Ekcéma (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
127. 4327a8e017 (válaszként erre: 126. - Timcsike89)
2011. aug. 17. 21:52

A kortikoszteroidról: [link] Az én ekcémás krémemben is volt belőle, de nem segített a krém. A nevére nem is emlékszem.


Az Elidelt sem kenném magamra, van benne NaOH meg propilén glikol, ez bőven elég, h elfussak előle.


A természetes krémeket hány napon át próbáltad, hogy kijelentsd, hogy nem használ?

Amúgy nem tartom kizártnak, hogy egy jó kis méregtelenítés lesz a megoldás neked, ahogy Ananke81 is mondta, ha megunod, h a dokik kísérleti nyulacskája legyél...

2011. aug. 17. 21:26

Sziasztok.

Gondoltam leírom a fejleményeket.

Az Elidelről még mindig nem tudok véleményt alkotni. A bőröm elviseli a krémet, a kisebb hólyagok eltűnnek a krém miatt, de látványos javulás nincs:( Alapből egyébként semmilyen krémet nem visel el. A shea vajat se.

Állítólag jó a mandulaolaj is, hát kipróbáltam, de ezzel se vagyok megelégedve, nem lett szebb se csúnyább semmi hatása. A legnagyobb baj hogy amint lemosom a krémeket, a bőröm feszül(víz miatt), viszont látszatra nem száraz, sem pedig tapintásra, csak feszül. Ha hozzáérek a bőrömhoz nagyon selymes, de érzem hogy száraz, mert annyira feszül. Ma kipróbáltam a psorioderm krémet, eléggé hidratál viszont ahogy lemosom megint feszül. Egyébként jó kis krém. Holt tengeri iszapot rendeltem egy gyógynövényboltba, keddre lesz meg. Azt írják róla hogy eleinte csúnyább lesz a bőr mert a mélyebb részeket is kitisztitja.

Valaki esetleg nem tudja mi az a szalicilsav? Káros ez? 3 éves kor alatt nem lehet bekenni a gyereket, szóval gondolom nem egy veszélytelen összetevő lehet, a psorioderm krémbe van ilyen szalicilsav. Ha valaki tudja hogy mi ez esetleg káros akkor írja meg!

Illetve van még egy kérdésem: a kortikoszteroid káros? Elég erősnek tűnik és zavar hogy a nevében benne van h szteroid

Üdv: Timcsike

2011. aug. 15. 22:33
Nálam is a stressz és a vegyszerek hozzák elő, de a sós víz és a shea vaj gyorsan megszünteti.
124. Ananke81 (válaszként erre: 118. - Timcsike89)
2011. aug. 15. 20:49
Szia , válasz a kérdésedre sajnos igen ha a víz klóros márpedig több kevesebb előfordul. de lehel hogy fürdés után a törölközőben maradt mosószer vagy öblítő irritál az okot sajnos nem egyszerű megtalálni. Minden jót és gyógyulást!
123. Ananke81 (válaszként erre: 122. - Timcsike89)
2011. aug. 15. 20:43

sziasztok.

gyermekként a kezemen sokáig visszatérő ekcémám volt , vegyszerre klórra különösen, rosszabbodott.

Utánna semmi egészen 6 héttel ezelőttig. Most 29 éves vagyok.

Candida diétát javasolt az orvos 8 hónappal ezelőtt, nem az ekcémára mert akkor még nem volt probléma, más okból mentem el a candida tesztre.

3 hónap becsületes diéta után 'meggyógyultam'.

2 hónappal ezelőtt külföldre költöztem.. tanulom a nyelvet új munkahely , sok stressz , újra normális táplálkozás...az egész testemen ekcémás tünetek jelentek meg voltam 2 különböző orvosnál, mindkettő azt javasolta ne keressem az okot , kerüljem a stresszt, 4-5 különböző kezelést kaptam krémek kíséretében. Nem használt sajnos vannak kevésbé rossz napok de mindig egy újabb helyen lángol fel...a flucinaron át a körömvirágkrémig mindent próbáltam. Tünetileg segít de a gyógyulás sajnos elmaradt.

Ekkor jött a gondolat és utánnaolvastam a neten hogy a candida lehet e felelős az ekcémáért, hát és igen most itt a fórumon is olvastam egy hozzászólásban.

Szóval 5 napja megint candida diétán vagyok egyenlőre nem vagyok jobban de rosszabb se lett emellett az orvos javasolt bepanten pluszt, és hidratáló krémeket használok, kerülöm mösószert, öblítőt minden kozmetikumot és vegyszert.

Szerettem volna felhívni a figyelmet a stress,a candida és a bőr megbetegedése nem csak ekcéma formájában de igenis összefügg.

És ha a probléma a szervezeten belül van pl. a gyomorban akkor először ott kell rendbe rakni a dolgokat különben csak tüneteket kezelünk és nem az okot szüntetjük meg. Kedves mindenkinek jobbulást kívánok.

2011. aug. 15. 14:24
senki?
121. Timcsike89 (válaszként erre: 120. - Timcsike89)
2011. aug. 14. 22:35
*még annyit hogy az orvosom azt is mondta hogy lehet hogy egy kezdődő rosacea, viszont ahhoz még fiatal vagyok, mindenesetre sebborhoeás ekcámára kezelnek
2011. aug. 14. 22:29

Örülök hogy válaszoltál, csak nemrég derült ki, ugyhogy még "új" vagyok.


A mosakodásnál irritál, babavizet szoktam inni, azzal van a baj ha kívűlről éri viz, szabályossan ég az arcom, a nyakam a homlokom, és a hólyagok is megjelennek, Nem tudom a víztől miért lángol fel azt nem tudom mellőzni. A víz nem vészessen klóros a csapvizet meglehet inni, finom, nincs semmilyen utóíze, szerintem nem lehet nagyon klóros.

A párátol a melegebb víztől úgy nézek ki mint egy rák olyan piros vagyok. Alapjáraton viszont az én ekcémám egyáltalán nem viszket, ronda, de nincs semmilyen tünet a nap többi szakában. Elidelt használok, péntek óta használom, de lehet hogy vissza kell mennem még a bőrgyógyászhoz mert, nincs látványos javulás, de még várok.


Nálam az orcákon és az államon van az ekcéma.

Létezik ilyen hogy a víz miatt lángol fel?

119. 4327a8e017 (válaszként erre: 118. - Timcsike89)
2011. aug. 14. 19:25

mennyire klóros a víz?

a szénsavmentes ásványvíz is irritál?

2011. aug. 14. 12:58

Sziasztok.

Remélem látogatja valaki még a fórumot. Érdeklődni szeretnék hogy valaki tapasztalt e már olyat hogy a víztől lángolt fel az ekcémája?

117. Lemonchello (válaszként erre: 116. - 4327a8e017)
2011. máj. 17. 13:36

Nagyon szépen köszönöm!

Én is erre gondoltam,be is kenem azonnal:)

Viszont ma reggel mikor fel keltem már kicsit jobban elterjedt,mármint nagyobb lett pirosabb,és viszket,de nem mindig csak ha valami hozzá ér pl a pólóm:(

A Frucinar kenőcsöt az interneten néztem ott írták,hogy ekcémára jó,de ha ez nem ekcéma akkor be se kenem vele,nehogy rosszabb legyen tőle:)

116. 4327a8e017 (válaszként erre: 115. - Lemonchello)
2011. máj. 17. 00:18
Szerintem nem ekcéma, hanem "sima" fémallergia, vagy esetleg az irritál, amivel bevonták a gombot. Én levendula illóval próbálnám meg kezelni, a te kenőcsödet nem ismerem. Esetleg próbáld meg körömlakkal bekenni, hogy ne érintkezzen a fém a bőröddel.
2011. máj. 17. 00:05
És még az lenne a kérdésem amit az előző levelemben el felejtettem megkérdezni,a tünetek alapján ez ekcéma lenne?
2011. máj. 17. 00:02

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni,ha valaki allergiás a fémre akkor mit lehet tenni?

A farmer nacim belsején a gomb részre allergiás lett a bőröm,ki pattogtam,fáj,ég viszket piros és terjed....mit csináljak? Mivel múlna el?

Frucinar kenőcs az jó rá??!

Előre is köszönöm:

Marianna

2011. máj. 13. 09:19

A készítményeket száraz és nagyon száraz bőr ápolására javasolják.

Azt olvastam, hogy a krém dimeticont, lanolint, glicerint, izopropilmirisztátot, cetilalkoholt poliszorbátot stb tartalmaz. Nem mindegyikről vili hogy kőolajszármazék-e. Viszont az bizti hogy illatanyag és paraben mentes. Az összetevőket olyan arányban alkalmazzák szerintem, hogy azok a beteg által alkalmazott koncentrációban károsodást nem okoznak. Egyenlőre nagyon jó, hogy kenhetek valamit, ami csillapítja az ekcémámat, a fellángolás után aztán áttérek valami természetesre, mondjuk a shea vajra.

Természetesen a betegségnek megfelelően kell alkalmazni, nálam kiválóan mérsékelte a bőr kipirosodását és hámlását.

2011. ápr. 28. 21:43

A száraz bőrre nagyon jó a shea, és én a sós vízzel egyből le tudom állítani a fellángolást.


Megnéztem ezeket a krémeket, és tele vannak kőolajjal, van, ami egyenesen azzal kezdődik! Én nem kenném még egészséges bőrre sem ezeket.

2011. ápr. 28. 13:39
Köszi!Jónak jó, a "fellángolós" időszakokban, de gondoltam keresek valamit, ami nem csak enyhíti a viszketést, de gyorsítja a sebek gyógyulását, és a tünetmentes időszakokban simán krémezhetem magam. Hogy ne kelljen hatfélét egyszerre használni. Esetleg aki hasonló cipőben járna ajánlom az ekcema.com-ot, én most ezt próbálom. Jónak tűnik, főleg, hogy van szakdoki, aki segít. Majd beszámolok az eredményről :)!
110. 4327a8e017 (válaszként erre: 109. - KékIbike)
2011. ápr. 27. 19:21
Ha elégedett vagy azzal, amit használsz, és nem akarsz kísérletezni akár sima, természetes dolgokkal, akkor ne változtass. Nekem nem segített a bőrgyógyász krémje, "szerencsére".
2011. ápr. 27. 18:38
A mosdókenőcs azért jó, mert egyáltalán nem húzódik a bőröm tőle. Pl. a szám körött is szoktam használni. Amúgy majdnem mindent kipróbáltam már... A bőrdoki megerősített, neurodermatitises vagyok, és persze mindenfélét felírt. Induljak el ezen az úton is?
108. 4327a8e017 (válaszként erre: 107. - KékIbike)
2011. ápr. 25. 11:24
Kíváncsi lennék annak a mosdókenőcsnek az összetételére (és hogy miért jobb egy természetes szappannál). Shea ügyben írok privátot.
2011. ápr. 25. 09:59
Sziasztok! A shea vajról máshol is olvastam, nem tudom, hol érdeklődjek! Amúgy a rendes gyógyszertári mosdókenőcsöt használom, a szteroidos krémet nem váltottam ki. Azt már kitapasztaltam, hogy az illatanyagokra érzékenyen reagálok, az ekcéma egyes krémekre szinte belobban. Nem tudom, miért vagyok ekcémás, már a lelki tényezőket is számba vettem...
106. 4327a8e017 (válaszként erre: 105. - KékIbike)
2011. ápr. 19. 21:44
Szia! Nekem a sós víz és a shea vaj segített, a gyógyszerész által felírt szteroidos krém egy idő után még csak nem is tünetmentesítette a bőrt az érintett helyeken.
2011. ápr. 19. 21:27

Sziasztok!


Sok mindent elolvastam már az ekcémáról, de nem tudom, hogy nekem az van-e, kérlek segítsetek! Mindkét kézfejemen egyre nagyobb vörös és iszonyúan viszkető foltok jelentek meg. (Az az érdekes, hogy mindig mensi előtt)Néha felhólyagzik és nedvedzik is aztán valahogyan beheged. Van már időpontom bőrgyógyászhoz de szeretném az általatok javasoltakat is bevetni, mert ahogy olvastam, a bőrdokikkal évekig ellehet az ember...

2011. ápr. 17. 20:14

Üdvözlök Mindenkit!


Talán a saját történetemmel segíthetek a ekcémával szenvedő "sorstársaimnak" ,nekem gyerekkorom óta végigkísért az ekcéma! Gyermekként az arcomon, majd később a karomon az alkarom felső részén jelentkezett, és hogy is történhetett volna másként mint, hogy a munkámból kifolyólag sok emberrel kellet kezet fognom és ekkor már az ujjaimon volt látható ez a kellemetlen bőrbetegség! Az én tüneteim korom előrehaladtával egyre csak erősödtek, kezdetben a száraz bőr volt csak megfigyelhető, majd később már hólyagos volt,igazából egy égési sérülésre hasonlított! Szerintem aki bőrgyógyászhoz jár tudja mekkora anyagi ráfordítással járt ez a több mint 20 év alatt! Sajnos a krémek illetve külső kezelések ideig óráig hatottak nekem! Majd találkoztam a termékkel (melynek a nevét nyilvánosan nem szeretném reklámozni) ami 1 hét alatt megszüntette az égető érzést és 10-15 nap után kezdett úgymond ember színe lenni a kezemnek! Több hónapja semmi problémám nincsen! Nagyon örülök neki! Ha valakink kérdése van, nyugodtan írjon e-mailt. Szívesen segítek, úgy gondolom tapasztalt ekcémás Voltam!

103. 4327a8e017 (válaszként erre: 102. - Monácska24)
2011. márc. 15. 12:22

Örülök, h találtál egy olyan orvost, aki végre segít - és nem csak sorra írja fel a gyógyszereket... A sós víz ekcémára nagyon jó, a ecet gombára, szappan terén pedig szerintem a kézi készítésűek is remekül bevállnának. A shea vajat próbáltad? Nagyon szépen regenerálja a bőrt, ekcémára különösen javasolt.

További gyors gyógyulást!

102. Monácska24 (válaszként erre: 99. - Bubbley)
2011. márc. 14. 19:21
Én 3 évig küzdöttem, mire a 6. bőrgyógyász úgy néz ki segíteni tud rajtam, egy gombás fertőzéshez csapódott az ekcéma, ami a kezemen és a lábamon is csúnyán elterjedt, a megoldás minden este gyógyszertárban kevert szappannal fürdés, ecetes sós vízben áztatás, kevert és tubusos kenőcs és gyógyszer. Formalinos cipő fertőtlenítés. Az egyik lábamról szinte már teljesen elmúlt, a kezeim tiszták és mindez 4 hét alatt. El sem tudom mondani mennyire várom a nyarat, hogy végre felvehessek egy szép szandált vagy papucsot, anélkül hogy rejtegetnem kéne a lábam.
2011. jan. 14. 09:52

Sziasztok!


Nekem kb. 3 évvel ezelőtt jött ki az ekcémám, a nyakamon a tarkómnál, lelki dolgok hatására. Bőrgyógyászhoz persze nem mentem el, mert inkább természetes anyagokkal próbáltam elmulasztani.

Sok terméket kipróbáltam: aloe vera, körömvirág krém, stb. 1-2 napig úgy ahogy jó volt, de utána újra kezdődött.

Kipróbáltam rá a shea vajat, vagy más néven karité vajat, és ettől sokkal jobb lett. Felváltva használtam a ligetszépe krémmel, állítólag az is nagyon hatásos. Most már szinte nem is látszódik a nyakamon, csak annyi, mint amikor a seb beforrad.

2011. jan. 13. 19:35
mi a pontos összetevője? mert a neten a termék saját oldalán sajnos nem tüntetik fel...
2011. jan. 4. 16:15

Sziasztok!


Azért döntöttem úg,y hogy leírom ezt mert látom, hogy nem nagyon vannak tisztában az emberek a betegséggel. Én is ekcémás voltam és szeretnék segíteni.


Ugyanis az ekcéma HOSSZÚTÁVON GYÓGYÍTHATÓ.


Kezdjük az elején.


Mi is az ekcéma?

Az ekcéma egy bőrbetegség. Egy allergiás válasz. Válasz valamire. Csak nem tudjuk mire. Nos. Az ekcéma jelenlétének 2 oka lehet:

1, ekcémára való hajlam (ált. kiskorban jeletkezik először vagy felmenőktől örököljük) 2, allergia.


Ha az utóbbiról van szó, vagyis allergia, az azt jelenti, hogy csak egy bizonyos dologra allergiásak vagyunk és arra reagál a bőrünk. Ez könnyen kideríthető egy allergiateszttel.


De sajnos az előző a gyakoribb.

Ez azt jelenti, hogy van valami dolog ami kihozza. Pontosan ez az amivel a bőrgyógyászok nem tudnak mit kezdeni. Gyakran azt sem tudják, hogy egyáltalán ekcéma-e amit látnak hisz nagyon sok fajtája van. Ezért ilyenkor steroidos krémmel próbálkozik mindenki.


Nos a steroid valóban hatásos a tünetek enyhítésére. Na de miért? Mert a krém felületesen kezeli a problémát, úgymondva "beljebb nyomja" a problémát a bőrbe. Ezért van az hogy fellélegzünk és azt mondjuk, megszűnt a probléma. Ámde sajnos ezt a krémet mégsem kell kidobnunk hisz folyton folyvást szükségünk lesz rá, mert az ekcéma újra felüti a fejét.Ha nem is az, akkor valahol valamikor valamilyen más módon adja tudtunkra a szervezetünk hogy bizony még mindig baj van. A steroid csak a tüneteket enyhíti, nem pedig a forrást. Márpedig az ekcéma nem minden ok nélkül jön felszínre!!


Na de akkor mi a megoldás?

A bőrünk a legnagyobb immunrendszerünk. Ha valami nem stimmel odabent akkor a szerveztünk először a bőrön keresztül jelez, hiszen megpróbálja "kilökni" magából a nem oda valót.


Hogy működik?

Az ekcémáért minden esetben a Candida felel. ( A Candida albicans a széles körben elterjedt "Candida" sarjadzógombák osztályának a leggyakoribb faja. Normál körülmények között mindannyiunkban él élesztőgomba, amely a bél baktériumflórájának kontrolja alatt áll)


Ha ekcémás a bőrünk akkor biztos, hogy a Candida túlszaporodott a szervezetben. Ez biztos. Mostmár csak azt kell megtudni, hogy mi okozta a túlszaporodást, mert ez az ekcémánk oka! Ez az ok sokminden lehet: a helytelen táplálkozás túlzásba vitele, olyan összetevő fogyasztása amire a szervezetünk így reagál, antibiotikumos kezelés, oltás, stb... Ezek mind hozzájárulnak az immunrendszer gyengüléséhez és ezáltal a Candida elszaporodásához.


A megoldás:

A candidát viszonylag egyszerűen vissza lehet szorítani egy ún. Candida diétával. De! A candida diétáknak is sokféle módját ismerjük, mindenkinek másikra van szüksége attól függően hogy milyen oda nem illő dolog van a bélrendszerben.

A jó hír, hogy ezt is könnyen meg lehet állapítani. Saját tapasztalatból mondom: HOMEOPÁTIA.


A kezelés:

1: felhívjuk a kiválasztott homeopata orvos, aki időpontot ad nekünk egy bemérésre

2: elmegyünk a bemérésre ahol a csuklókra, bokákra és a fejre egy-egy "szalagot" kapunk. Nem tudom pontosan mi ez, olyan mint egy mágneses karkötő. Ezzel mérik a szervezet nehézfém-terheltségét (ha jól tudom). A homeopátiás orvos ebből látja, hogy mi az amit gyógyítani kell és

3:egy rövidke kezelés után (a szalagokon át kapjuk, nem tudom körülírni, nem érezni semmit:-) ) megkapjuk a homeopátiás gyógyírt a célzott kezelésre. (ami ugyebár belsőleg alkalmazandó)

4: a gyógyszerek mellett az orvos utasítása szerinti candida diétát kell csinálnunk (és itt a következő jó hír: fél év helyett csak 8 hétig hiszen a homeopátiás készítmények gyorsítják a folyamatot.) :-)

(A folyamat elején a tünetek valószínűleg rosszabbodni fognak hiszen a szervezet üríti magából a baktériumokat!!!)


Személyes:

Én is az első számúba estem bele vagyis hajlamom volt/van az ekcémára. 10 éves koromban csináltam végig ezt és a diéta végére elmúlt minden panaszom. Máig színét sem láttam. Sajnos 2010 Decemberében (19. életévemben) újra felütötte a fejét és sokkal rosszabb stádiumban mint előtte. Rohantam is a homeopátiás orvosomhoz. Sajnos nem volt elég eszem hozzá, hogy a kórházi antibiotikumos kezelés és két oltás (az oltás vivőanyaga a higany volt...) után elmenjek rendberakni a szervezetem és ezek egymásra épülése okozta az immunrendszerem összedőlését, az ekcéma visszatérését. Miután megkaptam a készítményeket és a kezelést, 1 hétig rosszabb volt utána elezdett javuli. Azóta is javulok :-)


Kordában kell tartani a szervezetet mert magától nem mindig tud kitisztulni.


Remélem sokaknak segítettem ezzel, fel a fejjel és ha tehetitek és hisztek nekem keressetek föl egy homeopátiás orvost. :-)


u.i.: a bemérés nekem 23 000 ft volt ebben benne van a kezelés és a készítmények is. Megéri befektetni rá!


Jó egészséget mindenkinek!!!:-)

Zsu

2010. dec. 29. 10:30

Sziasztok! Én is ekcémás vagyok, kb 3 éve jött ki először. A két kézfejem érintett, meg néha az ujjak. A doki semmit sem mondott, csak felírt rá vmi mellékvesehormonos krémet, ami 1-2 hét alatt segít is, de ha abbahagytam, mindig újra megjelentek a kiütések.


Majd rájöttem, h egy bizonyos idegességtől jön elő, na meg a vegyszerek sem használnak. Azóta igyekszem nyugodt maradni + gumikesztyű.


Külsőleg természetes szappant használok, tengeri sós vízbe áztatom a kezem (vagy így fürdök) és shea vajjal kenem, ezekkel sokkal inkább kordában tudom tartani, mint a gyógyszertári krémmel.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook