Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Éjszakai evés szindróma fórum

Éjszakai evés szindróma (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
73. fazekas9 (válaszként erre: 71. - 12d083b51b)
2017. márc. 31. 14:29

Ismét igazad van :) A nappalokat sikerült kitöltenem, először az üvegfestés kötötte le minden szabad energiámat. Aztán vettem egy magyar vizsla kölyköt. Ez telitalálat volt! El sem tudom mondani, mennyi szeretet és odaadás van benne. Járunk túrázni, felfedezzük a környéket. A kisebbik lányom is mindig jön velünk, igazán jó bulik ezek, és mozgás szempontjából sem utolsó dolog.

De aztán eljön az este, amikor minden és mindenki elcsendesül...

72. e8da813d29 (válaszként erre: 64. - 12d083b51b)
2017. márc. 31. 12:26
Igen!
71. 12d083b51b (válaszként erre: 70. - Fazekas9)
2017. márc. 31. 11:48

Gondold végig, mi volt az, ami akkor nem fért be az idődbe, amikor ő még itthon dolgozott. Hiszen ha a család tagjai egy fővel kevesebbek, akkor valamennyi időd csak-csak felszabadult.

Csinálj magadnak szabadidőt arra, hogy amíg ő távol van, ezt-azt megtanulsz, elvégzel, megcsinálsz, hogy majd amikor ismét itthon lesz, már együtt, közösen fogjátok tudni használni, vagy örülni neki. Pl. nyelv tanulás, internet, vagy valami otthon végezhető szabadidős akármi, esetleg a fittness, túrázás, hasonlók.

Találtál te pót-cselekvést magadnak, csak az ezek szerint nem az igazi! :)) Keress mást! :))

70. fazekas9 (válaszként erre: 64. - 12d083b51b)
2017. márc. 31. 11:25
Igazad van hópihe. Én is visszabontottam a szálakat, tudom hogy a problémám ott kezdődött, amikor a férjem (kényszerűségből) külföldre ment dolgozni. 5 hét távollét, 1 hét itthon - nekem ez a problémám. Hiányzik... Sajnos még nem találtam meg azt "valamit", ami a hiányt pótolja.
69. 12d083b51b (válaszként erre: 67. - 471a3ef191)
2017. márc. 31. 11:20

Gondoljuk tovább: valamit feladtál a korábbi életedből, azért hogy anyósodat ellásd?? Valami abból hiányzik, amit addig csináltál?

Ha igen, gondolkozz el azon, hogy miért is történt ez: talán viszonszás a sorsnak, amiért (ahogy korábban írtad) remek férjed van. Hiszen ő nevelte fel, neked!! Talán most nehéz, de lehet, hogy még azért beleférne valami a jelenlegi életedbe a múltból, hogy egy kicsit kárpótold magad, talán ott van a kézügyedben valami más, ami örömet okoz neked. Talán az unokák, akiket kaptál, talán valami más.

Keresd a szépet a jelenben, és feledd azt, ami elmúlt.

68. 471a3ef191 (válaszként erre: 65. - 471a3ef191)
2017. márc. 31. 11:03
A leírt feladatok mellett - ritka kivétellel - reggel fél hétkor indulok dolgozni és este hat előtt nem érek haza. Hétvégén valamelyik unoka majdnem mindig ott van. És anyóst is mi látjuk el, mert egy pohár vizet nem iszik meg, ha nem teszed elé... Nem eszik. Elfelejt mindent. :( Agysorvadás, demencia...
67. 471a3ef191 (válaszként erre: 62. - 12d083b51b)
2017. márc. 31. 11:01
Szia Hópihe! Ebben lehet valami, nekem ez anyósom betegségével kezdődött... Erre még nem gondoltam. Nagyon nyomaszt a leépülését látnom. Fizikailag még el van, de a többiről nem mesélnék...
66. 471a3ef191 (válaszként erre: 61. - Channa*)
2017. márc. 31. 11:00
Igen, valóban nem emlékszem sokszor, bármilyen hihetetlen számodra Channa.
65. 471a3ef191 (válaszként erre: 61. - Channa*)
2017. márc. 31. 10:58
És most megmondtad a frankót Channa. Tuti igazad van. Ha hiszed hanem nagyon sokáig naponta két órát aerobikoztam, úgy 30 és 45 éves korom között. Túrázni jártam. súlyzóztam, kerékpároztam. Nem okozott problémát 50 km-ert legyalogolni nem kis szint külöbségekkel. Most elmúltam ötven, valami megváltozott. A család gyarapodott, sokkal több let a megoldandó feladat. Gyakorlatilag nulla a magamra fordítható idő. Persze, most majd jön a következő okosság, arra teremtesz időt, amire akarsz. Bizonyos szempontóbl igazad van. Amíg nem lett négy darab unokám, és nem lett beteg - demenciás - az anyósom, akire én mosok főzök takarítok, és hetente minden este ott fejezembe közel 10 óra munka után a napomat, illetve hétvégén, mikor nincs szociális gondozás, akkor is meg kell szerveznem, hogy háromszor (!) jelenjünk meg ott - reggeli, füredtés, ebéd vacsora, gyógyszerbeadás, na addig én is könnyen osztottam az észt. Szóval a túrák elmaradtak, lassan a barátok is elmaradnak, mert ha hazaérünk a férjemmel - aki mindenben segít - még otthon is vannak feladatok, örülök, hogy beájulok az ágyba. Zárójelben jegyzem meg, hogy én minden nap fél ötkor kelek. Az építő bejegyzéseknek örülök, de itt a hangvételed olyan volt szerintem, hogy te vagy a frankó, mi meg csak nyavalygunk fazekassal, és lusták meg tohonyák vagyunk. Ennek ellenére egyetértek a véleményeddel, hogy igen, mozogni kéne. Egyébként nem iszom meg naponta két liter kólát - egyet sem - utálom az édességet, és napközben alig eszek valamit. Akkor ítélkezz felettem, ha egy hónapig úgy kell élned, mint nekem!
64. 12d083b51b (válaszként erre: 63. - E8da813d29)
2017. márc. 31. 09:51

Így van! De ha tudatosul az illetőben, hogy mi az a valami, amit ezzel a pót-öröm-szerzéssel akar helyettesíteni, ha tudatosul benne, hogy valójában mi is hiányzik neki az éppen akkori életében, már tett egy lépést a probléma megoldása felé.

A következő lépés, hogy megtalálja azt a valamit, amit érdemes az elmúlt helyett és a pótevés helyett csinálnia.

63. e8da813d29 (válaszként erre: 62. - 12d083b51b)
2017. márc. 31. 09:25

Enni jó, oromerzetet ad. Finomsággal ad magának az ember boldogságot.

Az a baj, ha csak azzal.

62. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - 471a3ef191)
2017. márc. 31. 08:32

Az este jutott eszembe: valamikor olvastam egy helyen, hogy amikor valakinek az életében egy olyan változás következik be, melynek nyomán az addigi életében meglevő, mások általi odafigyelés, a mások általi elismerés, az életben elfoglalt pozíció, beosztás, stb. stb. megszűnik, akkor tudat alatt elkezd másfajta nyomatékos jelenlétet biztosítani magának, elkezdi másként a környezet tudomására hozni, hogy én is itt vagyok.


Ez leginkább egy nagyobb testsúly, egy nagyobb körméret, hasonlók formájában valósul meg, és beindul a kényszer-evési reflex.


Mert az agy a hiány-érzetet leginkább a kaja-hiányra = éhségre vezeti vissza, és automatikusan kezdünk enni "éjjel-nappal"!! :)) Akár kell, akár nem kell.


Vissza kellene pörgetni, hogy kb. mikor is kezdődött ez az éjszakai "kényszer-evés", és akkoriban történt-e valami ehhez hasonló változás az életedben?

Meglehet, hogy a környezet elismerése, mások megbecsülése, hasonlók hiányoznak, akár szakmai téren, akár az éppen végzett munka terén, vagy a család bizonyos tagjaitól...


Ezek a kérdések engem is akkor kezdtek el foglalkoztatni, érdekelni, amikor: nyugdíjas lettem, megszüntettem a vállalkozást, így nem kell már a cigi sem...


És ráfogtam, hogy azért híztam meg, mert letettem a cigit. Pedig nagyon meglehet, hogy a munkámban elfoglalt helyem, az ott betöltött szerepem, stb. stb. hiányzott valójában, és a tudatalatti mint "kaja-hiány" fordította le.


Amikor eljutottam idáig, és végig gondoltam az életemet, a bennem levő érzelmeket, a jövőt és az ezzel kapcsolatos összes dolgot... rögtön másként viszonyultam ehhez az egész túlsúly, és az azzal kapcsolatos kérdéshez.

61. Channa* (válaszként erre: 60. - Fazekas9)
2017. márc. 30. 20:14

Hát....

Azt írtad, hogy túlsúlyos vagy. Mitől?

Hány kalóriát és mit fogyasztasz? Mozogsz?


Én pajzsmirigy beteg vagyok, így én lehetnék akár 100 kg is, de figyelek a kajálásomra. Nem kifogásokat gyártok, hanem keveset eszek, azt is megválogatom, hetente 3x járok tornázni, bicajozok és itthon is súlyzózok és taposógépezek. Ja, IR-em is van, és a vérnyomásom is magas.

Én is hátradőlhetnék ölembe egy nagy tálcával, amin van jó sok kaja, chips, csoki, üdítő, illetve éjjel is kimehetnék akár többször is enni, és sopánkodhatnák, hogy én erről nem tehetek, biztos csak doki segíthet, vagy még az sem, mondhatnám, hogy az sem segít, hogy összeszedem magam, meg a legyél erős noszogatás sem. Közben meg csak ez a lényeg. Simán megtudnék enni egy 300gr-os milkát, akár óránként is, simán megtudnék inni akár napi 4-5 liter kólát is, és még férne a gyomromba simán 5-6 péksüti, és egyebek is. És vajon miért nem tömöm mindezt magamba? Mert nem akarok kövér lenni!!!! Érted!? Erős vagyok, mert inkább kicsit kínzom magam, hogy nem adom meg ezt a rengeteg dolgot magamnak, minthogy felszedjek 15-20-30 stb. kg súlyfelesleget.

Nekem is vannak gondjaim, ahogy mindenkinek, de épp ezért nem teszem magam tönkre még ezzel is. Attól, hogy 100 kg lennék még megmaradnának a problémák és ráadásul még szenvedhetnék a kinézetem miatt is. Kinek van erre szüksége?



Tehát, kapjátok magatokat össze! Nem hiszem el, hogy nem emlékeztek, hogy magatokba toltok néhány szelet kenyeret és stb-t! Ha arra nem emlékeztek, hogy felkeltetek (ezt is kötve hiszem), akkor arra már kell emlékeznetek, hogy ilyet csináltok. Ez nem egy pillanat alatt történik! Szerintem csak kifogásnak használjátok a nem emlékszem rá dumát.

60. fazekas9 (válaszként erre: 52. - 471a3ef191)
2017. márc. 30. 19:00

Én teljesen megértelek. Ugyanez a helyzet nálam is, csak a lelki ok más. De hogy lehet ezen segíteni?

A "Szedd össze magad! meg "Legyél erős!" izéken már azt hiszem, mindketten túl vagyunk. Aki nincs ebben benne, fogalma sincs arról, hogy mlyen ez. Már alapból beismerni, beszélni róla is nagy dolog. Nekem legalábbis...

59. 471a3ef191 (válaszként erre: 57. - Massalhangzo)
2017. márc. 30. 15:27
Biztos vagyok benne. Sokszor nem is emlékszem, hogy éjjel mit műveltem. Csak látom a margarinos kést, meg a felvágott héját a pulton. A férjem szerint profi módon működöm tök sötétben. Felvágottat, sajtot szelek, asztalhoz ülök, úgy étkezek. :) Ja, kenyeret is kenek. Van amikor rémlik valami, mikor meséli, van amikor filmszakadás. Ha felébred, követ és vigyáz rám. "Felébreszteni" nem mer. Ritkán ébred fel, mert ha felébred el is pakol utánam. Kívülről mosolygok az egészen, de komoly a probléma...
58. massalhangzo (válaszként erre: 56. - 471a3ef191)
2017. márc. 30. 15:13
en is erre gondoltam, hogy atmenetileg le lehet azt a hutot zarni, hogy ne edd tul magad :D egyebkent alvajarasnal bevalna, mert az mas tudatallapot, eleg lenne egy gyerekzar is
57. massalhangzo (válaszként erre: 55. - 471a3ef191)
2017. márc. 30. 15:13

hat akkor ezzel kell menni orvoshoz, mert akkor nem az a lenyeg, hogy ejjel eszel, hanem hogy nem tudod befolyasolni, amit csinalsz


de biztos vagy benne, hogy ez a gond? ha nekiallsz enni, nem vagy magadnal, tudatodnal?

56. 471a3ef191 (válaszként erre: 54. - Massalhangzo)
2017. márc. 30. 15:12
Férjem már komolyan javasolta, ha gondolom éjszakára leragasztja a hűtőt. De amilyen kis cseles vagyok, megoldanám azt is. :)
55. 471a3ef191 (válaszként erre: 54. - Massalhangzo)
2017. márc. 30. 15:11
A félig alva járás remek meghatározás.
54. massalhangzo (válaszként erre: 52. - 471a3ef191)
2017. márc. 30. 15:04

de tulajdonkeppen mi a problemad? mert az ket kulonbozo dolog, ha valaki ejjel felig alvajarva, magat nem tudva kontrollalni teleeszi magat, vagy az, hogy ejjel megehezik es nem bir ellenallni a kajaknak


az alvajarasfelere biztos vannak hatasos kezelesek, gyogyszerek, es akkor meg lehet oldani a problemat. a masik az akaratero es egy kis kijatszas kerdese. mert hat sokan vannak ezzel igy, hogy tudjak, nem kene annyit enni, de megis esznek :D nem kell hagyni a hutoben sok kajat, vagy csak egeszseges, nem nehez, nem hizlalo eteleket, es akkor az sem baj, ha ejjel eszel

53. e8da813d29 (válaszként erre: 52. - 471a3ef191)
2017. márc. 30. 14:57

Az okokra neked magadnak kell rájönni, kevesebbet stresszelni, tudom, könnyű mondani, és csak nem akarsz még egy évig így élni!

Hidd el, hogy mankó az, amit te csapdának és az orvostudomány ártó szellemének hiszel!

Vissza kell venned a túlpörgést (ha kell, akkor gyogyival), kevesebbet agyalni, élvezni az életet, örülni annak, amin van (márpedig van minek!), hinni magadban, a társadban, este kis citromfű tea és szundi reggelig!

52. 471a3ef191 (válaszként erre: 51. - 471a3ef191)
2017. márc. 30. 14:49
Lehet, ha a lakhatási mizéria megoldódik, én sem zabálom degeszre magam éjjel. Ez is lehet egy ok... Négy éve húzódik. Egy éven belül megoldást kell találni, mert oda nem akarok visszamenni ahonnan jöttem. Ezt van aki talán megérti itt.
51. 471a3ef191 (válaszként erre: 48. - 12d083b51b)
2017. márc. 30. 14:42
Nem tudom megfizetni. Lassan nem lesz hol laknom.
2017. márc. 30. 14:42

Nagyon sokan úgy gondolják, hogy szerotonint (boldogság hormont)szedők "orvosi csapdába esnek", "lebutulnak", "bambán le vannak szedálva", pedig ez egyáltalán nem igaz.

Ezek a gyógyszerek jól beállítva mankók, hisz ezt a betegséget is (amit Amerikában már elismernek és központokat hoztak létre a gyógyításukra) az agy felborult biokémiai folyamatai okozzák. A stressz és a lelki okok mellett.

Ezt a felborult folyamatot pedig azoknak az anyagoknak a pótlásával lehet helyre állítani, amik hiányoznak, vagy nem kielégítő a termelődésük (lektin, melatonin)



"– A legnagyobb baj, hogy nem vesszük komolyan ezt a problémát – hangsúlyozza Fogarassy Éva. – Míg külföldön már régen felismerték, hogy ez egy súlyos betegség, addig itthon még alig hallottak

róla. A magyar társadalom a mai napig nem tud mit kezdeni a psziché zavaraival, inkább rálegyintenek a tünetekre: „jódógába” nem tudja már, hogy mit csináljon. A körzeti orvos se tudja, hogy hova irányítsa a beteget, ezért inkább felír egy altatót. Esetleg étkezési tanácsot ad. Pedig szakértői segítség – stresszkezelés, pszichoterápia – nélkül alig van kiút a betegségből."


dr. Hermánné Fogarassy Éva alvásterapeuta, tanácsadó szakpszichológus.

49. 471a3ef191 (válaszként erre: 47. - 12d083b51b)
2017. márc. 30. 14:42
Nézd Hópihe! Velem már eljátszották. Magas volt a vérnyomásom, remegett a kezem. (Munkahelyi stressz. Követéskezelésen dolgoztam 2008 körül, a válság idején) Szóval vérnyomás 190, vérkép pajzsmirigy rendben. Irány a neorulógós. Részéről a megoldás. Zoloft, xanax. vezette egy kockás füzetbe. Aztán jött az orvoslátogató... elvitte a füzetet. No komment. Lejöttem a gyógyszerekről egyedül. Azóta nem bízom az orvosokban.
48. 12d083b51b (válaszként erre: 46. - E8da813d29)
2017. márc. 30. 14:32

"Pont ezért javasoltam azt a klinikát, hátha ott haladóbb, eredményesebb kezeléshez lehet jutni.

Igen, pénzért :("


Igen, egy jó nevű maszek klinika, abban még talán lehet bízni. Az igaz, hogy a maszek sohasem volt olcsó, de ha meg tudod fizetni, akkor legalább nem telik el az idő rajtad feleslegesen.

47. 12d083b51b (válaszként erre: 45. - 471a3ef191)
2017. márc. 30. 14:28

Az a jó, ha keresed a benned (lelked mélyén) rejlő okokat, és nem rögtön a bogyókat, nyugtatókat, altatókat kezded el próbálgatni.

Többre jutsz, ha elmégy pl. egy jóga-tanfolyamra, ahol megtanítanak arra, hogy meditáció közben hogyan lehet belenézni a saját lelkünkbe.

Illetve, (esetleg) egy jó nevű kineziológus percek alatt kihozza belőled azt a régmúlt pillanatot, eseményt, amely esetleg okozója lehet ennek a tünetnek.

Egy olyan pillanat az életünkben, ami akkor annyira mélyen érintett bennünket, hogy "jól eldugtuk, oda hátra!", ne is lássam... de előbb-utóbb valami módon csak kidugja az orrát.

46. e8da813d29 (válaszként erre: 45. - 471a3ef191)
2017. márc. 30. 14:25

Valami megoldás pedig kell.

Ez a helyzet téged nyugtalít, zavar, azért is írtad ki a fórumot.

A zsírpárnák előbb utóbb meglesznek a plusz evések miatt.

Még nagyobb baj a szervezet kizsigerelése, ami ugye alvásra lenne "ítélve" éjszakai evés helyett.

Mondod, hogy állandóan fáradt, kimerült vagy.

Sajnos az egészségügy olyan, amilyen, ezt tudjuk.

Szépen felvázoltad, mi lenne, ha a háziorvoshoz fordulnál.

Pont ezért javasoltam azt a klinikát, hátha ott haladóbb, eredményesebb kezeléshez lehet jutni.

Igen, pénzért :(

Máshogy ma már nem nagyon lehet :(

Mondhatnám, hogy fegyelmezd magad jobban ... és azzal máris itt lenne a megoldás ...

De gondolom, ezt csinálod már évek óta.

Hogy próbálod magad jobban fegyelmezni.

45. 471a3ef191 (válaszként erre: 42. - E8da813d29)
2017. márc. 30. 14:18
Borítékolom, hogy a lelki okokat ha meg is találják a fehér köpenyesek, nem igen tudnak segíteni. Nincs rá kapacitás. Még a krónikus eseteket sem tudja ellátni a Magyar Egészségügy, nem hogy a kisebb pszichés zavarokat. Mondjuk szorongást stb... Nálam szerintem még valami rejtett szorongás lehet amelyet a múltból húzgálok magammal. És sokszor azt hiszem hogy nincs is már. Pedig hű társam. Gondolom bástyát akarok húzni a lelkem köré zsírpárnákból, hogy ne gyötörjön az Universum. Nevetségesen hangzik, de akár ez is lehet egy ok. És mit csinál a jó magyar körzeti orvos? Elküld vérvételre, neurológushoz stb. És mit csinál a neurológus? Ápolandó kapcsolatait egy marék antidepresszánst, nyugtatót ír fel. És a KÖR bezárult. Próbálkoztak ilyenekkel nálam jó pár éve, de nem hagytam magam. Nem ragadtam bele az orvosi csapdákba, mint pók hálójába a légy. (Szendi Gábor: Depresszióipar - Épületes olvasmány.)
44. fazekas9 (válaszként erre: 42. - E8da813d29)
2017. márc. 30. 14:06
Véleményem szerint ezt nagyon jól látod.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook