Ekcéma (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
67. klenca (válaszként erre: 59. - Holdfényasszony)
2009. ápr. 12. 11:21

Vagy veszel olyant, amiben nincs allergén és magyar.:))


Priviben, ha kéred.

Nekünk bevált.

66. klenca (válaszként erre: 63. - Vivili)
2009. ápr. 12. 11:20
Született ekcémánál???
2009. ápr. 12. 11:13
szijasztok!nekem a nyakamon piros foltok jelntek meg kissebb-nagyobb elmentünk bőrgyógyászhoz és kiderült hogy bőrgomba kaptam rá kenőcsöt és nagyon szépen múlt szinte már nem is látszódok de tegnap kit pattik jelntek meg benne:(ez most baj nem tudjátok?:(pedig alyan szép volt amúgy a nyakamon van és a bőrgyógyász szerint a tengeri malacoktól jött ki!:(
64. d3b95f45ba (válaszként erre: 63. - Vivili)
2009. ápr. 3. 18:36
Hát nem tudom.Én nekem ovis koromban jött ki az ekcémám pedig jó gyerek korom voltés törödtek is velem mégis kijött.És én szenvedtem tőle!Míg a többi gyerek fetrengett a fűbe én csak pokrócra ülhettem,mert a fűtől is kihólyagosodtam.Az orvos azt mondta,hogy majd kinövöm.És így lett,csak elég későn,még a fodrász munka alkalmasságin takarnom kellett a kezem.Viszont elmúlt az ekcémám felváltotta az allergia (pollen)!Most attól szenvedek.
63. vivili
2009. ápr. 3. 11:49

Megfelelő kritikával kezelve, érdemes rajta elgodolkodni:

Ekcéma

A feszültségek, terhelt emberi kapcsolatok kiemelt szerepet játszanak az ekcéma kialakulásában. A gyerekek használhatják arra, hogy törődést, érintést csikarjanak ki maguknak, ugyanis az ekcémát folyton kezelni, kenegetni kell, ezáltal a felnőtt átsimítja a beteg területet. A gyerek vagy felnőtt érezheti úgy, hogy neki valami nem megy, képtelen rá, míg a többieket sikeresnek látja.

Ha felnőttként mindkét kezeden megjelenik az ekcéma, az jelzi, hogy idegenkedsz azoktól a dolgoktól, amelyekkel munkálkodnod kell. Egyrészt nem kívánsz velük foglalkozni, másrészt elérhetetlennek tartod azt, amire igazán vágyakozol. Meg kell tanulnod nemet mondani. Tudni, ismerni és megszeretni az igényeidet és azt, ami te vagy. Tudni, mit tehetsz, és mit tehetnek veled.

2009. ápr. 1. 16:15
Sziasztok! Ma reggelre lett egy viszkető foltom a halántékomon, barátnő kozmetikusom kent rá valamit s.o.s.-be de azt mondta, h holnap jelentkezzek be bőrgyógyászhoz ha nem múlik. Azt mondta ekcéma, soha nem volt ilyen bajom. Kb 5 cm átmérőjű piros hólyagos foltom van. Ha holnapig nem javul, el megyek dokihoz, kíváncsi vagyok mikorra kapok időpontot.
61. holdfényasszony (válaszként erre: 60. - Panasonic)
2009. márc. 25. 21:32
Az iskolában a gyerekek közt van néhány aki a citrusfélékre allergiás.Nálad is ez lehet.Akkor minek eszed,ha ekcémás leszel tőle?
2009. márc. 25. 09:45

Sziasztok!


Nekem sajnos a narancstól jött ki eleinte, most már minden citrus félétől, eleinte amikor csak megfogtam vagy meghámoztam akkor de most már annyira eltelitődött a szervezetem hogy ha megeszem akkor is:(

59. holdfényasszony (válaszként erre: 58. - 49ca420470)
2009. márc. 25. 09:43

Szia!

Jól teszed ha elhagyod a mosószert vagy az öblítőt.Erre nagyon jó a mosódió!Néz utánna a neten,nagyon sok infó van már róla:)A mosogatószert is elhagyhatod,ugyanis azok maradványai megtapadnak a tányéron,poharakon,villákon,hiába öblíted.Aztán meg az étellel itallal szépen a szervezetünkbe jut a méreg...ami csak halmozódik,halmozódik. Rossz arról hallani,hogy pici gyermekek is ekcémásak már.Nekem kb 8-9 éves koromra jött ki.

2009. márc. 24. 21:46

Sziasztok.Nekem a kislányom ekcémás és nemrég az egyik szeme alatt is kijött egy darabon amitől úgy néz ki mint akit arconcsaptak.Hajlatokban van neki is (kézen főleg)könyökön megvastagodott és a vállon foltokban kisebb területeken megvastagodott piros hámló bőrterületek.Nemsoká viszem orvoshoz emiatt.(csak nehezen katunk időpontot)

Én születése óta rettentő sokat kínlódtam a gyerek ekcémájával ami először csak a lábán volt.Akkor gombás ekcémaként diagnosztizálta az orvos.Felírt mindenfélét de igazából nem hatott semmi,pedig becsületesen kenegettem vele a lábát.Ahogy nagyobb lesz,most kijön mindenütt már ez az ekcéma.Annyira bánt hogy ilyen xar betegséggel kell a gyereknek kínlódnia majd felnőtt korában is.((

Én most a következőket találtam ki,hátha segít:

-A szappant,tusfürdőket teljesen elhagyjuk.Csak a sima meleg vizet fogjuk használni tisztálkodásra,semmi mást.Ezzel ha minden jól megy,visszaállítjuk a bőr természetes tisztító működését.

-Mosás után legalább 2x átfuttatom az öblítő programot és az öblítőt a gyerek ruháinál,törölközőinél teljesen el fogom hagyni.

Ételallergiája nincs,vizsgálták.

Tehát az allergén anayag valahol itt van a közelünkben.


Jó lenne megtaláni.

57. vivili
2009. márc. 23. 13:13
Nekem a bal szemhéjam ekcémás, csúnyán ki van száradva és viszket. Ezzel párhuzamosan nem tudom figyelmen kívül hagyni, hogy mennyire lelassult az emésztésem, tehát biztos, hogy a bélben van valami, ami az egészet előidézi. De addig is nekem nagyon bevált az egyik spanyol termék urea-s és omega-s testapolója, állítólag kisgyerekeknél is hatásos.
56. holdfényasszony (válaszként erre: 55. - MelisUK)
2009. márc. 22. 13:44

Halihó!

Meggyógyultam!

Vagyis,tünetmentes lettem:) Fél év lángolás után elmúlt!

Nem tudom,hogy az új kenőcsnek köszönhető e,vagy hogy kisütött a nap és itt a tavasz:)

Az alkaromon,kézfejemen már régóta volt,aztán nyakamon és az arcomon nagyon elterjedt,erre nem találtam semmi kenőcsöt és szteroidos kenőccsel meg nem mertem kenni,mivel nem lehet. Megkértem anyukámat nézzen utána otthon Magyarországon van e rá vmi.És képzeljétek a helyi gyógyszertáros kevert vmi saját fejlesztésű(?) kenőcsőt,nem tudom mi van benne,DE 1 HÉT ALATT TELJESEN ELTŰNT AZ EKCÉMA!!!Basszus nem hiszem el:)

Olyan a kinézete meg a szaga mint a mosdókenőcsé.Azt hittem placebo,de nem használhatom csak napi 1*!(Vagy ez is a placebo hatás része lenne?)A lényeg,hogy ELTŰNT! Csodás,ép egészséges bőr van a helyén.:)Működik!

55. MelisUK (válaszként erre: 52. - Holdfényasszony)
2008. dec. 19. 10:05

Ha a shea vaj bejött neked, akkor ajánlani tudom az african black soap-ot (afrikai fekete szappan), netről lehet rendelni és van a Bootsban is, csak nem tudom, hogy az ugyanaz-e. Ennek is nagy százaléka shea vaj, plusz kókusz olaj és egyéb jó dolgok. Ezzel a szappannal még hajat is lehet mosni, a fejbőrön levő ekcémát és a korpát is eltűnteti. Arcot is lehet vele mosni, még az aknék ellen is jó, hámlasztó hatása is van.

Én is ki fogom próbálni, de most, hogy megyek haza karácsonyozni és újévezni Mo-ra, így anyumtól kapok ekcémás bőrre való szappant, ami kecsketejes. Otthon egy szappan boltban vette. Elég drága, de remélem, hogy jó lesz. Az afrikai fekete szappan is 3 font fölött van.

Az E45 nekem is nagyon bevált, emellett még a Sudocremet használom, ezzel kenem be minden este, napközben pedig E45-özök.

A hagyományos szappanokat és tusfürdőket én is elhagytam, én a Tesco baby bath-ot használom, arcra is és intim területre is, nagyon bevált, gyönyörű a bőröm és nem száraz.

2008. dec. 19. 01:07

Most voltunk bőrgyógyásznál, vannak korszerű spéci kenőcsök!!!


Nagyon hatékonyak, szerintem menjetek el ti is szakemberhez, segíteni fog, s talán nem is drágább...

53. Young
2008. dec. 18. 23:48
hello, én kenderolajat használok. Nehéz beszerezni, de pl. éppen tegnap láttam a Liszt Ferenc téri vásárban kenderalapó kozmetikumokat, ha jól emléxem extravaganja néven. Volt olaj is, de pénz az meg nem (mmint nálam). Máskülönben sztem csak netes úton lehet kenderolajat beszerezni.
2008. nov. 26. 13:16

Azért leírom,miket használok,használtam:

Gyerekkoromban(9-10évesen) Flucinar N,Elocom-ot használtam ami

ideig óráig hatott,de pár nap után abba kellett volna hagyni,amit persze egy gyereknek hiába mondasz...a gyógykenőcs hatása jobb volt,mint véres kezekkel iskolába menni. :P Aztán továbbfejlsztettem a technikát mert éjszakára az egyik kezemet sállal bebugyoláltam,hogy ne vakarjam ki reggelre.Bevált...nem vakaróztam aztán egyszercsak elmúlt az ekcémám.

Fősikolán megint előjött.Főleg a téli vizsgaidőszak idején,de kevésbé. Így előkerült megint a "jól bevált" Flucinar N,de itt már betartottam a pihentetést.Elmúlt.

Most megint itt van...és lángol...

Felnőtt fejjel,jobban utánna tudok nézni a krémeknek kenőcsöknek.

Körömvirág,sheavaj(karitévaj) nagyon jó regeneráló. A sheavajat minden nap használom,arckrémnek is csak úgy.De mivel olyan zsíros ezért csak estére.Körömvirágot akkor ha kicsit kivakartam a kezem. Gyógyteákat iszom. Körömvirág,kamilla és a többi.... A leforázott leveleket,virágokat néha ráteszem az ekcémás bőrfelületre borogatásképp. Amikor nagyon kidörzsöltem kivakartam a kezem akkor egy langyos kézfürdőt csinálok,mezei zsurló,körömvirág kamilla és olivaolajból.Kicsit hosszadalmas,de egy órán belül szemmel látható a javulás. A tusfürődket félretettem jobb napokra...mára már csak mosdókenőcsöt használok.Hozzá lehet szokni,nem is olyan rossz...szőrtelenítéshez kifejezetten jó.És olcsó vény nélküli.CSak nem illatos...ennyi.nem csípi az ekcémás bőrt,és nem szárad ki a rendes bőr sem.

Viszketés ellen az E45kenőcsöt találtam itt Angliában remélhetőlelg otthon is kapni. E45 ITch Relief viszketés csillapító kenőcs azonnal hat.

Van egy "jó"(?) kenőcsöm is amit otthoni bőrgyógyász írt fel (vény kötelesen is 3800Ft) ez pedig a Protopic 0,1%. Nincs benne szteroid,korlátlanul lehet használni. Kb 1 nap alatt lenyugtatja az ekcémát...DE(!)

nálam szemmel látható mellékhatása van: apró szőrtüsző gyulladások jönnek ki a lábamon...a kenőcs betegtájékoztató papírja olyan nagy,hogy kb leér a földig(kis túlzással) Utánna néztem a neten,a takrolimuszt(ami a hatóanyaga) szervátültetett betegeknél használják,hogy a szervezet ne dobja ki az idegen szervet. Hát nem tudom mit módosít az én bőrömön,de az ekcémámat elmulasztja. Forró vízre vagy szaunára ill. szoláriumra a protopiccal bekent bőr érzékeny,vigyázni kell vele. Én egyszer elmentem szaunázni így és azt hittem leég a kezem.

A protopicot is hanyagolom amikor csak lehet. Ami még bevált,az az amit gyerekkoromban kitaláltam,hogy éjszakára bekötöm a kezem. Van egy gézkesztyűm,és sállal körbetekerem olyan mint egy bokszkesztyű,de reggelre nincs égő csípő véres bőr...

Az utolsó dolog amit még kitaláltam,hogy vegyszermentesítem a háztartásomat. Se tusfürdő,se szappan se sampon,se mosogatószer,se mosópor,se öblítő...mindent csak természetes, vegyszermentes dologból fogok pótolni. Találtam is egy jó dolgot: mosódió - soapnuts! Keressetek rá a guglin!Megéri!

Na meg persze a stressz elkerülése... :P

(Közben azon gondolkodtam,hogy gyerekkoromban talán az iskolában a megfelelni vágyás okozhatta a stresszet...)

Remélem segíthettem ekcémás társaimon!

ÜDv,

holdfényasszony

2008. nov. 26. 12:37

Sziasztok!

Gyerekkorom óta ekcémám van.Kisebb nagyobb fellángolásokkal.Most épp nagyon "lángol". Már annyi mindent kipróbáltam,hogy semmilyen kenőcsben, gyógyszerben kozmetikumban nem hiszek.Szerintem nálam pszichés alapon van, és az ekcéma lángolása egyenes arányban van a stresszel ami ér.

Erre ezt találom:

"Bonyolítja a helyzetet, hogy sok kórformában a psychés stressz fontos provokáló és a betegséget fenntartó faktor."

És milyen igaz... Eldöntöttem,hogy a tüneti(!) kezelések helyett inkább magát a kiváltó okot fogom megszűntetni. De hogy, azt még nem tudom :P Mindenesetre a fejemben már eldőlt...úgyhogy egy lépéssel már előbbre vagyok:)

2008. nov. 10. 15:55

Ami szinte egyik napról a másikra használ nekem, az az EUMOVATE krém. Ez egy kifejezetten ekcémára és gyulladt bőrre való kenőcs. Amikor előjön, akkor ezzel bekenem, egy hétig kell vele reggel-este kenni az érintett testrészt. Nekem a második napra elmúlik, ha erősen is jött ki, de a viszketésnek több nap kell, hogy eltűnjön. Egyébként nekem a kézfejemet, a csuklómon, az ujjaimon és az alkaromon jön ki.


Szintén hatásos a tengeri sós víz rá, ez csíp, de sokkal szebb tőle a bőr.

Másik hatásos dolog a napsütés vagy a szolárium - persze mértékkel.


Ezeken kívül fontos, olyan fürdetőt használjunk, ami zsíros vagy olajos. Én pl TESCO BABA FÜRDETŐt használok - se szappan, se tusfürdő - és szintén TESCO BABA TESTÁPOLÓt. Ezekkel az egész testem kezelem, olcsó és tökéletes a bőrömnek, az arcomnak is.

Ezen kívül pedig használok két másik krémet, amik ekcéma ellen is valók, az egyik az E45, ez antiallergén, illatmentes, ezzel folyamatosan lehet kenni magunkat, nem csak egy hétig. Ezek a termékek szintén kisbabáknak is valók, de nap mint nap ezzel a márkával tusolni és kenegetni az egész testem elég drága lenne. Viszont van kifejezetten viszketés elleni kenőcsük is, szóval fantasztikus termékcsalád.

Egy másik kenőcs, ami szintén jó ekcémára, ez a SUDOCREM. Ettől is elmúlik a viszketés, de maga az ekcéma nekem nem múlt el tőle 1-2 napon belül, de sokkal szebb ettől is. Gondolom ehhez is több idő kéne.


Ha valaki gyorsan el akarja múlasztani az ekcémáját, akkor az próbálja ki az EUMOVATE-t.

49. ziza83
2008. okt. 6. 09:52

Sziasztok! Gyerek korom óta ekcémás vagyok, most éppen a kézfejemen uralkodott el. Mindenféle házipraktikát próbálok alkalmazni, viszont kellene egy igazán erre specializálódott orvost találnom, eddig nem jártam túl nagy sikerrel. Tudtok ebben segíteni? Privátban is várom a leveleket :)

Válaszotokat előre is köszönöm!

2008. okt. 3. 18:18
Teljesen meggyógyult az ujjam :) Ami még nagyon jót tett: kb. óránként kentem sima Nivea krémmel. Mindíg van a táskámban a legkisebb kiszerelésből.
2008. aug. 19. 10:39

Megpróbálom burkoltan: zöld tetővel rendelkező csavaros tégelyben kapható körömvirág-gél, 250 ml - kb. 600 Ft. A kékcsíkos hypermarketben a krémek között megtalálod.


Mindezek mellett kerülni kell az összes vegyszert, ergó kesztyűben mosni, takarítani, mosogatni. Vagy ha valamilyen állatra vagy allergiás, meg kell szüntetni a kontaktot.

46. d'or
2008. aug. 10. 16:14

engem is erdekelen, mert kb 1hete tele vagyok kis pottyokel,pirosak es ha vakarom kicsit hamlik a bor, de nagyon nehezen akar emullani,. mit tudtok ra ajanlani??

meg hasznalom a gyogyszertarban kevert kremet..+vettem eg Fumago kremet ..gyogyszerbe kaptam Clarintint,amit nem igazan hasznalt .Mopst Cetirizin tablettat..

Legyszi irja meg mar vki ,hogy mi a hatasos..szerdan megyek megint 3.orvoshoz-borgyogyaszhoz..de addig jo lenne ha mar elmullanana,mert akarounk menni strandra??

45. Sheridans (válaszként erre: 31. - Csibe78)
2008. júl. 14. 23:55
+ ghí (tisztított vaj) külsőleg vékonyan csak, amikor beszívódott a zöld krém a bőrbe...
2008. júl. 9. 15:31
nekem a flucinár nem használ, én dermovate krémet használok
43. Dóri0201 (válaszként erre: 16. - Erikpipi)
2008. márc. 30. 10:43

Szia!

Két kérdésem lenne,melyik fajtát használjátok, illetve,hogy az tartalmaz-e parfümöt?

Fontos lenne!

Választ előre is köszi!

2008. márc. 4. 13:20

Sziasztok!

A páromnak dec-ben írta fel az orvos a flucinar kenőcsöt.Attól szépen kezdett elmúlni (kezén,lábán),abba is hagyta,de kis idő múlva újra előjött neki és azóta nem is múlik.Van valakinek tapasztalata erről a kenőcsről?

41. 9b165d11ec (válaszként erre: 28. - Hofiagi)
2008. jan. 26. 22:01
Öcsémnek is ugyanilyen volt az ujja a kezén berepedt ahányszor víz érte.Ő kapott rá nagyon jó krémet azzal keni,amúgy aztmondta neki a doki hogy valszeg a vízre ekcémás azaz annak klórtartalmára.
2008. jan. 26. 21:59

A hajlatokra van egy krémünk amit 5 napon át kell kenni vékonyan és akkor elég hosszú időre elmúlik a dolog.

De a lábujjak nyáron...pfff szegénynek folyton puhítom és kenem puhítom és kenem.(

39. 9b165d11ec (válaszként erre: 38. - Ec63a7fc29)
2008. jan. 26. 21:58
Alkar hajlat,kisebb korában az arca,a lábhajlatok, a lábujjal hámlanak és berepedeznek és megkeményedik a bőr rajta főleg nyáron.K sokat szenvedünk az ekcémával.
38. ec63a7fc29 (válaszként erre: 37. - 9b165d11ec)
2008. jan. 26. 21:50
Alkar, felkar belseje, comb, has, hát
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook