Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » éjszakai szobatisztaság fórum

éjszakai szobatisztaság (beszélgetős fórum)


2009. nov. 4. 22:07

Sziasztok!

Az ikreim 3.5 évesek.Mirella már fél éve szobatiszta-éjszaka is!A kisfiammal Ivánnal olykor-olykor,szinte mindig:) előfordul baleset de csak éjszakánként.A délutáni alvás során már nincs semmi problémánk.Nagyon zavarja kisfiamat a pisi,reggelre leveti minden ruháját.Szóval szerintem már csak idő kérdése és teljesen szobatiszta lesz.

2009. nov. 4. 00:14

Az én ikreim decemberben lesznek 4 évesek és idén nyáron lettek nappalra, valamint a délutáni alvás idejére szobatiszták. Bár a délutáni alvás alatt még nagynéha, kb. havonta 1-2 alkalommal van egy kis baleset, de szerintem ez szépen el fog múlni.


Egyelőre még nem tervezem, hogy kipróbáljuk az éjszakai szobatisztaságot, mert minden reggel tele van a pelenkájuk. Ha már látom, hogy szárazabb, esetleg teljesen száraz, akkor megbeszélem velük, hogy próbáljuk ki a pelus nélküli éjszakai alvást.

Beszéltem a gyerekorvossal és sok-sok anyukával, 5-6 éves korig teljesen normális, ha nem szobatiszta éjszakára a gyerek, tehát addig én nem fogok aggódni és a gyerekeket sem fogom presszionálni, ez nem lóverseny. :-)

9. jujus (válaszként erre: 5. - Kata75)
2009. nov. 3. 08:36
Szia! Hol veszitek ezt a gumis vízhatlan lepedőt??ez nem kiságy méretű igaz?? Köszi.
2009. nov. 2. 21:27
2009. nov. 2. 21:25
Szia! A kisebbik fiam decemberben lesz 3, kb 2 hónapja lett szobatiszta, szinte egyszerre nappal és éjszaka. Annyira megtetszett neki, hogy nincs rajta pelus, hogy ő kérte éjszakára a bugyit. Azóta 2szer történt éjszaka, hogy bepisilt, de az az én lustaságom miatt, mert lefekvés előtt nem erőszakoskodtam, hogy menjünk pisilni. Igaz elég keveset alszik, mert este 11-fél 12 körül hajlandó elaludni és reggel 7-fél8kor már fent van, délután semmit nem alszik :(( Eygébként az a baj szerintem ezekben a mai pelusokkal, hogy túlságosan jók...
2009. nov. 2. 21:20
A kisfiam 4 lesz 23-24 óra felé elkezd mocorogni akkor irány a bili és bírja reggelig persze iszik éjjel is de bírja ha nem 3-4 óra felé is szól vagy nyöszörög!!
5. Kata75 (válaszként erre: 3. - Ee7835cc73)
2009. nov. 2. 21:20

A nem teljesen gumis légáteresztős/vízhatlan lepedő nekünk is bevált, fölé pedig gumis szélű pamut lepedő, így a tényleg ritkán előforduló baleseteknél nagyon könnyű eltüntetni a nyomokat:))


Nekünk kókuszmatracunk van, és elméletileg annak elég ha a külső pamut huzatát mossuk, teljesen kiszárad/nem hagy szagot. 1-2 esetben ez be is bizonyosodott, de a bizt kedvéért inkább a fenti megoldást alkalmazom.

4. Kata75 (válaszként erre: 1. - Besszi)
2009. nov. 2. 21:15

Szia!


Igaz írtad, hogy az ébresztés fárasztó, de nálunk mindenképp bevált. Most szeptemberben múltak 4 és fél évesek az ikreim, és nagy ritkán fordul csak elő baleset.

Este 9 körül fektetjük őket, előtte pisi, illetve késő délutántól már kevesebb folyadék/gyümölcs.

Aztán olyan 23:30-00:30 között egy ébresztés, majd hajnalban már maguktól kelnek. Bár 1-2 hete többször is előfordult, hogy a fiam már az elsőnél is maga jött ki, és majd a szokott időben. Biztosan beállt erre a kis szervezete is, vagy nem tudom, de ha előbb elalszom, akkor e körül én is ébredek egyszer:)


Annyira nem fárasztó, legalábbis nekünk nem, mert vagy akkor alszikk el valamelyikünk, és előtte pisi járat, vagy mint már írtam mi is automatikusan kelünk.


A délutáni alvásnál is így kezdtük, majd pár hónap múlva ők kérték, hogy ne ébresszünk majd ők kelnek. Így is volt.

2009. nov. 2. 21:15
Az én nagylányom 4 és fél évesen lett ágytiszta, egyszerre a húgával aki 2 és fél éves volt akkor.Nálunk az vált be,hogy este már nem adtam nekik inni ill.max 1-2 korty vizet.Lefekvés előtt megpisiltettem őket és persze vízhatlan lepedőt tettem alájuk.Éjszaka ha észrevettem hogy mocorognak akkor megpisiltettem őket ha kellett nekik.1 hónapon belül teljesen szobatiszták lettek.Persze az elején volt több baleset is de ez egyre ritkult.
2009. nov. 2. 21:10
Szia! Nem vagyok még anyuka, de kolléganőm mesélte, hogy a kislányával kiscsoportos korában megbeszélte, hogy pl. ő a délutáni alvások előtt nem iszik csak egy pohár vizet, nem többet és be is vált, hiszen fél óra alatt is sok vízzel képes a hólyag megtelni. :) Éjszaka csak egyszer kel fel a kislány pisilni, azt mindig bejelenti :) a szüleinek - gondolom nagy örömükre :D ha éppen felébrednek.
2009. nov. 2. 20:54

Sziasztok!

Érdekelne ki, hogyan érte el az éjszakai szobatisztaságot a gyermekénél. Nálam az első kislányommal nem volt gond: kb. 3 hét alatt nappal is és éjjel is szobatiszta lett még 2 éves kora előtt. De a második 1 hónap múlva 4 éves, és még mindig bepisil alvás alatt! (Nappali 100%-os szobatisztasága kb. 3 éves korára tehető.)

Ebből is látszik, hogy még a lányok se azonosak, hiába testvérek, tudom.

Mégis, érdekelne, hogy nektek hogy sikerült! Ébresszük 2x pisilni, de ez fárasztó mindenkinek. Egyéb ötlet? Gyerekurológusnál is jártunk: szervi baja nincs, egyelőre mosolynaplót kell vezetnünk, ami azt takarja, hogy száraz pizsamás reggelen egy mosolygós fejet ragaszthatunk a naplóba, ellenkező esetben szomorú fej marad. 1 hónapig ez megy. De ettől még nem változik semmi, ugyanúgy ébresztjük.

Segítsetek pár ötlettel!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook