Ekcéma (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
157. Ananke81 (válaszként erre: 156. - Szila5)
2011. szept. 25. 04:24
Hát igaz kissé késve de veled érzek hidd el és jobbulást mindenképp!!!!ne izgulj ha megoldható mert a stressz valóban ront a helyzeten de a kiváltó ok mindig a stressz és még plusz valami amire így reagál a szervezeted..elmentél 20 án az orvoshoz?
156. szila5
2011. szept. 6. 17:39
Sziasztok! Kb. 2 hónapja szenvedek erősebb ekcémával a kezeimen. Már évekkel ezelőtt kezdődött, csak kisebb mértékben, még nem tudtam, mi is ez? Bőrgyógy-ra csak szept.20-ra van időpontom. Amit eddig tapasztaltam: lelki oka van, stressz is okozhatja, flucinár sokat segített, és gócfertőzés is lehet az oka vagy allergia. Már gumikesztyűben mosogatok, a stresszhelyzetből kiléptem. Közben fogdokihoz mentem, egyik fogam gyökérkezelni kell, ez még folyamatban van, de jelentős már a javulás!!! Remélem, mire teljesen kész lesz a fogam, a bőrbetegségem is elmúlik. Azért, a dokihoz majd elmegyek. Szerintem, ezek után sikerül teherbe esnem is. A fogakra érdemes nagyon odafigyelni. Ja, exxama krém is jó volt, és nincs benne szteroid. Jobbulást mindenkinek!!! :-)
2011. aug. 28. 23:33

vuvuzelácska!

ezt írtad jó múltkor hogy: "Az Elidelt sem kenném magamra, van benne NaOH meg propilén glikol, ez bőven elég, h elfussak előle"

- az elidelről beszéltünk, tudod -


miért írtad? milyen hatása van ezeknek, neten mindenfélét írnak róla...légyszi majd írj.

2011. aug. 27. 22:20

Olyan volt mint mikor leégsz a napon, feldagadt, kipirosodott mikor az orvos írt fel rá valami kortizonos tejet amit persze muszály volt rárakni hogy rendbe jöjjön, bármennyire is ellene vagyok a vegyi anyagoknak, szteroidoknak de akkor már nem volt mese...mindez azért mert voltam olyan hülye hogy hallgattam másokra és minden jót rákentem hogy jobb legyen.

Most már az arcom rendben van de kellett neki 1,5 hónap, és még szerencsésnek mondhatom magam.

2011. aug. 27. 21:03

mit csinált???

Hogy jött le az arcbőröd? és mit csináltál hogy újra legyen rajta bőr? most normális az arcbőröd?

2011. aug. 27. 19:56

Igen borzalmasan viszket, valamikor kicsit enyhül.........Az arcodra---igazad van NE TEGYÉL SEMMIT. ha mégis csak hidratáló krémet

Orvos megkérdezése nélkül semmiképp , borzalmasan kényes terület.

Én már megjártam utána lejött az egész arcbőröm .

Jobbulást

151. 4327a8e017 (válaszként erre: 150. - Timcsike89)
2011. aug. 25. 23:08

Igen, az első alkalommal. A szembe meg nem kell beletenni. Itt olvashatsz többet a sóról: [link]

Ha mégis rászánnád magad, sok sikert!

2011. aug. 25. 21:40

nekem nem viszket, viszont szokott égni.

Az ekcéma tünete hogy viszket, nálam viszont nem.

Az ekcéma minden esetben viszket???


A sós vízet hogy érted? sima étkezési só/tengeri só vízzel? milyen arányba?

Nekem az arcon az a gond hogy félek ilyeneket rárakni a szemem miatt, ha a só belemegy a szembe akkor....na mindegy

De neked ez rögtön segített az első alkalom után látszott már az eredmény?

149. 4327a8e017 (válaszként erre: 148. - Timcsike89)
2011. aug. 24. 23:55

Nem viszket, mert kicsi és szinte teljesen gyógyult az ekcémás rész.


Krémet nem használok. Amit a bőrgyógyász felírt, csak a kezelések elején használt, és akkor is csak addig, amíg rendszeresen kentem vele a kezem. Az egyetlen, ami tényleg javított a viszketésen, a hólyagokon, a seben, az a sós víz, ami után sheával vagy olíva olajjal kentem a kezem.

2011. aug. 24. 23:17

krém miatt nem viszket most???


Másoknak esetleg??

147. 4327a8e017 (válaszként erre: 146. - Timcsike89)
2011. aug. 24. 22:53
Általában NAGYON. :) Mondjuk most, hogy kb fél cm2-nyi bőrtelütet ekcémás a kezemen, nem viszket, de emlékszem, régen alig bírtam megállni a vakarózást az ügyfelek előtt...
2011. aug. 24. 22:44

nem még nem próbáltam.

Egy kérdést feltennék:


Nektek viszket az a terület ahol ekcémás????????

2011. aug. 24. 20:25

A sót próbáltátok már? Vagy sószappannal bekenni az érintett részt, vagy telített sóoldattal, vagy csak simán sós vízben fürdeni...


A csapra pedig lehet venni víztisztítót, ami kiszűri a klórt és egyéb származékokat.

2011. aug. 24. 19:24

Szóval akkor lehet a víz, fúúú ez rossz hír, ráadásul ez a meleg is itt van, ti hogy bírjátok?

én ma feladtam bekentem advantannal(elég veszélyes krém)de olyan szinten égett, ronda piros volt és rengeteg hólyag rajta, csak egy-két napig használom majd, de az arcon nagyon rusnya, még mindig. Még mindig ég nem tudom miért van ez, kellene valami allergiateszt lehet... Ez a meleg kikészíti a bőrömet, nem voltam mindig ilyen bezzeg most...


csak a jövő hónap közepén van időpontom 1 hónap várakozási idő van, a pikkelysömöröm már nem viszket, bár épp ma mondta anyu hogy ilyen kis izék (pörkök) vannak a hajamon hátul(fel van kötve leengedve nem látszik) Úgyh bejött az ecet:)

De persze az oldat nélkül nem szabadultam volna tőle de úgy látszik ez a probléma megoldódik.

Remélem mihamarabb szabadulunk ettől az ekcémától...

2011. aug. 24. 14:42
Na csaó szóval elmentem egy új orvoshoz, a kollégám ajánlotta. én meg már nem birtam tovább...szóval a doki azt mondta mikor meglátott húha...nekem ekkor elszakadt a cérna...azt mondta extrém allergiás reakció---ez már a 3- ik doki ne feledjük el..pesze ekcéma....de az immunrendszerem extrémen lereagálta szerinte a víz a felelős elsősorban és a levegő is mivel elmondtam hogy 2 hónapja költöztem Berlinbe és ő erre akkor szerinte tudja mi lehet mert sok külföldi megjelenik itt és kiderül előbb utóbb hogy a víz a felelős szóval Timcsike...jól figyelj..azt mondta koszos is meg sok benne a vegyszer---mondtad neked is a zuhanyzásnál rosszabb. Adott injekciót meg krémet ma kezdem használni jövö hétre visszahívott csinál candida tesztet...én mondtam hogy arra gyanakszom...ki akarja a teszttel kizárni bár azt mondta az is lehet az egyik kiváltó ok....majd írok mi van ..Remélem ti már jobban vagytok csoki.
2011. aug. 21. 23:30

köszkösz, annak én is örülök hogy nem vakítattam meg magam mert mind a két szemembe belement a hajszesz:S na mindegy.


Már megint ez a fránya ekcéma....nektek nem ráncos a börötök, mert nekem olyan mintha az lenne, komolyan mondom sírva fakadok, ráncoooos a bőröm, de ez nem olyan igazi ránc, nem tudom körülírni, ti is ráncossak vagytok? ja és nem mondanám hogy száraz a bőröm mert, most meg átment zsírosba, érzésre tapintásra olyan mintha zsíros lenne, de látszatra száraz, lehet hogy azért ráncos, komolyan elsírom magam ha ráncos leszek annyiiiiira borzasztó, :((((

141. Ananke81 (válaszként erre: 140. - Timcsike89)
2011. aug. 21. 21:07

Azért Örülök hogy nem vakítottad meg magad...:-)

Hát igen ma is égek ma is dolgoztam...holnap szabad vagyok meglátjuk mi lesz...

Egyébként valóban azt tanácsolják az ekcémásoknak hogy ne fürödjenek hanem csak zuhanyozzanak azt is csak langyos vízzel mert szárítja a bőrt és csak rosszabb lesz...Jobbulást neked Timcsike!

2011. aug. 21. 00:06

ananke! lehet hogy tényleg ez lehet, akkor te is szoktál lángolni?, én is, olyan mintha belülről felgyúlladnál, ugye? én ventillátort szoktam ilyenkor használni, és hajmosásnál megszakítom a mosakodást kb 5 percre és akkor nem lángol, mert ha nagy mennyiségű víz éri a fejemet, vagyis az arcomat akkor szokott égni az arcom nyakam. ez az ekcéma sokkal makacsabb betegség mint a pikkelysömör.


Jajj képzeljétek ma használtam hajszeszt és belement a szemembe, azt hittem megvakulok,nagyon megijedtem, még az ellenségemnek se kívánom ez az érzést, de ha valakinek gondja van a hajával nézzen szét a hajszeszek között is mert ezek a samponok nem érnek semmit, és a hajszeszek jók, csak vigyázzatok nehogy belemenjen a szembe

Üdv: Timcsike

2011. aug. 20. 21:29

Köszönöm srácok az értékes tippeket.

Ma nagyon rosszul vagyok szinte az egész testem lángol...ha jól belegondolok azokon a napokon mikor dolgozni megyek mindig rosszabb...legelőször akkor ütötte fel nálam a fejét mikor próbanapon voltam ...felvettek...azóta egyre rosszabb...

Már végiggondoltam és semmi olyan allergén nincs a Kávézóban- munkahelyem ami kiváltaná...a kiváltó ok szerintem maga a munkahely lehet akkor vagy nem ti mit gondoltok.

Nem érzem jól magam a kezdetektől fogva mert olyanok mondják meg mit csináljak akiknek gőzük nincs...nekem meg hallgatni kell tem..sen mivel még nem beszélem jól a németet...---hiába beszélek angolul itt semmi haszna max a vendégekkel.Szóval sza..ul érzem ott magam de nem könnyű újat találni de az lesz a vége na ennyit a panaszból. Mindenkinek gyógyulást kívánok.

2011. aug. 20. 20:51

sziasztok, örülök hogy vééégre beindult a fórum és jönnek a sok infók:D


A szalicilsav nálam nem okozott kipirosodást de semmi hatása nincs azzal nyugtatgatom magam hogy több idő amíg hat, de hááát ...hagyjuk, kipróbáltam a körömvirágkenőcsöt is, jó zsíros, de kipirosodtam tőle azt ne próbálja senki!!! Még mindig a doki által felírt krém a legjobb az Elidel nem nagy cucc az se de jobb mint a többi, most pár napig pihentetem a bőröm nem rakok rá semmilyen krémet.

Ma próbáltam csak ki az ecetes vizet, nem fényesítés a fő szempont hanem hogy a korpát eltávolítsa illetve a pikkelysömörre hátha jó, de mivel a tarkómnál van, a fül mögött elég nehéz volt rácélozni a vizet, mert a fejemet nem mertem lehajtani nehogy a szemembe menjen. 1,5 literhez raktam 1 kanál(rendes leveseskanál) 20%-os ecetet. Meglátjuk a hatását...

Akkor a tejet elfelejtem:((( és a mézet is, viszont hozzáteszem a mézbe gyümölcscukor azt hiszem. Meg akkor gondolom a cigit is le kellene rakni...nem vagyok rá büszke, sőt...


Tényleg a kiváltó okot kellene megtalálni, az lenne a legjobb, de most belegondolok, és egyszerűen ha mindent amit szeretek mellőzni kell, így egyszerre hááát, és a cigi akármilyen undorító a nem cigizősöknek, nem könnyű leszokni róla.


Ananke81! ha németországban laksz és nem tudod beszerezni akkor internetről rendeld meg, innen magyarországról szerintem meglehet. Viszont a fuvardíj biztos magas, esetleg írj egy e-mailt hogy hogy megy, de innen magyarországról biztos meg tudod rendelni. [link] a gyakori kérdések résznél tudsz kérdést küldeni kérdezd meg h el e küldenék neked külföldre, vagy azt is megkérdezheted hogy tud e valakit aki külföldre szállít shea vajat, kell lennie, biztos van. Remélem kapsz valahol, és segít majd

137. 4327a8e017 (válaszként erre: 135. - Ananke81)
2011. aug. 20. 11:16

A lelki okokban nagy mértékben hiszek mint fő kiváltók, de azért adok egy 5-10%-ot a vegyi anyagoknak is.

Nálam kimondottan akkor indul be az ekcéma - és ennek abszolút tudatában vagyok - amikor azon mérgelődök, hogy megint olyasmit kell csinálnom, ami nem az én dolgom.

136. 4327a8e017 (válaszként erre: 133. - Ananke81)
2011. aug. 20. 11:09
Igen, beszerezhető, vmi netes boltot találtam annó, csak nekem olcsóbb volt az angol rendelés szállítással együtt.
2011. aug. 20. 01:13

Na srácok találtam valamit...

Az ekcéma annak az érzésnek a megjelenítője, hogy "nekem nem megy, míg a többiek mind sikeresek", s ebből a hosszan fennálló érzelemből táplálkozik az önelfogadási képtelenség. Aki nem szereti önmagát, az a társadalomban, a közösségben is feszült lesz, s egyfajta védekezést vesz fel, fallal építi körül magát. Mivel a bőr testünk külső felülete, és általa lépünk kapcsolatba a többiekkel, a környezetünkkel, ezért az ekcéma ezt a zavartalan kontaktust akadályozza meg. A betegség által uis. tisztátalanoknak mutatjuk magunkat, láthatatlanná tesszük a világ előtt valódi értékeinket. Egyfajta önszabotázst végzünk: "ha nem vagyok elég jó, akkor valóban ne legyek elég jó". Ugyanakkor egy figyelemfelkeltést is jelképez: "törődjenek velem többet, és vegyék észre az értékeimet."


Attól függően, hogy az ekcéma melyik testrészen jelenik meg, hordozhat különböző jelentést:


Ha a bőrbetegség az arcon üti fel a fejét, akkor az ekcémával küszködö egyén, az emberi kapcsolatokban, s párkapcsolatában érzi a fent nevezett "nem vagyok elég jó, mert nem felelek meg a másik, vagy mások igényeinek" érzést.

Míg ha a bőrprobléma a kézen jelentkezik, akkor az illetőnek el kell gondolkodnia azon, hogy vajon jó helyen van-e? Abban tevékenykedik, dolgozik, amit szeret? Képes e hinni az álmaiban, tud e nemet mondani, ugyanis az ilyen személyiség tudat alatt eltolja magától azokat a dolgokat, amikkel foglalkoznia kell, nem hisz abban, hogy elérheti, amire vágyik, és nem ismeri saját igényeit.


A leírtak tükrében kívánok mindenkinek hatékony önelemzést, és teljes gyógyulást.


Az ekcéma testi tüneteire vonatkozóan az alábbi termékek ajánlhatók:


Kecsketej szappan a Holt-tenger ásványaival

Himalája sószappan

Ligetszépe olaj

Tulasi propoliszos krém



P. Hirth Edina

134. Ananke81 (válaszként erre: 126. - Timcsike89)
2011. aug. 20. 00:52
szalicilsav sokan allergiások rá....bőr kipirosodás stb. többek között én is
2011. aug. 20. 00:49

Apropó erről a shea vajjal még nem próbálkoztam....vajon Németországban is beszerezhető?....itt olyan elmaradottak mindenhol csak a drága márkás dolgokat lehet a gyógyszertárakban kapni amik persze lópikulát sem érnek...amikor bementem egy párba és kértem ajánljanak valamit ekcémára kivétel nélkül mindenhol csak a bepantent meg a fenisztilt tolják mikor mondod se kortizont se szteroidokat nem akarst akkor.. hát csak recept után lehet... mint már írtam megjártam már az orvosokat....

A sót úgy érted hogy tengeri sós vízben fürdesz vagy borogatsz vagy hogy :-)....köszi

132. Ananke81 (válaszként erre: 130. - Timcsike89)
2011. aug. 20. 00:41

A tejet valóban hanyagolnod kéne legalább 2 hétre és ha rászánod magad akkor a tejtermékeket is kerüld, juhsajt túró mehet, tej az ekcéma , rosacea jó barátja sajnos nekem is gondot okoz hiszen imádom a tejeskávét. Hát igen a méz igaz a szervezet jobban örül neki mint a cukornak de sajnos a méz is cukor ugyanakkor a gyümölcsökben is rengeteg cukor van sajnálom hogy rossz hírekkel szolgálok de lehet hogy itt van a bibi és 1 hónapra minimum hanyagolnod kéne és akkor látnád hogy mi a szitu...

AZ ECET IGENCSAK jót tesz a fejbőrnek de semmit nem kell túlzásba vinni úgy tudom fertőtlenít is nem csak a "csillogásért " felelős.

Egyébként én egyre inkább azt hiszem hogy ez az egész ekcéma, sömör meg a bőr egyéb allergiás elváltozásai lelki eredetűek.

Ha valamivel nem vagy elégedett az életedben és nem foglalkozol vele hogy megold vagy csak nem tudod megoldani, párkapcsolat , munkahely.....vagy csak most leszel 30 éves és úgy érzed nem azt csinálod amit szeretnél....na akkor a szervezeted jelez kirakja jól látható helyre ami belül nem stimmel.

Velem biztosan valami ilyen lehet lényegében velem asszem ez a helyzet, szóval próbálom megtalálni a kiváltó okot vagy okokat...az biztos nem segít hogy való igaz amit írtam most leszek 30 és.....jobbulást mindenkinek....ja és ne add fel!!!!!!!!!!

131. 4327a8e017 (válaszként erre: 130. - Timcsike89)
2011. aug. 18. 13:13
Én nem mosom le az ecetes vizet, nagyon hamar elszáll az illata.
2011. aug. 18. 12:03
mézet szoktam inkább,abba nincs cukor temelőtől vesszük, cukor az nem jellemző. De majd vigyázok mégjobban. Gyümölcscukrot lehet? mert gyümölcsökből rengeteget eszek, szilva, barack, szőlő, dinnye, ezek tele vannak gyümölcscukorral. Hát sajtoktól a mozarella, vagy ezek a "lapka" sajtokat, tejet pedig napi úgy 1 Litert megiszok:D. Ha lehet mondni igazi tejivó vagyok. Régen nem ittam ennyi tejet és akkor is már megvolt ez a pirosság. Nekem nincs itthon almaecet, de ha lehet akkor sima ecettel kenem be max több vizet rakok bele. Csak attól borzongok egy kicsit hogy a fejbőrömre rárakjam, illetve még egy kérdés: ha ráraktam a fejbőrömre az ecetes vizet az után le kell mosni, ezt az ecetes vizet, ugye?
129. 4327a8e017 (válaszként erre: 128. - Timcsike89)
2011. aug. 18. 10:44

A tejet felejtsd el, sajtokból is a "normálisakat" edd, ne aminek műanyag íze van. De lehet, h még az sem használ az ekcémának... A cukrot mindenképpen került.


Én minden hajmosás után almaecetes vízzel (2-3 kiskanál fél liter vízbe) öblítem a hajam, ez benne is marad. Korpára kezdtem használni, szépen elmúlt tőle, egyáltalán nem irritál, és a haj is fényes, szóval ezt nyugodtan csinálhatod, csak vedd figyelembe, hogy az étkezési ecet 10-15-20 fokos, az almaecet 5.

2011. aug. 18. 10:25

egyszer már meguntam h a dokik kísérleti nyula lettem, ráadásul kevert krémeket kaptam ugyh azt se tudtam nagyon hogy épp mi van a börömön.

Most egy jó orvosom van, eléggé jó szakembernek tűnik.

Én is a természete krémek híve vagyok (lennék) sőt igazság szerint nem kennék semmit az arcomra. Régen semmit nem ragtam rá, nem is foglalkoztam a bőrömmel, max évi 2X elmentem arctisztitásra, és ennyi, ugyh tudom hogy ha a bőrt nem kezeljük akkor se kellene semmi bajának lennie (pld atomszáraznak lennie) De a mi/én bőrünk/böröm beteg és nem egézséges!!!

A shea vajat először a kezemre kentem, kipróbálásra nem volt semmi gondom tőle, ugyh az arcomra kentem, de olyan szinten kipirosodott és iritálta, és csípte, hogy abba a pillanatba le is szedtem magamról. Egyszer próbáltam csak az arcomra a shea vajat de egyértelmű hogy nem fogom mégeszer rárakni ha csíp, viszket, és fáj tőle, ja és jól be is pirosodott tőle, lehet hogy allergiás vagyok rá(?). Gondolom nem ilyen hatásnak kelett volna lennie...


Az elidelt lehet hogy abbahagyom (egyébként is max 2 hétig lehet használni utána szünetet kell tartani) mert - bár látszik egy kis apró javulás - de nem túl hatékony, kár lenne tagadni.


Méregtelenítésről....hát jelenleg alig eszek húst viszont gyümölcsöket zöltségeket szoktam, meg tej tojás, de amúgy is fogyókúrán vagyok. Az edzést abbahagytam mert ha edzés után megláttam a fejemet a tükörbe elment az életkedvem is, olyan vörös lett, ugyh muszáj fogyókúrát tartani legalább, pont ezért várom hogy meggyógyuljak, mert szeretnék már újra sportolni.

Mivel van egy "csodálatos" pikkelysömöröm is (hajamnál a haj eltakarja) ugy még azt is kezelem. Az is nehéz kezelni. Dr. immunt használok ez ilyen csalános gyógynövényes, de felfüggesztettem mert az orvos által kiirt oldad szerint tilos más készítményekkel párhuzamossan kezelni. Esetleg valaki halott arról hogy ecetes vízzel a hajat le lehet öblíteni, állítólag fényes lesz tőle a haj, és a korpásodásra is jó (lehet hogy kipróbálom, hátha jó pikkelysömörre) A fejbőrre mehet az ecetes víz? nem fog kihullani a hajam? Jó az étkezési ecet is? Ha esetleg valaki próbálta megköszönném ha leírná a tapasztalatait.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook