Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen az élet Brüsszelben? fórum

Milyen az élet Brüsszelben? (beszélgetős fórum)


13. Lufthansi (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 9. 12:55
Én pont az ellenkezőjét írtam, de nem is fontos.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Lufthansi)
2022. dec. 8. 19:39
Meg orszagon belul is idegen vagy, sajnos.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - 621bb5db60)
2022. dec. 8. 19:38

En mondjuk talaltam ilyen szabad idos csoportot, az a neve h Bobita: [link]

Nem probaltad esetleg? Brusszel melyik reszen laktok?


Mi nalunk az a helyzet, h mar 6 eve tavol vagyunk a csaladunktol kb 500km re... Es ritkan jarunk haza. Mi mar megszoktuk ezt, h csak magunkra szamithatunk. Mondjuk itt sincs valami sok baratnom. Osszesen 2. Abbol 1nek van egykoru gyermeke. En inkabb a kisfiam nezem, h o legyen gyerekek kozt. En bizom nagyon a jatszoterekben., de igen... Felek, mivel nemtudjuk a nyelvet.

10. VendrinerPiroska (válaszként erre: 6. - Lufthansi)
2022. dec. 8. 17:19

Ez a mondat engem is elgondolkodtatott, de mivel éppen Belgiumban még nem éltem, gondoltam csendben maradok.

Különben egyetértek.

9. Lufthansi (válaszként erre: 7. - Dad1f54482)
2022. dec. 8. 16:54

1978 óta élek Frankfurt am Mainban.

Már ki sem tudom számolni az hány év..-)

8. 621bb5db60 (válaszként erre: 7. - Dad1f54482)
2022. dec. 8. 15:32
Nyilván 30 év után, ha már többet éltél kint, mint Magyarországon, más a helyzet. Meg, ahogy mondjátok is, emberfüggő. Van ismerősöm, kint él Amerikában 20 éve és még most is azt mondja, h bár boldog kint, az igazi otthona mindig Magyarország lesz. Egy barátom pedig már két év németországi élet után azt mondta, h sose akar már hazamenni, nem hiányzik neki. Szóval tényleg ember-, meg helyzetfüggő. Én hazavágyom.
7. dad1f54482 (válaszként erre: 6. - Lufthansi)
2022. dec. 8. 12:53
Biztosan emberfüggő igen. És persze az ott töltött idő függvénye is. 30 év kintlét nagyon más mint pár év.
6. Lufthansi (válaszként erre: 4. - 621bb5db60)
2022. dec. 8. 12:27

"Akárhol is vagy Magyarországon kívül, ott mindig csak egy külföldi, egy idegen leszel."


Nem tudom, én Németországban (Frankfurt) ezt nem így tapasztaltam.

De ez biztosan a személytől és a munkájától is függ.

Nekem elég sok német barátom van, sose éreztem magam itt se külföldinek, se idegennek.

2022. dec. 7. 18:07
De nyugodtan írj privit, szívesen segítek!😊
4. 621bb5db60 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 7. 17:58

Mi itt élünk Brüsszelben. Kislányunk 2 éves. A férjem munkája miatt jöttünk ki, de nem maradunk végleg. Pár év és hazamegyünk. Aminek örülünk, mert nem szeretünk itt. Az év nagy részében esik az eső. Ismerősi kört nem nagyon sikerült kiépíteni, mert éppen a covid kirobbanása előtt jöttünk és két évre megállt az élet. Akikkel jóban vagyunk, rengeteget dolgoznak és ritkán találkozunk. Én is örülnék, ha lenne magyar bölcsi, de sajnos nincs. Daycare-be szokták adni az óvodásnál kisebb gyerekeket, de az fizetős. Úgyhogy én most itthon vagyok a gyerekkel, de mire oviba megy, amúgy is hazamegyünk.


Mindig az szokott áradozni a külföldi életről, aki nem kint él. Akkor éri meg, ha kint is tudsz társasági életet élni. Ha az nincs, megbolondulsz. Itt az van, ami otthon nincs, azaz pénz. És itt az nincs, ami otthon van, azaz család, barátok és az otthon vagyok, ide tartozom érzés. Akárhol is vagy Magyarországon kívül, ott mindig csak egy külföldi, egy idegen leszel.

Egész más eltölteni valahol egy hetet turistaként, meg egész más ott is élni. Sok helyen éltem már és van egy-két ország, ahol a honvágyam ellenére is szívesen laktam. De az nem Belgium.

3. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 7. 17:53
Az ovi épp ne aggasszon. Unokáim 2 és 4 évesen kerültek be angol nyelvű oviba közvetlenül a kiköltözésük után. Mindketten 4-5 hónap múlva akcentus nélkül beszélték a nyelvet. Ez nagy előny, el ne szalaszd bármilyen nyelvről legyen is szó.
2. Pasionella (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 7. 15:02
Csak jobb lehet mint itt az tuti, egyebet nem tudok írni, illeve DE, ha kimehetnék bárhova tuti nem csak 1-2 évre mennék.
2022. dec. 7. 14:18

Sziasztok,


keszulunk ki a ferjemmel es a 2 eves gyerekkel Brusszelbe. Nagy faba vagtuk a fejszenket, de csak 2 evrol lenne szo.


Mar megtudtam, h magyar oviba csak 4 eves kortol mehet a gyermekem, ami kicsit aggaszt.


Tudna esetleg valaki realis tapasztalatokat irni? Milyen kint elni?


Akik nemtudnak realis tapasztalatot irni, kerem ne irjanak.


Koszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook