vércsoportja O és a magzat A, B,vagy AB vércsoporttal rendelkezik. Általában enyhébb betegséget okoz, mint az Rh-inkompatibilitás és ritkábban észlelhető. Természetes körülmények között is jelen van az anti-A és az anti-B, de ezek az ellenanyagok nem mennek át a placentán, mert 19S gamma-globulin frakcióban találhatók. Azok az anti-A és anti-B ellenanyagok okoznak haemolysis,amelyek a 7S frakcióban helyezkednek el, de ezek ritkán érnek el jelentős titeremelkedést. Igy legtöbbször elegendő, ha az újszülött valamilyen enzim-serkentő kezelést kap ( kék-fény, gyógyszer). A direkt és az indirekt Coombs reakció negativ.
14. Cepheus (válaszként erre: 13. - Kacifant)
2009. júl. 27. 18:08

Kérdezd meg az orvosod, ha érdekel. Vannak minor vércsoportok, amik ellenanyag termeléssel járhatnak, lehet ezt ellenőrzi, és létezik Rh-Du vércsoport is, ami gyenge RH-pozitív, transzfúziós szempontból Rh-negatívnak számít, lehet erre gyanakszik.

Nem gondolom, hogy bármi miatt rendelte, túl nagy jelentősége lenne, örülj neki, hogy alapos az orvosod.

13. kacifant (válaszként erre: 12. - Cepheus)
2009. júl. 27. 17:08

Ja, igen! 30 hetes vagyok, csak nalam ez annyira termeszetes allapotnak tunik, hogy hulye fejemmel, nem tettem hozza a kerdeshez.

De 0 poz. vercsop.-nal miert kellhet ez a vizsgalat?

Meg ha RH neg lennek...

12. Cepheus (válaszként erre: 7. - Kacifant)
2009. júl. 27. 04:32
Az ellenanyagok szintjét, mennyiségét nézik a véredben a többi vércsoportra. A vércsoportod nem változik, de ezeknek az ellenanyagoknak a szintje igen, hogy miért van rá szükség azt viszont a dokid tudja. Nem vagy pl terhes?
2009. júl. 26. 15:36

sztem, valami összeférhetetlenségi vizsgálat lehet.


De a legjobb lenne ha a doktorodat kérdeznéd.:)

2009. júl. 26. 15:09

Pedig le is van irva, kulonben meg azt gondolnam, nem jol emlekszem a szora...

Na, mindegy, csak csinaljak. :)

9. petka (válaszként erre: 8. - Petka)
2009. júl. 26. 15:04
Most hogy olvasom hogy ki kérte, már én sem értem. :))
2009. júl. 26. 15:03
Az élelmiszerekben lévő sav kimutatása lúg segítségével. Mivel a sav és a lúg közömbösítik egymást, ezen alapul az eljárás. Titráló állványba lúgot teszünk, a termékhez valami indikátort adunk, addig csepegtetjük bele a lúgos anyagot amig az indikátor elszíneződik. Annyi a termék savtartalma, amennyi lúgot meg tud kötni. Kémikusok meg ne dobáljanak, ennyire emlékszem a középsuliból, élelmiszerismeretből.
2009. júl. 26. 14:57

?????

Akkor mire valo? Nekem a nogyogyasz kerte ezt a vizsgalatot, mert 0 poz. a vercsoportom, pedig az nem is kulonleges.

Mit nezhetnek? Nekem kicsit kinai, amit olvastam :)).

6. KicsiZsani (válaszként erre: 5. - 0cec113ec4)
2009. júl. 26. 14:55
Egy kicsit!:):)
5. 0cec113ec4 (válaszként erre: 3. - KicsiZsani)
2009. júl. 26. 14:54
:DDDD gyorsabb voltál!
2009. júl. 26. 14:54

google!!!!!!


Ezt a Wikipédiában találtam:


A titrálás az analitikai kémia része. A térfogatos elemzési módszerek (titrimetria) alkalmazása közben a pontosan mért vizsgálandó anyag oldatához olyan ismert töménységű un. mérőoldatot adunk, amely a meghatározandó vegyülettel gyorsan és teljesen végbemenő reakcióba lép. A vizsgálat során a fogyott mérőoldat térfogatából a keresett vegyület mennyisége a reakcióegyenlet alapján kiszámítható. A meghatározás akkor pontos, ha a mérőoldatból annyit adagolunk, amennyi a reakció befejezéséhez éppen szükséges. A mérőoldat koncentrációját -ben adjuk meg, pontosságát a faktorral fejezzük ki. A faktor az a szám, amely megmutatja, hogy 1 ml mérőoldat hány ml pontos mérőoldatnak felel meg. Ha a


F = 1,akkor pontos a mérőoldatunk;

F > 1, akkor töményebb a mérőoldatunk;

F < 1, akkor hígabb a mérőoldatunk.

A titrálás alatt a titrált oldat összetétele folyamatosan változik. A meghatározandó anyag koncentrációja fokozatosan, majd a reakció befejeződésekor a titrálás végpontjában ugrásszerűen csökken. A reakció végpontjának jelzésére általában indikátorokat alkalmazunk. Leggyakrabban használt indikátorok: metilnarancs (átcsapás: pH 3,1-4,4), metilvörös (átcsapás: pH 4-4-6,2), fenolftalein ( átcsapás: pH 8,2-10,00) .

2009. júl. 26. 14:53

A titrálás az analitikai kémia része. A térfogatos elemzési módszerek (titrimetria) alkalmazása közben a pontosan mért vizsgálandó anyag oldatához olyan ismert töménységű un. mérőoldatot adunk, amely a meghatározandó vegyülettel gyorsan és teljesen végbemenő reakcióba lép. A vizsgálat során a fogyott mérőoldat térfogatából a keresett vegyület mennyisége a reakcióegyenlet alapján kiszámítható. A meghatározás akkor pontos, ha a mérőoldatból annyit adagolunk, amennyi a reakció befejezéséhez éppen szükséges. A mérőoldat koncentrációját \mathrm{\frac{mol}{dm^3}}-ben adjuk meg, pontosságát a faktorral fejezzük ki. A faktor az a szám, amely megmutatja, hogy 1 ml mérőoldat hány ml pontos mérőoldatnak felel meg. Ha a


* F = 1,akkor pontos a mérőoldatunk;

* F > 1, akkor töményebb a mérőoldatunk;

* F < 1, akkor hígabb a mérőoldatunk.


A titrálás alatt a titrált oldat összetétele folyamatosan változik. A meghatározandó anyag koncentrációja fokozatosan, majd a reakció befejeződésekor a titrálás végpontjában ugrásszerűen csökken. A reakció végpontjának jelzésére általában indikátorokat alkalmazunk. Leggyakrabban használt indikátorok: metilnarancs (átcsapás: pH 3,1-4,4), metilvörös (átcsapás: pH 4-4-6,2), fenolftalein ( átcsapás: pH 8,2-10,00) .

2009. júl. 26. 14:52

Titrálás: a térfogatos analízis (titrimetria) során végrehajtott mérési mûvelet

ezt találtam róla tehát valami laboros dolog :)

2009. júl. 26. 14:45
El tudna valaki magyarazni, mi az a titrálás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook