Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ekcémás kisgyerek fórum

Ekcémás kisgyerek (beszélgetős fórum)


21. Tina87
2010. máj. 21. 23:39

Én kicsi korom óta ekcémás vagyok.Volt hogy kicsinek véresre kapartam annyira.amerikából is kaptam krémet és nem használt.Ma már az elocom az ami bevállt és nagyon jó.Sajnos az alkcema is jó volt de úgy tudom azt már nem forgalmazzák.

de végül kiderült hogy nem ételre és nem is a ruha miatt.Genetika és a meleg teszi főleg a hajlatokban.

Úgyhogy azért meg kellene tudni mire allergiás még mielött ennyire diétára fogod, mert nem biztos hogy ételtől van.

20. TSydy
2010. máj. 21. 23:13

Sziasztok! A fiam is ekcémás volt, illetve most is az, de mióta nem használok semmilyen Johnson,s terméket érdekes módon a teljesen tünetmentes. Anyum bevallotta, hogy annó nekem is megvette az akkor is már méregdrága babaolaját, hát attól lett koszmós a fejem. Elég érdekes, hogy kifejezetten gyerekeknek szánt termékek okozhatnak ekcémát. Sajnos ez olyannyira igaz, hogy a gyerekorvos tanácsára álltam le róla és a legérdekesebb az egészben, hogy kedves kisfiam ekkor tette meg, hogy beleborított a fürdővizébe kb. 1/4 flakon mézes tejes habfürdőt. Az hagyján, hogy fél méteres habot kreált és alig látszott ki belőle mi meg nem győztük fényképezni, de olyan lett tőle a bőre mint a selyem....Na a felnőtteknek valótól érdekes nem lett semmi baja.

Ki kell puhatolni, hogy mitől jön ki az ekcéma. Nekem pl. bármilyen Dove termék a benne lévő lanolin miatt és a BIP mosogató. Ha ezeket bármilyen kis mértékben használom, máris kicsap.

2010. máj. 21. 11:19
nekem mióta doglozom azóta van,cukrász vagyok és pont azok miatt jön ki amikkel egéz nap érintkezek:-(
18. Tücke
2010. máj. 21. 11:05
de nekem az ősi kínai módszer jött be:) de 1év kellett hozzá
17. Tücke (válaszként erre: 16. - Susika2009)
2010. máj. 21. 11:05
Nekem a meleg hozta ki mindig a térd és a könyök hajlatokban és olyan szinten hogy véresre kapartam minden alkamlommal. Totál kipirosodott és kiszáradt azokon a részeken
2010. máj. 21. 10:57

nem mindegy hogy kontakt ekcémáról beszélünk e vagy sem:-)

KOntakt ekcéma csak bizonyos termékek bőrrel való érintkezésekor van,nekem is ez van,gyümölcsöknél tuti kijön,én is szenvedek,de 24 vagyok:-(

15. Tücke
2010. máj. 21. 10:27
Persze persze kinek mi a jó... csak a szkeptikus társaság bebizonyította hogy mi is a homeopátia és én attól kezdve meg végképp elfogadtam hogy semmit se érnek ráadásul nekem nem is használtak bár én egyébként se vagyok egy gyógyszeres alkat 2félét szedek ( fogamzásgátló és a Foster inhaláló) a többit gyógynövényekből oldom meg....
14. kinni
2010. máj. 21. 10:17
A homeopátia szerintem is sokkal jobb mint a gyógyszerek. Nincs káros mellékhatásuk, nem roncsolják a vesét vagy a májat, csak az információ bennük a hatóanyag. Immunt erősítenek és nem szokik hozzá a szervezet. Az ekcéma is tünetmentesíthető velük.
13. Mágika75 (válaszként erre: 11. - Tücke)
2010. máj. 21. 10:15

Bár ez nem ide való és nem is akarlak győzködni...

A szénanáthám tünetei 3-4 óra alatt csökkennek, kb 1 nap(!) alatt teljesen elmúlnak. Se orrfolyás, se piros szem, se fulladás. Már nem szedek rá gyógyszert, csak homeós szereket.

12. Mágika75 (válaszként erre: 11. - Tücke)
2010. máj. 21. 10:12
Mi pedig homeopátiás szereket szedünk a gyógyszerek helyett. Kinek mi a jó. Nekünk nagyon jó tapasztalataink vannak, bízunk a hatásában. A vajúdáskor, szüléskor és most, a gyerekekkel is használjuk.
11. Tücke (válaszként erre: 9. - Mágika75)
2010. máj. 21. 09:46
Ne haragudj nem akarlak megsérteni de én ezekben a homeos cuccokban nem hiszek és nem is bízok és amellett nagyon nagyon drágának is találom kirpóbáltam a tejképzőjét hát 5000Ft-ot otthagytam a gyógyszertárban érte és amint elkezdtem szedni a gyrekem le is szokott szépen a ciciről.... ( hozzáteszem nem cigiztem nem kávéztam nem ittam alkoholt rengeteg vitamindús ételt ettem egészségesen táplálkoztam szóval biztos hogy nem emiatt maradt el a cicizés)
10. csodapók (válaszként erre: 9. - Mágika75)
2010. máj. 21. 09:42
Szia! Mi most jártuk meg a gasztroenterológiát a 18 hónapos kisfiammal és bár minden vizsgálata negatív lett, az itthoni fokozatos tejterhelés mellett újra jelentkeztek a bőrtünetek. Nem lehet 100%-osan diagnosztizálni sajnos.
2010. máj. 21. 09:38

Csongor a tejallergia miatt ekcémás.

Amíg csak anyatejes volt, addig én sem ehettem/ihattam tejterméket.

Vettem sheavajat és feketeszappant a testápoláshoz, lecseréltem a mosószert mosódióra, az öblítőt mosóparfűmre, csak 100% pamut, len, bambusz ruhái vannak, nem kap semmi olyan élelmiszert, ami tejet vagy tejszármazékot tartalmaz. Tünetmentes. Most. Próbálom az allergén dolgokat kerülni.

1 éves kor után van lehetőség allergológiai és gasztroenterológiai vizsgálatra ill. 2 éves kor után homeopátiás alkati szer használatára.

Amíg szép a bőre, addig - úgy gondolom - nem gyógyszerezünk.

8. Tücke (válaszként erre: 7. - Kinni)
2010. máj. 21. 09:37
Hát ezt meg a bőrgyógyász sztem vmilyen teszttel ki tudja deríteni de én ilyent még nem hallottam azért is mondtam hogy nem tudok ilyenről nálam nem volt ilyen gond... És a gyerekemnél sincs
7. kinni (válaszként erre: 6. - Tücke)
2010. máj. 21. 09:19
Van akinek az étkezésére is oda kell figyelni, főleg a tej és állati eredetű termékek tudják rontani a helyzetet.
2010. máj. 21. 09:16

De egyébként kitartás mert elvileg 6éves koráig akár ki is nőheti:) úgy hallottam bőrgyógyászoktól hogy 10% kinövi...

Am sztem manapság már sokkal jobb krémek vannak rá mint anno 20 évvel ezelőtt...

Keressetek fel egy nagyon tuti bőrgógyászt és hiddd el ő kifogja találni hogy milyen krém kellhet rá...

Az ekcémához meg sztem nem kell speciális étkezés... Legalábbis sehol nem olvastam még ilyent róla...


Az én gyerekem is az és nekünk is bőrgyógyász írt föl krémet rá... az egyik az Advantan a másikat meg ajánlotta ez egy Linola termékcsalád van minden féle belőle hajmosáshoz fürdéshez testápoló:) nekünk nagyon bevállt...

5. lego
2010. máj. 21. 09:13
Az én babámnak a paradicsomtól lett így könnyen orvosolható volt a dolog miután elhagytuk.Viszont én küzdök vele időnként.
2010. máj. 21. 09:10

nekem is volt anno gyerekkoromban és 8éves koromtól nem jött ki. Anyukám is sokmindent kipróbált vmi orosz csodagyógyszert is amit a bnője hozott onnan valami zsíros meg kátrányos krémet, bőrgyógyászok tömkelege vizsgát meg és a végén 1teljes évig (7éves voltam) heti 2szer elvitt egy akupungturás ( asszem így kell leírni) kezelésre és azóta nem jött ki. Nem olcsó az viszont biztos meg hát ugye tűt szúrnak a gyerekbe de használ én tapasztalatból mondom


Sok sikert hátha nektek is használ ha rászánjátok magatokat

2010. máj. 21. 08:55

Nekünk a Halicar krém segített, nem kellett diétáztatnom valószínűleg nem is ételtől hanem a víz klór tartalmától vagy kozmetikumtól mosószertől jött ki. Ezeket lecseréltük, azóta tünetmentes.

Óvodás koráig simán kinőheti.

2. klenca (válaszként erre: 1. - Herdusster)
2010. máj. 21. 08:52

3/2 az arányunk. Azaz 3 lányomból kettő született ekcémás. Nekünk a SEBAMED termékek jöttek be. 5,5-ös és nagyon jó. Mind a fürdetője, mind a samponja, a testápolója. Még napteje is van. 50 faktoros.

További tanácsok: Jól nézd meg, mit adsz rá.

Napozás!

Ha van kérdésed, írj.

Mi sokat szenvedtünk, volt, hogy vele sírtam.

2010. máj. 21. 08:48

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni. A kislányom 12 hónaposan ekcémás lett. Mindenfajta jó tanácsot szeretnék kérni ezzel a betegséggel kapcsolatban.

És még olyan kérdéesem van, hogy ha az óvoda nem vállalja a speciális étkezést, akkor hol kell elindítani, hogy 6 évig lehessek vele gyesen?

Köszi előre is a segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook