Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ekcéma..szerintetek ettől elmúlna? fórum

Ekcéma..szerintetek ettől elmúlna? (beszélgetős fórum)


1 2
48. kszb (válaszként erre: 34. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 25. 13:24

értem. Hát, a leírásod alapján a vegyszer allergia irányába is vizsgáltak már téged. Legalábbis sejtésem szerint a tapaszos vizsgálat, ahogy fogalmaztál, az egyenlő lehet az epicutan teszttel, és az az. (gondolom a hátadra ragasztották, és 24 óra múlva olvasták le az eredményt először. Mert akkor ez az.)

Még egy kérdés? Hormon gondjaid nincsenek? Hormonális fogamzásgátlást használsz?

47. Lilibeth (válaszként erre: 28. - Annie1130)
2013. szept. 24. 18:25

Én is úgy gondolkodom régóta, mint Te. Érdekelne, hogy Te a bolti mosogatószert mire cserélted? Tisztítószer/mosószer/öblítő, ez mind érdekelne. Én is sokat kisérletezgetek, van, hogy beválik, van, hogy nem, de nem adom fel.

Mosószóda, szódabikarbóna, bórax, mosódió, ecet, citromsav, 100 %-os illóolajok, narancsolaj stb. ezeket használom, sampon helyett hajmosó porokat (Shikakai, Amla, Neem, Hibiszkuszvirág, Görörgszéna, Kurkuma stb.), használok még házi készítésű szappanokat is (nem Manna, mert az nekem nagyon drága, de lehet olcsóbban is jó minőségű szappanokhoz jutni), szóval érdekelne, hogy Te mit/miket/mire használsz?

46. grizus (válaszként erre: 38. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 23. 18:36

Az fontos, hogy ha meghámozod az aloét, akkor a folyós részt ne nyeld le, szívproblémákat okozhat. A bőrre az is kenhető. Magát a szilárd zselés növényt meg összeturmixolod. Vagy veszel bioboltban kész gélt.

A Lukrécia kencéi oldalon több házilag készíthető krém is van ekcémára. A patikaiakat felejtsd el, pláne a szteroidosat, francba, az méreg!

2013. szept. 23. 15:37

Ami nekem segített, és szépen elmulasztotta az ekcémámat:

Holttengeri iszapos szappannal lemostam, rajta hagytam a habot 10-20 másodpercig, leöblítettem majd utána bekentem shea vajjal. 2 hét alatt elmúlt! Ajánlom!

44. fd338ca636 (válaszként erre: 35. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 23. 15:37
Beírod a keresőbe:Szendi Gábor Tények és tévhitek
43. Cippora (válaszként erre: 34. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 23. 15:34
Teljes tej,tejtermék és tojás mentes diétát alkalmazz,nekünk ezt javasolta az orvos.Azt mondta ettől még annak is elmúlik az ekcémája,akinek nincs is pl.laktóz érzékenysége.
42. Annie1130 (válaszként erre: 38. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 23. 15:27
De, a rendes növény is használható. Vágj le egy levelet és húzd le a külsejét. Ugyanaz..mondjuk az nem mindegy, milyen fajta Aloe Vera-d van. Az aloe vera barbadensis a legjobb.
41. grizus
2013. szept. 23. 15:26
Esetleg sókamrába lehetne járni. Hm? Pesten több is van.
40. Annie1130 (válaszként erre: 37. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 23. 15:25
Az óceáni, párás levegő, a napsütés mind-mind nagyon jót tesznek. Ha van lehetőségetek, menjetek! nem csak az egészség miatt!Klassz hely!
39. grizus (válaszként erre: 37. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 23. 15:23
Nem a sós levegőtől múlt el? Valami sós dolgot kéne használnod, persze nem belekenni, de valahogy mégis, és a Schüssler-sót. Nézz utána.
38. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 36. - Grizus)
2013. szept. 23. 15:23
Azt hiszem igen,már nem mindre emlékszem,egyébként van itthon aloe vera,rendes növény,az nem használható?
37. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 31. - Terek)
2013. szept. 23. 15:22

Akkor nem forrázok..

Egyébként ahogy lentebb írtam nekem Floridában múlt el 5hét alatt stagnált,újlenyomat nem jött vissza,de nem fájt..na oda szívesen kiköltöznék és nem csak a kezem miatt..lenne rá lehetőség de egyenlőre nem merünk bele vágni a 2gyerekkel

36. grizus (válaszként erre: 33. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 23. 15:21
Fogalmam sincs, hogy másnál hogy van, nálam így volt. Elmúlt. De az enyém szerintem kevésbé volt durva mit a Tied, csak időnként jött ki. Aloe vera gélt próbáltad már?
35. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 32. - Fd338ca636)
2013. szept. 23. 15:19
Mi az a paleolit életmód?
2013. szept. 23. 15:18

Na akkor leírom miken vagyok túl:

Bőrklinika:

-Ételallergia,liszt érzékenység,vérből vett allergia és tapaszos is,Laktóz érzékenység,nőgyógyászati,fogászati stb góc kutatás..minden negatív(Ennél jobban ők már nemtudnak kivizsgálni)

Krémek:Elocom,dermovate,protopic,meg még vagy 4 fajta szteroid,fenistil hydrokort(külföldről) és még ezen kívül:körömvirág,exxam repair,sheavaj,kecsketejkrém(vagy valami ilyesmi)só szappan,manna szappan,pr 99 (láthatatlan kesztyű)Ez utóbbiban biztam a legjobban mert ez még a vízet is lepergeti olyan zsíros és ez se segített:-(

Nagyon zsíros krém,fürdető kenőcs..na így hirtelen ennyi jutott eszembe de ennél sokkal több volt..az étrend változtatást még nem próbáltam,kesztyűbe mosogatást,mosódiót,ecet öblitést igen és az se segített..szóval ami maradt amit írtatok:étre3nd változtatás,méregtelenítés illetve a fényterápiát még nem próbáltam..valaki írta a vegyszer allergiát..megírnád,hogy azt hol végzik el?Ezt a tesztet?

33. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 27. - Grizus)
2013. szept. 23. 15:11
8év?Ez biztos?Miből gondolod,hogy mindenkinél így van?
2013. szept. 23. 14:42

12 éven keresztül kínlódtam a kezemen ekcémával,a bőrgyógyászaton is csak annyit kaptam,hogy éljek együtt vele,minden kence,csak ideig-óráig használt.

Tavaly májusban áttértem a paleolit életmódra,azóta teljesen megszűnt az ekcémám,gumikeszttyű nélkül mosogatok,takarítok és semmi tünet.Ajánlom.

31. terek (válaszként erre: 26. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 23. 13:45

én is évekig küzdöttem vele, szülés után nekem is a kezemen jött ki nagyon durván, nem volt bőr az ujjaimon, tenyeremen :/

nem ezen okból, de forráztam le a kezemet akkor és nem állt meg a "lepra", szóval felejtsd el ;)


hidegpárásítás segített, folyamatos krémezés (zsírozó+ körömvirág), aztán elköltöztünk, itt nem kemény a víz és nem is jött ki azóta az ekcémám. hihetetlen, hogy ennyi volt a megoldás, és 28 évig nem jöttem rá....

30. kszb (válaszként erre: 11. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 23. 13:36

allergológia! Tessék elmenni! És mindent végigjárni! Én lisztérzékeny is vagyok, meg vegyszer allergiám is van.

Ami nekem segít: ha nagyon durván előjön, akkor Elocom kenőcs. Ha idejében sikerül elcsípni, márpedig azt azért érzem, h mikor kezd előjönni, akkor éjszakra vastagon bekenem szilikonos- glicerines kézkrémmel (jó tömény), és cérnakesztyűt húzok rá. Csak reggel veszem le. És ilyenkor kerülöm a mosogatást és társait is. Mind emellé, amikor elkerülhetetlen, h vizes legyen a kezem, nme kell teljesen szárazra törölni a bőrt, és azonnal bekenni vékonyan a kezet.

Ez annyira tipikus, h szülés után belobbannak autoimmun betegségek.... tényleg menj el allergológiára, vagy egy immunológiára, és járj utána mindennek, h mi okozza! Nekem akkor volt legdurvább az ekcémám, amikor még nem tudtam, h lisztérzékeny vagyok, és a glutén dolgozott. Az egész kezem "virágzott", repedt szét, fájt, vérzett olyankor.

Vmi oka van, h a tied is ennyire ekcémás! És ezt az okot kell kideríteni.

Apámnak amúgy már annyira száraz, repedezett a keze, h neki pld sarokrepedésre való szarvasfaggyús krémet vettem DM-ben, és az tette helyre a kezét télen.

(bőrgyógyász pedig saját tapasztalatom alapján, nme a miértet keresi meg, hanem a krémekkel kísérletezik...)

29. Annie1130 (válaszként erre: 26. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 23. 13:34
Finomítatlan bio shea vaj? Én több féle vajat, illóolajat vásároltam, és azokat használom, de a shea vaj a fő összetevő. Van itthon még kakaóvaj, mangóvaj, makadadámiaolaj, mandulaolaj, olíva, lenmagolaj, barackmagolaj, amelyeket a bőrömre kenek saját keverésű kencék formájában. Fantasztikus habkrémet készítek belőlük, és kedvem szerint illóolajokkal keverem őket. Nem kis kiatrtás kell az ekcéma teljes felszámolásához, de megéri! Csak szokás, átállás kérdése, hogy a színes, illatos tusfürdők és samponok helyett inkább a természet erejére hagyjuk az ápolást.
2013. szept. 23. 13:27
El kell felejteni a sok kemikáliát, a mosogatószert, tisztítószereket természetes alternatívákra kel cserélni. Most ezekbe nem mennék bele, mert millió cikk van erről a neten.Aki ekcémás, annak erre különösen oda kell figyelni!Hála az égnek, na meg a shea vajnak, és ezeknek az apró, de mégis lényeges változtatásoknak, már jó ideje megszűnt az ekcémám!A mósószert és az öblítőt is érdemes természetes alternatívákra cserélni. A natúrkozmetikokról és tisztálkodási dolgokrl nem is beszélve!Ezeket nem csak ekcémásoknak ajánlom, hanem mindenkinek!
27. grizus (válaszként erre: 24. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 23. 13:26
Tudom, nem vígasz, hogy nyolc év múlva már nem leszel ekcémás, addigra magától elmúlik, de nálam is ez lett végül. Marad a természetgyógyászat, vagy mondjuk a homeopátia. A Schüssler-sókat próbáltad már? Vagy esetleg még az aloe-gélt tudom javasolni.
2013. szept. 23. 13:25
D vitamin,elocom is meg volt már és a shea vaj is
2013. szept. 23. 13:24
Shea vaj és immunerősítés.D vitamin mindenképp és Spirulina.És egy jó barát is elkelne,mert lelkileg nem vagy okés,ha ilyeneket írsz.
2013. szept. 23. 13:24

Kislányom születése után jött ki..addig semmi nem volt..shea vaj,kecskeszappan,túl vagyok rajta..nekem folyamatosan romlik,nincs jobb állapot..anno Floridában volt csak jó,na de kiköltözni nem tudok:-(

Mennem kell majd még jövök..

23. grizus (válaszként erre: 16. - Annie1130)
2013. szept. 23. 13:23
Szia Annie! A jomtom holttengeri iszapjával kacérkodom egy ideje, Te ismered? Nincsenek benne adalékanyagok. És a Neera kúrától lehet fogyni? Köszi szépen.
22. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 23. 13:23

ez butaság!

Vannak krémek, amelyek jók és használnak, kisfiam ekcémás, miatta már rengeteg mindent kipróbáltam. Neki is véresre repedt az ujja, pedig még csak 2,5 éves. Nem ez a megoldás, hogy leégeted a bőrt róla, miből gondolod, hogy akkor elhal a bőr?

Amit én ajánlok neked a repedezéskor: Elocom lehet próbáltad már, ez receptes, de ne a gyógyszerári keverőset kérd, hanem a készen kapható gyári kenőcsöt, ez nálunk helyehozta a kirepedt bőrt. Szteroidos, emiatt, ha a repedezés megszűnt arra kell törekedni, hogy többé ne jöjjön elő, megelőzés a fontos.

Mióta mi is natúr szappanokat használuk,Áron bőrével semmi gond, van kimondottan ekcémára való csomag a mannaszappan pont hu-n remélem nem veszi Hoxa reklámnak, ott meg tudod rendelni, és kb. 2 nap múlva meg is érkezik, amit én még ajánlok az a sheavaj ezt is tudsz itt rendelni hozzá. Ezzel kend az ujjaidat és máshol is, ahol ekcémád van. Addig is amíg ezt esetleg megrendeled az Elocomnak van egy szteroidmentes kréme az Elobase, ez gyógyszertárban ezeregynéhányszáz forintért recept nélkül kapható. És tudnod kell, hogy az ekcéma is annak a jele, hogy valami nem működik jól a szervezetedben. Próbálj meg rájönni, hogy mi okozza a panaszt, mikor erősebb a tünet, vezess naplót, hogy mit eszel.

És: házimunkát csak kesztíűben végezz, és natúr testápoló termékeket használj, a legtöbb szappan, tusfürdő tartalmaz olyan anyagokat, ami a bőrnek nem tesz jó!

Bocs, hosszú lett, remélem segítettem!

2013. szept. 23. 13:22

próbáld ki a diólevél teát


gyorgytea.hu

2013. szept. 23. 13:22
Milyen a víz minősége?
19. Zizisicc (válaszként erre: 7. - Tavasz007)
2013. szept. 23. 13:21
Egyetértek. A gyógyuláshoz fontos a háttérben meghúzódó lelki problémák feltárása és megoldása.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook