Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » El szoktátok olvasni a hálós narancson lévő kis cédulát? fórum

El szoktátok olvasni a hálós narancson lévő kis cédulát? (beszélgetős fórum)


2018. máj. 1. 02:37
nem
22. Guruljka (válaszként erre: 17. - Régiember)
2018. máj. 1. 00:43
Hát ezt ugyan tíz éve írtad, de óriási tévedés. Igenis van, és tíz éve is volt Angliában zöldségtermesztés.
21. xti_
2009. dec. 3. 14:54
a viaszt nem tudom,mi hozná le, de a múlt vasárnap az volt a Két testőrben, hogy a gyümölcsökről, paradicsomról, stb. leoldja a vegyszert a szódabikarbónás víz.
20. Gy.Ibi (válaszként erre: 16. - Régiember)
2009. nov. 30. 22:34
Én is a héja miatt tartok évek óta citromfát.Télen leszüretelem,reszelve beteszem a fagyasztóba a héját,a leve meg megy a jégkockatartóba.
19. Szutyi
2009. ápr. 9. 17:17
Én mindig megmosok minden gyümölcsöt alaposan... De ennek ellenére sajnos ezekkel a vegyszerekkel nem nagyon tudunk mit csinálni :( :S
18. bb630e4e9d (válaszként erre: 8. - Régiember)
2008. nov. 5. 11:03

Sziasztok.

A meddőség sajnos mástól van...

Én is olvastam, vagy tv-ben hallottam kb 3 éve, hogy ezek a védőrétegek károsak. Jó alaposan meg kell mosni minden gyümit. Mert hiába hámozod meg a narancsot- a kezedre rátapad a vegyszer- .

17. régiember (válaszként erre: 13. - 1a50c86bb0)
2008. ápr. 30. 14:41
Semmi bajom vele, csak kissé hiányos a műveltsége. pl. amikor arról regél, hogy az angol piacon a friss, haragoszöld saláta stb... Angliában nincs is kertészet. Minden vegyszeres, mert mindent importálnak. A friss, haragoszöld = nitrátban gazdag = csecsemőkre nézve halálos
16. régiember (válaszként erre: 11. - 9c8432d068)
2008. ápr. 30. 14:38

Nekünk van két citromfánk, pont erre célra. Nem volt occsó, de terem, évente 15-20 db hatalmas citromunk van. Ha kell a héja, akkor ebből származtatjuk. Egyébként sokkal édesebb a leve, mint amit a boltban lehet kapni. Natúr ehetők a gerezdek. Egy kisebb fajta még a panelban is elfér...

Ajánlom mindenkinek!

2008. ápr. 30. 11:45

Nagyon kell vigyázni. Ezek után nem csodálkozom, hogy olyan sok az allergiás megbetegedés.

Bevonatot lehet érezni más gyümölcsökön is, így ezután azt hiszem, gyakrabban hámozok. És még azt mondják, hogy a héjában van a legtöbb vitamin. :) Ezek szerint a legtöbb méreg is. :(

2008. ápr. 30. 11:45
Nem olvastam, de most tudom mi az amitől ragad a narancs mikor probálom megmosni, az igaz h alkalmaztam mosógatószert de akkor is ragacsos maradt, mit lehet tenni, ne fogyasszam a héját? pedig imádom
13. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 6. - Régiember)
2008. ápr. 30. 11:32
Igen, bar Nigella Lawson nem csak a mandarintortaja miatt kuzd kihivasokkal az egeszseges taplalkozas teren. :)))
12. Újév (válaszként erre: 1. - 9c8432d068)
2008. ápr. 30. 09:43

én a pluszban szokatm látni, hogy kirakják a figyelmeztetést fölé külön táblára.

Általában elolvasom az abróbetűs részeket, persze nem mindig. Ezt nem csak a narancsra értem...

11. 9c8432d068 (válaszként erre: 10. - Régiember)
2008. ápr. 30. 09:37

Köszönöm a választ,már évek óta a párod által ajánlott módszert alkalmazom,annak ellenére,hogy nem tudtam erről a vegyszeres "beavatkozásról"

Gondolom,nem én vagyok az egyedüli,aki rengeteg citrom és narancs héjat használ a konyhában,és reménykedem,hogy nem lesz semmi következménye a dolognak.

10. régiember (válaszként erre: 9. - 9c8432d068)
2008. ápr. 29. 20:14

azt hiszem, hogy nem, mert mm-ekre beivódott a szer


de jobb lenne ennek utánajárni...a párom mosószeres szivacsos dörzsölést javasol

9. 9c8432d068 (válaszként erre: 6. - Régiember)
2008. ápr. 29. 19:06

Most legalább tudom,mi az a vegyszer,ami a narancson,citromon található.

Köszönöm a tájékoztatást,utána néztem a bifenilnek,és nem valami szívderítő,ami írva van róla.

Azt lenne jó tudni,hogy mosószeres,forróvizes lesikálás eltünteti e valamennyire ezt a vegyszert?

2008. ápr. 29. 18:34
Aztán csodálkozunk, ha minden tizedik pár meddő..
7. Szilvia.21 (válaszként erre: 1. - 9c8432d068)
2008. ápr. 29. 18:27

Szia!

Az igen!Én sem solvastam el még soha!

És jogos a kérdés,hogy Mi meg ezt reszeljük bele a süteményekbe? Meg az italokba ezt tesszük?

Nem semmi!

Köszi a tájékoztatást!

2008. ápr. 29. 18:24

A tengeren túlról érkező zöldségek és gyümölcsök felületén mindig található egy speciális védőréteg, ami legtöbb esetben peszticid, vagyis gombaölő. Ez tulajdonképpen a penészedéstől védi meg a terméket. A narancs héját pl.bifenillel kezelik, ugyanígy az összes citrusféle héját. Mindegy, hogy rá van-e írva vagy sem...


Hogy hol találunk tartósítószermentes ételeket? A termőhelyükön.


A hideg rázott ki, amikor egyszer a tv-ben láttam ama bizonyos angol szakácsnő mandarintortáját, ahogyan egészben paszírozza bele a mandarinokat...

5. 9c8432d068 (válaszként erre: 4. - B9ad431c07)
2008. ápr. 29. 18:02

Lehetséges,hogy igazad van,csak akkor az a nagy kérdés,honnan vegyünk citrom és narancshéjat az ételeinkhez,süteményeinkhez.

Mert gondolom,a zacskós,szárított is hasonlóan szennyezett.

2008. ápr. 29. 17:12
nem érdemes már a papirost olvasgatni ugy is mindenben van már méreg.
2008. ápr. 26. 13:41

Én hálós citromon olvastam az említett figyelmeztetést.

Egyébként a múltkor gyönyörű almát vettem kimérve (nem csomagoltat) és ez is valamilyen lemoshatatlan viaszréteggel volt bevonva.

Többszöri lemosással, törölgetéssel sem jött le róla, ezért így ettem meg.

Még élek!.....

2008. ápr. 26. 13:30
Nekem eszembe sem jutott volna eddig elolvasni a kis cédulát. Ezidáig
2008. ápr. 26. 13:20

Őszintén szólva,én soha nem szoktam elolvasni a hálós narancson lévő kis cédulát,de a napokban eszembe jutott,hogy megnézem a cédulán,honnan származik a narancs.

Míg böngésztem a mákszemnyi betűket,megakadt a szemem a következőn:"Mesterséges viasszal kezelve,a héj nem alkalmas fogyasztásra."


Mindez több nyelven leírva,egymás után folytatólagosan,szinte olvashatatlan formában.


Most kissé meg vagyok szeppenve,mert rengeteg narancs héját felhasználtam sütemény készítésére reszelt és cukrozott formában.


Kérdem én,ha a narancsok héja nem fogyasztható,miért nem lehet azt nagy betűkkel,figyelemfelkeltő formában közölni a vásárlóval?


Másik kérdésem, mi van,ha valaki lédig (kimért) narancsot vásárol,amin aztán semmi figyelmeztető iromány nem szerepel.

Maximum az ártáblára ki van írva,mennyibe kerül 1 kg narancs,és honnan származik.


Véleményem szerint,ha a narancs (és egyéb más gyümölcs,zöldség)egészségre ártalmas bevonatot tartalmaz,kötelesek lennének az árusító helyek ezt jól látható helyen egy felírattal jelezni.


Nem tudom,kinek mi a véleménye erről,de biztos vagyok abban,hogy kevesen olvassátok azokat a kis cédulákat a csomagoláson,viszont annál többen használtok sütéshez-főzéshez narancs vagy citromhéjat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook