Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Éjszakázás után hány óra alvás? fórum

Éjszakázás után hány óra alvás? (beszélgetős fórum)


2009. nov. 12. 22:53
Ja,de hogy a kérdésre válszoljak,én ugyanannyit aludtam normál esetben nappal is,mint éjszaka.Volt,hogy 10órát.
2009. nov. 12. 22:47

Én vendéglátásban dolgozom évek óta.Eleinte legkésőbb éjfél,7végéken hajnal tájt ágyba szoktam kerülni.Általában 2nap munka 2nap szabadban doliztam,általában a 7végék voltak a húzósak,amikor hajnalban lefeküdtem,s reggel 9re menem vissza,ismét éjjelig.Mindezt napi 3ezerért,s be se jelentettek.

Utóbbi munkahelyemen a tavalyi évet végigéjszakáztam.Este fél8-reggel fél8ig.Egyik 7en 5nap munka(hétfő,kedd,pént,szomb,vas),másik 7en 2(szerda-csüt).Eleinte ment elég jól,hisz hozzá voltam szokva,előző helyen is sokáig nyitva voltunk.Ha volt vendég,éjjel 2-3ig jól elment az idő,de 4-5fele már csak szédölögtem,szemeim,fejem fájt,hányingerem volt...Aztán újra jöttek a vendégek,s hamar eljött a fél8.Általában 9fele kerültem ágyba,este 6ig,fél7ig simán elaludtam,úgy keltem mintha reggel lenne.De voltak stresszes napjaim,s volt hogy éjjeli munka után nem aludtam semmit nappal,s úgy mentem vissza éjjelre dolgozni.De sose aludtam el,de kínlódtam rendesen.Főleg,mikor ledolgoztam a 3napot 7végén,utána 7fő éjjel nem tudtam aludni,volt hogy éjjel mostam,kedden tudtam aludni éjjel,ezáltal szerdán is tudtam volna,de már nem lehetett.Szóval ez volt a rossz,hogy össze-vissza aludtam.Ezért azt nemis vállaltam,hogy 1x nappal 1x éjjel,akkor végképp végem lett volna.Mindezért 1fokkal többet fizettek,5160/nap,és be is jelentettek,de táppénz,szabadság nem volt,s a nappalos is ugyanannyit keresett mint én,szóval műszakpótlék se volt.Ünnepnapokon is dolgoztam éjjel,s amikor a tavaly szilvesztert nem akartam vállalni,kirúgtak volna.Utána átkerültem nappalra,az jó volt,pedig sose tudtam korán kelni régebben,de a reggel fél8-este fél8ig jó volt.Mai napig is működött volna,csak az utóbbi pár hónapban meg arra szoktak rá,hogy visszatartották a fizetésem,így inkább otthagytam őket.

SOHA TÖBBÉ nem éjszakáznék,bár utólag is azt mondom,szerettem ott dolgozni.Elsősorban az ember emésztőszervrendszerét+szívét,agyműködését bolygatja meg.Pl.amikor átkerültem a nappalos műszakba már késő volt,mert 1év éjszakázás után a szervezetem"azt hitte"nappal,hogy éjjel van,nem volt étvágyam,s csak puffadt a hasam.1x-1x ki lehet bírni,hogy pl.későn kerülünk ágyba,pl.ha elmegyünk szórakozni is,de állandó jelleggel mindenképpen károkat okoz a szervezetnek az éjjeli munnkavégzés szerintem.

2008. dec. 29. 09:10

Nekem nem igazán jött össze éjszakás műszakban az alvás. :(

Munkahelyemen ittam egy vödör kávét, mikor hazaértem szintén kávéztam, így nem tudtam aludni.

Délelőtt takarítás, főzés, ilyesmi, délután 2-3 óra alvás, több nem sikerült. Hétvégére viszont hulla voltam.

2008. dec. 29. 08:49
Ráadásul jó, ha munkába indulás előtt legalább 1 (de inkább 2 ) órát alszol.:))
2008. dec. 28. 17:54
6 óra alvás minimum kell.:))
2008. nov. 24. 14:21
Hát én mikor éjszakáztam (most már nem hálaistennek) akkor reggel lefeküdtem 8 körül délig aludtam, aztán fölkeltem vissza feküdtem még aludtam 2v. 3 órát aztán kifújt de nagyon rossz volt állandóan fájt a fejem mert nem pihentem ki magam persze ez nem rajtam múlt de nem tudtam többet piheni, ezért is utáltam az éjszakás műszakot .Mondtam is soha többet éjszakás műszak inkább a munkanélküliség, de nem bírtam az éjszakás műszakot.
2008. nov. 24. 08:35
Én úgy van, hogy este 8 megyek el itthonról. Aztán 21:45kor már kezdeni kell a melót. 05:50kor fejezzük be. Fél8 után pár perccel érek haza, aztán zuhanyozás, és olyan 8körül ágyban. Az elalvás sem megy egyszerüen sajnos, így mire elalszom már olyan fél9. Ha nincs mellettem a párom, akkor már Délben fent esz a fene. Ha mellettem van, akkor délután 1-2ig el tudok aludni. Aztán felkelek és onnantól kezdve ismét fent vagyok másnapig. Vasárnap rosszabb, mert akkor nincs távolsági buszom és csak 9óra körül alszom el.
2008. okt. 9. 21:12

Sziasztok.Jelen pillanatban a párom az aki éjszkázik.És napi 4-5 órt alszik,és elég neki.De szerintem ez embere válogatja.Kinek mennyi elég.


Én több mint 10-évig éjszakáztam és a szakmámból kifolyolag volt,hogy 12-14 órákat dolgoztam egyhuzamban.De ünnepnapokkor volt hogy 18-20-órát is lehuztunk egyhuzamban,majd hazamentünk 2-óra alvás és mentünk vissza.e mikor napi szinten csináltam a 12-14-órát akkor a max amit aludtam az 4-óra volt.És ez igy ment 10-évig.De mamár nem birnám megcsinálni.Lehet kevés alvással dolgozni éjszaka de ha valaki huzamossabb idejig csinálja akkor egy idöután a szervezet jelez és visszaüt sajnos.Én két éve hogy nem éjszakázom és voltak problémáim és visszaütői is.A szervezetem feladta a leckét elég tisztességesen.


És igy utolag rájöttem arra,hogyha az ember nem akarja tönkre tenni magát akkor igenis és kell minél többet aludni és pihenni az éjszakai munka után

2008. okt. 4. 19:02

Szia!Nekem az éjszakai munka az este 10-től reggel 6-ig tartott.7 körül értem haza,csináltam a dolgomat főzés,mosás....stb.Délután 1-2-körül lefeküdtem,este 7-8 körül keltem és úgy mentem dolgozni.Így olyan volt,mintha reggel kelnék,munka,háztartás stb,alvás.Nekem ez vált be.

Szia.

2008. okt. 4. 18:52
Éjszakai müszak 11 óra 8fizikai munka nyomdaban), utanna altalaban 4 ora alvas eleg es tuti fitt vagyok, de utanna delutan....van amikor mar este 6kor elalszok
4. pumukli75 (válaszként erre: 1. - Franc22)
2008. okt. 1. 11:43
Szia.hány éjszakát kell egybe lehúznod?3-4óra alvás igen kevés..reggel probálj késöbb lefeküdni hátha sikerül akkor többet
2008. okt. 1. 11:15
Változó én 12 órát dolgozom 4-5 óra alvás kell,de ha vissza kell menni aznap akkor több.A nappali alváshoz hozzá kell szokni mert nem tudok olyan mélyen aludni mint éjjel.A zaj is több meg a szervezetnek is át kell állni.A másnaposság érzete nálam is meg van.Tíz éve éjszakázom azóta jobb egy kicsit mióta rákényszerítettem magam a reggelizésre nem olyan vacak a gyomrom
2008. okt. 1. 11:08

Én 2 műszakban dolgozok, 12 óra nappal-12 óra éjjel, de így csak 2 napot megyek.

Első éjszaka előtt rendesen felkelek, mint máskor, lehúzok egy éjszakát, hazajövök fél 7 körül, kb. egy óra múlva alszok, tehát fél 8-tól kb. 12-ig. Utána már csak pihengetek. Próbáltam délután újra aludni egy fél-egy órát, de rosszabb volt.

A második éjszakám után viszont felkelek 11 körül.


Persze mondhatjátok, hogy ez így nem is sok, hogy csak két nap, na de az a 12 óra, ami inkább 13, mivel fél 6-ra megyek és negyed 7 körül jövök el...na, azért hosszú!

Nincs idő, hogy hozzászokjon a szervezetem az átállásra.


Ha nem alszol eleget, annak lesznek fizikai tünetei...mintha másnapos lennél! Majd megtapasztalod!

2008. júl. 17. 15:11

Sziasztok!

Én most kezdtem el dolgozni 3műszakban és az éjszakai műszak nekem eddig ismeretlen volt. Nekem az első nappal nem volt semmi bajom, kibirtam az éjszakát, de csak azért mert az alvás helyett mással foglalkoztam, igy nem tört rám. A gondom az, hogy mikor reggel haza jövök, akkor 3-4óránál többet nem tudok aludni és ami a legrosszabb, hogy én délután soha nem tudtam aludni, és most is ez van. Érzem, hogy már néha sok, de nem megy az alvás.

Mit javasoltok, hogyan tudnám az alvást hosszabbá tenni? Vagy elég az a pár óra alvás? Nem készülök ki töle?

Ti mennyit alusztok éjszakázás után?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook