Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet a körtét úgy tárolni, hogy télen is fogyasztható legyen? fórum

Hogyan lehet a körtét úgy tárolni, hogy télen is fogyasztható legyen? (tudásbázis kérdés)


2021. aug. 28. 20:07
A téli körtét sem tudtam sokáig tárolni a pincében. A legjobb a befőtt, ha sok van. Én vettem egy olcsó pár ezer forintos aszalógépet. Az almát, körtét is meg szoktam aszalni. Régi tartósítási mód modern változatban. Utána én sütőzacskókban szoktam tárolni őket. Nagyon finom.
7. tuskoledi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 28. 13:55
Nekem a befőtt és a fagyasztás jutott eszembe, bár ha fagyasztod, kiengedve meglottyan szerintem.
2021. aug. 28. 13:38
Úgy bizony! Kompót, vagy esetleg főzöl belőle lekvárt, ha sok van. Abban az állagban is gyümölcs az, csak nem sült mellé eszitek, hanem palacsintába, fánkra, egyéb sült tésztákba rakod.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Bichi)
2021. aug. 28. 13:16
Köszönöm szépen a segítséget
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Alessandro)
2021. aug. 28. 13:16
Köszönöm a segítséget
3. Alessandro (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 28. 13:05

A körte közel sem tárolható annyi ideig, mint az alma. Mi a saját pincénkben tárolt almáinkat kb. Húsvétig esszük. A Bosc Kobak körténk is csak 1-2 hónapig áll el a pincénkben. Ha télen is akarsz körtét enni, annak a legegyszerűbb módja a kompót készítés. 😀



[link]

2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 28. 11:50
Csak egyes fajták tárolhatóak: [link]
2021. aug. 28. 11:11
Azon gondolkodtam, hogy el lehet-e tenni a körtét télére. Úgy mint az almát pl ; pincébe.Valaki próbálta már és ha igen mennyi ideig áll el ? Köszönöm a segítséget

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook