Ekcéma (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
97. bujuli (válaszként erre: 91. - Yarmila)
2010. dec. 22. 10:33
Szia, nekem 20 éve van ilyenem, de csak októbertől áprilisig tart, csak a kézfejemen van, néha lábfej, lábikra környéke, de szörnyen néz ki olyankor, tart 2 hétig, elmúlik, két nap múlva előjön, elmúlik. A vegyszerektől biztos, meg az epémtől, azt mondták. Nekem semmi nem segít ilyenkor, várom mindig a tavaszt, mert a napsütés meggyógyítja. Azt tudom, hogy az ekcémának mindig belső oka van.
96. kevian
2010. dec. 22. 08:00
Ja, én kaptam rá egy eleconomós-hidratálós krémet és az csodát művel mikor kijön. De az okot nem találják.
2010. dec. 22. 07:48
Szia! szerintem keress rá a terhességi kiütésekre. Szülés után jó eséllyel elemúlik.
2010. dec. 22. 07:47
Nekem is a könyököm és a térdemnél van , mindig kiújul, kaptam rá krémet de nem sokat használ!
93. kevian
2010. dec. 22. 07:46

Tej és tejtermékektől is kijöhet.

Nekem most egész nyáron és ősszel nem volt. Most megint durván előjött, pedig semmin nem változtattam, azt hiszem.

Nekem is a terhességtől jött ki, csak miután megszületett a kisfiam utána.

Már lassan két éve és senki nem tudott még eddig segíteni rajtam.

92. dominós (válaszként erre: 91. - Yarmila)
2010. dec. 22. 07:42
lányom volt ekcémás, annak tanácsolták a sós vizet, tengervizet. állítólag segít.
2010. dec. 22. 07:36

Miután kiderült hogy terhes vagyok ekcémás kiütések jöttek ki rajtam,most 13 hetes vagyok. 5 bőrgyógyásznál is jártam...sajnos ugye ilyen körülmények közt allergia vizsgálatot sem tudnak csinálni uh nem tudni mitől jött ki.

Az arcomon elmúltak a kiütések viszont a testemen (karom, dekoltázs,láb) sokszor vissza tér...és elég kellemetlen hogy viszket.(arcomon valószínű a sminktől volt)

Nem használok semmi vegyszert (kesztyűbe mosogatok, gyógyszertári allergén mentes samponom-krémem-deom-tusfürdőm van- kétszer öblítem a ruhákat mosás után.


Adnátok nekem tippeket hogy hogyan szabadulhatnék meg az ekcémától?

Leírnátok hogy milyen ételeket kellene mellőznöm?

Minden érdekel a témával kapcsolatban! Köszönöm!


Még annyi hogy ilyen tengeri-sót amit fürdővízbe lehet tenni próbálta valaki? használ?

90. pillae
2010. okt. 26. 17:36

Sziasztok!


Bocs, hogy hosszu, de sajat tapasztalat, es remelem segit masoknak is.


Gyerekkoromban annyira durva ekcemam volt, hogy az osszes teshajlatom es a labfejem kriminalisan nezett ki. Ejjel kivakartam, reggelre pedig kaveszeru genny jott belole. Aztan anyu elkezdte kikiserletezni, hogy mire vagyok allergias. 1 hetig csak kenyer, aztan 1 hetig csak sajt (es kenyer, mert attol nem volt bajom), stb. Igy sikerul rajonnie, hogy a tojassargaja, az eper, a csoki es a kako az ellenseg. 14 eves koromig alig ehettem csokit es csak unnepekkor barmilyen tojasos etelt. Amint egy kicsit is ettem ezekbol, azonnal remesen viszkettem es fellangolt az ekcema. De ez mar nagy lepes volt, hogy tudtam mit nem ehetek!


Aztan 14 evesen (1991-ben) elmentunk a Holt-tengerhez, ahol furodtunk, viccesen bepakoltuk egymast iszappal, fogalmunk nem volt arrol, hogy mire jo, csak vicces volt. Masnapra minden panaszomat mintha letoroltek volna. Semmi nyoma nem volt!

Azota nagyon ritkan jon elo az ekcemam, pedig eszem csokit boven. Olyankor kis elocommal kezelem, de tenyleg ketevente max 1-szer. Probaltam az itthon is kaphato zacskos holttengeri iszappal kezelni, az nem hasznal.


Szerintem aki teheti, az menjen ki akar 2-3 napra is Jordaniaba, akar Izraelbe a Holt tengerhez. En tapasztaltam, hogy csodakra kepes. A viz, a levego es az iszap egyutt hat es segit.

89. Blaine
2010. okt. 24. 15:13

Sziasztok!


Új tapasztalataim a csukamáj olaj hatóanyagú kenőccsel kapcsolatban a következők:


A hámlást eltünteti illetve megszünteti.

A bőrgyulladást, pirosodást, szárazságot megszünteti.

Hát kicsit még ég, de nem annyira mint eddig.

Puha a bőröm tőle mint a babáké.

De ha nem használnám, egy nap alatt visszajönne a bőrpír.


Ez egy hét után.

Még van két hét.

De bizakodom.

88. Blaine (válaszként erre: 87. - 81057d5f8a)
2010. okt. 19. 10:27

Szia!


Hát, ma van az első nap. Hát a bőröm olyan szinten hidratált, hogy nagyon. Viszont érzem hogy kezd fellángolni a dolog.

Szóval majd kiderül. Az advantan után olvasgattam a neten. Sokan óvják az embert tőle.

87. 81057d5f8a (válaszként erre: 86. - Blaine)
2010. okt. 18. 22:51

szia!

én is advantan-t használok....és szerintem nem jó.

kíváncsi vagyok, amit írtál beválik-e?

86. Blaine
2010. okt. 18. 22:46

Sziasztok!


Röviden írom:)

Ma voltam egy aranyos bőrgyógyász hölgynél, aki felírt egy mosdatókenőcsöt, és egy ápoló védőkenőcsöt. 500 ft-ot nem fizettem érte.

Ugyanis azt mondta, hogy az advantam sorvasztja a bőrt.

Kíváncsi vagyok, egy hét múlva leírom az eredményt.

2010. okt. 9. 17:46

Sziasztok!


Leírom a történetemet hátha mások is tanulnak belőle és nem várnak, hanem inkább időben lépnek.


Nekem először az ekcéma évekkel ezelőtt jött ki az egyik ujjamon, aztán terjedt tovább a többi ujjamra. Kb. 1 éve már hogy az egész tenyeremen rendszeres időközönként kb. 2 hetenként előjön. Először azt hittem valamilyen mosószerre vagyok érzékeny. A bőrgyógyász Elocomot írt fel rá, amitől látványosan azonnal rendbejött, de aztán megint kezdődött elölről. Az összes krémet kipróbáltam már, talán leginkább a shea vaj jött be, de csak kiújult.

Aztán rájöttem, hogy ez nem külső, hanem belső dolog, ha így ismétlődik.

Utána olvastam, sokat böngészgettem a neten, és kértem magam allergia vizsgálatra. Az első vizsgálat az un. Prick teszt teljesen negatív lett, kicsit megnyugodtam, de a tünetek maradtak, a kezem már annyira fájt, hogy a kézmosástól is rettegtem.

Aztán tovább léptem és az ételintolerancia vizsgálatot kértem, persze nagyon nehezen vettem rá az orvosomat, mert elég sokrétű és drága vizsgálatokból áll, nem is igen ajánlják a betegeknek.

Nos ez alapján egyértelműen kiderült hogy a lisztre vagyok allergiás, ill. az abban található gluténra. Mióta nem eszem azokat a kajákat enyhültek a tüneteim, és remélem nem is fog előjönni, de ezt a diétát egy életen át kell tartani.

Eddig én azt hittem, hogy ez a betegség csak gyerekeknél van, de nem így van. Felnőtteknél is előjöhet, sőt ilyenkor az egész családot érdemes leszűrni, mert örökölhető a hajlam.


Remélem tudtam segíteni, akinek ilyen ekcéma jellegű problémája van, mert ugye egyszerűbb a tüneteket kezelgetni, és mindenféle kenceficével kenegetni.

2010. okt. 9. 15:42

sziasztok!

én évek óta sajnos ezzel küszködök. Itt-ott a testemen előjönnek, borzasztóan viszket, ki tudnám vakarni. Most pár hete a szemem borzalmas. a szemhéjam körbe tiszta piros, és nagyon viszket. én advantan-nal kenem, de csak ideig -óráig mulasztja el, aztán megint előjön. már kételkedem abban, hogy ez a kenőcs ér valamit.

83. Blaine
2010. okt. 1. 13:10

Sziasztok!


Ha émelygéssel is párosul az ekcéma, és mondjuk egy héten belül elmúlik teljesen, másnap visszatér, akkor most mi a teendő?

Ha fellángol, advantammal kezelem a hólyagokat, és elmúlasztja, de az a piros, száraz bőr mindig megmarad. Az orvosom (magán) adott éjjeli és nappali krémeket, de azok szinte semmit nem segítenek. Intim területről van szó, tehát eléggé megkeseríti az életem. De hát kinek nem?

Ha valakinek van hasonló tapasztalata, megosztaná velem?:)

Előre is köszönöm.

82. zizabella (válaszként erre: 81. - Zozóbá)
2010. szept. 27. 17:35

megírnád pontosan a készítmény nevét? és azt is hogy hol kapható...mert többfélét is lehet kapni.

priviben is írhatsz

81. Zozóbá (válaszként erre: 80. - Zizabella)
2010. aug. 25. 18:20

Szia!

Nekem a kezeim lettek ekcémásak rémisztően, csuklótól lefelé mindenütt. Találomra szedni kezdtem egy cink tartalmú készítményt (kalcium+magnézium+cink tablettát), tudván hogy a bőr regenerálódásához cinkre okvetlenül szükség van. Napokon belül látványos javulást eredményezett. Krémeznem se kell azóta. Már nincs kiszáradva, és alig-alig vannak hólyagok.

80. zizabella (válaszként erre: 79. - Maroone)
2010. aug. 10. 15:03

Szia!

Azóta mennyire használt a kelkáposzta levele?

Elolvastam a linket, bár hatásos lenne.

Nekem is a tenyeremen van már kb. fél éve.

Már sokféle kenőcsöt kipróbáltam, de igazából csak a szteroidos használ sajnos...

2010. febr. 28. 22:09

Sziasztok! Én is ekcémás vagyok, pont a napokban jött ki, de nekem hál'isten, kizárólag a tenyeremen jelenzkezik, azon viszont eléggé intenzíven.

Találtam egy cikket a kelkáposztalevél jótékony hatásáról, én kipróbáltam, és szerintem hatásos! Legalábbis meggyorsítja a lefolyást. Rátettem a tenyeremre és gézzel bekötöztem. Azt tapasztaltam, hogy kiszívja a gennyes nedveket. Remélem tudtam segíteni.


[link]

2010. febr. 23. 15:37
Köszi szépen!Még azt megmondanád,hogy kell-e beutaló az allergiavizsgálathoz?Csak azt nem értem akkor az orvosok miért nem küldtek el ilyen vizsgálatra?!
2010. febr. 22. 21:17
Ja, és ami fontos, hogy nagy allergiavizsgálatra kell elvinni a gyereket, az több napos vizsgálat, a háton csinálják, ez a legalaposabb vizsgálat. Az ilyen alkaron karcolásos meg a vérvételes allergiavizsgálat ehhez képest "nokedli", ezek nekem se mutatták ki az allergiáim, csak a penész allergiáim és a majdnem kutya allergiát.
76. MelisUK (válaszként erre: 75. - 2a446eeaf0)
2010. febr. 22. 21:15

Az allergiának nagyon is sok köze van az ekcémához, olvass csak utána a neten. Ha allergia végett van ekcémája a gyereknek, akkor ha megtudjátok, hogy mire allergiás, akkor azon dolog mellőzésével tökéletesen megszűnik az ekcéma.


Én pl tisztítószerekre és tisztálkodó szerekre vagyok allergiás, ezektől lesz ekcémám, ezért ha nem próbálgatok új kozmetikumokat és tisztító szereket, akkor szinte sose jön elő rajtam. Ha meg mégis előjön, mert valahol érintkeztem az allergén anyaggal, akkor haszánom a jól bevált kenőcseim, plusz egyfélét napi szinten használok, nagyon régóta tünetmentes vagyok, esetleg viszketni kezdek el, de bekenem magam és kész. :D

2010. febr. 22. 16:42
Hali!A fiam 6-hónapos kora óta ekcémás,most 7 éves.Mi is sokféle kencét kipróbáltunk,de igazából hosszútávon egyik se jó.Újacskái szoktak kiszáradni,bekeményednek,majd elrepedeznek az újbegyei.Előjön még a fenekén térdén könyökén,mostanában meg az arcán jelentkeznek vörös foltok.Most gyógyszertári mosdó kenőccsel mosakodik,de testápolót nem tudom már milyet vegyek,amibe nincs semmiféle szinezék meg illatanyag,tudtok segíteni?A másik kérdésem az lenne voltam a fiammal az ekcémájával háziorvosnál,tb-s bőrgyógyásznál,magán bőrgyógyásznál,de egyik se küldött el allergia vizsgálatra.Szerintetek nem kéne megnézetnem,hogy nem-e allergiás valamire,(pl:tejre)vagy az allergiának semmi köze az ekcémához?
74. aanyet
2010. febr. 21. 18:35

sziasztok!

nekem is atópiás ekcémám van kiskorom óta, akkor még "csak" a hajlatokban és az ujjaimon volt. Majd tünetmentes lettem jó pár évig. Elocom, locoid jó volt rá. Most 19 éves vagyok, és megint előjött, de most már mindenhol(hát, láb, kar, nyak, mell, néha arc). Nyáron voltam kórházban 1 hétig, ott kikezeltek, másfél hónapig alig jött elő,majd egyre durvábban. Advantant kenek a gyulladásokra, de mivel az egész testem tele van gyulladásokkal,ez a módszer elég költséges. Szedtem cetirizint, írtak fel injekciót, amitől jobb lett. Protopicra szerintem allergiás vagyok, ha bekentem vele a kezem egy kis részen, a nyakam kezdett el viszketni, égni, vizesruháznom kellett.

Várom a nyarat,imádom azt a 38fokot, de félek is tőle, mivel ha izzadok felerősödnek a tünetek. Éjszakánként nem tudok aludni, annyira viszket. Most Halicar kenőcsöt vettem, remélem segít. A víz szinte öl, próbálok minél kevesebb időt a zuhany alatt tölteni. Nagyon bízom benne, hogy találok valami kiutat ebből.

2009. júl. 24. 02:55

Javítok...

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni!

atiopiás ekcémám van. . a lehető legbrutálisabb.az egész hátam,karom,lábam,fejem,mellem,nyakam tiszta merő "seb"

2009. júl. 24. 02:54

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni!

atiopiás ekcémám van..a lehető legbrutálisabb"seb"..

Voltam a környék legjobb orvosainál hiába..több 10ezret költottem a krémekre,gyógyszerekre..

először locoidot használtam,ami tök jó,el is mlik tőle,de évek óta használom és hát..nem is folytatom..azután protopicot írtak ki..Bedagadt tőle a fejem..most Halicar kenőcsöt használok semmit nem használ.e közben cetirizint kell szednem,mert különben fulladok...kezdetleges asztma is kialakult az ekcémám miatt..

orvosokban már nem tudok hinni,krémekben szintén nem..segítsetek mit tegyek...szenvedek..iszonyat gáz az egész!Mit tudtok ajánlani?

2009. jún. 2. 23:45

Az ekcéma a szervezet túlzott rekaciója az idegen anyagokra.


A lányomnál megfigyeltem hogy ha a mamájánál van pár napig akkor szinte teljesen elmúlik neki,a bőre sima és puha mint ha sosem lett volna ekcémája(ebben a városban a legjobb a vízminiőség az országban).Ha itthon van akkor megint előjön neki pár nap mulva.A vízre gyanakszom.

2009. máj. 2. 19:38
nekem flucinárt írtak fel mindíg,az jó volt.Én sajnos gyerekként éltem át de kinőttem.
69. klára51 (válaszként erre: 56. - Holdfényasszony)
2009. máj. 2. 17:03

Szia!

Lehetne egy kérésem hozzád?

Páromnak a két lábszárán van ekcémás kerek viszkető kiütés.

Az a kenőcs amit te kaptál,kapható máshol is pld Tatabányán mert mi itt lakunk.Légyszíves válaszolj nekem.Köszönöm

2009. ápr. 12. 16:05
ezt nekem írtad????:D
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook